Испечати | Затвори го прозорот

Ракомет

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Кошарка и ракомет
Опис на форумот: Нашите најуспешни национални спортови
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6365
Датум на принтање: 17.Мај.2024 во 07:21
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Ракомет
Постирано од: Mindy
Наслов: Ракомет
Датум на внесување: 22.Јануари.2007 во 14:20
Od prijateli doznav deka ovie denovi Kometal igraat , samo i jas ne znam za sto , pa ako moze nekoj da me informira do kaj sme so makedonskiot rakomet za zeni i za kakvo prvenstgvo stanuva zbor.

Fala odnapred


-------------



Коментари:
Постирано од: carter
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 17:07
LIGA NA SAMPIONI IGRAME ALI BOLJE DA NE IGRAME SAMO SE SRAMIME


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 02.Февруари.2007 во 11:25
deutschland-polska


ke bide dobro finale..............ili???





-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 02.Февруари.2007 во 15:21
pa bi trebalo da bide dobro finaleto...zalam sto htvatite ne se plasiraa u polufinale,a iksreno mislam i deka zasluzuvaa i finele ama takva im bese srekata....sega navivam za polskaBig%20smile


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 02.Февруари.2007 во 15:25
taka e ger-cro ke bese bomba finale......Thumbs%20Up

-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: ДимеБТ
Датум на внесување: 03.Февруари.2007 во 10:45
ХРВАТИТЕ НЕСРЕЌНО СЕ ОТПИШАА САМО ЗАРАДИ ТОЈ БАЛКАНСКИ МЕНТАЛИТЕТ. ПРВИТЕ УТАКМИЦИ ГИ ОДИГРАА ФУРИОЗНО БЕЗ РЕСПЕКТ И ПОСЛЕ КАКО И САМИТЕ ДА СЕ ПОДИСПЛАШИЈА ОД ФУРИОЗНИОТ ПОЧЕТОК И ЕПИЛОГОТ Е ВЕЌЕ ПОЗНАТ, НО ЗА НАРЕДНИТЕ ПРВЕНСТВА МИСЛАМ ДЕКА ДОБИЈА ЕДНА ГОЕМА ЛЕКЦИЈА КОЈА СЕГА Е КАКО ЖЕШКА ШАЛАКНИЦА КОЈА ДОЛГО ЌЕ ГИ ПЕЧЕ.



ГЕРМАНЦИТЕ НЕ ЗАСЛУЖИЈА ДА СТИГНАТ ДО ФИНАЛЕ, АМА ТОА ТИ Е КОГА И СУДИИТЕ ЌЕ ПОМАГААТ НА ЕДНА ЕКИПА ВО ДУЕЛ НА ПРИБЛИЖНО РАМНОПРАВНИ ЕКИПИ.

МИСЛАМ ДЕКА УТРЕ НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ НЕКОЕ ПОГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ПА ПОЛЈАЦИТЕ ВО РАМНОПРАВНА И НА МОМЕНТИ ПОНАДМОЌНА ИГРА ЌЕ СЕ РАДУВААТ НА ЗАСЛУЖЕН МЕДАЛ.

-------------
LIVE FASTED AND FURIOUZ EVERY DAY. THE LIVE IS SHORTLY.
STARTING THE DAY WITH NESCAFE STIMULATES YOUR BODI AND YOUR MIND!!!


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 05.Февруари.2007 во 10:47
DEUTSCHLAND HANDBALL WELTMEISTER 2007..............ClapClapClapClapClap

-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 01:53
Македонија - Словенија 32-33 . . .
Многу слаба одбрана имавме . . . Не знам дали некој следеше ама јас се разочарав од второто полувреме . . . За првото не знам не го гледав . . . Confused


-------------
STRUGA


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 11:58
lelelele, bas mi e krivo sto sme izgubile Confused

mozam da zamislam, sestra mi, sigurno zivcite si gi skinala LOL



-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 12:07
LOL Мене да ти кажам право ќе ми беше криво ако репрезентација како Словенија( двојно подобра од нас ) не се пласираше . . . Вака си знаеме кај ни е местото . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 13:00
e so be ti pesimist

i so sega, Makedonija nisto ne napravi, tuuuuu mnogu sme slabi
ConfusedLOL


-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 13:29
Па слаби сме . . . Ако дичекавме пола Струга да играт во репрезентација . . . LOL

-------------
STRUGA


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 19:10
a so , smeneta li e makedonskata reprezentacija ?LOL

pa zatoa sme izgubile


-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 00:50
Не е ама нема некој играч класа  . . . Како што имаја словенците . . .
И плус ние подмладен тим имавме . . . Wink


-------------
STRUGA


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 22:33
Машката јуниорска ракометна репрезентација на Македонија забележи убедлива победа против Ангола со 39-16 на стартот од 16. Светско првенство за јуниори, на кое Македонија е домаќин.
Македонските надежи влегоа како фаворити во дуелот со дебитантот на СП, селекцијата на Ангола, и го оправдаа овој епитет забележувајќи ја највисоката победа во првиот натпреварувачки ден на првенството. Победникот во овој дуел практично беше решен уште во првото полувреме, кое заврши со осум гола позитива за Македонија (15-7).

што мислите какви се нашите надежи?збунетост


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: marence
Датум на внесување: 25.Август.2007 во 21:48
eve go gledam sega posledniot natprevar so Rusija i nekako se nerviram nemame iskustvo, obozavam rakomet posebno ako pobeduvame

steta za nasite sto ne vlegoa vo finale


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 01.Декември.2007 во 20:42
Zenskata reprezentacija utre go igra prviot mec na SP so Rusija


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 11:23
Prviot mec pomina so poraz :(, kako se se svrte vo poslednite minuti...


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 20:26
pocnuva mecot so Brazil od koj se zavisi....

zar nikoj osven mene ne go sledi rakometot?


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 21:49
posledna minuta i yesssss so super razlika se pobeduva Brazil


Постирано од: moira
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 21:58
Bravo devojki, samo taka, BRAVO, ve sakam

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 22:45
Bravo za igrata, bravo i za napadot i za odbranata...bravo devojki...samo vnimavajte vo idnina "lesni" i pocetnicki greski da ne pravite
 
 
"MAKEDONIJA NAVIVA ZA VAS"


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 18:39
Одлично од нашите . . . Сега одам да го проследам и натпреварот против Австралија . . . Подобро е да се рече ‘‘тренинг натпревар‘‘. . .
            Напред наши . . . љубов


-------------
STRUGA


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 11:27
znaci sega se borime da bideme megju prvite sedum...

sleden nas protivnik e Norveska, utre vo 21.20


Постирано од: Ena
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 13:36
Да не се лажеме, ама премногу е очигледно дека ќе стигнеме до финале........МНОГУ СМЕ ЈАКИ

-------------
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Декември.2007 во 18:32

На 06.12. со Норвешка

На 08. 12. со Франција
 
 
На 09. 12. со Ангола
 
 
На 11. 12. со Храватска
 
 


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 18:02
Норвешка - Македонија во 21.20 на МТВ 1-денес.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 23:30
...ova vecerva ke go zaboravime, isto kako da ne se slucilo....i vo sabota ODIME NA POBEDA...
Napred devojki, samo hrabro, mudro i pomalku agresivno

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Lenin0
Датум на внесување: 07.Декември.2007 во 16:05
francija izgubi od angola ama ja tepa hrvatska :)

znaci ... nashi se site tri utakmici :)


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 07.Декември.2007 во 22:46
Ќе бидеме 12 место.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Декември.2007 во 21:22
bas steta kako izgubija denes, a mozea so malku pogolemo vnimanie da pobedat


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 00:50
rakometasice li veze nemaju

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 22:07
Добри се . . . Не е лошо ако ги земеме во предвид повредата на Окаланга и тоа што селекторот Савески го презеде тимот неколку недели пред првенството . . . Сепак резултатите се реалност . . . намигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: moira
Датум на внесување: 10.Декември.2007 во 22:25
se nadevam slednoto prvenstvo podobri ke bidat....nadezta posledna umira, neli

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 15.Декември.2007 во 00:39
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Ќе бидеме 12 место.
 
Точно така.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: anicka
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 23:39
Во секој случај треба да бидеме задоволни од пласманот. Иако реално гледано можеа и повеќе доколку се потрудеа. Но ај здравје боѓе догодина на Европското повеќе


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 20:26
абе 12 место е добро со овај тренер има одржано тренинзи само една недела

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: TIGAR
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 09:28
Јас не сакам ракомет..

-------------
Happy new year
Be CarEfUl you don't now me


Постирано од: elen4e-eli
Датум на внесување: 13.Јануари.2008 во 11:35
Абе Кометал се најдобри, нема што! трепкање Нема подобрииии.......  Иначе јас обожавам ракомет свиркање

-------------
Nobody is perfect.....well I am nobody!


Постирано од: Viks
Датум на внесување: 20.Јануари.2008 во 21:19
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеБРАВО ЗА НАШИТЕ 


Постирано од: pelister
Датум на внесување: 22.Јануари.2008 во 11:30
rezil vo portugalija. e to e celata vistina. nasite igraa kako muvi bez glavi. deca od 5 oddelenie mozat da gi pobedat. ona bese rezil. da gledas i da se nerivras. sramota. imaja golema sreka i zato pobedija. so 3 igraco poveke da ne mozis gol da postignis a da ti stavat e toj sram e golem. ke gi vidime vo barazot. ako igrat vaka nea izgubat so 30 razlika. da se svestat malku. MIZERIJA!!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2008 во 09:46
Originally posted by pelister pelister напиша:

rezil vo portugalija. e to e celata vistina. nasite igraa kako muvi bez glavi. deca od 5 oddelenie mozat da gi pobedat. ona bese rezil. da gledas i da se nerivras. sramota. imaja golema sreka i zato pobedija. so 3 igraco poveke da ne mozis gol da postignis a da ti stavat e toj sram e golem. ke gi vidime vo barazot. ako igrat vaka nea izgubat so 30 razlika. da se svestat malku. MIZERIJA!!!!
воопшто не се согласувам со тебе...сте ги прашале ли нив како им е кога се грижат за најбаналните дури работи околу клубот и тоа самите репрезентантивци наместо да внимаваат на својата концентрација и да се припремат..патем да не спомнам дека немаат никакви услови..а крајно невоспитани и неодговори се тие од РФМ. ете причитај унтервју во весник со Кире Лазаров...човеков е како водич на тимот и види што изјавува.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 23.Јануари.2008 во 18:00
Originally posted by pelister pelister напиша:

rezil vo portugalija. e to e celata vistina. nasite igraa kako muvi bez glavi. deca od 5 oddelenie mozat da gi pobedat. ona bese rezil. da gledas i da se nerivras. sramota. imaja golema sreka i zato pobedija. so 3 igraco poveke da ne mozis gol da postignis a da ti stavat e toj sram e golem. ke gi vidime vo barazot. ako igrat vaka nea izgubat so 30 razlika. da se svestat malku. MIZERIJA!!!!


АКо ти имаш повеќе знаење од нив зошто не одиш да го покажеш твојот талент!? И престанете веќе да плукате по се што е наше Секогаш нашето не вреди, секогаш ги омаловажуваме нашите вредности! Па како да не ценат останатите кога ние сами не се цениме


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 23.Јануари.2008 во 21:35
Јас се сложувам со тебе OUST, лесно е да се зборува вака кога седиш пред телевизор и ги гледаш... само играчите си знаат како им е... алал им вера, играат, даваат од себе најдобро што можат, а како им се враќа?! Сите плукаат по нив... и после сакаме да одиме на светски и европски шампионати, а не се цениме доволно...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Јануари.2008 во 16:20
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by pelister pelister напиша:

rezil vo portugalija. e to e celata vistina. nasite igraa kako muvi bez glavi. deca od 5 oddelenie mozat da gi pobedat. ona bese rezil. da gledas i da se nerivras. sramota. imaja golema sreka i zato pobedija. so 3 igraco poveke da ne mozis gol da postignis a da ti stavat e toj sram e golem. ke gi vidime vo barazot. ako igrat vaka nea izgubat so 30 razlika. da se svestat malku. MIZERIJA!!!!


АКо ти имаш повеќе знаење од нив зошто не одиш да го покажеш твојот талент!? И престанете веќе да плукате по се што е наше Секогаш нашето не вреди, секогаш ги омаловажуваме нашите вредности! Па како да не ценат останатите кога ние сами не се цениме
ке се надоврзам на тебе и мојот претходен пост....да МАкедонија е најлоша во се зашто има антиталенти..односно македонските ракометари фудбалери кошаркари пејачи и се живо македонско не е добро. а поточно ние имаме големи таленти самоооооо државата си е крива. ма се дур не дојде некој АСАЛЕН на власт вака ке да е. и како после да нема политика во спортот!? кога само од нив зависи дали ке има барем една нова топка а за сали да не зборуваме....не знам под која дрога биле кога рекле базени ке прават и ке го средуваат стадионот.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 21:27
Abe ima kaj nas potencijal i vo maskata i vo zenskata reprezentacija..ne treba da se potcenuvame pred protivnicite nikogas..mislam deka imame slabi treneri spored mene, koi moraat da rabotat malce poveke so igracite na psihickata podgotvenost i kondicijata kaj igracite..inace obozavam rakomet postojano sledam natprevari..


Постирано од: ванчо-2006
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 22:00
Во баражот ќе ги победиме Исланѓаните и еве не на СП.
ГАРАНТ. А после како сака нека испадне.

-------------
СЕГА ЗНАМ ДЕКА НИШТО НЕ ЗНАМ


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 29.Јануари.2008 во 16:42
Originally posted by ванчо-2006 ванчо-2006 напиша:

Во баражот ќе ги победиме Исланѓаните и еве не на СП.
ГАРАНТ. А после како сака нека испадне.


eee daj Boze da bide taka..da ne gi fati pak malerot..da se nadevame na najbolje


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 18:19
maleri sme rodeni голема%20насмевка ... treba nesto povece za da se uspee лутиналутиналутина

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 18:21
namesto arcenje pari za fudbal , treba da se investira vo rakomet ... tamu barem ima dobri rezultati , treba samo malku pari лутина

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 19:59
igraliste


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 20.Март.2008 во 22:58
БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО
Распоред на натпреварите

20.03.2008, "СРЦ Кале" - Скопје
17:45 Македонија - Турција (ТВ)
19:45 Србија - БиХ

21.03.2008, "СРЦ 25 Мај"- Велес
17:45 Македонија - Србија (ТВ)
19:45 БиХ - Турција

22.03.2008, "СРЦ Кале"- Скопје
10:30 Србија - Турција
17:45 Македонија - БиХ (ТВ)

Denes so Turska nereseno odigravme 31:31 !!! Katastrofalna igra, nemozeme ni edna turska da ja pobedime a sakame na EP ili SP da odime !!!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 03:09
17:45 Македонија - Србија (ТВ)
е ова да видам како ќе се коментира.......значи ако имало пички тоа се Србите кои што секогаш биле а и ќе бидат

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 17:33
Makedonija - Srbija ........ utakmicata ne se doigra do kraj, koga vodese makedonija 27-24 trenerot od srbija si zamina i ne sakase da doigraat, nesto sudiite demek gi zaebavale !!!!

se pokazaa uste ednas srbite deka se p...i i deka nemozat poraz od nas da podnesat


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 17:42
Rezil za trenerot na Srbite..na so licese toa??Gi povlekuva igracite od teren..aj da reces da e nekoja vazna utakmica i da mu zavisi nesto..ali si se pokazaat srbite kakvi se u sustna..vidoa pagaat,i se posraa od penalot na Lazarov koga naprai krug od 365 stepeni pred golmanot pa mu ja zbrca topkata u gol..meraci..2 gog.trenerot leb vadese kako trener na Metalurg a sea vaka prai..i toj bil trener svasta..


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 18:20
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Makedonija - Srbija ........ utakmicata ne se doigra do kraj, koga vodese makedonija 27-24 trenerot od srbija si zamina i ne sakase da doigraat, nesto sudiite demek gi zaebavale !!!!

se pokazaa uste ednas srbite deka se p...i i deka nemozat poraz od nas da podnesat

ete moj coek.... MAKEDONIJAAA !!!!

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 20:46
se slozuvam..tocno


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Март.2008 во 20:49
Originally posted by Eli Eli напиша:

se slozuvam..tocno


najdobri sme beeeeeee.....kakva Srbija kakvi bakrachi...

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 23.Март.2008 во 03:07
Ракометарите се балкански шампиони

Македонската репрезентација го освои првото место на ракометната Балканијада. Денеска ја победивме Босна и Херцеговина со 34:31.

BRAVO !!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 23.Март.2008 во 19:11
Bravo..sekoja cest


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:36
Vcera: Makedonija - Srbija   35:30 FT (Zeni)

Denes: Makedonija - Srbija   26:25 FT (Zeni)

Uste ednas poveke gi pobedivme srbite vo rakomet

-------------



Постирано од: Luna83
Датум на внесување: 08.Април.2008 во 14:45
Obozavam rakomet i se soglasuvam so site sto komentiraat deka treba da se investira poveke vo rakometot.a ne vo fudbalot.Tamu barem sme pokazale podobri rezultati i imame golem potencijal.I navistina bi sakala da odime na Svetskoto prvenstvo.Mislam deka ovaa nasa reprezentacija go zasluzuva toa.a veruvam deka vo Juni site zaedno ke gi bodrime nasite rakometari i toa vo novata sala.Barem ke ne sobere site.


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Април.2008 во 22:13
Vardar - Metalurg 26-26

Клоци, тупаници и пендреци на „Кале“

Големата мешаницата започна со физичкиот инцидент помеѓу судијата Начевски и тренерот Вујовиќ, по што се вмешаа и специјалците

Вујовиќ_ Во Скопје доживеав да ме удри судија и да ме влечат специјалци
„Вакво нешто немам доживеано во кариерата. Во Скопје доживеав да ме удри судија, да ме удираат полицајци, да ме влечат специјалци. Не го заслужив тоа ниту јас, ниту пак, моето семејство кое беше на трибините. По мечот му ја понудив мојата оставка на Михајловски. Не можам да останам тука и да се борам против вакви работи. Ниту сакам, ниту пак имам сили за тоа“, рече низ солзи тренерот на вардарци, Веселин Вујовиќ.

Тој призна дека неговиот тим не одигра добро, како што очекувал и како што бил договорот пред мечот како што призна дека веројатно ќе го удреше судијата Ѓорѓи Начевски ако се најдеше во позиција да дојде до него.

„Толку многу исклучувања, толку бавна игра, толку лежење и влечење по теренот. Натпреварот траеше 2,5 часа. На толку долг меч немам присуствувано. Не игравме добро, а играчите на Металург со знаење или без знаење одлично се прилагодија на критериумот на судиите. До денеска мислев дека оваа судиска двојка е најдобра во Македонија и дека другите не се на нивно ниво, но испадна дека и тие не се дораснати да ја делат правдата на еден ваков меч“, посочи Вујовиќ.











-------------



Постирано од: Luna83
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 01:43
[QUOTE=Vardar1947] Vardar - Metalurg 26-26

Клоци, тупаници и пендреци на „Кале“

Големата мешаницата започна со физичкиот инцидент помеѓу судијата Начевски и тренерот Вујовиќ, по што се вмешаа и специјалците

Вујовиќ_ Во Скопје доживеав да ме удри судија и да ме влечат специјалци
„Вакво нешто немам доживеано во кариерата. Во Скопје доживеав да ме удри судија, да ме удираат полицајци, да ме влечат специјалци. Не го заслужив тоа ниту јас, ниту пак, моето семејство кое беше на трибините. По мечот му ја понудив мојата оставка на Михајловски. Не можам да останам тука и да се борам против вакви работи. Ниту сакам, ниту пак имам сили за тоа“, рече низ солзи тренерот на вардарци, Веселин Вујовиќ.

Тој призна дека неговиот тим не одигра добро, како што очекувал и како што бил договорот пред мечот како што призна дека веројатно ќе го удреше судијата Ѓорѓи Начевски ако се најдеше во позиција да дојде до него.

„Толку многу исклучувања, толку бавна игра, толку лежење и влечење по теренот. Натпреварот траеше 2,5 часа. На толку долг меч немам присуствувано. Не игравме добро, а играчите на Металург со знаење или без знаење одлично се прилагодија на критериумот на судиите. До денеска мислев дека оваа судиска двојка е најдобра во Македонија и дека другите не се на нивно ниво, но испадна дека и тие не се дораснати да ја делат правдата на еден ваков меч“, посочи Вујовиќ.









[/QUOT

JAS NE ZNAM KAKO NE MU E SRAM NA NACEVSKI JUNIOR OVA DA GO NAPRAVI.PA CELO PLEME NACEVSKI USPEAA DA GO UNISTAT RAKOMETOT VO MAKEDONIJA.TATKO MU JADESE KOTEK SEKADE VO PRILEP,VO VELES I USTE KADE NE I SO PRAVO,A OVOJ PAK SE DRZNE DA MAVNE PO VUJOVIK.OVA GO NEMAM DO SEGA VIDENO.SRAMOTA.NEKA SI ODAT PRED CELOSNO DA PROPADNE I ZENSKIOT I MASKIOT RAKOMET.TOJ TOA GO NAPRAVIL OTI SI ZNAE DEKA IMA DORA POZADINA VO RAKOVODSTVOTO NA RSM.GO RASIPAA RAKOMETOT.A TOLKU UZIVAM DODEKA GLEDAM


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 28.Мај.2008 во 18:59
Висока победа на отворањето

Со победа од 42:24 над Бугарија, Македонија вчера стартуваше со средбите на турнирот "Трофеј Македонија", каде денеска против Бразил ќе се обиде да дојде до место во петочното финале.

МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА 42:24 (24:11)

Сала: СРЦ "Кале" во Скопје. Гледачи: 300. Судии: Карбеска и Илиева од Македонија. Делегат: Неделковски од Македонија.

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Мај.2008 во 19:12
газење%20од%20смеење кај е сеа __ __

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: __ __
Датум на внесување: 28.Мај.2008 во 19:19
еве кай сум

-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Мај.2008 во 19:21
ја за волкот волкот......три среки граби газење%20од%20смеење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:18
"ЦРВЕНО-ЖОЛТИТЕ" ДЕНЕСКА, ВО ВЕЛЕС (18:00) ЌЕ ИГРААТ ЗА ПРВОТО МЕСТО НА "ТРОФЕЈ МАКЕДОНИЈА"

Финале:

18:00 Македонија - Египет



-------------



Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:23
много бе
18:0


-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:27
epa jaki sme

-------------



Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:28
a pa bravo
ajde da gi smachkate


-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:30
ke gi smackame..

a vie igrajte so crna gora za posledno mesto

-------------



Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:38
ke go dobieme
nema da im go dademeголема%20насмевка


-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:39
poslednoto mesto збунетост pa nikogas nikoj ne vi go ni zimal голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:41
pa ne go davame

-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:42
i da ne go davate газење%20од%20смеење cuvajte si go

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 19:42
pazime pazime

-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: __ __
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 23:23
што стана со ракометането?
омаахте ли ги?


-------------
Go ahead! Make my day!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 31.Мај.2008 во 01:58
Ракометарите први на „Трофеј Македонија“

Прво место за нашата ракометна репрезентација на „Трофеј Македонија“. Во финалето во Велес триумфиравме над Египет со 38:35.

Најдобриот играч на турнирот Кире Лазаров постигна 10 гола.



-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Јуни.2008 во 18:31
Со Исланд во "Борис Трајковски"!

"Натпреварот Македонија - Исланд сигурно ќе се игра во новата сала. Мечот ќе биде организиран како дел од промоцијата на објектот", изјави Борис Змејковски, првиот човек на јавното претпријатие "Спортска сала - Борис Трајковски".

БАРАЖ ЗА СП 2009

08.06.2008, НЕДЕЛА

МАКЕДОНИЈА - ИСЛАНД 20:15

Спортска сала: "Борис Трајковски" во Скопје

Судии: Триљо Хуелин и Леон Брето од Шпанија

Делегат: Владимир Ранчик од Словачка

-------------



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 11.Јуни.2008 во 16:48
ke gi prekrshime na dva dela
samo napred

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: nikuch
Датум на внесување: 12.Јуни.2008 во 21:38
ОДИГРАВМЕ КАКО ГОЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА, СЕГА Е ТВОЈОТ РЕД ДА НАПЛАТУВАШ СТАРИ ДОЛГОВИаплаузаплаузаплаузаплаузаплауз

-------------
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 13.Јуни.2008 во 02:06
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

mnogu sme jaki

бате не сме јаки...............НАЈЈАКИ сме

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: nikuch
Датум на внесување: 15.Јуни.2008 во 20:03
ИСЛАНД 30:24 МАКЕДОНИЈА

изненадувањеплазењеизненадувањезбунетостНАЈСЛАТКИОТ ПОРАЗ ДОСЕГАголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
БРАВО ДЕЧКИ ГО ИСТОПИВТЕ ЦЕЛИОТ ИСЛАНД, КОЈ ТРИПАТИ НЕ СМРЗНУВАШЕ ДОСЕГАголема%20насмевкаголема%20насмевкааплауз
аплаузаплаузаплаузаплауз

ЧЕСТИТИКИ, ЧЕСТИТИКИ И САМО ЧЕСТИТКИ
аплаузаплаузаплаузаплаузаплауз

-------------
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 13:14
Во Недела во Штип, почеток од 11 часот во салата на О.У Тоши Арсов ќе се одржи натпревар помегу машки, две екипи: Текстилец(Штип) - Претор(Ресен)
Влез: Слободен!
Сениорски.


-------------


Постирано од: ZOTE
Датум на внесување: 08.Јуни.2009 во 00:11
Од натпреварот со Белгија









Останатите слики на следниот линк


http://www.pbase.com/tineke/belgiemacedonie - http://www.pbase.com/tineke/belgiemacedonie




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk