IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни off - муабети...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни off - муабети...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
Автор
Порака Обратен редослед
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 00:03
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...yeah, yeah, whatever...плазење
 
Lele, zar ostana bez tekst?!?!?!?!?!? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


...abe bolje bez tekst, nego bez seks...плазењетрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:51
Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.
 
аплауз    Apsolutno se slozuvam so tebe
 
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:37
Ne zborev posesivnost i kontrola samo zaradi ljubomora. Kontrola moze da bide benevolentna i vo pozitivni celi.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:32
oti zenite im dozvoluvat...
ke mi kaze decko mi: sedi doma nikade da ne odes oti gotovo e so nas, i jas ke sedam doma, se ke bide, nekoj ako te saka ke ti veruva...a ako ne ti veruva togas neka si najde druga...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:25
normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:21
[QUOTE=Anthony]
zaboravi da kazes "i dolg zivot"
Da, da i podolg zivot смеење
dali se naogja "retko" ili "cesto" zavisi kolku retko ili cesto go baras - ne pagja toj od nebo - treba da se bara! I toa hrabro - eve na primer sto ne ja prifatis pokanata od "Well" za da mu dokazes deka si realna ?Ako dobro go razbrav toj tebe te kani na sredba vo zivo kade sto ke mozete da si se poglednete vo oci dodeka razgovarate. Ke imas dobra moznost da doznaes dali i toj e eden od onie "retkite" sto gi razbira zaljubenite zeni... Toa ti e kako da baras igla vo plast seno, nemozes da baras cel zivot - dovolno e samo nekoj da sfati deka ako pokaze malku poveke ljubov nema da padne od macho tronot i deka ke izleze deka e ligle ili nesto slicno, a od toa se plasat skoro site maskiголема%20насмевка
Koj go dokazal toa? Kakvi mu bile naucnite metodi za dokazuvanje?
Obicni anketi praveni milion pati pokazuvaat deka mazite se poljubomorni ili pak poveke ja pokazuvaat i iskazuvaat taa ljubomora od zenite големо%20гушкање
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:17
Originally posted by zagor zagor напиша:

[QUOTE=Lady Blue]

.....rabotata e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot (ama takov maz retko se naogja za zal).....

.....paaaaaaaaaa.....jas odsekogas sum samo ti ne si me znael


     САКАШ И ЈАС ДА ТИ ЈА СЕФТОСАМ ТЕМАВА ...???АМА ,НЕМА ФАЈДЕ..СПИЕШ СЕГА....!!!
 
Aj, aj odamna ne sum se cepnala so tebe голема%20насмевка, poveli sega ne spijam голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:16
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...yeah, yeah, whatever...плазење
 
Lele, zar ostana bez tekst?!?!?!?!?!? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 16:31
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by Anthony Anthony напиша:

[QUOTE=blueprayer] I za kraj mazite ne treba da se isti kako zenite
vo ljubovta....zenata treba da si ostane zena a mazot maz.....rabotata
e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot -[/QUOTE>
zaboravi da kazes "i dolg zivot"
(ama takov maz retko se naogja za zal)
dali se naogja "retko" ili "cesto" zavisi kolku retko ili cesto go baras - ne pagja toj od nebo - treba da se bara! I toa hrabro - eve na primer sto ne ja prifatis pokanata od "Well" za da mu dokazes deka si realna ?Ako dobro go razbrav toj tebe te kani na sredba vo zivo kade sto ke mozete da si se poglednete vo oci dodeka razgovarate. Ke imas dobra moznost da doznaes dali i toj e eden od onie "retkite" sto gi razbira zaljubenite zeni... (.....a ljubomorata i posesivnosta
zavisat od licnosta , dokazano e deka mazite se po ljubomorni od zenite - koga se zaljubeni taka da i toa ne ti drzi voda.....
Koj go dokazal toa? Kakvi mu bile naucnite metodi za dokazuvanje?

види вака. ова значи е на лејди ама ај јас ке пробам да ти одговорам нешто прес таа да ти пише пошто си ми многу интересен тип.среќа за тоа да одговори на well ке почнам. види они имаат сосема други сваќања барем по мене, а и сосема други страни фатиле. пример тој си е веке во брак. а тоа за средба они ке си се договорат дали сакаат и дали имаат време, а мене би ми било чудно членот да се крене од бел свет до мкд сам за едно кафезбунетост јас верувам дека well не разбира нас женските после вчерашниот моабет на мсн. имам добро мислење за него иако тука се препуцава и се прави мачо-верувам дека то а е обична глума и дека тој има добро срце веке посветено. а за тоа љубомората-кој е љобоморен повеке или помалку гледано статистички мислам дека сепак е еднакво САМО на различен начин е искажана...големо%20гушкање


...blagodaram za ubavite zborovi za mene...црвенеење

http://www.youtube.com/watch?v=cJmghwq7k2I

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 16:00
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

[QUOTE=blueprayer] I za kraj mazite ne treba da se isti kako zenite
vo ljubovta....zenata treba da si ostane zena a mazot maz.....rabotata
e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot -[/QUOTE>
zaboravi da kazes "i dolg zivot"
(ama takov maz retko se naogja za zal)
dali se naogja "retko" ili "cesto" zavisi kolku retko ili cesto go baras - ne pagja toj od nebo - treba da se bara! I toa hrabro - eve na primer sto ne ja prifatis pokanata od "Well" za da mu dokazes deka si realna ?Ako dobro go razbrav toj tebe te kani na sredba vo zivo kade sto ke mozete da si se poglednete vo oci dodeka razgovarate. Ke imas dobra moznost da doznaes dali i toj e eden od onie "retkite" sto gi razbira zaljubenite zeni... (.....a ljubomorata i posesivnosta
zavisat od licnosta , dokazano e deka mazite se po ljubomorni od zenite - koga se zaljubeni taka da i toa ne ti drzi voda.....
Koj go dokazal toa? Kakvi mu bile naucnite metodi za dokazuvanje?

види вака. ова значи е на лејди ама ај јас ке пробам да ти одговорам нешто прес таа да ти пише пошто си ми многу интересен тип.среќа за тоа да одговори на well ке почнам. види они имаат сосема други сваќања барем по мене, а и сосема други страни фатиле. пример тој си е веке во брак. а тоа за средба они ке си се договорат дали сакаат и дали имаат време, а мене би ми било чудно членот да се крене од бел свет до мкд сам за едно кафезбунетост јас верувам дека well не разбира нас женските после вчерашниот моабет на мсн. имам добро мислење за него иако тука се препуцава и се прави мачо-верувам дека то а е обична глума и дека тој има добро срце веке посветено. а за тоа љубомората-кој е љобоморен повеке или помалку гледано статистички мислам дека сепак е еднакво САМО на различен начин е искажана...големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 05:39
[QUOTE=blueprayer] I za kraj mazite ne treba da se isti kako zenite
vo ljubovta....zenata treba da si ostane zena a mazot maz.....rabotata
e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot -[/QUOTE>
zaboravi da kazes "i dolg zivot"
(ama takov maz retko se naogja za zal)
dali se naogja "retko" ili "cesto" zavisi kolku retko ili cesto go baras - ne pagja toj od nebo - treba da se bara! I toa hrabro - eve na primer sto ne ja prifatis pokanata od "Well" za da mu dokazes deka si realna ?Ako dobro go razbrav toj tebe te kani na sredba vo zivo kade sto ke mozete da si se poglednete vo oci dodeka razgovarate. Ke imas dobra moznost da doznaes dali i toj e eden od onie "retkite" sto gi razbira zaljubenite zeni... (.....a ljubomorata i posesivnosta
zavisat od licnosta , dokazano e deka mazite se po ljubomorni od zenite - koga se zaljubeni taka da i toa ne ti drzi voda.....
Koj go dokazal toa? Kakvi mu bile naucnite metodi za dokazuvanje?
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 05:11
...yeah, yeah, whatever...плазење
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 01:34
[QUOTE=Lady Blue]

.....rabotata e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot (ama takov maz retko se naogja za zal).....

.....paaaaaaaaaa.....jas odsekogas sum samo ti ne si me znael


     САКАШ И ЈАС ДА ТИ ЈА СЕФТОСАМ ТЕМАВА ...???АМА ,НЕМА ФАЈДЕ..СПИЕШ СЕГА....!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 00:17
I za kraj mazite ne treba da se isti kako zenite vo ljubovta....zenata treba da si ostane zena a mazot maz.....rabotata e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot (ama takov maz retko se naogja za zal).....a ljubomorata i posesivnosta zavisat od licnosta , dokazano e deka mazite se po ljubomorni od zenite koga se zaljubeni taka da i toa ne ti drzi voda.....-за ова рака ти давам големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.