Испечати | Затвори го прозорот

Бранко го заложи СДСМ под хипотека!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Избори
Опис на форумот: Локални, парламентарни, претседателски...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24488
Датум на принтање: 09.Мај.2024 во 05:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бранко го заложи СДСМ под хипотека!
Постирано од: Audiofil
Наслов: Бранко го заложи СДСМ под хипотека!
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 08:44
Очигледно е дека Бранко се исплаши од можната кандидатура на Латас по изборите за нов претседател на СДСМ па не му преостануваше ништо друго освен да го стави под хипотека целиот имот на СДСМ кај Хари Костов само со една цел а тоа е обезбедување на 4 годишен сигурен мандат на претседателското место на партијата и со ниту еден закон не е можна негова смена од челната позиција.Ако не го направеше овој потег го чекаше истата судбина како Љубчо Георгиевски кога беше сменет од претседателското место на ВМРО ДПМНЕ и со тоа ке се запечатеше засекогаш неговата политичка кариера.Парите од хипотеката се само изговор дека требале за кампањи бидејќи и малите децва веќе знаат дека партијата ја финансира СОРОС.



Коментари:
Постирано од: ivan_mar
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 17:06
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Очигледно е дека Бранко се исплаши од можната кандидатура на Латас по изборите за нов претседател на СДСМ па не му преостануваше ништо друго освен да го стави под хипотека целиот имот на СДСМ кај Хари Костов само со една цел а тоа е обезбедување на 4 годишен сигурен мандат на претседателското место на партијата и со ниту еден закон не е можна негова смена од челната позиција.Ако не го направеше овој потег го чекаше истата судбина како Љубчо Георгиевски кога беше сменет од претседателското место на ВМРО ДПМНЕ и со тоа ке се запечатеше засекогаш неговата политичка кариера.Парите од хипотеката се само изговор дека требале за кампањи бидејќи и малите децва веќе знаат дека партијата ја финансира СОРОС.

Abe sdsm Ne prima spiuni jasno ti e !


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 17:14
Pak ke kazam.Branko morase da go zeme ovoj kredit ne za finansiranje na svoite kampanji bidejki ima partijata dovolno pari od SOROS tuku za betoniranje na svojata pretsedatelska fotelja uste 4 godini mandat.Po izborite trebase da ima izbiranje na nov pretsedatel vo partijata za cie mesto pretendiraa poveke kandidati megu koi i novinarot Latas koj javno kaza na televizija deka ako ne se najde covek sto ke go butne Branko od pretsedatelskoto mesto jas ke go butnam.Da se razbereme edna rabota.Vo SDSM ima mnogu cesni,sposobni i pametni luge koi pretstavuvaat opasna zakana za Branko Crvenkovski i koi javnosta voopsto ne gi znae bidejki se marginalizirani vo vtoriot i tretiot esalon na SDSM.Dokolku nekoj od tie luge stanese pretsedatel ke gi napravese potrebnite reformi vo SDSM i ke ja zapecatese karierata na Branko Crvenkovski isto kako Nikola Gruevski sto mu ja zapecati na Ljubco Georgievski koga go prezede pretsedatelskoto mesto vo VMRO DPMNE a so toa i SDSM da gi dobie narednite parlamentarni izbori so potpolno novi luge so sto ke napravea odlicen balans pomegu vlasta i opozicijata na makedonskata politicka scena.Edinstven nacin za da ostane nasila pretsedatel na SDSM bese stavanjeto pod hipoteka na celiot imot i sigurni 4 godini na celo na partijata.Po porazot karierata na Radmila Sekerinska ke bide zapecatena kako edna od najnesposobnite politicarki koi doziveala dva porazi edno po drugo na parlamentarni izbori bidejki i samata ne e svesna deka e zrtveno jagne na Branko kako sto bea prethodno Vlado Buckovski vo nemirite vo Struga,Nikola Popovski za mene najsposobniot minister za finansii koj ne mu odgovarase na Branko pa zatoa go trgna,Dimitar Buzlevski isto taka uspesen gradonacalnik vo Resen i taka natamu.Znaci onie luge koi go socinuvaa motorot na SDSM se trgnati.Ke vidime posle izborite kakvi potezi ke povlecat poveketo clenovi na taa partija.Najbitno e deka doprva ke sledi zemjotres vo SDSM.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 22:19
Ostroumna analza na poslednive sluchuvanja vo SDSM.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 22:22
...a, koga bi se otkachile malku od toj branko,
...veruvam deka polesno ke vi bide!смеење


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 22:35
Abre brza, kako mozhesh da se otkachish od chovek koj postojano samiot se zakachuva.

Site sakaat da go otkachat, duri mnogumina i od SDSM, ama ovoj ne dava, pa ne dava... pravi s'e da bide centar na vnimanieto.

Golema shteta za Makedonija.









-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 23:07
prvo i prvo...imotot na taa partija, sigurno ne e od na branko dedo mu,...pa toj da zalozucva neshto!
 
...vtroro,.....kolku shto znam , tie sega, nemaat neogranichen pristap do budjetot na zemjata!
 
...pa , sega ti vidi...zoshto i kako nekoj neshto napravil.


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 23:22
Originally posted by brza brza напиша:

prvo i prvo...imotot na taa partija, sigurno ne e od na branko dedo mu,...pa toj da zalozucva neshto!
 

...vtroro,.....kolku shto znam , tie sega, nemaat neogranichen pristap do budjetot na zemjata!

 

...pa , sega ti vidi...zoshto i kako nekoj neshto napravil.


Ili treto....Ako smeam da nadopolnam...

Parite za kampanja na sdsm se od kreditna liniija A parite za kampanja na dpmne....od kade se ?

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 23:45
...pa, toa e, de,  moeto.......... vtoro !да

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2011 во 23:49
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

prvo i prvo...imotot na taa partija, sigurno ne e od na branko dedo mu,...pa toj da zalozucva neshto!
 

...vtroro,.....kolku shto znam , tie sega, nemaat neogranichen pristap do budjetot na zemjata!

 

...pa , sega ti vidi...zoshto i kako nekoj neshto napravil.


Ili treto....Ako smeam da nadopolnam...

Parite za kampanja na sdsm se od kreditna liniija A parite za kampanja na dpmne....od kade se ?
da ne pomisli nekoj deka site pari od budjetot im se?!
изненадување
...ma neee,..pola pari im se od mecenite,...koishto ili dosega se ofajdile od niv ,..ili pak tek ke se ofajdat i toa iljadastruko povekje,....samo ako tie ostanat kaj shto se  sega,
 
...kako Baja Patak,..shto si ''pliva'' vo trezorot!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ivan_mar
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 02:08
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

prvo i prvo...imotot na taa partija, sigurno ne e od na branko dedo mu,...pa toj da zalozucva neshto!
 

...vtroro,.....kolku shto znam , tie sega, nemaat neogranichen pristap do budjetot na zemjata!

 

...pa , sega ti vidi...zoshto i kako nekoj neshto napravil.


Ili treto....Ako smeam da nadopolnam...

Parite za kampanja na sdsm se od kreditna liniija A parite za kampanja na dpmne....od kade se ?
Druze neli gledas deka ima dosta isprani umovi,branko so kredit odi vo kampanja a gruj=evski so narodni pari ama ke go kazni narodot eve edno klipce kolku mu veruva narodot vo palanka http://www.youtube.com/watch?v=dkpuhJplr6k za kumanovo strumica staro nagoricane da ne ne kazam ama 10000 glasa nema da ima zaboravi na palanka i ostanatite epa neka go glasa samo skopje sto voopsto i se somnevam vo toa deka site ke go glasaat


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 11:41
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Nikola Gruevski sto mu ja zapecati na Ljubco Georgievski koga go prezede pretsedatelskoto mesto vo VMRO DPMNE .

Не памтам да имаше демант (или јас не прочитав никаде) за шпекулациите во емисијата кај Васко Ефтов (мислам дека беше) дека  боди гардите на Љубчо ги качувале во кајче делегатите и онака малку ги убедувале сред езеро да не гласаат за Марјан Ѓорчев туку за Никола Груевски. Апропо на кажаното-не го презеде-туку му е дадено претседателското место.
Околу хипотеката- па ова станува симпатичноголема%20насмевка човекот ја узна реалноста дека во Македонија се живее на кредит.
А околу изјавите и душобрижноста- малку да поразмислат што изјави даваат затоа што одговорот на Црвенковски (иако не ми е симпатичен) е мноооогу соодветен- Зарем владата со кредитите не ја стави Македонија под хипотека?збунетост
Искрено ако е вистина дека парите од последниот заем од ММФ се искоритени за изборите тогаш навистина човек да се разочара и во Ставревски и во Груевскитага


-------------


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 14:00

Zatoa bese potrebna itna reforma vo SDSM i doaganje na novi luge koi ke go prevzemat kormiloto na partijata so cel da napravat silna opozicija, sansa za dobivanje na ovie parlamentarni izbori i dokazuvanje za vodenje na drzavata.No sega e veke docna zatoa sto ako saka nekoj da go butne Branko od sega pa vo narednite 4 godini ke mu se javi na Hari Kostov da ja aktivira hipotekata i SDSM ke ostane bez imot.Toj izgleda resil deka treba da bide dozivoten pretsedatel tamu.Ke vidime posle izborite dali negovite planovi ke mu se ostvarat.



Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 16:06
Убаво кажано од mamamd,им кажа на оние кои се испод просек, како е дојден нивниот паторест лидер на местото претс.на дпмне. Ако анализираме малку пошироко,претходно би ве советувал да не се оптеретувате многу со Бранко,таа идеја на тоа бил таков бил онаков или СДСМ го ставил под хипотека,излезе, повеќе му се грижите вие од дпмне отколку тие самите.
Или баш зајакот лежи во тоа, дека повеќето неуспешни членови-постари од СДСМ (и нивни деца, сегашни членови во ДПМНЕ)пополека навлегуваа во ДПМНЕ и го преземаат,па сега од страв водат НАЦИ поропагандна политика оти ако се врати Бранко на власт пердуви ќе летаат од нив.
Инаку таквата промена која вие ја кажувате во СДСМ почна многу поодамна,кога се тргаа постарите кадри,односно,со преземањето на водството од Перо Гошев кога беа во СКМ ПДП,а потоа и како што доаѓаше времето постарите нивни богаташки кадри си се враќаа на професорските места,па во амбасади и слично.
Сега Бранко се бори за нешто друго,а вам ви се обраќам на тие што мислите дека го презедовте ДПМНЕ и ја користите идеологијата на ВМРО,не летајте и не гледајте го Бранко многу,нивната идеја со Киро Глигоров(а медиумски и ЛАтас) од бившите времиња е како да се уништи ВМРО-ДПМНЕ,тоа е во идеолошка смисла постигнато. Затоа сега овие потези на божемна иронија ги прави Латас,ќе видиме што следи.?

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 23:39
И повторно се поставува прашањето....

За СДСМ јавно се дозна од каде му се парите за кампањата,
А на вмро од каде им се парите за кампањата?


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Мај.2011 во 23:46
Бранко се сокри от евентуалниор разгром од ВМРО под фустанот на Шеќерката.........Што повеќе има да се збори за оваа партија и овој човек ?

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 00:44
Емил, убаво си коментираш на другите теми.... Да си тука во Мк, да ја знаеш ситуацијата па да правиме муабет... вака ни две ни три, кажа нешто и глупост испадна.... 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 01:30
газење%20од%20смеење
chunki prvpat ke da mu ...e!намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 01:47
Бранко ја заложи Држава Македонија а не неколку просториисмеење

Што ве гледам интересни ми сте многу и дебатирате за неколку простории


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 01:51
Originally posted by емил емил напиша:

Бранко се сокри от евентуалниор разгром од ВМРО под фустанот на Шеќерката.........Што повеќе има да се збори за оваа партија и овој човек ?

Емил,Емил..абе иди готви си бе мило...батали политика...па уште и на туѓа држава

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: brza
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 01:54
газење%20од%20смеење

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 01:57
Originally posted by fiks fiks напиша:

Бранко ја заложи Држава Македонија а не неколку просториисмеење

Што ве гледам интересни ми сте многу и дебатирате за неколку простории


Чунки гвујо не ја задолжи... кутриот му ги поклонија 200 милиони евра од ММФ (бтв се поклопува со сумата за скопје 2014), а кај банките колку емисии на акции пуштија? мислам дека беа околу 5-6 и сите по 50 милиончки сума беа. Така да само во последнава година Македонија се задолжи повеќе од пола милијарда евра... А уште колку претходно, кај парискиот кредитен одбор (леглани лихвари со огромни камати), кај светска банка? ехееееееееееее... долгот на македонија нарасна за цела милијарда... затекнаа позитива у народна банка, а сега отидоа у негатива..... екстра политика... и вие тука коментирате дека бранко ја ставил сдсм под хипотека и дека ја задолжил мкд ..... ама ај, да се каже нешто, да се покаже љубовта кон партијата.... само фактите изостануваат некако...
 


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 25.Мај.2011 во 20:22
Затоа после изборите ,веќе почнува исплатата на кредитеите,кои беа земани за спомениците" 2014 Ушкуп ",и рата ќе биде 500.000,00 милиони евра,и затова не задолжи бранко,,,опс чекал бе Гујо е на власт последниве години,а и проектот овој забеганиот е негов,аууу

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 26.Мај.2011 во 00:38
kredit se zema koga vekje nemas pari na smetka, ne mozes da si gi pokries trosocite. definitivno komunjarite se izdisan balon, stom na ovoj cekor se odlucile nemaat ni donacii, nemaat nisto. i ovie pari ke gipotrosat zaludno na kafe i lokumi, i na kraj i ke gi izgubat izborite i posle ke svirkaat. ocekuvan kraj na edna banda koja so 6 decenii go terorizirase sopstveniot narod.

-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2011 во 01:25
ај малце да позборам јас со вмровски јазик и начин на комуникација....
А парите на вмро гарантирано се од донации нели?
Симптоматично е тоа што владата договори аранжман со ммф и тоа непосредно пред избори....


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 26.Мај.2011 во 02:24
parite na komunjarite so vladeea celi 6 decenii od kaj bea, a?????????

garantiram deka ti e jasno, deka parite od mmf nema nikoj muda da gi trosi nenamenski. toa ne e bankata na onoj hari kostov pa da deli sakom i kapom na sdsm.
koj se ogresi so mmf, tolku ke mu bide i vlasta zasto tie delat crven karton odma za takvi raboti, osven ako ne se ispazaril so svetskite mokjnici grujo za da moze da si ja finansira kampanjata so tie pari. a ako e taka togas na komunjarite ni sveti petar ne im pomaga vise, ke zaboravat so e toa vlast vo narednata decenija.


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 26.Мај.2011 во 09:51
За мене е поверојатно сценариото, да се земе кредитот на ммф, бидејќи ионака знаат дека народот ќе ги смени, па да се приграби што поголем дел од колачот.....А Македонија?!?! Па ионака не им е приоритет државата, туку парите на народот, и за што поголемо приграбување од нив... впрочем затоа и се воведоа толку големи казни, а богами и нови 12 даноци. 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk