IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 54>
Автор
Порака
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:27
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:17
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:30
Imase edna koza, mnogu ritase i se ponasase blesavo. Koga ja zaklaa pobarav da i go vidam mozokot. Ednata strana bese normalna, drugata bese samo nesto malo i zguzvano kako krpce
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 02:09
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:16
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 18:57
NE SE SAMO NESREKNITE LUGJE LOSI.
...NA NEKOJ TOA MU E VO GENOT
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 19:14
па не е баш во генот
некои субдински околности кои го пратат сечиј живот

например , за воспитување .. младата популација воспитувањето го прима 20 % од дома а 80% од улица

значи важно е каква била улицата
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
alexa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 261
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 21:46
И јас така мислам, несрекните лиѓе се огорчени, а огорчените се сурови и никој не сакаат.
Тоа го знам од сопствено искуство.

Najveci covek uvek ostaje dete
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 14:55
Ме прашува еден директор што би правел кога би добил многу пари на бинго или нешто слично.
 -  Ало ? Рекетарско друшто  “ Исчашена радост “ ? Ај да ми излупате едни директорски говеда на штаки да одат.
И послем дур идете со штаки и цвилите, ја дотрчувам демек изненадено и згозено осудувајќи го вандалскиот чин како запад кога ги осудуваше терористите, а со прст не мрдаше и уште ги помагаше. “ Кои ѓубриња ви го сторија ова, леле колку ми е жал ! “
А он „ Ич не ти е смешно ова “
А ја „ Ааа, не плазење 
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 23:50
Originally posted by alexa alexa напиша:

И јас така мислам, несрекните лиѓе се огорчени, а огорчените се сурови и никој не сакаат.
Тоа го знам од сопствено искуство.




cekaj malce ti si ogorcena i nikoj nejkes ili drug nekoj e ogorcen i tebe ne te saka?ama kako go izvede zaklucokot neso od tipot:"Gospod e ljubov,ljubovta e slepa znaci steve wonder(ray charles ako sakate) e Gospod".spored mene bez navreda ova nema vrska so vistinata.nesreknite se samo nesrekni i moze da sakaat mnogu povise luge od bilo kogo(moze i zatoa se nesrekni)
respect my authoritaaa
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:33
Зависи за какви несреќни луге се работи, мислам дека несреќен заради невозвратена љубов е друга категорија на ,,несреќа,, од онаа за која што правиме муабет. Кај може огорчен човек да сака?
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:40
epa alexa tvrdi deka nesrekni=ogorceni.a nesreka e nesreka.a podeli li ja nekoj nesrekata na kategorii?poso ja mislev deka stanuva zbor za bilo koj "tip"na nesreka
respect my authoritaaa
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:42
a koj ovde definiral tip na nesrekji?
изненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:45
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Татко ми е многу паметен човек. некогаш одамна, кога некој го провоцираше со општото мислење кое владее дека Прилепчани се лоши луѓе, тој одговори, кратко и мудро, - Маката ги прави луѓето лоши!
И како многу пати пред тоа и после тоа, таа мисла ми остана во меморијата, а подоцна и' го сфатив и значењето.
 
Тутунот е мачна култура! Се работи цела година. Од моментот кога ќе се предаде во монопол, почнуваат подготовките за следната сеидба. И така цела година, секоја година, цел живот, цела фамилија.
Ти ја зема снагата, те подгрбавува, ти влегува под кожата, во крвта, во белите дробови, ти го пожолтува лицето, ти го зема здравјето.
И после оти си нерасположен?
Оти не се смееш? Оти си намуртен и лош? Е оти Боже???
 


Ова е воведот на темава и во него е појаснето на каков тип несреќа мислел авторот, иако понатамошната дискусија се разви во многу други правци.
Ако имате време и желба, читајте назаднамигнување


Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:46
e toa de...aj neka izvadi nekoj spisok so "tipovi"плазењеbarem 20 od 100000000000000000000000 mozni, poso ja se bunam...плазење
respect my authoritaaa
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 00:50
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Татко ми е многу паметен човек. некогаш одамна, кога некој го провоцираше со општото мислење кое владее дека Прилепчани се лоши луѓе, тој одговори, кратко и мудро, - Маката ги прави луѓето лоши!
И како многу пати пред тоа и после тоа, таа мисла ми остана во меморијата, а подоцна и' го сфатив и значењето.
 
Тутунот е мачна култура! Се работи цела година. Од моментот кога ќе се предаде во монопол, почнуваат подготовките за следната сеидба. И така цела година, секоја година, цел живот, цела фамилија.
Ти ја зема снагата, те подгрбавува, ти влегува под кожата, во крвта, во белите дробови, ти го пожолтува лицето, ти го зема здравјето.
И после оти си нерасположен?
Оти не се смееш? Оти си намуртен и лош? Е оти Боже???
 


Ова е воведот на темава и во него е појаснето на каков тип несреќа мислел авторот, иако понатамошната дискусија се разви во многу други правци.
Ако имате време и желба, читајте назаднамигнување





se izvinuvam temava e za tutun...jas odgleduvam piperki...druga kategorijaплазење
respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.