Испечати | Затвори го прозорот

Машки имиња за новороденчиња

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8098
Датум на принтање: 29.Мај.2022 во 01:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Машки имиња за новороденчиња
Постирано од: MisIcA,
Наслов: Машки имиња за новороденчиња
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 22:55

Кои имиња ви се допаѓаат за машко бебенце ?

Еве, мојот син се вика ЕМАНУЕЛ
 
потоа ми се допаѓаат:
 
Давид
Дамјан
Марко
 
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)Коментари:
Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 22:58
UBAVO E EMANUEL..MENE MI E UBAVO I IVAN Tongue


-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:01
Како го заборавив ИВАН , ми се допаѓаBig%20smile
 
Потоа ЛУКА


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:06
tI BIBLIJA DA NE CHITASHLOLLOLLOLLOL

GLIGOR
-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:19
a ova se bibliski iminja seTongue
uste ne sum ja pocnala da ja citam Ouch
 
kaj ti tekna na Gligor, mi se dopagja
 
Stefan


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 23:37
Горазд,
Методиј,
Константин


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: brza
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 00:26
ustvari,....demian

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:03
Адријан

-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:24
Originally posted by brza brza напиша:

ustvari,....demian
mi zvuci biblisko LOLLOL
 
 
Gligorie


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: ВисокНапон
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:45
alexander
filip
marko
georgi
 

ali mislam deka ke go krstime Lou ili GavrilLOLLOLWink


-------------


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 12:54
PETARTongue

-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 16:33
Damjan,Ivan,Filip,Stefan,Luka,Vasil,Petar,Toma....

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 01:37
Никита. Исто и Матијас, ама премногу ми е германско за мое дете
-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 07:50
да и Никита е убаво име! WinkWink

-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 18:01
ПероLOL

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 21:55
Bozidar

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 23:31
 

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Јуни.2007 во 23:40
samo,...i ,..only,...demian

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 09:48
Алек, Итан, Леон, Саша

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: that's me
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 20:03
trpe

-------------
Пази,памтам к'ту слон.


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 22:31
МАРТИН.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 02:22
Originally posted by brza brza напиша:

samo,...i ,..only,...demian


После филмот (со истото име) некако не ме асоцира на нешто убаво. Ама секој си има различен вкус.


-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 11:12
Kuzman, Jordan, Cvetan, Trajan... iminja koi za zal isceznuvaat

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 13:49
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

samo,...i ,..only,...demian


После филмот (со истото име) некако не ме асоцира на нешто убаво. Ама секој си има различен вкус.
,...koj,be, film?,.....i na shto te asocira?


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Јуни.2007 во 13:53

David

Maksimilijan
 
Matej
 
Aleksej


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 05:42
Originally posted by brza brza напиша:

...koj,be, film?,.....i na shto te asocira?


Оф топик - Сигурно ти е гледан, го имаат давано многу пати по ТВ, уште додека имаше Југословенска ноќна програма... Оригиналниот наслов е The Omen, ама на Мк сум скоро сигурна дека си беше преведен како "Демиан." Така се викаше главната личност во филмот, едно 5 годишно детенце што на крај  излезе дека е Антихрист. Имаше римејк  минатата година ( http://www.theomenmovie.com)
-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 11:13
Јасер.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 14:04
Андреј
Марко
Димитри-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 21:27
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...koj,be, film?,.....i na shto te asocira?


Оф топик - Сигурно ти е гледан, го имаат давано многу пати по ТВ, уште додека имаше Југословенска ноќна програма... Оригиналниот наслов е The Omen, ама на Мк сум скоро сигурна дека си беше преведен како "Демиан." Така се викаше главната личност во филмот, едно 5 годишно детенце што на крај  излезе дека е Антихрист. Имаше римејк  минатата година ( http://www.theomenmovie.com)


    the omen,...da,.so gregori pek i li remik........samo shto tuka se davashe kako pretskazuvanje,..mnogu dobar film za opsednatosta so gavolot,.....zatoa i go zemav toa ime,......

demian!,.....
duri i popot neshto prigovarashe,...LOL


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 21:35
мене Демиан ме потсеќа на истоимената книга на Хесе

убаво име во секој случај.

а и филмот за кој зборите е култ филмSmile 


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 23:35
Moja prilatelka ima sin sto se vika Markijan

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: moira
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 00:42
IVOR - SAMO EDNO MOMCE VO CELA MAKEDONIJA GO NOSI OVA PREKRASNO IME


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 22:18
Едно и единствео име што го обожавам најмногу на свет и така планирам да си го крстам детето ако ми е машко Big%20smile
ЛУКА Wink


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 23:47
laki luka? (talichni tom)

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 00:11
давор илија и виданTongue

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 00:02
Originally posted by brza brza напиша:

laki luka? (talichni tom)


аа не, се Таличен Том се чита Лук LOL


-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: Alisa 31
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 16:10
Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
a Luka gledam go vodat kako makedonsko pravoslavno, ama poveke mislam deka go prisvoivme od kaj Hrvatite


-------------
Alisa


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 16:38
Originally posted by Alisa 31 Alisa 31 напиша:

Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
a Luka gledam go vodat kako makedonsko pravoslavno, ama poveke mislam deka go prisvoivme od kaj Hrvatite
    bash taka,...samo bez J !


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 03:06
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Alisa 31 Alisa 31 напиша:

Marko
 
Martin
 
Demijan mi asocira na gavol, na satana
 
    bash taka,...samo bez J !


Аха.. а на пример Марија и Maria различно е? Значењето и асоцијацијата на името доаѓаат од коренот, а не од транскрипцијата на различни азбуки и јазици.

Не се карам, само си спорам културно Wink. Убаво ти е името Демијан - твој вкус, твое право.


-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 03:21
Горјан , Горазд , Мартин, Гаврил , Петар Big%20smile највеќе ги сакам овие леле ако имам син че го крстам едно од овие имињаTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 03:24
Кристијан

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 09:22

Viktor-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 14:38
Константин

-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 14:55
NEVZAT

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 14:56
Лука , Дамјан , Tongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 20:37

TongueZdravo na site clenovi.

Za dve nedeli normalno treba da si rodam edno masko angelce i razmisluvam  da go vikam Kalvin seuste ne e definitivno .Sto mislite za mojot izbor.Tongue


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 21:28
kalvin kleine,....moden disajner!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 22:00
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

TongueZdravo na site clenovi.

Za dve nedeli normalno treba da si rodam edno masko angelce i razmisluvam  da go vikam Kalvin seuste ne e definitivno .Sto mislite za mojot izbor.Tongue

Mnogu strogo ime -za edno tolku malo sustestvo.
Ti pozeluvam  se najdobro,i so lesno kako sto vikaat starite!


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 10:38
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

TongueZdravo na site clenovi.

Za dve nedeli normalno treba da si rodam edno masko angelce i razmisluvam  da go vikam Kalvin seuste ne e definitivno .Sto mislite za mojot izbor.Tongue
vkusovite se razlicni, nekomu ke mi se dopadne KALVIN nekomu ne.mene mi se dopagja.
ti posakuvam so lesno  da go doneses  na svet tvojot angel.Big%20smile


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 13:50
Fala vi devojki na odgovorite i na zelbite za lesno da si pominam,bas toa mi treba vo momentov zasto imam eden golem bebusko samo so mi kazajaConfused.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 19:30
super MELANY,  taman ke go krstes golem Kelvin Big%20smile

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 23:16
Матеј,ДаворTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 23:27
Михаил TongueTongueTongueEmbarrassed

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 23:33
Тошо ( мачорот )  LOL

-------------


Постирано од: Lilija7
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 13:48
Никола
Александар
Филип
Теодор
Петар


-------------
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 16:56
Definitivno ke si go vikam KALVIN  mi se dopaga i Emanuel samo so prevedeno francuski ne e bas ok,isto mi se dopaga i Julian se cita Zulian.


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 18:13
SO SIGORNOST ALEKSANDAR


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 10:37
Петар, Константин, Марко, Матеј


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 02:16
Maxim,Mihail,Antoni,Leo;Teo


Постирано од: maska
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 20:48
Dejan ili Dainiel

-------------
Dejan DeviAngel-Maska


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 22:51
Trpe, Mitre. Sasmadar


Постирано од: mala>
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 04:11
виктор,андреј,петар,саше...

-------------
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 08:54
Zagor, Blek, Komandant Mark


Постирано од: ekica
Датум на внесување: 04.Август.2007 во 10:35
mmmmSlobodan.Nemanja,Dimitar...........ima mnogu!!!!

-------------
ece


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 14:06
  љубов ЛУКА љубов

-------------


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 17:24
Mario
David
Marijan
Filip
Leo
Luka


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 00:45
demian!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: 29061994
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 13:16
mojot sin se vika kuzman kapidan

-------------


Постирано од: Mr.Trump
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 22:46

мирко и славко

 
 
 


Постирано од: Bibi sk
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 14:26
mojot sin se vika OGNEN, a ako imam uste eden, ke se vika JOVAN i ke si go vikam VANJA :)


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 15:28
mojot sin se vika...ups ke se vika ako go imam filip


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 16:51
Mojot se vika Calvin i si go imav na 30/07/07 ima samo 16 dena среќа!


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 01:20
хех... ЛУКА... е ај Пристаниште ќе го крстам... еми така де воздивнување


Мои омилени: Влатко, Саше, Александар, Игор, Виктор...


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: AlisaMM
Датум на внесување: 21.Август.2007 во 10:04
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Mojot se vika Calvin i si go imav na 30/07/07 ima samo 16 dena среќа!
 
Melany, cestitki za bebeto. Kako pomina bidejki bese uplasena od poradjajot


-------------
Alisa


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 10:20
Originally posted by AlisaMM AlisaMM напиша:

Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Mojot se vika Calvin i si go imav na 30/07/07 ima samo 16 dena среќа!
 
Melany, cestitki za bebeto. Kako pomina bidejki bese uplasena od poradjajot
Fala za cestitkite,pominaja 20 dena veke e zaboraveno,ne bese lesno,se porodiv so forseps,se nadevam nema da ima poslediciсреќа.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Август.2007 во 00:34
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Trpe, Mitre. Sasmadar
,...stojko,...stanko,.. gi zaboravi,........a?


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 23.Август.2007 во 23:05
Виктор голема%20насмевка

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 24.Август.2007 во 22:41
Лука,
Дамаскин,
Давид,
Стефан........


Постирано од: connected
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 12:22
Oleg (mn.ubavo rusko ime a i retko e sto e uste podobro)

-------------


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 14:38
darko marinсреќа

-------------


Постирано од: KaTeNcE1111
Датум на внесување: 30.Август.2007 во 18:26
Kosta.

-------------
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!


Постирано од: petok-13
Датум на внесување: 01.Септември.2007 во 22:00
petar


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 00:22
Себастијан  љубов многу го сакам тоа име 

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 00:33
i da si go imash,....eden den,...lukllichko!големо%20гушкање

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 00:36
фала  многу  брза големо%20гушкање 

кога ке дојде и тој ден, ти ке ми бидеш почестен гостин големо%20гушкање


-------------


Постирано од: Jassy
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 16:22
Andrej
 
Luka
 
 
Angel


-------------
Senza di te non c`e la farei


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 00:40
aleksandar,filp,

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 06.Септември.2007 во 17:24
Андреј
Горјан
Дамјан
Александар
Мартин...


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: goga
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 16:35

JAS IMAM DVA SINA KOI SE VIKAAT BRUNO I LUKA.Постирано од: iris
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 16:43
demjan


Постирано од: ТатаБрада
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 17:45
Originally posted by goga goga напиша:

JAS IMAM DVA SINA KOI SE VIKAAT BRUNO I LUKA.

 
Лука ок знам дека е пристаниште на хрватски ама бруно мислам дека е италијанско имеголема%20насмевка


-------------
Крв, сузе и зној - то је Балкан мој...
Жалосна е околност с чиме привлачим позорност , ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства!!!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 18:24
Stavre, Kole, Tode


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 00:10
nikola igor goran

-------------


Постирано од: 356829
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 20:11
Марко

-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 16.Септември.2007 во 15:42
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Stavre, Kole, Tode
Sokle go zaboravi!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Септември.2007 во 16:34
stsnko,stojko ,...petko,...shto bi rekol ,..zbunetiot,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Анжелика
Датум на внесување: 16.Септември.2007 во 18:41
Лука за машко. Миа за женско. голема%20насмевка

-------------
..........


Постирано од: CHOCO GIRL
Датум на внесување: 16.Септември.2007 во 19:32
mozi Ivo,Damjan,Teo,Luka,Adrijan,Goran


-------------
LOVLEY


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 22.Септември.2007 во 00:34
Petre,

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Септември.2007 во 15:52
Aleksej

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk