Испечати | Затвори го прозорот

Со кој ќе коалицира ВМРО-ДПМНЕ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4604
Датум на принтање: 10.Мај.2024 во 20:53
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Со кој ќе коалицира ВМРО-ДПМНЕ
Постирано од: DaVinchi_1
Наслов: Со кој ќе коалицира ВМРО-ДПМНЕ
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 22:14
44-vmro-dpmne
32-sdsm
18-dui
11-dpa
7-nsdp
6-vmro-narodna
1-dom
1-pei

pisete sto se e mozno



Коментари:
Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:34
ВМРО - ДПМНЕ
ДУИ
НСДП

ЌЕ БИДЕ СОСТАВОТ НА НОВАТА ВЛАДИНА КОАЛИЦИЈА!!!



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 11:03
хахаха, ама прашање? а да пробаат со СДСМ? би си ги решиле сите проблеми, а и реформите можат заедно да ги истераат без проблем!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 16:46
ВМРО-ДПМНЕ: За состав на новата влада во игра сите партии освен СДСМ и ЛДП

Скопје, 7 јули (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ ќе разговара со сите политички партии за евентуално коалицирање, освен со оние од коалицијата За Македонија заедно. Но, субјектите заинтересирани за соработка ќе мора, пред се, да ја прифатат економската програма на ВМРО-ДПМНЕ, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ИШ на партијата Антонио Милошоски.

   - Извршниот комитет на синоќешната седница не одлучи со кого ќе коалицираме, туку ги дефинира условите што партиите заинтересирани за коалицирање ќе мора да ги исполнат. Тоа се мир и безбедност во државата, стабилно парламентарно мнозинство и прифаќање на нашата економска програма, објасни Милошоски.

   СДСМ и ЛДП, додаде Милошоски, не се во игра зашто го загубиле легитимитетот и во изминатите четири години покажале дека немаат реформски капацитет.

   Тим експерти на ВМРО-ДПМНЕ деновиве ќе изготват економски манифест во кој ќе бидат сублимирани најважните економски проекти на партијата.

   - Документот ќе им биде понуден на сите политички партии што се во комбинација за коалицирање, но за да го прифатиме нивниот предлог, тие ќе мора да го усвојат нашиот манифест, рече Милошоски, напоменувајќи дека со тоа ВМРО-ДПМНЕ практично сака да воспостави нова традиција на коалицирање - со економијата на прв план.

   Според Милошоски, ВМРО-ДПМНЕ вчера разговарала со ДПА, а денеска треба да се сретне со претставници на НСДП. Разговорите, како што истакна Милошоски, ќе продолжат со иста динамика и во наредните денови.

   Неговиот заменик Владо Чинговски најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги отпушти сите кои нетранспарентно биле вработени во јавните претрпијатија и државната админситрација од март годинава досега.

   - Уште еднаш апелираме до власта која веќе го изгуби мандатот да престане со незаконски и нетранспарентни вработувања, со продажба на државен имот, со издавање концесии и со потпишување договори. Ќе го ревидираме се она што на тој план беше сторено од март досега и посебно од почетокот на предизборната кампања, потенцира Чинговски.

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: bacilo
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 16:58
ПА УБАВО СИ КАЖА АНТОНИО,СО СИТЕ САМО НЕ СО АРАМИИ.ЗНАЧИ ПРЕДНОСТ СЕ ДАВА НА ТИТО И ДПА.ДУИ НЕКОИ СМЕТААТ ДЕКА Е ВО ИГРА НО ДПМНЕ НЕ Е БУЧКО ДА СЕ ЗДРУЖУВА СО УБИЈЦИ.

-------------
baciloto na bucko


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 10:23
Не сакам ништо да коментирам, само едно дека морално е ДПМНЕ да коалицира со ДУИ!!!! Освен ако не сака втора криза во државава, и блокажи од ЕУ.
А факт е дека коалицијата ДПМНЕ ДУИ е погубна за ДПМНЕ!!!



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 11:30
Значи ЕУ навива за ДУИ, а? или калашњиковите велат така?

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 11:54
izgleda taka...pa posle koj gi pravi vojnive vo MKD???Confused

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 12:45
Ајде ајде сега сите неуспеси ги префрлате на туѓ грб!!! Се знаеше зошто беше војната во 2001 година!!! Македонија го продаде Телекомот, се работеше за сума од милијарда долари, и одма се закачи светска банка и ЕУ за контрола над парите!!! И самиот Џафери си изјави дека војната имаше сосема друга цел, за на крај да добие поинакви размери, и да дојде до ова денес!!! Како и да е!!! Војната првично имаше 2 цели!!! Примарната беше што скоро сите канали за шверц, беа прекинати, се појавија војни профитери, кои и тоа како убаво им легнаа парите од телекомот, кој и тоа како имаше штетен договор, последиците ги чувствуваме денес од тоа!!! Парите пола отидоа за вистинска намена, а пола отидоа по туѓи џебови и банки!!! ДУИ како партија ја наметна претходната власт која и даде легитимно право, од шума да се седне во парламент, знаејќи дека ќе ги изгуби изборите во 2002 и дека ДУИ ќе биде најголемиот релевантен албански фактор во државава, па партијата што ќе победи на изборите од македонскиот блок, ќе мора да коалицира со неа, бидејќи тоа беше наложено од ЕУ, и на тој начин дека СДСМ ќе распадне целосно и ќе ја снема од политичката карта на Македонија!!! Тоа сценарио не успеа!!! Главните виновници за почетокот на кризата во Македонија беше тогашната власт, која само се фалеше дека има сила да се справи со терористите, а всушност цело време се воздржуваше од чистење на теренот, се со цел да се добие во време за тој настан да добие поголеми размери!!! И тоа се случи, а Коалицијата За Македонија Заедно која во тоа време беше во опозиција и немаше ама баш никаква врска со тој конфликт!!! Никакви задни сценарија, никакви глупави политички игри немаше од опозицијата тогаш!!! И самите знаете дека премиерот во тоа време се сончаше на Кипар, додека во земјата се војуваше!!! ДУИ е вештачка креација која потоа стана голема партија и беше наметната на КОАЛИЦИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ЗАЕДНО, и морално беше да се коалицира со неа!!! Малце подобро размислете пред да напаѓате!!! Ги враќате старите работи и напаѓате без аргументи!!!! Ако се враќаме назад ќе заглавиме во минатото, битно е сега Македонија да ја однесеме сите заедно што подалеку, да ја направиме најбитен фактор на балканот!!! Тоа е целта!!! Војната е зад нас!!! Било поминало, раните се болат, и тоа многу болат, но што е тука е!!! Да не се навраќаме наназад!!!!


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 12:53
А зошто точно мора ДПМНЕ да коалицира со ДУИ, е тоа е следново!!! ДУИ освои 18 пратенички мандати за разлика од ДПА, и доби 50000 гласови повеќе од неа!!! Значи главниот претставник на македонскиот народ мора да коалицира со главниот претставник на албанскиот народ во државава!!! Значи неможе партија со помалку гласови да претставува народ во парламент, бидејќи народот очигледно е дека повеќе ја сака ДУИ од ДПА!!! Не ги сакам ни едните ни другите, но тоа е фактот!!! Самиот народ ќе се побуни, тоа може да добие големи размери!!! Не ни треба уште една криза, поготово во овие моменти кога Македонија е на добар пат кон ЕУ и НАТО. А европската унија како најбитен фактор за стабилност во државава ја гледа ДУИ, затоа ДПМНЕ ќе мора да коалицира со ДУИ!!!! Истото би било ако наместо ДУИ би била ДПА!!! Знали најголемата албанска партија во Македонија е најбитен фактор за стабилноста во државава!!! Барем се додека МКД не влезе во ЕУ!!! Тогаш ќе биде полесно!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: bacilo
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 15:53
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Íå ñàêàì íèøòî äà êîìåíòèðàì, ñàìî åäíî äåêà ìîðàëíî å ÄÏÌÍÅ äà êîàëèöèðà ñî ÄÓÈ!!!! Îñâåí àêî íå ñàêà âòîðà êðèçà âî äðæàâàâà, è áëîêàæè îä ÅÓ.
À ôàêò å äåêà êîàëèöè¼àòà ÄÏÌÍÅ ÄÓÈ å ïîãóáíà çà ÄÏÌÍÅ!!!


е зошто сега велиш дека било морално?па знаеш дека коалиции прават оние партии кои имаат исти или барем слични програми за во иднина.се научиле со тоа дека мора најголемата албанска партија секогаш да биде во власта!!!па тоа беше во едно минато време а сега коалиции ке се прават врз основа на тоа кој како ја замислува македонија а не кој ке заплашува повеќе албанци.никола ке се занимава со економија а не со рамковни договори и други албански барања на кои не им се гледа крајот.значи,ако некој ги читаше моите постови пред изборите кога пишував кој колку пратеници знае дека прогнозата ми беше доста точна,па затоа сега кажувам пак дпмне+тито+џафери а може и лиле да биде тука=нова влада за преродба на македонија.


-------------
baciloto na bucko


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 23:11
najnova vest vmro i na nindza partijata i nudi koalicija da prifatam li a verno moe clenstvo ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 23:18
Никако нема прифаќање па после сите нинџи ке се претворат а Нинџа е Нинџа нели

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 23:44
taka i mislev ...ke go recam sudbonosnoto NE...jebiga imas pravo nindza ostaje nindza

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 00:52
дај бе нинџо пушти ги тие мали нинџички да се прошират по министерства, ке имаме коалиција Тинејџ(Грујо) Мутант(Андов&Цо.) Нинџа(хехеBig smile) Тртлс(ТИ-ТО!) заедно со стаорот(Ахмети) ке ги скршато од мавање лошите фацки во црно
http://froogle.google.com/base_image?size=2&q=music/image/0/02t0BOHs7vTB.jpg - http://froogle.google.com/base_image?size=2&q=music/image/0/02t0BOHs7vTB.jpg
http://www.ninjaturtles.com/dvd/artisan01_icon.jpg - http://www.ninjaturtles.com/dvd/artisan01_icon.jpg




Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 00:59
Originally posted by bomboni bomboni напиша:

дај бе нинџо пушти ги тие мали нинџички да се прошират по министерства, ке имаме коалиција Тинејџ(Грујо) Мутант(Андов&Цо.) Нинџа(хехеBig smile) Тртлс(ТИ-ТО!) заедно со стаорот(Ахмети) ке ги скршато од мавање лошите фацки во црно
 
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL  bomboni neznam od kade dojde ama ova komentarce ti vredi mnogu. LOLLOLLOLLOL
ClapClapClapClap bravos


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 10:18
Јас се надевам дека се добро ќе се заврши!!! Само да не се случи да дојдеме до политичка криза во државава, парламентарна блокажа, па владата да ни ја составува ЕУ!!!! Е тогаш ќе биде весело!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 00:32

a,be,.........aj, da ne se uvredite,......koga ke se svestite deka ste samo za "molzenje"!! eve ,ne mora da odite daleku,.....na hrvatite im go kachija benzinot samo !.3%,a, na vas makedoncite kutri, celi, skoro 5%.......sega nekoj shmokljan ke kaze deka, mal mu bil pazarot....a,koj li toa ja prodade rafinerijata,....i tele komot,......k*r me boli za ,fershped,...semos,.....a,vie pak gi izbravte infantilnite debilni, kretensko idiotski imbecili (prostete ako zaboraviv neshto),,............!



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 00:35
dobro...sto napravi ti da nedojde do toa tie imbecili pak da se na vlast????

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 11:34
Добро бе луѓе што сакате повеќе?!?!? Победивте и готово!!! Еве ви и ВМРО ДПМНЕ се демантира со своите изјави!!! Дека со терористи коалиција нема да прави па пак ја прави!!! А што е најинтересно, и со АГИМ КРАСНИЌИ ќе ја прави, зашто како и да е двајцата што се пред него на листата на ДПА се откажуваат во негова корист!!! Еве го и Командант ЛЕКА си влезе за пратеник, и тој е терорист и никому ништо!!!
Ете имате нова влада нека ве води 4 години, бидете малце насмеани, па затоа се боревте од 14 јуни до 5 јули!!!!



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 11:42
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Добро бе луѓе што сакате повеќе?!?!? Победивте и готово!!! Еве ви и ВМРО ДПМНЕ се демантира со своите изјави!!! Дека со терористи коалиција нема да прави па пак ја прави!!! А што е најинтересно, и со АГИМ КРАСНИЌИ ќе ја прави, зашто како и да е двајцата што се пред него на листата на ДПА се откажуваат во негова корист!!! Еве го и Командант ЛЕКА си влезе за пратеник, и тој е терорист и никому ништо!!!
Ете имате нова влада нека ве води 4 години, бидете малце насмеани, па затоа се боревте од 14 јуни до 5 јули!!!!

 
NIKOJ NISTO NE SAKA. SO TERORISTI KOALICIJA PRAVESE SDSM, SITE VO PARLAMENTOT TI SE TERORISTI SO TAPIJA...............I SEGA KOGA VOLJATA NA ALBANSKIOT NAROD E TAKVA, ONI SI GI SAKAAT, SI GI POCITVAAT TERORISTITE, STO MOZE DA SE PRAVI................PRITISOKOT OD MEGUNARODNA ZAEDNICA PRETPOSTAVUVAM E SILEN, IDENTICEN NA ONOJ VO 2002....................SEGA ZNACI ISPAGA DEKA  SDSM MOZE, A ZA VMRO NE MOZE. JAS KAKO GRAGANIN NE BI SAKALA DA GI GLEDAM TIE TERORISTI VO PARLAMENTOT, AMA IMAM LI DRUG IZBOR?
KAKO VIKASE KAROLINA RISTOVA ASTERUD DEKA TOA E POZNATA SITUACIJA, POSTVOENO VREME, PA RESOCJALIZACIJA I SLICNI RABOTI.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 12:06
Значи сега доаѓаме до заклучок дека Коалицијата ЗА под притисок ја прифатила таа коалиција?!?!? ТАКА?!?! Значи автоматски сега се демантирате самите се*еси, дека намерно е формирана ДУИ од страна на СДСМ само за да може да ја победи ДПА!!! ПА ДОБРО БЕ, КОЛКУ ВРЕМЕ САМО ТРУБЕВ ДЕКА ТОА Е ВЕШТАЧКА КРЕАЦИЈА СОЗДАДЕНА ОД ЕУ И ОБСЕ, а вие бевте упорни дека не е така!!! Сега истите работи и на ВМРО ДПМНЕ му се случуваат, сега кој е крив?!!?!?! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 12:19
sega e kri toj sto e ziv!!!!!!!


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 16:23
O-o, pa neli dpmne nemase da koaliciraat so teroristite od dui. Lesno e da da se jadat bubrezi od opozicija...

-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:11
DA DA TESKO VMRO-DPMNE SEGA! OD SITE STRANI PRITISOCI DUI ILI NIKOJ DRUG................SREKNO NEKA IM E AMA NE MI MIRISA NA DOBRO RABOTAVA................A I DUI GI VIDOVME VO IZMINATIVE 4 GODINI SE KORUPCIJA I MITO, ZEMJISTA, BACILA, TENDERI, ABE HAOS AMA TOA TI E ALBANCIVE NI SE REALNOST I NEMA TUKA BEGANJE. STO POBRZO SE EDUCIRAAT TOA PODOBRO ZA SITE


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:17
Море добар е Груевски видиш како си кажал несакам терорист во мојата влада ако народот ги избрал за у парламент тука ништо неможам ама у моја влада терорист не само млад кадар може да се прими

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:22
jas nikogash poveke nema da bidam za vmro ako koaliciraat so dui....Deadstvarno

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:33
Нема врска кој со кого коалицира се гледа дека тоа е против вољата на било која македонска партија битно е да се заврши 4 год. владеење со успех и плод

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:45
ama jas nemozam da go zamislam Gruevski kako mu pali cigara na  teropristot....stvarno nemozam protiv nekoi svoi principi

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 00:47
Јебига треба да разбереме дека сега неговиот интерес е најминимален ако сака да успее

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 08:29

ZNAETE KAKO IZLEGUVA SEGA RABOTAVA MORA DA SE KOALICIRA SO ALBANSKA PARTIJA, TOA E FAKT. PRASANJETO E SO KOJA PARTIAJ? I DVETE PARTII SE SLICNI. SPORED IDEOLOGIJA, SPORED NACIONALNI INTERESI I SPORED SOSTAV T.S I KAJ EDNITE I KAJ DRUGITE TERORISTI. KAJ DPA MATOSI, LEKA, KRASNIKI, KAJ DRUGIVE LIKA, AHMETI........................

TESKA RABOTA! AMA AKO SE BIRA POMALOTO ZLO, NEKA  GO IZBERAT DPA..


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 09:16
ДПА е децидна во својот став дека заедно со ДУИ во коалиција нема да биде!!! Сега треба паметно да се игра за да се излезе од оваа мешаница ненавреден.....

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 09:17
i jas go mislam istoto Mishel..i jas sum za DPA...

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 09:26
Целата работа со формирањето на влада е наместена уште пред да почнат изборите!!! Не би сакал да коментирам, ви открив само мал детаљ, а остатокот не би ни сакал да го коментирам, зашто има луѓе кои што премногу се за ВМРО ДПМНЕ, па ќе речат лажам криво ми е ова она!!! Само да ви кажам дека трагичен крај за ВМРО ќе биде!!! Оваа победа на изборите е всушност почеток на крајот на приказната наречена ВМРО ДПМНЕ.

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 10:54
frcko mnogu ubavo objasni vo negovata kolumna vcera vo dnevnik , moze slobodno da procitate , ako e taka pojke albanci od makedonci ke ima vo vladata

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: laki
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 02:26
NEKA IDE SO KOGO SAKA SAMO NEKA TRGNE VOZOT NAKAJ EVROPA


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 10:02
Originally posted by laki laki напиша:

NEKA IDE SO KOGO SAKA SAMO NEKA TRGNE VOZOT NAKAJ EVROPA
 
 
ClapClapClap iskreno cestitam za vakvoto razmisluvanje.Treba da sme optimisti, da vneseme malku elan vo razmisluvanjeto, vo sekojdnevnite obvrski.................znam deka e tesko toa vo ovaa besparica sto ne snajde, ama razlikata megu optimistite i pesimestite e vo toa sto ovie prvite i posle 100 pati neuspeh, odat na 101.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 17:11
Како сега се менуваат мислењата.....кој сака нека биде само да се оди напред....веќе имаме оправдување за коалиција ДПМНЕ-ДУИ , за која СДСМ беа предавници....вејки на ветерот


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 18:04
toa e samo prviot chekor.zamisli gi drugite 99.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 20:03
Сите колумни и коментари од страна, се само патокази кон вистинскиот пат. Понекогаш се и потребни, но ако ги има премногу, може да не го видите патот!
Значи ќе влезат и ДУИ, но и ДПА. Што ќе отвори врата, понатаму да се соработува и со СДСМ, само да спласнат емоциите! Овие победија, овие изгубија!
Оти и кога во семејството се караат, т.е. аргументирано дискутираат родителите, а на децата понекогаш не им е јасно зошто, потоа пак си легнуваат заедно, или би требало да го сторат тоа, за доброто на фамилијата.
Исто е и со власта, само кој ќе глуми невеста, а кој ќе биде младоженецот! Затоа и имаме избори! Да одбериме младоженец! А после он ќе си избира невеста!
А да го викнам ја Милчо и да направиме некое сценарио, малце избори, малце секс, малце научна фантастика?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 14.Јули.2006 во 22:57
ако е така, нема потреба од толку партии, кога на крајот сите во иста торба ќе се пикнат....демократија
    


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 03.Август.2006 во 22:33
AMA SEPAK NE KOALICIRAA SO ALI AHMETI...NEKOGASH SAMO HRABROST TREBA DA SE KAZE NE...I jas sum bash zadovolna od toa

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk