Испечати | Затвори го прозорот

DIY-Украси од стари гуми

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Направи сам
Опис на форумот: Се што ви треба на едно место. Направете сами и поттикнете ја вашата креативност.
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31619
Датум на принтање: 18.Јули.2024 во 19:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: DIY-Украси од стари гуми
Постирано од: Valerija
Наслов: DIY-Украси од стари гуми
Датум на внесување: 24.Јули.2020 во 11:01

Старите гуми извонредно ќе го преобразат дворот – 19 свежи идеи кои лесно може секој да ги направи

Погледнете како да го направите изгледот на вашиот двор повпечатлив, да го освежите и едноставно да го привлечете вниманието на сите, а воедно и како на креативен начин да го решите проблемот со старите гуми!

 

 -------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2020 во 11:05


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2020 во 11:16

15 генијални идеи што да направите со старите гуми од вашиот автомобил

Следните 15 генијални идеи ќе ги воодушеват сите оние кои подолго време бараат решение за вишокот стари гуми кои ги чуваат во домот. Еве како на извонреден начин можете истите повторно да ги употребите и да создадете прекрасни работи:-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2020 во 11:20

13 извонредни идеи како креативно да ги искористите старите автомобилски гуми за вашата градина

Следните идеи претставуваат 2 генијални и притоа креативни решенија за два проблеми, односно што да правите со старите автомобилски гуми и како да ја декорирате вашата градина, да изгледа како една вистинска цветна фантазија!

Во продолжение инспирирајте се од овие 13 извонредни идеи!-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2020 во 22:27

12 фантастични идеи што да направите од старите гуми за вашиот дом и двор – Практично и генијално!

Погледнете како да го обновите и освежите изгледот на вашиот дом, како и дворот, без многу труд и без да вложувате богатство, благодарение на следните генијални идеи што сè може да направиме од старите гуми!-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Јануари.2021 во 22:18

https://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/kako-da-napravite-mebel-od-stari-gumi-za-vashiot-dvor/" rel="nofollow - - Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?Следниот пат кога ќе видите стара гума искористете ја за да направите мебел за вашиот двор. Ако сте креативни и сакате да го направите вашиот двор удобно место за уживање, тогаш сè што ви треба се стари гуми и јаже од коноп.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

За да направите маса, потребна ви е една гума пресечена на половина на која ќе биде поставена друга гума. За да изгледа поубаво можете да ја обвиткате во јаже од коноп. За горниот дел на масата можете да побарате некој дел од друга стара маса или бидете креативни и покријте ја гумата со што сакате или што имате. Ако сакате да создадете одлично место каде што можете да го пиете вашето кафе или да читате книга, тогаш во гумата можете да ставите перничиња.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk