Испечати | Затвори го прозорот

Се срамите ли од својата најверна другарк

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18368
Датум на принтање: 18.Мај.2024 во 07:16
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Се срамите ли од својата најверна другарк
Постирано од: MarijaGjakovska
Наслов: Се срамите ли од својата најверна другарк
Датум на внесување: 18.Март.2009 во 20:20
Jas imav takov problem ama go resiv,ako vi treba pomos.pisete mi mene.

golem pozz



Коментари:
Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 18.Март.2009 во 20:32
Ne gledam zosto bi se sramela od svoite prijateli... site se prekrasni luge na svoj nacin i bezizmerno gi sakam големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 18.Март.2009 во 21:40
НЕ








-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: MarijaGjakovska
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 14:20
sekoj si ima najdobra drugarka,ako ve izneveruva znaci ve ogovara ve izdava ve mrazi se druzi vo vasite neprijateli ,i ve ogovra.Toa znaci na nekoj nacin deka ve srami pred site drui,jas imav i go resiv na posebennacin.

zatoa velam ako imate takov problem kaze te mi mene jas ke vi go resam.

Da drugarkite se kako dzvezdite.

pozz me.


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 14:28
Марија, сигурно си тинејџерка


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 14:45
Originally posted by MarijaGjakovska MarijaGjakovska напиша:

sekoj si ima najdobra drugarka,ako ve izneveruva znaci ve ogovara ve izdava ve mrazi se druzi vo vasite neprijateli ,i ve ogovra.Toa znaci na nekoj nacin deka ve srami pred site drui,jas imav i go resiv na posebennacin.

zatoa velam ako imate takov problem kaze te mi mene jas ke vi go resam.

Da drugarkite se kako dzvezdite.

pozz me.
 
Treba da razgranicis sto se podrazbira pod poimot "najdobra drugarka" .... onaa sto ti go naveduvas ne lici na toa .....


-------------
I love life!!!


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 22:01
Ццццц децата напаѓаат пак.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 22:03
Mojata najok koleska ne e bas za u javnost a jas obozavam so nea da sedam bilo kade na kafe. -mislam deka ova se kaza.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 22:57
само кога сме излезени и кога се кикоти ко несалам ама шо да прам ќе ја трпам, каква е таква си ја сакам...

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: sunshine_baby
Датум на внесување: 20.Март.2009 во 03:07
Хехехехе...сега кога *пораснавме* не сме такви мутави како што си бевме како мали,не се срамам од ниедна.Ама кога ќе се сетам во средно (одамна беше бе! )сите се срамевме да излегуваме со неа и нејзините дечковци затоа што секогаш постари фаќаше.Страв во коски татко ми да не налета од некаде па после да не ме кара по дома,а јас ни крива ни должна,а тој пустиот постар!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 20.Март.2009 во 09:47
od najvernata prijatelka/prijatel nikoj ne moze da se srami, prijatelite sepak sami gi odbirame i sami odlucuvame na koj rang ke bidat kaj nas. ako nekomu sme mu dale celosna doverba, ne moze od nego da se sramime


Постирано од: MarijaGjakovska
Датум на внесување: 28.Јуни.2010 во 18:52
:)


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Јуни.2010 во 19:10
Не. Нема ни зошто.
Нели да бидете најдобри другарки, значи да се прифатите една со друга какви што стезбунетост Различни, со поинакви ставови, дебели, слаби, смешни и што уште не.


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 29.Јуни.2010 во 00:50
Оф леле. Па ако ми е другарка не би се срамела од неа. Не шета гола па да ми биде срам. Шала на страна, најдобрата ми другарка и не е мис универзум, не е ни грда, океј човек е со заразен осмех, на моменти знае сварно да одлепи па затоа и ја сакам. Прав адвокат, онака, и врие тоа у крвта -желбата за правда. Се дружиме уште од прво и досега само два-три пати сме се спречкале. Колку што јас памтам. Одсекат сум била јас пред неа, а и она пред мене верувам искрена до коска. Можам се да и кажам, без да ме осуди. Може се да ми каже, без да ја осудам. Музичките вкусови ни се горе-долу исти, двете слушаме рок, она нешто помалце метал, али битно не го трпи Стакла и остала џубретарија. Одсекад се понашала фино со секој, сме си давале подршка една на друга, многу сме блиски. Често се дешавало да преспиеме една кај друга без некој посебна причина... Ја обожавам. И не се срамам од неа, во никој случај.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 29.Јуни.2010 во 15:08
Јас се гордеам со мојата најдобра другарка, затоа и ми е најдобра другарка.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 05.Април.2011 во 12:27
Ако ми е најдобра другарка нема логика да се срамам од нејзе. 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 10.Април.2011 во 21:30
....nikogas ne bi se sramela od moite prijateli,sepak jas gi odbiram niv tie me prifakaat mene,da se sramam збунетостnekako glupavo zvuci........


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 11.Април.2011 во 08:28
najdobri prijateli ili prijatelki., eden ili dva.,/ aj i tri., za kakvo sramenje stanuva zbor koga ni se najdobri prijateli za vo dobro ili zloда


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 17.Мај.2011 во 18:20
taa e super zosto bi se sramelaсреќа

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: smilegirl
Датум на внесување: 25.Декември.2011 во 22:29
Кога веќе се дружам со некој, значи ми одговара. Нема причина да се срамам од таа личност.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Март.2012 во 04:49
 

Какво лесно прашање смеење 

Па ако те изневерува и го знаеш тоа или си ја фатил на дело и сеуште не си ја откачил  нема од што да се срамиш .Проблемот си е во тебе голема насмевка


-------------


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 16.Март.2012 во 20:24
Se nadevam deka temata ne seriozna :-)
Ne znam zoshto bi bila najdobra prijatelka koga bi se sramela od nea :-)


Постирано од: камелеон
Датум на внесување: 12.Јули.2013 во 14:39
Никогаш ама баш никогаш не сум се страмела од нив,а ги имам 3голема насмевка, со нив сум веке 15год не се делиме тие ми се како сестри посебно Сусамчето мое ја обожавам мада прави киксови големи ама каква е таква голема насмевка моја си е ве сакам Ники Фросс Сусамче големо гушкањеголемо гушкањеголемо гушкање

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=sEj3Ife6rqU



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk