Испечати | Затвори го прозорот

Најдобар бивши фудбалер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фудбал
Опис на форумот: Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3923
Датум на принтање: 20.Мај.2024 во 19:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Најдобар бивши фудбалер
Постирано од: preselnica_mk
Наслов: Најдобар бивши фудбалер
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 17:28
Koj

-------------
Razmisluvaj pozitivno!!



Коментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 17:46
Za mene kje bide i ostane PELE

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 20:20
GERD MUELLER!!!!

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 08:41
Tuka ne se sl*gam so tebe Maja, ama go pocituvam tvoeto mislenje....

-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 15:39

Originally posted by maja maja напиша:

Za mene kje bide i ostane PELE

 

Maja gledaj kolku glasevi ima Maradona.......veruvaj deka e podobar!!!



-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 16:03
Originally posted by preselnica_mk preselnica_mk напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Za mene kje bide i ostane PELE



Maja gledaj kolku glasevi ima Maradona.......veruvaj deka e podobar!!!

Sega me stavash vo misla so ova...hmmmmm

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 16:11
  Pele


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 16:14
Пеле

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 19:47
Ja sum mlad ne znam kako igral pele , ama malce se sekjavam na Maradona i pagjanjeto vo trans otkoga se penzionira na skopjanite koi bea za maradona. Sepak mislam deka vo vremeto na Rele se igral razlicen fudbal nemalo tolku dobri igraci, pa mislam deka maradona bil podobar ako uopste moze da se sporeduvaat

-------------


Постирано од: igor_bt_mk
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 03:35
Originally posted by maja maja напиша:

Za mene kje bide i ostane PELE

Абе МАЈА мора само да контрира нешто !
Зборам општо за сите теми на овај форум !!!
НЕ го прифаќа мислењето на повеќето, туку обратно !!!!

-------------
www.titoslavija.com


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 12:24
Igor mislish tvoeto mislenje, pa ovde ne e samo Maja za PELE!A so tebe se kontram na politika, zatoa sto ne sum dete na komunizmot na onaa tvoja kako ja narekuvash TITOSLAVIJA.Smeshen so Tito i negovitte komunistichki rezimi.Zasto ne svatish umre KOMUNIZMOT na ovoj prostor!


Se izvinuvam sto izlegov nadvor pd temata!


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: blood
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 00:01
RONALDINHO TOJ E ZAKON!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 24.Април.2006 во 13:16
A da bese sega u Francija, za koj ke glasase?? Se nadevam znaes da citas??? Temata e najdobar bivsi fudbaler... adali znaes i deka na samiot Ronaldinho, Maradona mu e najgolem idol

-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: interist_99
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 18:16
 zidan koga nastapuvase vo juventus bese definitivno zakon

-------------
TeAcHeR fOr FoOtBaLL


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 21:45

Originally posted by maja maja напиша:

Za mene kje bide i ostane PELE

DEFINITIVNO I ZA MENE, BAS ME BRIGA DALI NA ANKETAVA VODI MARADONA



-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 03:50
maradona i pele ne mozat da se sprotivstavat...
dve razlicni karakteri u igrata...

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 10:39
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

maradona i pele ne mozat da se sprotivstavat...
dve razlicni karakteri u igrata...
 
Da, ama sekogas postoel, postoi i ke postoi: NAJDOBAR!!!
Prema toa, izdvoj go tvojto mislenje...


-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 23.Мај.2006 во 13:49
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

GERD MUELLER!!!!

    

preselnica....si kazav ja odma!!!

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 16:19
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

GERD MUELLER!!!!

    

preselnica....si kazav ja odma!!!
 
nogu si interesen, otsecen, do tuka biva, mi se dopaga tvojot stil na komunikacija, ponekogas si strong, ponekogas si epten fer....cool si ej


-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 02:34
Преселница_мк, те уверувам дека дечкото е кул  Big smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 09:27
decki...ja ne sum cool,naprotiv stalno mi e toplo i onaka vrijam vnatresno....

ama so mi tekna,so gerd mueller uste da go spomnam mario kempes,,,,,,,

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: ^^77^^
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 17:29
PELE BE PELE

-------------
sedum sedum rulez


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 10:14
Интересно , во сите коментари пеле е подобриот, а на анкетата убедливо води Марадона....


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 07.Јуни.2006 во 12:20
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Интересно , во сите коментари пеле е подобриот, а на анкетата убедливо води Марадона....

    

ima opcija da glasas povekje pat...anketata e taka nevalidna

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 15:03
Пеле е момчето кое успеа да се одржи на површината и тогаш кога беше најтешко, за разлика од тој де*елкото, кој којзнае каде заглави. Не знам зошто не го пикнат Марадона во затвор? Срам да му е! Само ги срами сите фудбалери низ светот со тоа што се кажува дека бил фудбалер, некогаш!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 17:24
Ti Dogy vrska nemas od zivotot da ti kazam.Lugeto od zavidlak zboruvat sesto.A zosto da odi u zatvor??? Zatoa so zemal droga? A ti nemas probano nisto??? Maradona e komentatorot u Spanija za eden Spanski kanal, Pele sede tamu pod senka...Lugeto kapa mu simnuat tuka na Maradona, ti zboruvas nesto so nema vrska.

-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 29.Јуни.2006 во 19:05
не се пишува завидлак туку завидлк. :)
А тоа дали сум пробал, не сум пробал, стварно, дури и кога бев на концерт, каде луѓето се валкаа во шприцови.
Правила си се правила. Марадона даваше голови со рака. Со помош на мафијата во Наполи го направија Наполи шампион. Исто како што до сега, северњаците, го правеа Јувентус шампионче.
Ама не било секогаш така. Некој играл со срце и душа. ПЕЛЕ!
А тоа дека Марадона е коментатор, а Пеле ужива, покажува кој колку заработил и кој може да ужива, а кој уште ќе прави глупости, како снимањето во бразилски дрес (Марадона).



-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 30.Јуни.2006 во 02:04
факт е деак и Пеле како и Марадона имаат свои оожаватели, со што ги прави премногу јаки фидбалери... Но.... И тоа како според мене денеска има подобри фудбалери од нив кои се активни... Мое  мислење е дека доколку овие двајца се најдат на оваа денешница во фудбалот, има далеку да уназадуваат... Ако некој сака да ме разубеди, слодобно нека повели, али со факти и докази Big smileBig smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 01.Јули.2006 во 20:21
i dvajcata bea nenormalni i nepovtorlivi , sekoj na svoj nacin

pele e genie sportista

maradona djavolski dobar igrac pa sto ako se drogiral najbolji bese na vremeto...

A od nasite najgolem talent beshe MILKO DJUROVSKI , koj go gledal nekogas znae


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 02.Јули.2006 во 17:33
Zdravo na site! Ke ja pocnam mojta replika za utakmicata pomegu Germanija i Argentina, a isto i za Maradona i Pele. Ke Vi nabrojam nekoi fakti, so kolku i da sakate da gi pogazite i da gi negirate, nema da bidite u pravo. Vaka: Utakmicata pomegu Argentina i Germanija bese malku namestena od strana na sudijata, Argentincite bea definitivno podobri i imat definitivno pojaki igraci, ama isto kaa so rece tatko mi, nema da dozvolat Germanija taka lesno da izgube.Tatko mi e Ceh, nitu od stranata na Germanija, nitu od stranata na Argentina, tatko mi e covek so pratel fudbal cel zivot i uste prate, covek so se razbira nogu, so gledal, so cital, sepak Ceska ima istorija u fudbalot, so za zal nasata Makedonija taa istorija a nema, so Yugoslavija da, ama kako Makedonija ne.Sepak Cesite bea na rabot da bidat Evropski Sampioni 2004 i se na rank broj 2 u svetot, dodeka Germanija e na rank broj 5, Argentina na rank broj 4....60 godisen covek so sigurno nogu poveke znae od nekoi tuka na vaa strana so imat po 20 godini i pocnale da gledat fudbal od pred 5
godini.Najcudno mi e so pomegu site Vas so se pravite tolku golemi pocnavaci na fudbalot, se izdvoija samo 2-3 dusi da kazat deka Argentina moze da bide finalist ili potencijalen pobednik ili deka imat jaki igraci.Site drugi navivate za Germanija, Brazil i Anlija. I so se desi so Brazil??? Epa redno bese da izgubat, sekoe svetsko prvenstvo ne e za niv, neli mu se dosta 5*.A gledav utakmicata doma i navivav za Francija i mi bese milo so pobedija Francuzite, bea podobri.Brazil bese edna golema reklama, sekoj so cul za Brazil sakase Brazil da pobede, pa makar i tia so ne cul, navivase za Brazil od samata misla deka imat 5* i imat najgolemi sansi da pobedat. Isto kako Bekam, dodeka Viktorija ne pocna da izleva so nego, nikoj neznaese koj e Bekam i posle pocnaa site reklami so Gillette, Vodafone, negoviot parfem (eftina kolonska voda) i nogu drugi. Ubav e i dobro igrae, ama trebase Viktorija da go izvade od senkata. A Germanija dominira sekade i sekogas kako edna jaka ekonomsko evropska sila, demek: MADE IN GERMANY znaci kvalitet. Nogu od Vas gledate na fudbalot so zatvoreni oci, poneseni od mislata deka samo Germanija ima istorija u fudbalot i deka samo Germanija zasluzuva da pobede. Nekoi osobi na vaa strana moze go dadija svojot glas za Germanija zatoa so mozebi nekoi rodnini, prijateli, familija emigrirale tamu ili pak poradi nekoja srekna okolnost imale prilika da a posetat Germanija... Faktot e eden: istorijata na fudbalot i pripagat na dve drzavi: Argentina i Brazil, u vistinskata smisla na zborot, zatoa so najgolemite bivski svetski fudbaleri poteknuvat od Argentina i Brazil. Koga ednas kazav deka najdobar igrac e Messi, edna osoba na vaa strana uzasno se ponizi samata sebe koga napisa: koj e pa via Messi? Osoba so prate fudbal i so se razbira u fudbal, nemase da go postave voa prasanje.Barem znam deka u Makedonija se igrae nogu Sportska prognoza i site gledat utakmici so Arsenal, Barcelona, M.Unt, Chelsea i prema toa treba nogu ubavo da znajte koj e tia Messi. Leonel Messi, mlad igrac od 19 godini so se ocekuva da go zamene Maradona za samo nekolku godini.Veke bese proglasen za najdobar igrac  pod 20 godini vozrast pred 3 meseci od FIFA, a Messi e Argentinec, nitu Germanec, nitu Anglicanec. Germancite isto bea nogu vulgarni. Drugo: Gledam sport celo vreme, slusam komentari, citam, pratam fudbal, sekoj novinar i komentator tuka u Spanija se izjasnaa ubavo deka Argentina bea pojaki i podobro igraea, ama nemaa sreka da pobedat zatoa so igrata ne bese na nivna strana. Istoto go kazaa i novinari od Francija, Brazil i Italija. Drugo: Argentina izgubi, ama Argentinecot nema nikogas da ima prilika da ode so navednata glava od edna pricina: Nivnata najgolema gordost: MARADONA, nivnata idnina: Messi, Tevez,Riquelme i nogu drugi i za voa Svetsko prvenstvo: Golot na Maxi Rodrigez protiv Mexico proglasen od FIFA i nogu drugi navivaci, komentatori i novinari kako najdobar gol za Svetskoto fudbalsko prvenstvo u Germanija 2006. Brazil si zamina doma bez pofalba. Vaa godina ili Francija ili Portugalija zasluzue da pobede, Italija i Germanija treba da odpadnat, najpoveke zaradi egoisticnoto ego na Germancite deka sekade i sekogas treba da bidat prvi.
Treto: Eden decko bese zacuden kako site na vaa strana navivat za Pele, a vode Maradona. Zosto tolku cudno? Go vidov Pele sedese pod senka na stadionot, a Maradona bese pokanet da komentira za utakmicite na Spanija, mu se napravi golema cest i lugeto go sakat tuka i go cenat.Dali tia eden Makedonec so napisal tuka deka Maradona debelko zasluzuva da ode u zatvor, ne izbroa do 3 pred da go napise via komentar so stvarno ne mu e na mesto.Dali Kate Moss e najgrdata manekenka samo zatoa so zima kokain? Toa e niven zivot, mozat da praat so sakat, imat pari, slavni se i nikoj nemoze da mu se fane na maliot prst.Mozebi i deckoto so go napisa komentarot za Maradona e eden golem drogiras, so izvinuvanje, ako ne zima droga, sigurno puse.Sekogas ke postoat obozavateli na Maradona i ke go sakat, zatoa so u istorijata na fudbalot so e edna i vistinita samo Maradona e zapisan kako: HAND OF GOD, i samo Maradona ostavi traga u istorijata so nema nikoj da a pogaze i da a izbrise.Maradona e istorija i u Napoli (italija). Koga igraea Italija i Argentina, semifinale Italija 1990, Itlijancite so raka na srceto mu rekoa: "Maradona, Napoli te saka, ama Italija e nasata zemja"- "Maradona, Napoli te ama,pero Italia es nustra patria".Gledav emisija za Maradona, za Napoli, kade so slikata od Maradona e vrezana u ikoni. Ne da recite deka e reklama, Maradona ne e reklama, Maradona e vistina.Kolku bil dobar Pele, bil, ama istorijata go nose imeto na Maradona, a Maradona e Argentinec. Samiot Maradona rece deka Messi ke go zamene nego i samite Ronaldinho i Roberto Carlos javno izjavija deka Maradona bese podobar od Pele, a oni se od Brazil. Ocekuvav osobi so go sakat Ronaldinho, da recat deka go sakat i Maradona, ama Pele e od Brazil kako Ronaldinho, ama samiot on izjavi deka najgolem idol mu e Maradona i vidov slika od niv, Roberto Carlos i Ronaldinho slikani so Maradona.Koga najdobriot igrac 2006 so e od Brazil kaza deka najgolem idol mu e Maradona, togas zosto da bi veruvala na nekoi so smetat deka Pele bil podobar, a Maradona bil sramot za site fudbaleri??? Sekogas se cene mislenjeto na popametniot i pouceniot, a na nekoi so odat kontra na vaa strana, a veruvam deka ne bile ni rodeni kaa igrael Pele, on zavrsi 76 ili pokasno.Jas se rodiv 79, ama po kazuvano slusav poveke za Maradona i imav prilika da go gledam svetskoto prvenstvo 1990 u Italija i se sekavam na Maradona.Za zal izgubija, ama znam kako igraese, bese mal, ama brz kaa zajak. Isto gledav i nekoi utakmici so Pele, bese dobar, ama ne kaa Maradona. Maradona e Maradona, the hand og God!!!
Cetvrto: Sinoka posle utakmicata so Brazil, se komentirase so novinari od Francija i Brazil za utakmicata i eden novinar od Brazil, crnec bese, ne mu zapamtiv ime, javno izjavi, ke citiram: "I pokraj toa so sum od Brazil, neka mi prostat site od Brazil, Maradona bese podobar od Pele i e broj eden u istorijata, a Zidane e broj 2".Se komnetirase za Zidane i Henry.
 
Pesnite na Argentina:
 
Brazilero, Brazilero,
que ha marcado se te ve,
Maradona es mas grande,
es mas grande que Pele.
 
Volveremos, volveremos,
volveremos otra vez,
volveremos ser campeones
como en el 86.
 
Vamos, vamos Argentina
vamos,vamos a ganar,
que esta barra cilombera
no te deja, no te deja de alentar.
 
oe,oe,oe,eo,eo,eoa
oe,oe,oe cada dia te quiero mas,
Soy Argentino, es sentimiento
no puedo parar....
 
Vamos Argentinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa carajo!!!
 
Vamos a volver a ganar como en 86!!!
 
 
Cao decki i sekakvi komentari se dobredojdeni, bez vulgarni navredi, of course.Posebno navivacite za Argentina bi sakala da mi pisat...zatoa so toa se dobri poznavaci na fudbalot!!! Ke mi bide puknata zskata ako pobedat Germancite, ama i niv neka mu pukne so voa Svetsko prvenstvo go odbeleza golot na Maxi Rodrigez od ARGENTINA!!!


-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 14:09
Дали е дрогата допинг, ај само тоа одговори ми! 

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: manevska
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 23:22
Pele


Постирано од: preselnica_mk
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 20:49
nogu dusi odite kontra na vaa strana za Pele i Maradona, ama nema vrska. Jas pratam fudbal i slusam komentari, do sega dodeka sum u Spanija, nikoj ne go spomnal Pele...Vi kazav deka samiot novinar od Brazil kaza deka Maradona e na prvo mesto, a Zidane na vtoro.I koga samior Ronaldinho i Roberto Karlos go kazaa toa, so ostanalo za site so ste za Pele, ama nema vrska, Vase mislenje e toa i mislenje na drugi pa kopirate!!! 

-------------
Razmisluvaj pozitivno!!


Постирано од: strucnakot
Датум на внесување: 06.Август.2006 во 21:43
jas pocnav da gledam fudbal pred nekolku
gpdini no ete sto mislam:sum gledal snimki na igrite na Pele i mislam toj najdobriot napagac na site vremina no sum gledal i drugi igraci kako Maradona,Ronaldinho,Kruiff i zidan koj spored mene se navistina redok slucaj talent i mislam deka poziciata sto igrale i igraat
     [playmaker]
e najvazna na terenot i od  nea se stvoruvaat najdobri igraci so tehnika,brzina i se drugo


-------------
fudbal


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:30
Марадона ......... најдобар од сите ....... нема подобар од него!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 19:32
koj e toj Maradona be?, bas denes setav pokraj Weser, i gi gledam mnogu germanci so drsovi od Maradona Br 10. Confused

Koj li e toj igrac? aj bas da procitam na google Big%20smile




Iskreno, prv pat go gledam covekov , a sum cula za Maradona, ama toa e prekar na eden moj drugar LOL


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 20:46
de be mona...maradona li da ne go znaes... c ccLOLLOLinace...za mene pele e podobarBig%20smile

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 13:21
и двајцата  се Закон !!Tongue

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 14:47
Двајцата се добри . . . Сепак мислам дека Марадона играше помодерен фудбал и дека ако играа во ист перид подобар ќе беше Аргентинецот . . . Мислам дека Меси од Барселона ќе ги надмине и двајцата . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 23:39
Точно така а и самиот Марадона изјави дека Меси е ,,МАРАДОНА 2 ,,

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 21:37
ima dosta jaki igraci normalno pele i maradona nemaat konk*rencija ali mislam deka ima i dr na koi treba da se spomene kako best od man.utd. isto i erik kantona posle zidan, misel platini, van basten, franc bekenbauer.......


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 20:59
pele ne se zaborava големо%20гушкањељубовизненадување


-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 21:03
pele e prv a vtor e maradona


-------------
Ivan


Постирано од: petok-13
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 21:05
PELE I JAS GO PAMETAM MALA BEV TOGAS,AMA SUPER BESEсреќа


Постирано од: petok-13
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 21:08
Originally posted by petok-13 petok-13 напиша:

PELE I JAS GO PAMETAM MALA BEV TOGAS,AMA SUPER BESEсреќа

голема%20насмевкаAKO IMAM SIN DA BIDE KAKO NEGO NAJ FUDBALERголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 16:03
edniot mi e malce vo sekjavanje, drugiot pojma neam koj bil, osven sto iam izgledano 127394809 dokumentarci za nego.
I dvajcata bile dobri, ali i dvajcata da gi doneseme vo ova vreme ne bi bile ni pola od toa shto se. Nedaj boze vo vremeto na Pele da imalo nekoj odbramben igrac ko Terry! Mislam deka bilo polesno togas da se uspee. Ne plukam po slavata na Pele, naprotiv covekot postignal super rezultati.


-------------


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 18:10
Originally posted by petok-13 petok-13 напиша:

Originally posted by petok-13 petok-13 напиша:

PELE I JAS GO PAMETAM MALA BEV TOGAS,AMA SUPER BESEсреќа

голема%20насмевкаAKO IMAM SIN DA BIDE KAKO NEGO NAJ FUDBALERголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
kolku godini si imala koga pele igral


-------------
Ivan


Постирано од: petok-13
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 18:14
mala be koj agod bese Pele pa ke ti doobjasnam?изненадување


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 19:56
Darko Pancev!!!!!!!!


Постирано од: F_Torres
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 21:09
Robbie Fowler! het trik za pomalce od 5 min neka dade nekoj a moze i da ima dadeno neznam


Постирано од: dart
Датум на внесување: 28.Јули.2008 во 16:32
za mene e zidan


Постирано од: samir_sneijder
Датум на внесување: 28.Јули.2008 во 20:30
Originally posted by dart dart напиша:

za mene e zidan


БРАВО БРАТ ........ НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ ШО ДОСЕГА ГО ИМАМ ВИДЕНО       МАЕСТРО ЗИДАН

-------------
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk