IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Фобија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фобија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 21:12
      KLIN SE KLINOM IZBIJA!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 21:41
E pochnuva mojot "nezdrav" bi rekla strav osobeno ovoj period.A toa e PCELATA, od samata pomisla se stapisuvam...preterano sum alergicna:(((((((
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 22:44
Fobija od pcela,osa,strslen i od zatvoren prostor....Mnogu grozno!
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2006 во 00:42
добив фобија од комшијата под мене, се му смета брее..
precious..
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 12:41
ее... ама почна добар ден да врака на поздравот, добро е омекна...
precious..
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 12:42
LOLLOLLOLme nasmea
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 12:49
Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

Фобија имам од затворени простории т.е имам клаустофобија непријатно се чувствувам воопшто
Се трудам да ја откријам оваа наметната фобија во секој случај но
највероватно нешто се случило во рано детство каде што не се сеќавам
зашто ме гуши затворен тесен простор


Natalija...imam uzasna aragnofobija(strav od pajaci) taka da momentalno
mi e strav od tvojot avatar...a za toa kako se cuvtsvuvam koga ke vidam
nekoj...izluduvam nenormalno...ednas sestra mi dodeka vleguvav vo
sobata mi frli na gradite od ovie gumenite golemite pajaci i ja odma
onesvestuvanje i pola saat nemozea da me osvestat...

Ме насмеа, аватарот мој те плаши... ти се чудам само како не си ми го приметил пајакот на увцето, поготово кога ќе се поздравиме
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2006 во 12:57
nindza ne poznava strav ..... nindza se soocuva zatoa e nindza
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 16:09
imate li fobija od nesto??? i kako reagirate....mislaaam kako se cuvstvuvate koga pokraj vas ima nesto od koe sto se plasite....i sl...???

nindzata svoite fobii gi izlecel preku .... direkten duel i gledanje na fobijata vo ochi ... nindzata e ljubitel na borbata zatoa e nindza
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2006 во 23:25

Originally posted by nindza nindza напиша:

imate li fobija od nesto??? i kako reagirate....mislaaam kako se cuvstvuvate koga pokraj vas ima nesto od koe sto se plasite....i sl...???

nindzata svoite fobii gi izlecel preku .... direkten duel i gledanje na fobijata vo ochi ... nindzata e ljubitel na borbata zatoa e nindza

 bravo za ova, ama ne sme site nindzi....za zal  ne sme site ljubiteli na borbite

btw pred dva dena go imav recisi najhistericniot napad na histerija.....- za veligden ko se vrakjav od crkva....aaaaa imase preeeeeemnogu guzva..... ama ok e....pomina....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:19
PONEKOGAS STRAVOT GO STITI ZIVOTOT....
Кон врв
crni69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crni69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:20
samo ponekogas ?
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:21
Pa kaj mene licno sekogasLOL
Кон врв
crni69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crni69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:23
i kaj site e taka
sekogas,
razmisli ako ne postoi strav sto ce pravat lugeto...

niiinnaaannnaaajjjnnnaaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.