IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - H.I.M.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

H.I.M.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: H.I.M.
    Испратена: 07.Август.2010 во 20:09
Виле, поим за згодност.
Ги слушам дечкиве, покрај тоа што се згодни се и добри музичари и вокали.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 10:31
Луѓе, Виле е совршенство. плазење


Изменето од Tiggy Vicious - 30.Ноември.2010 во 22:59
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 21:47
Ааа виле виле ...Го обожавам човеков и другите нормално, ама него најнмогу.
Прва песна што ја слушнав од ХИМ беше Join me in death, таму некаде 6то одделение, и тоа и спотот го гледав и ми стана прилично интересен и певлив тоj love metal звук. После ги слушав постојано, собирав нивни постери и ги лепев на ѕид. Го купив после албумот Dark light и до ден денес ги слушам песните од тој албум и уште не ми се здосадени.

Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 09:51
Racunajte i na mene kako fan na Villi Valo
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 16:39
super grupa e
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 13:25
Финските бендови ми се слабост, меѓу нив и Хим
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 23:01
гледам имало тука фанови...
..ХИМ се закон,... ..особено Вили Вало
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:17
epa ete i ti znaesh

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:16
Originally posted by IQ IQ напиша:

i jas ne se natprevaruvam nemo,ti reche deka gi imash slushano povekje od mene a ne znaesh kolku vreme gi slusham jas i shto se imam slushnato.

neka gi mrazi i cel svet ako saka,mene mi se najdobri, a sigurno ne gi mrazat zaradi fanovite,znam jas na kogo i zoshto im smetaat.

Ги мрзат од исфрустрираност дека сите девојки идат на нивни концертиплазење
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:14
i jas ne se natprevaruvam nemo,ti reche deka gi imash slushano povekje od mene a ne znaesh kolku vreme gi slusham jas i shto se imam slushnato.

neka gi mrazi i cel svet ako saka,mene mi se najdobri, a sigurno ne gi mrazat zaradi fanovite,znam jas na kogo i zoshto im smetaat.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:10
Originally posted by IQ IQ напиша:

znam deka za mene e namenet postot.moram da repliciram, nema koj drug ovde osven jas

a HIM gi nemash slushano povekje od mene garant morav da ti repliciram,pa na mene se odnesuva postot
Немам намера да се натпреварувам, друга ми беше поентата.
Но слободно продолжи си и чуди се зошто луѓево ги замразуваатѓавол

...пиес: да ги имам повеќе слушанотанцување
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:05
znam deka za mene e namenet postot.moram da repliciram, nema koj drug ovde osven jas

a HIM gi nemash slushano povekje od mene garant morav da ti repliciram,pa na mene se odnesuva postot

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:01
Originally posted by IQ IQ напиша:

moze nekoj da ne gi saka,toa e sosema vo red. ama koga ke pocne da navreduva,ta peder bil ville valo, ta pederska mzuika ne znam sho, a ne chul ni cela pesna do kraj.

Виле сам има истакнато дека е бисексуалец, така да...
А има луѓе што ги слушнале песните и не им се допаѓаат-најнормална работа.
Јас сум еден од ретките мушки шо ги слушаат хим, и се имам расправано за ова.

Но мојот претходен пост за тебе беше наменет, не мора секој реченица на темава да биде од твоја страна, остави на другите нека кажат мислење без веднаш да реплицираш ко сега на мене.

Јас сум сигурен дека хим ги имам слушано многу повеќе од тебе, но секој пост не ми е за нив.

Comedown малкусреќа
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 16:58
moze nekoj da ne gi saka,toa e sosema vo red. ama koga ke pocne da navreduva,ta peder bil ville valo, ta pederska mzuika ne znam sho, a ne chul ni cela pesna do kraj.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.