IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувате ли на зборот ИЗВИНИ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
Автор
Порака
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2010 во 18:18
ne veruvam vo izvini....koga bevme deca
velevme vaka.........pred da se izvinjavas,treba da vnimavas!eeeeee ne sme velele za dzabe,pa pamtni sme bile od deca.
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2010 во 19:16
velat posle onduenje nema kaenje neli?paaa...zatoa razmisli pred da morash da recesh...izvini
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2010 во 21:06
сеуште верувам во зборот -извини...има и такви кои тоа ИЗВИНИ  знаат да го кажат онака од душа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 11:53

Жими мајка верувам. голема%20насмевка

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 18:39
Има ли безгрешни?
Милам дека нема!
Но затоа има луѓе кои тешко го изговараат овој збор,а такви не сакам,ама има и друга страна на медалот...не верувам во тој збор,ако некој секој втор ден го употребува.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2011 во 17:21
Без дело - не баш така лесно веќе. Го прифаќам оставајќи простор да го видам и делото кое би било пожелно да следи као на пример да го промени односот со којме има повредено
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 12:07
Ako go slusnam ednas  veruvam,  no ako go slusnam tri pati vo tri minuti
togas - ne veruvam ...!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2011 во 16:02
верувам...особено кога ќе ми рече

Извини мило, се успав

a јас сум скапала чекајќи 2 саати
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 16:05
Ne veruvam na toj zbor, od prichina shto site raboti odkako dobro na sekogo kje mu gi zavrshish obavezno kje nastane nekoja dodatna  smislena a nepotrebna greshka.
Potoa dovagja koga pak mu/i trebash i ti veli ,,izvini,,.
,,Se veda kaj je to nevarno,,.
Oprostite shto morav da go postiram na slovenechki.
No, Sekogash vnimavajte vo site pori od zjivotot so kogo imate rabota zatoa shto tie najmnogu koi gi sakate, onie koj najmnogu gji cenite i spremniste za niv da pomognete sekade, tie sekogash posle korista si zaminuvaat i vi vekje neprijateli vo senka.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ANITKA111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 608
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITKA111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 21:07
ne
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2011 во 00:38
mnogu me nervira polse nekoja laga ili neprosmislena glupost...ili namerno napraveno delo...ufff uste tolku me iritira....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 12:22
Што е поентата на извини?
Ако се работи за свесна намера некој да те повреди, извини е само уште еден показател на дволичноста.
Ако се работи за афективна состојба (од типот ја изнервирала колешката оти си ги направила ноктите поубаво на поефтино место, па после тебе ти се истура), извини доаѓа само по себе.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 12:33
Поентата на извини е да се извиниш

Ајде од друга страна, онаа поозбилната. Јас често се извинувам затоа што сум избувлива особа, афективна. Не се фалам со ова, знам дека не ми е доблест (а колку сакам некој да ме потапша по рамо )... И кога се извинувам си ја превземам одговорноста за мојата грешка и навистина се трудам да се поправам. Некогаш ми успева, некогаш повторно грешам... но мислам дека моето извини е прифатено затоа што луѓето гледаат дека се трудам барем.

Такво сум, сангвиник, брзо се развиваат чувствата кај мене и брзо поминуваат...

А кога некој ќе ми каже извини гледам во очите и во говорот на телото колку тоа извини е од срце. Не знам како и во што забележувам колку е од срце, но едноставно се осеќа бе. Интуиција ли е што ли е, не знам... само кој колку и верува на нејзе


( се изнатропав? )
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 13:21
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Поентата на извини е да се извиниш

Ајде од друга страна, онаа поозбилната. Јас често се извинувам затоа што сум избувлива особа, афективна. Не се фалам со ова, знам дека не ми е доблест (а колку сакам некој да ме потапша по рамо )... И кога се извинувам си ја превземам одговорноста за мојата грешка и навистина се трудам да се поправам. Некогаш ми успева, некогаш повторно грешам... но мислам дека моето извини е прифатено затоа што луѓето гледаат дека се трудам барем.

Афективна состојба, apologize accepted

Да те поташаме по рамо   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 16171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.