Испечати | Затвори го прозорот

Флеширање, Декодирање, Апдејт... Се за сервис!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Технологија
Опис на форумот: Мобилни тел., DVD плеери, телевизори, mp3 плеери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6046
Датум на принтање: 14.Мај.2024 во 07:51
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Флеширање, Декодирање, Апдејт... Се за сервис!
Постирано од: _AntiChrist_
Наслов: Флеширање, Декодирање, Апдејт... Се за сервис!
Датум на внесување: 18.Декември.2006 во 20:51
па пишувајте што ве мачи во врска со ГСМ технологијата. на повеке форуми сум им помогнал се надевам и на овој ке бидам од корист.

-------------
Свињокол и Смртоствор!



Коментари:
Постирано од: Aida
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 12:02

Не можам да декосирам Motorola W375



Постирано од: Aida
Датум на внесување: 12.Јануари.2007 во 13:28
Kako da dekoditam Motorola W375 i Nokia 6131?


Постирано од: goran79
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 13:01

uste nema nisto nova za dekodiranje na ovie modela pozdrav



Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 11:26
Дали некој има шема за правење сервисерски кабел за сони ериксон, (новите модели со новото џекче) од постуечкиот кабел DCU-60


Постирано од: kakalo
Датум на внесување: 06.Јуни.2007 во 03:42
KOJ SAKA DA DEKODIRA NOKIA 6630,6680,6681,6682,N70,N71,N90 NEKA PISE NA salimacedonia@gmail.com  MNOGU POVOLNO OTKOLKU VO MOBILARI !! PROVERI !!


Постирано од: Gorazd
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 02:09
Zdravo!
Me interesira ako znaete ,imam nokia 6280 so t-mobile sim karta,i navodno ne moze druga karticka da se stavi,dali e potrebno menuvanje na softver ili druga opcija?

-------------
Obedineti Makedonci


Постирано од: goce-krusko
Датум на внесување: 18.Август.2007 во 22:17
80 EU DRUGAR BATALI MNOGU E 


Постирано од: wimax
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 11:34
Абе member_profile.asp?PF=7633&FID=59 - _AntiChrist_ ти нормален ли си, каков ти е овој ник, треба одма да ти се избрише


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:42
Добар македонски форум за SonyEricsson телефоните, со многу упатства и совети http://semkd.19.forumer.com


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: VIKTOR666
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 22:45
za samsung m600 i c520 mi treba unlock na sim pomos.Gi zedov od germanos i sega ne mozam da koristam sim karticka od t-mobile.kazete nekoja adresa ama da e besplatna ok.fala   


Постирано од: divax
Датум на внесување: 08.Декември.2007 во 18:54
pozdrav
me interesira dali mozes da mi pomogne so nokia6630.
Ja kupiv na staro,a go nemam security brojot ili lock key, (kako i da e)
Sakam da napravam deep reset na telefonot i da go skinam od site propratni sranja
pls.help
Mislam deka toa e toa
pozdrav HM-rules


Постирано од: derbitel
Датум на внесување: 11.Декември.2007 во 11:09
    [QUOTE=divax]pozdrav
me interesira dali mozes da mi pomogne so nokia6630.
Ja kupiv na staro,a go nemam security brojot ili lock key, (kako i da e)
Sakam da napravam deep reset na telefonot i da go skinam od site propratni sranja
pls.help
Mislam deka toa e toa
pozdrav HM-rules
                                                                                                                                                                                                                                                       12345 security code.


Постирано од: derbitel
Датум на внесување: 11.Декември.2007 во 14:51
koristi go FsT (Free Samsung Tool) i kabel na kom port.Selektiraj c200 ili d800 com kabel.Za drugi informacii derbitel@hotmail.com


Постирано од: veno
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 22:37
ME INTERESIRA DALI NEKOJ MOZE DA MI POMOGNE IMAM ZAKLUCENO MENI NA SAMSUNG X680


Постирано од: derbitel
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 09:32
za unlock na meni.*2767*3855#  bez sim karta


Постирано од: derbitel
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 09:35
e2p reset  ili eprom reset *2767*2878#


Постирано од: veno
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 10:18
BLAGODARAM ZA POMOSTA AMA NE PRIFACA POVECE OD OSUM CIFRI


Постирано од: KikoMC
Датум на внесување: 23.Декември.2007 во 10:29
koj e phone codot na sony erikson w880i... od tema od na net mi vleze virus vo mob,sse izbrishav i sega nema javeno nishto problem..Dali so brishenjeto go imam i virusot izbrishano, dali postoi nekoja antivirus programa shto mozi da ja stavam vo mobilniot?Vo kratki crti objasnete mi shto da pram dajte mi nekoj sovet dali da go resetiram ...

-------------


Постирано од: derbitel
Датум на внесување: 26.Декември.2007 во 15:14
sovet vo kratki crti.Dokolku imas problem so w880 ili koj i da e ericsson od db2020 platformata odnesi go vo prviot poozbilen servis da ti go prefleshiraat.Se drugoto e opasno po tvojot telefon


Постирано од: KikoMC
Датум на внесување: 27.Декември.2007 во 10:54
па му напрајв мастер ресет, и ја форматирав картицата..И сега нема направено проблем како што правеше??или можно е пак??

-------------


Постирано од: KikoMC
Датум на внесување: 12.Јануари.2008 во 13:32
Мобилниот ми стоеше во ладно(надворешни услови)едно 10 минути..После го зедов и пуштив музика и сам се исклучи па се вклучи!!Го чукнав малку пак се исклучи и се пушти!!Ја извадов батеријата и ја исчистив, и оние златнте ги дувнав па сега е се во ред!!Досега два три пати ми се има случено исто, и во проспектот пиши дека можи да нема убав спој меѓу батеријата и телефонот,да ја извадам, и пак да ја ставам(ми мати филм што се случува два три пати во 5месеци)!!Совет?Што ми предлагате??

-------------


Постирано од: D3
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 12:16
vo slucaj da vi treba nesto do displei-
ORGINAL SONIERIKSON-za slednive modeli
w810i
z800
k310
W200
k510
k700
j300
k750
w800
w700
d750
z530i
z520i
k800i
w850
z300i
p990i
w900i
j210
w550
k300i


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:23
Ве молам за помош.Имам нокиа 6288 ,мислам дека софтверот падна(пробував да поставам една апликација -тема од мемориска и се заглави односно се исчезна и сега ако сакам да го уклучам само логото се јавува и неколку пати се пали и гасни но ништо не се јавува) кажете помош?

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 13:20
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Ве молам за помош.Имам нокиа 6288 ,мислам дека софтверот падна(пробував да поставам една апликација -тема од мемориска и се заглави односно се исчезна и сега ако сакам да го уклучам само логото се јавува и неколку пати се пали и гасни но ништо не се јавува) кажете помош?


мене така ми се направи две недели по купувањето... ми падна софтверот... го приклучив на усб, и пушти душа мобилниот... голема%20насмевка квалитет ти е тоа...

ќе си го однесеш на сервис, и ако имаш гаранција, ќе си почекаш 40 или 30 дена,... ако ти го направат арно, ако не ќе ти дадат нов, ист таков...

а ако немаш гаранција.... не%20знамќе треба да платиш... најверојатно намигнување


-------------


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 17:01
Не ништо сериозно,отидов ми велат да може флешување 300 денари и ете сега е со чист софтвер ко солза,ама ми беше зборот ,демек нокиа квалитет,а сим имал и моторола и сони ериксон,па си велам ако вака паѓа софтверот на едноставно менување тема тогаш немој да вклучуваш плеер или слично.

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 05.Декември.2008 во 20:20
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Не ништо сериозно,отидов ми велат да може флешување 300 денари и ете сега е со чист софтвер ко солза,ама ми беше зборот ,демек нокиа квалитет,а сим имал и моторола и сони ериксон,па си велам ако вака паѓа софтверот на едноставно менување тема тогаш немој да вклучуваш плеер или слично.

dzabe ti zemale 300 den, da go prochitav ova porano ke ti dadev softver i upatstva sam da si go isfleshuvash telefonot (moderator sum na eden makedonski forum za moblna tehnologija, imam bajagi poznavanja na toa pole )
inache garancijata ne vredi ni kolku hartijata na koja e otpechatena. ako gi prochitash ubavo garantnite uslovi, ke vidish deka BUKVALNO ne pokrivaat nikakvo oshtetuvanj (ti kazuvam od lichno iskustvo, plativ 25$ za edno poebano kopche koe od normalna upotreba se zezna...servisot zakluchi deka "garancijata ne pokriva mehanichki oshtetuvanja", a kopcheto ne beshe mehanichki oshteteno!).

-------------


Постирано од: ANDON1990
Датум на внесување: 02.Јануари.2009 во 12:02
Imam sagem my 401c i ima eden problem koga vrti nekoj kon mene ne go registrira povikot a dodeka jas mozam kon site slobodno da vrtam. blagodaram.


Постирано од: tmiladinova
Датум на внесување: 05.Септември.2010 во 16:49
moze li nekoj da mi dekodira LG GS100 i kolku pari kosta



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk