IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Име со географска одредница!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Име со географска одредница!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Име со географска одредница!
    Испратена: 17.Декември.2012 во 18:56
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

pred okolu 5 meseci makedonija go pomina testot za promena na imeto preku taka narecenata BELA NOJK kade sto celo skopje bese so rasporedena policija zasto makedonija se imenuvase pod imeto   NARODNA REPUBLIKA MAKEDONIJA za vreme na prenesuvajneto na mostite od    GOCE DELCEV.cela nojk preku site mediumi se imenuvase drzavata so takvo ime.


Од кај излезе оваа глупост сега?изненадување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2012 во 17:20
pred okolu 5 meseci makedonija go pomina testot za promena na imeto preku taka narecenata BELA NOJK kade sto celo skopje bese so rasporedena policija zasto makedonija se imenuvase pod imeto   NARODNA REPUBLIKA MAKEDONIJA za vreme na prenesuvajneto na mostite od    GOCE DELCEV.cela nojk preku site mediumi se imenuvase drzavata so takvo ime.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2012 во 15:00
...jas vekje kazav.. ...mu e majkata!да

...iako ne e geogravska tuku,...bioloshka odrednica!


...a,sekoe drugo ime ka bide napolno....utnato !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2012 во 07:34
после вчерашниот ден, јас сум за Република Македонија (Благоевград) ...за да му се дига полесно на Антонио Милошоски и останатите блгарчета од партијата....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2012 во 12:16
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by ABC ABC напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 


Можеби од навика што тоа истото предавање за демократија сакаш да ти го држи Србин или Грк, особено Грк кога се работи за демократското право за слободен избор на сопствено име, (без никакви одредници), кон што на негова страна се ставаат НАТО и ЕУ членките?
 
Од кај па ти знаеш што јас сакам и кои се моите навики? Фројд или Баба Ванѓа не се потребни за да се дознае што мечката најмногу сака, освен јадење. Види аватар. голема насмевка Думата ми е: не е убаво да правиш предпоставки во туѓо име и да ставаш зборови во уста, па уште и да снимаш филмови на основа на тие претпоставки. Она што кажав е: „Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...“. Тоа не значи дека не се осеќам мизерно ако предавањето по демократија доаѓа од македонец, србин или грк. А можеби и сум перверзен мазохиста, па уживам кога предавањето ми е држено од згодна женска особа, независно од нацијата. Јебига, не можеш да знаеш што сакам, освен ако јас изрично не ти го кажам тоа. голема насмевка
 


бе гледав то го аватарот и прво бев во дилема дали си отпред или одзад

ама после го прочитав во што уживаш и ми се реши дилемата
болен

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 22:25
Originally posted by ABC ABC напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 


Можеби од навика што тоа истото предавање за демократија сакаш да ти го држи Србин или Грк, особено Грк кога се работи за демократското право за слободен избор на сопствено име, (без никакви одредници), кон што на негова страна се ставаат НАТО и ЕУ членките?
 
Од кај па ти знаеш што јас сакам и кои се моите навики? Фројд или Баба Ванѓа не се потребни за да се дознае што мечката најмногу сака, освен јадење. Види аватар. голема насмевка Думата ми е: не е убаво да правиш предпоставки во туѓо име и да ставаш зборови во уста, па уште и да снимаш филмови на основа на тие претпоставки. Она што кажав е: „Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...“. Тоа не значи дека не се осеќам мизерно ако предавањето по демократија доаѓа од македонец, србин или грк. А можеби и сум перверзен мазохиста, па уживам кога предавањето ми е држено од згодна женска особа, независно од нацијата. Јебига, не можеш да знаеш што сакам, освен ако јас изрично не ти го кажам тоа. голема насмевка
 
 
 
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 21:43
Originally posted by brza brza напиша:

aha,..a koj e najpovikan da zbori za demokratija?збунетост

...mozebi onoj shto do vchera ushtem, mu go vlizeshe  gazot na nekoj ,

...i odednash stanal najgolem ( i po nego ) edinstven  demokrat na planetta!изненадување


Кога се зборува за демократија во една земја, најповикани се граѓаните на таа земја да зборуваат за неа особено кога се работи за името на истата.Накратко, кога некој ти наметнува ултиматуми да си го смениш името за твое “подобро утре“, тогаш очигледно е дека тоа и не може да биде ни најмалку некаква демократија.Задолжителна употреба на географска одредница во состав на името, во никој случај не ни може да биде чин на некаква демократија за било кого.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 17:49
aha,..a koj e najpovikan da zbori za demokratija?збунетост

...mozebi onoj shto do vchera ushtem, mu go vlizeshe  gazot na nekoj ,

...i odednash stanal najgolem ( i po nego ) edinstven  demokrat na planetta!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2012 во 02:52
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 


Можеби од навика што тоа истото предавање за демократија сакаш да ти го држи Србин или Грк, особено Грк кога се работи за демократското право за слободен избор на сопствено име, (без никакви одредници), кон што на негова страна се ставаат НАТО и ЕУ членките?
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2012 во 09:20
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 

ќути ќути не збори, ебате судбината таква


хи, хи...
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2012 во 09:19
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 


здраве да е
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2012 во 06:31
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 

ќути ќути не збори, ебате судбината таква
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2012 во 00:24
 
Најмизерно се осеќам кога бугар или шиптар ми држи предавање за демократија...
 
 


Изменето од Polar Bear - 12.Јуни.2012 во 00:25
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2012 во 21:35
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Најдобро име со географска одредница е РПМ. Република Преостаната Македонија. После следнот делење може да се вика Остаток од Република Преостаната Македонија.
 
Со влегувањето на бугарите во спорот, не останува ништо друго бат то стик ту д`ганс. Нема НАТО, још мање ЕУ. Поглед на исток, има нации што сакаат и можат да ја ебаваат ЕУ, исто како што ЕУ ја ебава Македонија.
 
 


-Одредницата не ти е географска бе, тоа е “делумна“ одредница па таквиот предлог е неприфатлив и за Грците и за Бугарите, кој многу убаво знаат дека со првиот ден кога Македонија ќе влезе во ЕУ, таа пак ќе биде цела Македонија, а сите што живеат во неа ќе си бидат Македонци.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,236 секунди.