Испечати | Затвори го прозорот

Маалски удбаш

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5433
Датум на принтање: 10.Мај.2024 во 17:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Маалски удбаш
Постирано од: sensei
Наслов: Маалски удбаш
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 10:54
Во муабети со повеќе луге и од лично искуство, излегува дека во соседството имаме шпиончиња на удба дбк или што и да е, многу повеќе отколку што некој би предпоставил. Дали го знаете вашиот маалски удбаш?
Кај мене на пример има едно типче што е вработен во мвр, е некаков џандар во цивилка, и знае да биде многу досаден, да прашува работи кои не се негова работа, да се натура без врска.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it



Коментари:
Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:11
segde gi ima takvite mame mu e*am , ovaa zemja od spioni e dojdena na ova deredze , vnimavaj so kogo zboruvas , zaebancija na strana , spioni su medzu nama sto bi rekol mile kitic hahaha ssamo svaka ti cast za naslovot mnogu me raspolozi , ubav temaClap


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:12
Кај мене е оближниот член на ОК на СДСМ.

-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:26
Има има но повекето се некои инспектори или какви и да се полицајци(модерни кодошиLOLLOLLOL)

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:26
Тој погоре што го спомнав е од моја зграда. Пред неколку години во рок од недела дена во зградата беа ограбени три стана. Секој пат тоа беше преку ден кога луѓето се на работа, и беа погодени баш луѓе од кои има што да украдеш. Кошиите се сигурни дека операцијата била во колаборација со дотичниот, зошто знаел дека се ограбени пред да му кажат, а плус тој води евиденција кој кога излегува, што работи, колку има. Викаат „нема полош крадец од домашен крадец“.
Иначе ми кажуваат во од другата зграда за еден сличен таков, и пошто го знам човекот многу ми е логично.
Тоа се луѓе кои го поминуваат животот под сенка, на платен список, и дури и да ги гледаш дека се шетаат цел ден низ маало по гаќи со раце во џеб, си живеат со солиден стандард што им го пружа работата. Дотичниот некое време после кражбите си купи нова кола и го прати син му на приватен факултет.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:31
Заебанција на страна, за оние што не знаат, и што не памтат, УДБА сега е поактивна од кога и да е порано.
Кога беа на власт се беа некако успале, а сеуште се надеваат да ја воскрснат Србославија, и тие информации во даден момент можат да им бидат незаменливи.
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:34
Реков јас, од ОК на СеДеСе. Сите.

-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:42
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Заебанција на страна, за оние што не знаат, и што не памтат, УДБА сега е поактивна од кога и да е порано.
Кога беа на власт се беа некако успале, а сеуште се надеваат да ја воскрснат Србославија, и тие информации во даден момент можат да им бидат незаменливи.
 

Не би рекол дека маалскиве удбаши работат за Србославија. Поверојатно работат за локални банди, а можеби посредно и за странски интереси. Впрочем имаше муабет за канцелација на ЦИА во дебар маало, под параван на навладина организација, со буџет од... колку беше,.. накај 1милион $. А сите учесници се вработени во МВР, добиваат од америте додатни 500$. Скопско и се е можно.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 11:51
Може да е вистина, јас не сум во татковината..
Ама само по себе е симптоматично, 1 милион долара, (ситно) а цела агенција развиле со тој буџет?
Во нивната земја со тие пари ќе купоат само еден Макдоналд ручек за еден (стаф митинг).
 


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:01
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Може да е вистина, јас не сум во татковината..
Ама само по себе е симптоматично, 1 милион долара, (ситно) а цела агенција развиле со тој буџет?
Во нивната земја со тие пари ќе купоат само еден Макдоналд ручек за еден (стаф митинг).
 
- 1 мил годишно(не ме фаќај за збор околу бројката, ама тука некаде). Не заборавај, во Мк се е поефтино LOL Confused


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:07
А бе еееј, работат за сељото Слатински, држаЛникот Црвенковиќ!!!

-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:24
Тие малски цајкани се реонци, обичо полицијата си одредува човек каде што има почесто кражби, тепачки итин. Кави удбаши црне бе што ви е на васBig%20smileBig%20smileBig%20smile, пак овој сдсм си ставал реонски шпиуни зошто за да дознае што збори за Љубчете Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile бреееее 

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:29
Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

А бе еееј, работат за сељото Слатински, држаЛникот Црвенковиќ!!!
 
Читај туго тугаљива.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:32
еднаш викаш за сдсм еднаш за Бранко, за кого одлучисе, и зошто би работела УДБА за Бранко, да му кажат колку пати ЉуБчо ја онадел снешка?Big%20smileBig%20smile Абе човек знаеш ли колку пари треба да се оформи по ново УДБА, треба прво цела држава да се оформи, па нова тајна дрзавна безбедност ехееее, да не забеуваш бааѓи

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:36
Koj go ebe be Ljubcho, daj skini mi se sk*rca, aman veke, dosta so toj Ljupco. Tatarot si zamina od politizkiot zivot, goni go mamemuebem, oladi vise so toj Ljupco.
 
 
 
Strukturite si gi imase, gi ima i ke gi ima pod kapata na Slatinskoto goedo.
 


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:43
Добро ајде сега не е Љубчета НП е Big%20smileBig%20smileBig%20smile Кој фактор е бре НП со нејзините 6 пратеници да не би да ја освои власта Big%20smileBig%20smileBig%20smile, та УДБА ќе формираат. Или ти се грижиш можда за ДПМНЕ но си во НП. Значи какви добри лиѓе сте вие секогаш се грижите за оној кои несакаат да ве види. Стварно незнам зоштоLOL


-------------


Постирано од: intel
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:53
Isto kako onie sto se vo NSDP a se grizat za SDSM i pobedata na Raca. Ili vaka ne moze da muabetime a?
Kolku sto mi e mene poznato Tito e eden od "bivsite" 


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:06
Тито вика дека има шпиуни во секоја населба да  ја  шпиунираат  НСДП? Big%20smileBig%20smile

-------------


Постирано од: intel
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:15
Pa si znae on de, kade postavuval pazaci na vremetoLOL


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:19
Темата беше за реонските шпиуни. И не само Тито сакал да се смени Бучко, секој македонец сака да има што е помалку луѓе како Бучковски. Инаку мене лично Шеќеринска не ми е некоја политичарка за да биде лидер. Но зошто нема кој таа излезе како основен човек конк*рент на катастрофата наречена Бучко.  

-------------


Постирано од: intel
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:38
Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Темата беше за реонските шпиуни. И не само Тито сакал да се смени Бучко, секој македонец сака да има што е помалку луѓе како Бучковски. Инаку мене лично Шеќеринска не ми е некоја политичарка за да биде лидер. Но зошто нема кој таа излезе како основен човек конк*рент на катастрофата наречена Бучко.  
Ne bese ni za Ljubce.
Mozes da bides prisrtasen kolku sakas no edno e fakt, Sekerinska za Gvujo i za Tito zaedno e druga dimenzija, nesto nedostizno.
Toa deka vo momentot Gvujoto e PM e samo uste edna nesrekja za Makedonskiot narod i nisto povekje, a deka e toa taka potvrduva i faktot deka ete i Bucko bese PM.


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:40
Абе гвујо и шеќеринска мене ми се исти и они двајцата си се димензија за себеси, само не знам како може да се споредат со Тито, кога Тито е политичар они не се. Тука не можеш да направиш корелација. 

-------------


Постирано од: intel
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:43
Pfffff..... idi begaj.


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:45
Деца се интеле деца. 

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:49
Da, a ti si golemiot, vozrasniot, neli?
A be Begaj!
 
UDBA-sko strukturi ima integrirano vo sekoj sloj na opstestvoto inaku kako gazdata slatisnki ke gazduva so Makedonija.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 13:50
Не пишував за мене јас имам 25 год. Tongue

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 14:16
За кого?
 
Јас сум над 30.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 14:44
Алоо!!! Шабани!
Темата беше за маалските шпиончиња, не за рада или бучко или бц.

Бојан81, не се мислеше на реонските полицајци, туку на оние наследени кодошки механизми од комунизмот.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 14:57
Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

 
UDBA-sko strukturi ima integrirano vo sekoj sloj na opstestvoto inaku kako gazdata slatisnki ke gazduva so Makedonija.
 
Читај бе, еј.
 
П.С. за оние кои не знаат сељото од Слатино е Црвенковиќ.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: Baron
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 07:39
Ali, ta nemojte tako stovani gospodine.
Mi se usrdno ispricavamo, ali
Gospodin prijedsednik je rodjeni sarajlija!
Dijete UDBE i JNA
Bio je jugoslaven,. te postao makedonac, a kako ce zavrsiti samo dragi Bog zna!
 


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 09:28
Слатнско сараефско гојдо.
 
Немојте се испричавати, кај би сте се испричавали?
Ќе заврши како храна за црви.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk