IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Пратечки вокали
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пратечки вокали

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 22:29



Изгледа не требаше да отворам ваква тема. Тука изгледа сите слушаат само leading vocals. (Со исклучок на Carnation).





Изменето од james dean - 19.Март.2008 во 21:09
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 00:31
spored mene theresa thomason,gospoel vokal,dosta cesto se pojavuva kako pratecki vokal kaj dream theater.ko ke ja slusam dosta cesto od emocii mislam deka ke zaplacam.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 20:19



Ме интересира што мислите кој пејач/пејачка или група има најдобри пратечки вокали? (Мислам на странски изведувачи!) Или да издвоите некоја посебна песна каде што пратечките вокали посебно ви се допаѓаат!

Јас за почеток ќе ги издвојам пратечките вокали на Simple Minds, кои посебно ми се допаѓаат, особено на песната She's A River ("расплетот" е неверојатен!), како и All The Things She Said, Alive And Kicking...




Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.