Испечати | Затвори го прозорот

ИЗБОРНИ ИНЦИДЕНТИ И ПРЕДИЗБОРНИ ДУБАРИ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Избори
Опис на форумот: Локални, парламентарни, претседателски...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13942
Датум на принтање: 05.Мај.2024 во 03:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ИЗБОРНИ ИНЦИДЕНТИ И ПРЕДИЗБОРНИ ДУБАРИ
Постирано од: kire_nedelkov
Наслов: ИЗБОРНИ ИНЦИДЕНТИ И ПРЕДИЗБОРНИ ДУБАРИ
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:14
pocituvajki ja nametnatata izborna cenzura, nema da spomenuvame partii... no od utrinava na vesti masovno se izvestuva za kup izborni incidenti vo albanskite sredini.

aracinovo e blokirano so specijalci, ima prestelki, raneti, privedeni... gostivar i tetovo ima sela sto se blokirani i glasanjeto e zatvoreno. vo cair se slusa pukanje, ne se znae od kade i sto...

i posle nekoj saka PRAVA... Kakvi prava be pleme edno nevaspitano...



Коментари:
Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:17
ima informativni emisii vo vrska so tie nastani ... pa koj saka ce gleda ... zebi politika barem denes ... aj kazi nekoi fiksovi za sportska ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:20
za fiksovi ima forum za sport. ova e za politika. zalutan...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:31
a be imaj milost .... stacioniran голема%20насмевка .... barem nemoj denes ... pls ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:33
abe se ubi policija odejki nagore nakaj aracinovo...a i sinojka se pukase.....тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:40
ne prejudiciraj ... SVADBI ..... sega e sezona za svadbi голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 11:42
ova ne e incident...ali denes od sabajlevo se iznasmeav...mene edna mnogu draga osoba..otisla uste sabajlevo utrovo prva da glasa...i namesto SEKERINSKA vo brzanje ja zaokruzila SEKEROVA Jas se iznasmeav,ali ona bese tolku nervozna,von sebe.Koga malku pofino ke razmislam navistina golema BRUKA.Ako DPMNE e tolku siguren i nadmoken vo odnos na SDSM,zasto se sluzi so vakvi bedasti manipulacii?...Kako moze "bolnikava" 86-godisna zena,koja ne stanuva od krevet (kako sto izjavi mazot i) da bide nominirana,pa i nositel na lista?Od kogo se plasi DPMNE?...Od sto se plasi?...Pa i vo inovativnosta na manipulaciite zaostanuvame 100 godini.Ova ne e nesto novo..vakov obid za izboren falsifikat prvi go "izmislija" Amerikancite uste 1920-te za nivnite pretsedatelski izbori NAVISTINA SUM REVOLTIRAN...MNOGU SME JADNI I BEDNI


od moira: maki te molam so emo ikonite namali....




-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:02
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

ne prejudiciraj ... SVADBI ..... sega e sezona za svadbi голема%20насмевка

gospoda od aracinovo VIE SEUSTE STE VO FEUDALIZMOT za vas demmokratija e nepoznat termin,zarem vie ste za izbori...VARVARSKO DIVO PLEME....

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:04
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

ne prejudiciraj ... SVADBI ..... sega e sezona za svadbi голема%20насмевка

gospoda od aracinovo VIE SEUSTE STE VO FEUDALIZMOT za vas demmokratija e nepoznat termin,zarem vie ste za izbori...VARVARSKO DIVO PLEME....

od vasite"svada" pocna da ni se gadi na site nas koi sme i se cuvstvuvame kako MAKDONCI nezavisno na verska ili partiska opredelenost...

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:09
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ova ne e incident...ali denes od sabajlevo se iznasmeav...mene edna mnogu draga osoba..otisla uste sabajlevo utrovo prva da glasa...i namesto SEKERINSKA vo brzanje ja zaokruzila SEKEROVA Jas se iznasmeav,ali ona bese tolku nervozna,von sebe.Koga malku pofino ke razmislam navistina golema BRUKA.Ako DPMNE e tolku siguren i nadmoken vo odnos na SDSM,zasto se sluzi so vakvi bedasti manipulacii?...Kako moze "bolnikava" 86-godisna zena,koja ne stanuva od krevet (kako sto izjavi mazot i) da bide nominirana,pa i nositel na lista?Od kogo se plasi DPMNE?...Od sto se plasi?...Pa i vo inovativnosta na manipulaciite zaostanuvame 100 godini.Ova ne e nesto novo..vakov obid za izboren falsifikat prvi go "izmislija" Amerikancite uste 1920-te za nivnite pretsedatelski izbori NAVISTINA SUM REVOLTIRAN...MNOGU SME JADNI I BEDNI


od moira: maki te molam so emo ikonite namali....




ovoj post e tipicno krsenje na izborniot molk... no "maki" ocigledno e priveligiran. sto se vika, se sobrale zalutanite da se tapkaat po ramo...


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:24
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ova ne e incident...ali denes od sabajlevo se iznasmeav...mene edna mnogu draga osoba..otisla uste sabajlevo utrovo prva da glasa...i namesto SEKERINSKA vo brzanje ja zaokruzila SEKEROVA Jas se iznasmeav,ali ona bese tolku nervozna,von sebe.Koga malku pofino ke razmislam navistina golema BRUKA.Ako DPMNE e tolku siguren i nadmoken vo odnos na SDSM,zasto se sluzi so vakvi bedasti manipulacii?...Kako moze "bolnikava" 86-godisna zena,koja ne stanuva od krevet (kako sto izjavi mazot i) da bide nominirana,pa i nositel na lista?Od kogo se plasi DPMNE?...Od sto se plasi?...Pa i vo inovativnosta na manipulaciite zaostanuvame 100 godini.Ova ne e nesto novo..vakov obid za izboren falsifikat prvi go "izmislija" Amerikancite uste 1920-te za nivnite pretsedatelski izbori NAVISTINA SUM REVOLTIRAN...MNOGU SME JADNI I BEDNI


od moira: maki te molam so emo ikonite namali....




ovoj post e tipicno krsenje na izborniot molk... no "maki" ocigledno e priveligiran. sto se vika, se sobrale zalutanite da se tapkaat po ramo...

krsenje predizboren molk?...te molam ne me zasmejuvaj..da ne vrsam agitacija..ili pak poradi mojov post,mnogu luge ke go promenat prvobitniot stav za kogo da glasaat?..Kazav samo fakti...Niski i sramni finti od strana na DPMNE...tazno,navistina mnogu tazno,mora da e vlasta mnogu slatka droga

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:28
siguren sum deka agitacijata ti e neuspeshna, posto e pateticno providna. ama nasava moderatorka, iako ne zasluzuva taka da bide narecena, ocigledno ima dvojni arsini bidejki site drugi krsenja na 'molkot', t.e. cenzurata, strogo gi sankcionirase...


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:31
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

pocituvajki ja nametnatata izborna cenzura, nema da spomenuvame partii... no od utrinava na vesti masovno se izvestuva za kup izborni incidenti vo albanskite sredini.

aracinovo e blokirano so specijalci, ima prestelki, raneti, privedeni... gostivar i tetovo ima sela sto se blokirani i glasanjeto e zatvoreno. vo cair se slusa pukanje, ne se znae od kade i sto...

i posle nekoj saka PRAVA... Kakvi prava be pleme edno nevaspitano...


auuuu,,,,najde koj da zboruvaa,,,,na tvoe razocharuvanje,,,moram da ti kazham deka ovie "kriminalni elementi" koi go narushuvaat javniot red i mir,,,,se nekoi virusi pushteni od strana na tvojata partija vo sorabotka so nekoi si "politichari" od albanskiot blok...pa taka shto prashuvaj go "premierot" zoshto saka da ja unazaduva Makedonija,,,ama vas kutrite nevini aktivisti ne vi kazhuva nishto,,,,poshto znae deka togash ne samo shto ni eden glas od vas nema da dobie,,,tuku i ke mora ednash zasekogash da mu kazhe "chao" na negovata "slatka" politichkata kariera,.,,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:33
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

siguren sum deka agitacijata ti e neuspeshna, posto e pateticno providna. ama nasava moderatorka, iako ne zasluzuva taka da bide narecena, ocigledno ima dvojni arsini bidejki site drugi krsenja na 'molkot', t.e. cenzurata, strogo gi sankcionirase...

prvo nauci da razgranicuvas sto e agitacija a sto krsenje na molkot,a moderatorkata,ostavi ja na raat,sto si se zakacil za nea

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:34
abe vie ste pacienti sto treba da se dokumentiraat... Se ispoklavte, i pak kako nekoi slepci SRBITE i makedoncite vi se krivi... of mori majko... vie ste slucaj sto i vo psihijatrija ke se zbunat... koga ke se svestite deka mora da se civilizirate pleme edno nevaspitano?


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:34
ova bese zestoko голема%20насмевка .... borbata prodolzuva ..... i vo izborniot molk ..... so razni kodovi i sifri ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:35
moze li bez navredi na nacionalna baza ? ... ne se site prsti isti ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:35
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

siguren sum deka agitacijata ti e neuspeshna, posto e pateticno providna. ama nasava moderatorka, iako ne zasluzuva taka da bide narecena, ocigledno ima dvojni arsini bidejki site drugi krsenja na 'molkot', t.e. cenzurata, strogo gi sankcionirase...

prvo nauci da razgranicuvas sto e agitacija a sto krsenje na molkot,a moderatorkata,ostavi ja na raat,sto si se zakacil za nea


haha... epa zaradi vakvoto g'zo lizenje postot se uste ti stoi. ednostavno, prosto receno, komunjarite ste eksperti po ovaa disciplina. moze i vo ginis da ve pisat.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:36
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

moze li bez navredi na nacionalna baza ? ... ne se site prsti isti ....


ti prvo pocituvaj gi pravilata na forumot, posle popuvaj.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:45
Најмалку осум лица се ранети во инцидентите
01.06.2008 12:29

Најмалку осум лица се ранети во серија оружени инциденти на неколку гласачки места во Скопје, Арачиново, Грушино.

Според партиски извори, еден од повредените им подлегнал на повредите. МВР се уште не ја потврдува информацијата.

Прес-конференцијата на МВР е закажана за 13 часот.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:56
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

siguren sum deka agitacijata ti e neuspeshna, posto e pateticno providna. ama nasava moderatorka, iako ne zasluzuva taka da bide narecena, ocigledno ima dvojni arsini bidejki site drugi krsenja na 'molkot', t.e. cenzurata, strogo gi sankcionirase...

prvo nauci da razgranicuvas sto e agitacija a sto krsenje na molkot,a moderatorkata,ostavi ja na raat,sto si se zakacil za nea


haha... epa zaradi vakvoto g'zo lizenje postot se uste ti stoi. ednostavno, prosto receno, komunjarite ste eksperti po ovaa disciplina. moze i vo ginis da ve pisat.

ne sum komunjar...ali expert sum za mnogu raboti vo odnos na tebe...Nikogas nema da upotre*am niski izrazi ko ti..tebe ti licat,za razlika od mene,dzabe ne rekle "od opinok,kondura ne biduva"

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 12:58
ova se vika sam sebe go negiral....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:01
lele ... kirca e nervozen .... JBG ... mozebi izbornive rezultati od rano utro ne mu odat po cejf збунетост

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:01
навали се ............ не беше Шара..........овија се од некоја друга планина........ама ај.......ќе им снема петарди после........кај ќе одат?.....

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:03
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ova se vika sam sebe go negiral....


"sam sebe go negiral" Nauci prvo da zboruvas...opravdano ti e samo ako si Albanec ili Gastrabajter..(a verojatno si edno od ova)

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:04
eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:04
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ova se vika sam sebe go negiral....


"sam sebe go negiral" Nauci prvo da zboruvas...opravdano ti e samo ako si Albanec ili Gastrabajter..(a verojatno si edno od ova)


haha... bravo bravo... ti izgleda zivees na druga planeta drugar... so nisto ne si vo tek... uste si po zadrugi i pionerski sobiri izgleda...


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:05
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...

fino ke bide ...da pocnes od sebe

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:06
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...

загинал шиптар.......јебига........сепак тоа не треба да влијае кај нас Македонскиот електорат.......а таму......и ова што се случува....па донекаде е и однапред планирано сценарио........може да се рече по малку и очекувано........така да кирца не се чуди......нека кршат глава.........

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:06
kirca ... ne delis sendvici pred nekoe izborno mesto ? ili zavrsi so nadnicarenjeto ? .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:06
more... site vie sto glumite deka 'sum bil vo podrum, nisto ne sum videl', treba veke da vi se stavi kraj... pleme edno komunjarsko i siptarsko... nepismeni se rodivte, nepismeni ke si umrete...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:07
шо че бидит Полска со Данска бе????

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:08
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...

загинал шиптар.......јебига........сепак тоа не треба да влијае кај нас Македонскиот електорат.......а таму......и ова што се случува....па донекаде е и однапред планирано сценарио........може да се рече по малку и очекувано........така да кирца не се чуди......нека кршат глава.........


ne eden, treba pobajagi da gi ispotepaat... ovaa pleme ne vlece nazad celo vreme... i site onie sto od ova ke probaat da kjaruvaat politicki poeni, kako onaa pateticna koalicija slnce...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:10
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...

загинал шиптар.......јебига........сепак тоа не треба да влијае кај нас Македонскиот електорат.......а таму......и ова што се случува....па донекаде е и однапред планирано сценарио........може да се рече по малку и очекувано........така да кирца не се чуди......нека кршат глава.........


ne eden, treba pobajagi da gi ispotepaat... ovaa pleme ne vlece nazad celo vreme... i site onie sto od ova ke probaat da kjaruvaat politicki poeni, kako onaa pateticna koalicija slnce...

јебига брате .......а знаеш што се дешавало.........пуштале турбо фолк.......и се погодила "калашников" и глувчињата откачиле мислам..........

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:11
haha... abe ne si normalen...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:11
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

more... site vie sto glumite deka 'sum bil vo podrum, nisto ne sum videl', treba veke da vi se stavi kraj... pleme edno komunjarsko i siptarsko... nepismeni se rodivte, nepismeni ke si umrete...
 
 
kire prosvetitelot голема%20насмевка


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: trebo.r.a
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:12
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

eden zaginal...

abe stoka edna nerazbrana... treba edna cistka... veke... makedonija ne moze da ja vlecat nazad vakvi paraziti i umobolni reketari...

загинал шиптар.......јебига........сепак тоа не треба да влијае кај нас Македонскиот електорат.......а таму......и ова што се случува....па донекаде е и однапред планирано сценарио........може да се рече по малку и очекувано........така да кирца не се чуди......нека кршат глава.........


ne eden, treba pobajagi da gi ispotepaat... ovaa pleme ne vlece nazad celo vreme... i site onie sto od ova ke probaat da kjaruvaat politicki poeni, kako onaa pateticna koalicija slnce...

јебига брате .......а знаеш што се дешавало.........пуштале турбо фолк.......и се погодила "калашников" и глувчињата откачиле мислам..........
eve se javija i mk paraziti da objasnuvaat

-------------
I'm muslim-don't panic!


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:14
prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:16
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,
Да де да, се гледа вашиот народ каков е. Знаејки дека со чест нема да победи па удри мавај ко од џунгла да се дојдени....ЗАТОА НИКАД ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА БИДЕТЕ НА ВИСОКО МЕСТО..и секогаш ке останете тоа што сте-симнати животни од планина но на 2 нозе. Не вреди да разговараш со нас зашто и ти си таква...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ACEkazanova
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:17
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,
Dojdi mace jas i ti ke razgovarame i pregovarame jas sum dorasnat i znam sto sakam

-------------
LJUBOVTA NE ZNAE ZA GRANICI, LJUBETE SE I LJUBETE GI SITE STO VE OPKRUZUVAAT. KAZANOVA


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:19
Originally posted by ACEkazanova ACEkazanova напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,
Dojdi mace jas i ti ke razgovarame i pregovarame jas sum dorasnat i znam sto sakam
Ке се разберете верувам...ама само од позади знаеш како е кај нив газење%20од%20смеење


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ACEkazanova
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:21
epa sea nekako da najdeme zaednicki jazik nee vazno

-------------
LJUBOVTA NE ZNAE ZA GRANICI, LJUBETE SE I LJUBETE GI SITE STO VE OPKRUZUVAAT. KAZANOVA


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:21
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,

маче денес ти е денот ај среќен роденден.......ќе те поштедам од овакви овации де

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:21
PROKLAMACIJA

shuga
epidenija
eden den kje gi snema vizite
kje se prosiri epidemijata na sekade

                komandant na 12 majmuni мајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмун

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,
Да де да, се гледа вашиот народ каков е. Знаејки дека со чест нема да победи па удри мавај ко од џунгла да се дојдени....ЗАТОА НИКАД ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА БИДЕТЕ НА ВИСОКО МЕСТО..и секогаш ке останете тоа што сте-симнати животни од планина но на 2 нозе. Не вреди да разговараш со нас зашто и ти си таква...


tie vo dzunglata ubivaat za hrana. ovie ubivaat od zloba. ova ti se bolni umovi, isprani mozoci... kako borgovi se programirani samo za pakost... stoka...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:24
ММЕ кој прв почна(од мирослав срри друже ти земам цитат).......во Чаир двајца Македонци ранети.....еден во животна опасност......брачна двојка на излегување од изборното место ги пречекале к*ршуми........а тие што пукаат што ли се замислуваат???? ......call to Rambo он ќе ги среди сите

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:25
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,
Да де да, се гледа вашиот народ каков е. Знаејки дека со чест нема да победи па удри мавај ко од џунгла да се дојдени....ЗАТОА НИКАД ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА БИДЕТЕ НА ВИСОКО МЕСТО..и секогаш ке останете тоа што сте-симнати животни од планина но на 2 нозе. Не вреди да разговараш со нас зашто и ти си таква...


tie vo dzunglata ubivaat za hrana. ovie ubivaat od zloba. ova ti se bolni umovi, isprani mozoci... kako borgovi se programirani samo za pakost... stoka...
не друже, стоката се разбира од збор....ова бре ни од збор ни е од бокс не се разбира..тепај го и пак таков ке биде....времето на Ное само....дефинитивно сум за тоа


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:25
Originally posted by anakin anakin напиша:


PROKLAMACIJAshugaepidenijaeden den kje gi snema vizitekje se prosiri epidemijata na sekade               komandant na 12 majmuni мајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмунмајмун


eden od podobrite filmovi mi e 12

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:26
не ги вреѓајте мајмуните бе голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:28
ajde ajde,,,daj ispraznete se,,,ednash dobro,,,pa potoa mozhebi ke se vratite vo normalata,,,poshto vaka kako ste,,,ne veruvam deka ni so majmunite ke najdete zaednicchki govor...

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:29
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

ajde ajde,,,daj ispraznete se,,,ednash dobro,,,pa potoa mozhebi ke se vratite vo normalata,,,poshto vaka kako ste,,,ne veruvam deka ni so majmunite ke najdete zaednicchki govor...
е тука си у право ама малце си утнала...вие сте тие кои не знаете со говор да се разберете...а верувам да можеше сега и ти снајперот и зољите ке ги извадеше....сигурно препишуваш од негде зашто не знаеш да збориш намигнување


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:29
auuuuuuu,ama ste zabegal be vie ovdeизненадување

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:30
 AMAZONKI голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:33
i posle nekoj ce kaze deka jas sum bil kavgadzija ... kako ne ..... MALO SUTRA ..... od vakvi i mene mi se plasi oko ... snajperi , zolji , VBR , ruski nori .... kukuuuuuuu ....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:35
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

ajde ajde,,,daj ispraznete se,,,ednash dobro,,,pa potoa mozhebi ke se vratite vo normalata,,,poshto vaka kako ste,,,ne veruvam deka ni so majmunite ke najdete zaednicchki govor...
 
........ne sme prazni ,a neznam koj e poln........so raznorazni "raboti"голема%20насмевка


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:36
miroslav,,,,svesen li si shto zborish????

pa da te slushnaa amazonkite so kogo gi komparirash,,,da znaesh deka ke bea dlaboko navredeni...

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:38
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

miroslav,,,,svesen li si shto zborish????

pa da te slushnaa amazonkite so kogo gi komparirash,,,da znaesh deka ke bea dlaboko navredeni...
е да. вас ви нема споредба. надвор од сите вери сте. Бог нека ви е напомош ама сигурно ни тој не ве гледа.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:38
NO KOMENT ..... od strav .... тага

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:43
Ај отидов ја да спијам зевање....не се интересни веке....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:43
ne znam koj e povreden vo cair, no edno e jasno.... nema prostor veke za popustanje... ako treba neka gori celo aracinovo... no na ova mora da se stavi kraj... bagra edna smrdliva...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:43
da ne popijam nekoja osicka голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:44


hihihihihi

-------------


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:44
i plus vo kal .....

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:45
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ne znam koj e povreden vo cair, no edno e jasno.... nema prostor veke za popustanje... ako treba neka gori celo aracinovo... no na ova mora da se stavi kraj... bagra edna smrdliva...
не ги исчистија во 2001 вошките си имаат тунели под земја ..за риење ко кртови само ги бива..ама ке им дојде крај еден ден..кај и да е. ај чао


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:46
aman be Duduk...kakov Fight...

znaesh se sobrale site muvi eden den da go ubijaat Lavot,,,i site mu se kachile na glava,,,ama on samo ednash ja vrtel glavata,,,i site tie padnale na zemja,,,no samo edna ostanala,,,i ovie drugite od dole mu vikale,,,daj daj ubij go,,,hihi

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:46
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

i plus vo kal .....


tangi ,guzovi kalosani mmmmmm

-------------


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:52
dosegasni zrtvi na izborite>

eden zaginat siptar
eden smrtno ranet makedonec
dvajca raneti policajci
nekolku raneti slucajni minuvaci
nekolku raneti siptari involvirani vo izborni incidenti...



Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:55
ДИК: Нови инциденти во тетовско-гостиварскиот регион

Скопје /01/06/ 12:52

Нови инциденти се случија претпладнево во тетовско-гостиварскиот регион, објави Државната изборна комисија (ДИК).

Според истите извори, гласањето е прекинато во две гласачки места во село Букович каде триесеттина вооружени лица влегле во гласачките места, го собрале изборниот материјал и заминале.

ДИК објави и дека во село Ласкавци било пукано кон избирачкото место, по што членовите на избирачкиот одбор го напуштиле местото и го оставиле изборниот материјал.

Според општинската комисија во Боговиње, инцидент се случил и во ова место каде е констатирано дека на повеќе гласачки места биле поткинувани повеќе гласачки ливчиња, по што се заокружувале и ставале во гласачките кутии./крај/ис


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:55
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

aman be Duduk...kakov Fight...

znaesh se sobrale site muvi eden den da go ubijaat Lavot,,,i site mu se kachile na glava,,,ama on samo ednash ja vrtel glavata,,,i site tie padnale na zemja,,,no samo edna ostanala,,,i ovie drugite od dole mu vikale,,,daj daj ubij go,,,hihi
 
.a koj e ovde lavot ,,a koj se muviteзбунетост


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 13:57
nema vrska koj e sto .. bitno e VESELO ..... голема%20насмевка

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:19
i na kraj,,,da ne zaboravam da vi se zablagodaruvam,,,za prekrasnata rodendenska zabava shto mi ja priredivte,,,pridruzhena so prekrasni slatki zborovi,,,

ma znaev jas,,,deka vie nema da me zaboravite mene,,,i da znaete ova beshe najprekrasnoto iznenaduvanje koja ke ja pamtam celiot moj zhivot,,,,

pa,,,blagodaram moi prijateli,,,i prijatelki,,,

p.s...samo se prashuvam,,,sho po gjavolite,,,najdoa da gi zakazhuvaat izborite na denot na mojot rodenden,,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:20

se odnesuva li i na mene ovaa blagodarnica ? тага



-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:21
sreken rodenden albaniangirl...


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:23


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:24
ха ха.........закаснивте........ со честитките

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:25
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

prostete na izrazot,,,ama nekolku tuka shto ve ima,,,epten ste prosti,,,,i se prashuvam dali vredi da se razgovara so vas,.,,deca edni ...nedorasnati,,,

маче денес ти е денот ај среќен роденден.......ќе те поштедам од овакви овации де

маче........i mean it....... stay away today......

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:26
E ako de, sto ima vrska sto zakasnivme...nego, torta ke ima li ?!

-------------


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:27
blagodaram,,,blagodaram za chestitkite,,,,

auu da,,,torta obavezno za tebe Duduk.......

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:27
не знам дали че имат торта.........ама секако че не почасти со баклава ...нели Albanianдевојче???

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:38
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ne znam koj e povreden vo cair, no edno e jasno.... nema prostor veke za popustanje... ako treba neka gori celo aracinovo... no na ova mora da se stavi kraj... bagra edna smrdliva...

кирца ти то идеш во напад??? сам ? ......

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:45
ne se sekiraj, i na drugi im e vise smaceno od ova siptarive...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:49
...Kaj nas izborniot proces pominuva vo najdobar red... patem
 
       Pranoni urimet e mia me rastin e per ditelindje... se nadevam pravilno sklopiv...moite cestitki po povod rodendenot... zal mi e samo shto ne mozev da go najdam ona e so dvete tocki  za da napishev pravilno...големо%20гушкање



Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:51
mamamd blagodaram mnoooooogu,,,,tvojata chestitka beshe najdobrata dosega....

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 14:57
sakas poubava cestitka?

da ti dade gospod da si docekas rodenden, vo koj izborite ke bidat mirni, i albancite nema da se pukaat edni so drugi kako nevaspitani neranimajkovci... Nemoj da mislis ova e so zloba napisano... ako ne posakuvas takov rodenden, nesto so tebe ne e vo red...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:03
Албаниан шпон грл...да си ни жива уше толку.големо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:03
site incidenti zapocnale so pukanje kon policijata. vo eden slucaj, pukano e i od sediste na partija (se raboti za dui vo site slucai, iako javno ne se kazuva).

pocituvani... ova e poslednata kapka vo moreto... ali baba i negovite 40 razbojnici mora da odat zad resetki... ne moze cela drzava i miroljubiv narod da go drzat zaloznici...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:05
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

site incidenti zapocnale so pukanje kon policijata. vo eden slucaj, pukano e i od sediste na partija (se raboti za dui vo site slucai, iako javno ne se kazuva).

pocituvani... ova e poslednata kapka vo moreto... ali baba i negovite 40 razbojnici mora da odat zad resetki... ne moze cela drzava i miroljubiv narod da go drzat zaloznici...
зад решеткизбунетост а заш да не на стрелање размислување


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:09
Rodendenski cestitki ima vo Razno, tuka ima i povazni muabeti!
Ona sto denes ni se slucuva e samo potvrda na faktot deka imame premnogu neprijateli, koi rabotat na nasa steta a vo nivni interes, za zal, a nie ne samo sto im go dozvoluvame toa tuku i se pravdame pred svetot ako nekoj nekade se obide da se sprotivstavi na siledziite!.. Vo normalni drzavi ova teroriziranje ne se dozvoluva ni pod razno!.. Se znae sto im sleduva na takvite!..
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:11
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Албаниан шпон грл...да си ни жива уше толку.големо%20гушкање



Kako be uste tolku?!Pa ti cestitkava ko da ja prakas na AlbanianGrand-mamma,demek ima 80 god. pa uste tolku da dozivee. Vidi bogati.....sram da ti e !!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:12
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Албаниан шпон грл...да си ни жива уше толку.големо%20гушкање



Kako be uste tolku?!Pa ti cestitkava ko da ja prakas na AlbanianGrand-mamma,demek ima 80 god. pa uste tolku da dozivee. Vidi bogati.....sram da ti e !!
битно е од срце друже намигнување


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:15
Ma kakvo srce,ti cestitkava od pod nebanjata mishka si ja izvadila

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:18
Дудук поарно така него да речам вечен ти живот а да не сум искрена. Их камо да со мене некој вака искрен да беше.....у чело ке го бацев

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Duduk
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:23
Ima edna misla,kolku e vistinita procenete sami :

" Ja pocituvame samo iskrenosta koja doagja od onie osobi koi ne sakaat,a iskrenosta na ostanatite ja narekuvame bezobrazluk." - Andre Maurois

Kako i da e,bidete pozdraveni,otitov jas da ja ispolnam svojata gragjanska dolznost.

-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 15:26
NO COMMENT! Држава - боранијалутина

-------------


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:15
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Ima edna misla,kolku e vistinita procenete sami :

" Ja pocituvame samo iskrenosta koja doagja od onie osobi koi ne sakaat,a iskrenosta na ostanatite ja narekuvame bezobrazluk." - Andre Maurois

Kako i da e,bidete pozdraveni,otitov jas da ja ispolnam svojata gragjanska dolznost.
 
jas vece e ispolniv ... pod reden broj 7 titovi levi sili  голема%20насмевка ... zarem nekoj se somnevase ?


-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:17
http://www.euronews.net/index.php?page=info&article=490859&lng=1

- ke se raspadneme poleka poleka...eve kako EU ne gleda....ajde sega kako ke si ja razvieme drzavickata mala...normalno so Gvuлутинаjce


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: MiroslavG8
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:18
kako toa ce se raspadneme ? pa zosto sa tue amerite & resto co ? ......

-------------
sve vas gledam , majku vam bozju   .....


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:23
Originally posted by MiroslavG8 MiroslavG8 напиша:

kako toa ce se raspadneme ? pa zosto sa tue amerite & resto co ? ......


kako?...a sto treba da ni napravat povekje, nekoj za usi ne tegnese da pravime izbori...sami se zaglibivme vo kalta ..jas odamna bev protivnik na ovie glupi izbori...ama ti ne mislese taka...sega ke se kriete vo kos zaedno so tvoite lideri...mizerija edna лутина


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:28
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ne se sekiraj, i na drugi im e vise smaceno od ova siptarive...

oк друже.....чеј да си зеам опремата идам и ја...... .......гордо во бој

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јуни.2008 во 16:31
epidemija
голема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk