IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот несесер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот несесер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
Автор
Порака Обратен редослед
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2006 во 19:05
Sea mi e sreden,e redno bese
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 02:47
mojot neseser kako kufer e:: sve ima 
Кон врв
SENATCE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SENATCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 02:39
ZA MOJOT NESESER MOZAM DA KAZAM DEKA E MNOGU GOLEM SAREN I PREPOLN.TREBA DA GO SREDAM.SEA PRET DA ODAM ZA NA SEMINAR.STO NEMA VNATRE,SE SKAPI RABOTI... SAMO LOREAL,MAH FACTOR,GOSH,PUPA ITN...I SAKAM USTE.KE SI KUPAM NESTO I OD NA FREE SHOP.ZA SEKOJ SLUCAJ DE. UTRE KE ODAM PO NOVA SMINKA NA SHOPING
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2006 во 19:13
Obavezno karmin, pudra, molivcinja za oci i OGLEDALCE...Tongue
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2006 во 18:33
pa od kozmetika nemozam bez crno molivce,rimel,pudra,perli.sekojdnevno gi upotrebuvam
dodeka pak vo mojot neseser mozes da najdes svasta od kozmetika koi sto se uste ne se upotrebeni ni ednas
mnogu sakam da kupuvam kozmetika i imam golem neseser za sminki
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:56
Ogledalo, karmin, pudra i tecna i kamena, crn kreon, plav kreon, maskara i moliv za usni
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
Aurora Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aurora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:27
Ogledalo, cetka, karmin. kreon, rimel , parfem.,sminki
Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 19:29

EPA VAKA koga izlagam vo mojata tasnicka obavezno mora da ima

-obavezno sjaj...

-parfem

-labelo

-ogledalo

-kreon

Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 23:30
Sea go sreduvav i u nego sto nemase.Se klasificirav u dva nesesera.U eden make-up a u drugiot onaa sminka koa ja koristam preku den, za obnovuvanje na make upot na lice, kao i parfemot.
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
I am a bitch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I am a bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 22:52
pudra, maskara, sjaj za usta, stik... toa od kozmetika  a inace vo tasnata nosam i raboti povazni od tie
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:59
Несесерот ми зафаќа повеќе од пола ташна имам се и сешто во него
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:34

 

 Nikade ne odam bez cetka i pasta za zabi i nekoj dobar deodorans

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:34
Во мојот несесер секогаш мора да има една пудра..Со неа најчесто ги покривам акните,но и не само за тоа..Секогаш имам и креон,кармин,лак за нокти и турпија..И секако сенка за очи..
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
mamaelena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamaelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 22:07

vo neseserot stalno nosam pudra,maskara,senka za oci vo dve boi-posvetla i potemna,crn kreon,kreon za usta,karmin,labelo,ogledalo obavezno i sjaj

a liceto sekogas go mijam so sapun i sega pocnav da koristam hidrantni kremi

omilen parfem mi e od Naomi-Misteri

Gordana sonce na mama
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.