IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
Автор
Порака Обратен редослед
Lady*M Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady*M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 10:20
Mamamd mislam deka so tebe snajkata raetot ke si go cini blaze si i.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 05:09
cccccccc
Koga ve citam vaka ubavo se izrazuvate za svekrvite duri vi zaviduvam голема%20насмевка, kaj ima takvi fini svekrvi i jas edna da si najdam
-----------------------------------------------------------------------

Jas sum edna od dobrite...ama idna svekrva...e sega kolku ke me prashaat vo izborot na snaata neznam...
Iiiiiiiii malku si se krivi momite...sin mi imashe edna...koga i da vlezev doma ja naogav vo kujna...te mu pravi palacinki...te puka pukanki...mi se stemni...Eden den i velam: More mome, aj izlezi od kujna...rano ti e da mu sluzish...ne si otvoraj rani...sedni ko gospoga..cekaj toj da te sluzi...Ne me razbra...Ova segashnava mi se dopaga...slusha...sin mi se luti koga i prodavam feminizam...ramnopravnost...ama taa me razbira...I se dopadna parfemceto shto i go odbrav za Nova godina...Uuuuu ama sakam snaiii...ama normalni...ne podpiknuvacki...


Изменето од mamamd - 04.Јануари.2008 во 05:18
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:54
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
ke se prasas dali si dovolno pametna..i kaj ti bil pametot da zemes nevospitano momceголема%20насмевка

jas sum svekrva,i mislam deka sekoja ja saka snaata...a i snaite se super,pod uslov da se vospitani..inaku nema nisto od vzaemno postuvanje...
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:31
Originally posted by Lady*M Lady*M напиша:

Go podrzuvam tvoeto mislenje Biolica,vo pravo si.No toa od srce da ja vikas Mamo nekeko nemozam bas da go razjasnam ,majka e edna .Ja na primer na mojata svekrva i vikam mamo ne deka ja sakam tolku kolkku mojata majka tuku deka ja pocituvam i znam so toa ja pravam zadovolna i se cuvstvuva sakana i pocituvana od moja strana.
 Ja cenam i picituvam kako majka na mojot  soprug i kako baba na moite deca zaednicka krv nemame no nasata krv pokraj decata e veke izmesana taka da znaci deka pocituvanje treba no, toa se razbira treba da bide dvostrano.


Koga ve citam vaka ubavo se izrazuvate za svekrvite duri vi zaviduvam голема%20насмевка, kaj ima takvi fini svekrvi i jas edna da si najdam намигнување?
Кон врв
Lady*M Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady*M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 15:20
Go podrzuvam tvoeto mislenje Biolica,vo pravo si.No toa od srce da ja vikas Mamo nekeko nemozam bas da go razjasnam ,majka e edna .Ja na primer na mojata svekrva i vikam mamo ne deka ja sakam tolku kolkku mojata majka tuku deka ja pocituvam i znam so toa ja pravam zadovolna i se cuvstvuva sakana i pocituvana od moja strana.
 Ja cenam i picituvam kako majka na mojot  soprug i kako baba na moite deca zaednicka krv nemame no nasata krv pokraj decata e veke izmesana taka da znaci deka pocituvanje treba no, toa se razbira treba da bide dvostrano.
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 09:05
Pochit e da ja vikash mamo , ama samo ako to go mislish. Ako ja sakas i cenish kako osoba i kako majka na coekot so koj delish zivot togas a ne da ja vikas mamo niz zabi , i zmijo koga ke svrti grb, poso mrazam licemerie ...
Ko ke zavrshi denot , mesecot , familijata e sve sto imame , trebit da se pazit i cenit taa , na idni deca mu e potrebna babinska ljubov i custvo na zdravo semejtvo taka da ke gledam se da pravam da sme familjarno i srdacno povrzani...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:42
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење


Ili prevospituvanje ili ke si najdes nekoj vospitan голема%20насмевка



...zenata sekogash nastojuva da go promeni mazot, i na kraj se menuva samata taa...голема%20насмевка

...ali toa i ne e predmet na temata, predmet na temata e za svekrvite i opshto okolu niv, poshto u situacijava ima dve zeni, ednata e taa sto bila onadena pa rodila i drugata sto doprva ke treba da raga...

...sto mislite okolu toa, i dal zasluzuvaat da gi vikate mamo, barem dok oni ne vi kazat deka nemora da gi vikate, se raboti za elementarna kultura i pochituvanje kon postarite, poshto i vie ke bidete majki i svekrvi eden den vi posakuvam od se srce curi, e sea vikaat deka koa sme povozrasni sme pomudri a pomudriot popushta sekogash ama ne nervno sekako...плазење
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:37
Originally posted by mamma mamma напиша:

E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење


Ili prevospituvanje ili ke si najdes nekoj vospitan голема%20насмевка
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:04
E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:00
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 10:15
Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 04:23
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ste slusnale li za maz-svekrva? Bog da cuva od takvi! голема%20насмевка


...dobra fantazija imash, hahahahaaa, ali na zalost mashki rod od svekrva ne postoi, postoi svekor, takozvani muz na majkata svekrva iliti Tato...голема%20насмевка


Изменето од ...Well... - 02.Јануари.2008 во 04:23
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 22:00
Ste slusnale li za maz-svekrva? Bog da cuva od takvi! голема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 05:07
Originally posted by orlov orlov напиша:

Имајки во обзир дека свекрвата не е мајка треба да се поштува онолку колку заслужува.


...majka e bre, kako ne e, ama na momakot, sto ti e na tebe, leleleee zar i ti sine brute...тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.