Испечати | Затвори го прозорот

Што не може едно без друго?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23688
Датум на принтање: 25.Јули.2024 во 09:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што не може едно без друго?
Постирано од: Schatzii
Наслов: Што не може едно без друго?
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:16
Самиот наслов кажува се. Првиот член кажува што без што не може, следниот се надоврзува на последниот збор.
 
Пример:
Првиот член кажува: Бунтовник без незадоволство.
 
Следниот се надоврзува: Незадоволство без причина. среќа


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.Коментари:
Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:27
збунетостshatzy maголема%20насмевка
eve nezadovolstvo bez pricinaплазење


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:27
pricina bez povod

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:35
повод без целсреќа

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:35

цел без делПостирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:36
дел без целина

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:40
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

дел без целина
 
голема%20насмевка дел може без целина плазење


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 14:40
целина без компоненти среќа


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 08:24
komponenti bez osnova????????????????

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 20:51
makedonci bez....gluposti !да

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 21:29
gluposti bez glup narod!!!!

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: mariija
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 21:54
narod bez identitet

-------------
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 21:55
 identitet  без скандали

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 13:46
skandali bez mediumi

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 14:06
mediumi bez novinari

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 14:40
novinari bez patki

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 00:03
патки без вода

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 05:16
вода без риба

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 11:58
риба без глава

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:03
глава без уста

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:32
уста без усниголема%20насмевка


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:35
усни без бакнежи

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:41
бакнежи без двајца

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:47
двајца без муабет

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Декември.2010 во 22:50
муабет без зборови

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 05:37
зборови без букви

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 07:38
bukvi bez ucenje

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 07:40
учење без школо

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 07:41
shkolo bez ucitelki

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 08:02
учителки без наочари

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 08:04
naocari bez ramki

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 08:07
рамки без слики

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 08:08
sliki bez slikari

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 08:10
сликари без фотокамера

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 14:12
фотокамера без блиц


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 14:28
блиц беззбунетост струјахи,%20хи...

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 16:28

струја куќа-------------


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 17:20
куќа без оџак голема%20насмевка (заради Дедо Мразголемо%20гушкање, де, хехеплазење)

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 17:24
оџак без миришење

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Декември.2010 во 17:50


мирисање без нос


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 17.Декември.2010 во 17:53
nos bez glava

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 17.Декември.2010 во 19:12
глава без мозок

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: pillot
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 12:13
selo bez ..kuchinja

-------------
bidi sekogash onoj sto vistinski si


Постирано од: vanesa
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 13:46
kuchinja bez zabi

-------------


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 12:05
zabi bez stomatologплазење

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 12:08
stomatolog bez kleshta

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 12:56
kleshta bez shajki

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 12:58
shajki bez daski

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:08
daski bez pegliголема%20насмевка

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:09
pegli bez alishta

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:14
alsihta bez luge


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:31
luge bez rastenija

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:34

растенија без листови-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:35
listovi bez korici

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:32
корици без букви

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:34
букви без весник

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:35
весник без политикавртење%20со%20очи

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:50
политика без кражби

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:56
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Самиот наслов кажува се. Првиот член кажува што без што не може, следниот се надоврзува на последниот збор.
 
Пример:
Првиот член кажува: Бунтовник без незадоволство.
 
Следниот се надоврзува: Незадоволство без причина. среќа
 
Се надоврзуваме на последниот збор од последниот постголемо%20гушкање
 
Политика без кражби
 
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 15:03
кражби без крадци

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 15:04
крадци без маски

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 15:05
маски без глави

-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 16:02
glavi bez kapiголема%20насмевка

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 16:56
капи без пера

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Февруари.2011 во 13:35
перја без птици

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 07:30
птици без небо

-------------


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 08:53
nebo bez sonce

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:26
сонце без сончеви наочари

-------------


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:34
наочари без стакло

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:39
staklo bez prozir

-------------


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:41
прозир без светлина

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 09:43
светлина без ден

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 10:38
ден без музиказадоволство

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 10:39
музика без радио

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 10:45
радио без антена

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 10:47
антена без кров

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 12:31
krov bez kuka

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 12:51
куќа без двор

-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:05
А ова не оди по азбучен ред?

Мојон без мене!среќа


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:09
ako mislish na dvorot ok
mene bez forumov

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:20
доста спамирав те и двајцата голема%20насмевка 
 
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Самиот наслов кажува се. Првиот член кажува што без што не може, следниот се надоврзува на последниот збор.
 
 
 
 
двор без ограда


-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:21
ограда без столб........

се извинувам!голема%20насмевка

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:23
столб без струја

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:28
struja bez pari

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:29
пари без продавници

-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:32
продавници без муштерии

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 13:33
муштерии без потреби

-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 28.Февруари.2011 во 22:58
POTREBI BEZ POTROSUVACI

-------------
vivi


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Февруари.2011 во 23:31
потрушовачи без пари

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 13:53
pari bez shoping

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 13:53
шопинг без жени

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 13:57
zeni bez mazi

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 13:58
мажи без коли

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 13:59
koli bez trkala

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:01
тркала без пат

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:29
pat bez patnici

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:42
патници без куфери

-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:52
kuferi bez gaki

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:56

гаќи без дупе-------------


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 02.Март.2011 во 14:59
dupe bez milovanje

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafakaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk