IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пријателство
    Испратена: 22.Септември.2009 во 13:49
kolku knigi sum dala, nekoi mi gi vratija, nekoi ne, na fakultet koga ke polozev nekoj ispit gi davav knigite, hahah, sega nemam nitu edna kniga,toa
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 11:28
Originally posted by smile* smile* напиша:



A DA KAZEVTE KOLKU KNIGI STE PROCITELE-RAZMENILE PRIJATELSI MEGU SEBEголема%20насмевка

knigi ne se menuvaat veke vo biblioteka,a ne megju sebe...
duri trendot za ulepshavanje na domot so ukras knigi se ugasna..
duri i bezplatnoto davanje knigi vo kupuvanje na vesnikot Dnevnik nemashe efekt...
i btw na net bash na PS mozesh na tenane da si citash bilo koja kniga , bez fizikus vo raka.....
toa e ......nova era.....
gramofon & kasetofon,ploci & kaseti ,diskmen & vokmen... pejdzer pa i fiks telefon...otidoa vo otpad...
na zalost tuka e i knigata...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 16:39
Pred nekolku godini kupiv cel set knigi od Fisher......od cel set denes imam samo 2  knigi.
Za nekoi znam komu sum gi dala i  neprijatno mi e da  si gi pobaram nazad,a za zal ,za del od niv ne sum sigurna....ama definitivno odluchiv....ili kje zapishuvam na kogo gi davam ili kje se presramam ,pa kje pochnam da si gi baram nazad!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:51
изненадување..ИМА ЕДНA ПИШУВА..
..СРЕЌЕН 56 РОДЕНДЕН НА МОЈОТ НЕПОЗНАТ ПРИЈАТЕЛ...*******....
                                        SKOPJE   12 03 1999
                                           mamamiaaaaa(ова е потписот,твој е?)изненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:45
Obavezno...na prvata gore-desnoнамигнувањеa ima i godina koga sum ja kupila...
aj...vidi,vidi.... tamu-znam deka e kaj tebeплазење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:22
Originally posted by mamma mamma напиша:

Iako site knigi shto gi kupuvam gi potpishuvam
kako bi znaela deka se moi, nekoj bez sram si gi
chuva doma.I zatoa vishe na nikogo ne davamлутина

 
.....ЗА ДА СИ ЈА КОМПЛЕТИРАШ ТВОЈАТА БИБЛИОТЕКА,МОЖЕШ ДА МИ КАЖЕШ ШТО ПОТПИС СТОИ...И НА КОЈА СТРАНИЦА.....изненадувањеизненадување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 16:48
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А МНОГУ КРИВО МИ БЕШЕ, КОГА ЌЕ ДОЈДЕ НЕКОЈА ЖЕНСКА ДА БАРА КНИГА ЗА ЧИТАЊЕ, А ТОА НЕ БИЛО ЗАРАДИ КНИГАТА, ПА СЕ ВРТКА, ПА СЕ ШУТКА, А ТИ МИСЛИШ ДЕКА САКА ДА ПРОЧИТА НЕКОЈА УБАВА КНИГА...Е,АЈ НЕ БИДИ РАЗОЧАРАН!
 
SMOTAN!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 14:56
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А МНОГУ КРИВО МИ БЕШЕ, КОГА ЌЕ ДОЈДЕ НЕКОЈА ЖЕНСКА ДА БАРА КНИГА ЗА ЧИТАЊЕ, А ТОА НЕ БИЛО ЗАРАДИ КНИГАТА, ПА СЕ ВРТКА, ПА СЕ ШУТКА, А ТИ МИСЛИШ ДЕКА САКА ДА ПРОЧИТА НЕКОЈА УБАВА КНИГА...Е,АЈ НЕ БИДИ РАЗОЧАРАН!


...А ТЕБЕ НЕ ТИ ТЕКНУВА ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИШ, ПА И НУДИШ КНИГИ...КОЈА ОД КОЈА ПОИНТЕРЕСНА...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 21:16
А МНОГУ КРИВО МИ БЕШЕ, КОГА ЌЕ ДОЈДЕ НЕКОЈА ЖЕНСКА ДА БАРА КНИГА ЗА ЧИТАЊЕ, А ТОА НЕ БИЛО ЗАРАДИ КНИГАТА, ПА СЕ ВРТКА, ПА СЕ ШУТКА, А ТИ МИСЛИШ ДЕКА САКА ДА ПРОЧИТА НЕКОЈА УБАВА КНИГА...Е,АЈ НЕ БИДИ РАЗОЧАРАН!

Изменето од majstorce62 - 01.Март.2008 во 21:16
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 21:08
Многу сакам книги...Секакви...Сакам да купувам за себе,но и да подарувам...Се зезаат со мене дека децата не сакале да им дојдам на роденден,зошто однапред знаат дека ќе им подарам или сликовница,или книга или енциклопедија...Секаде каде што одам на гости(а тоа се претежно блиски роднини и пријатели) си позајмувам книги,кои откако ќе ги прочитам,ги враќам.Понекогаш и подолго време знам да ги задржам,меѓутоа сите знаат дека им се на сигурно.И јас на блиските им позајмувам книги,иако ми се случило некои од нив да не ми ги вратат или едноставно заборавам дека сум ги дала и кому воопшто.Но за тоа служат книгите-да се читаат,позајмуваат и преку нив да се стекнуваат пријателства и разменуваат мислења...

Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:46
АКО ТОЈ, ШТО НЕ МИ ЈА ВРАТИЛ КНИГАТА, ЈА ПРОЧИТАЛ, НЕ МИ ЖАЛ ШТО ПОВЕЌЕ НЕ Е КАЈ МЕНЕ. КНИГА СЕ КУПУВА, АМА ТЕШКО СЕ СОЗДАВА КУЛТУРА НА ЧИТАЊЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:43
KNIGI DAVAM AMA ZAPISUVAM NA KOGO ZATOA STO NE GI VRAKAAT PA POSLE JAS SI GI BARAM, A KOGA ZIMAM OBAVEZNO VRAKAM.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:58
'e ti go ostavam mojot so testament
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 17:05
ЗБОРНИКОТ О МИЛАДИНОВЦИ ГО ДАДОВ НЕКОМУ... А КОМУ, НЕ СЕ СЕЌАВАМ.АКО ЈА ВИДЕТЕ НЕКАДЕ, ПОТПИШАНА МИ Е,РЕЧЕТЕ МУ ДА МИ ЈА ВРАТИ.ШТО ЌЕ СОБИРА ПРАШИНА КАЈ НЕГО- НЕКА СОБИРА КАЈ МЕНЕ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.