Испечати | Затвори го прозорот

Фан клуб Милан

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фан клубови
Опис на форумот: навивачи, секој во својот клуб
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12013
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 18:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Фан клуб Милан
Постирано од: Shaggy_1984
Наслов: Фан клуб Милан
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 16:15
site navivaci na milan sobirajte tuka da se druzime zaedno i da kazeme koj  ekoj vo svtskiot futball eden e milan forzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa miiiiiiiiiiilaaaaaaaaannnnn

-------------
live your life and bee free



Коментари:
Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 17:54

Malku sum tazna sto ne otidoa vo finale no Milan e sepak najdobrot klub .Vidovte li kako se igra cist fudbal

 

Forza Milan

 

 



-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Април.2006 во 01:15
Па само Милан јеби га, иако и Барселона многу ја сакам, сепак Милан ми е број 1 клуб во срцето 

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 17:12

so tesko srce im ja cestitam pobedata na juventus  ama ke bide interesno ako gi vratat u serija b

forza milan  



-------------


Постирано од: ManUtdForever
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 21:58
Прочитав во "Македонски Спорт" дека клубови за кои се смета дека лажирале натпревари се Јувентус, Лацио, Фиорентина и Милан.И ако се докаже дека е така тогаш овие клубови следната сезона ќе почнат од третата лига.

И Милан "местел" натпревари

Јувентус, Лацио, Фиорентина и Милан се меѓу екипите што учествувале во режирањето натпревари во минатото, објави јавниот обвинител на Неапол, Џовандоменико Лепоре. Ако за првите три се очекуваше дека ќе бидат на овој список, името на Милан е мало изненадување иако "росоњерите" се сопственост на досегашниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, а претседателот на клубот, Адриано Галијани во исто време е и претседател на Здружението на прволигаши на Италија.Клубовите за кои ќе се докаже дека учествувале во режирањето натпревари, во првенството што претстои можат да завршат во третата лига на Италија.



Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 22.Мај.2006 во 13:27
Да, но ете ја разврскатааааа, Јувентус у серија Ц хахахахахахахахаа LOLLOLLOL А Милан ене си го пак у Сериа А, значи кој местел натпревари????? LOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: DaVinchi
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 21:40
MILAN (zakon) 

-------------
davinci


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 27.Мај.2006 во 14:18
Sto mislite za zaminuvanjeto na Sevcenko od Milan? Jas licno mislam deka pricinata sto toj ja navede e prilicno glupava zaradi jazikot? ko u Italija da ne moze da nauci angliski ili kako da e vazno na sinot na koj jazik ke mu kaze te sakam, barem da si priznaese deka e zaradi pari i deka zena mu vlijaela na nego ,mnogu sum razocarana ali Milan e klub i bez Sevcenko !
Mu pozeluvam sreka vo celzi no po se izgleda celzi e na dobar pat da stane real madrid  vtori del -eden kup zvezdi i nieden osvoen troferj LOL

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 02:00
Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Sto mislite za zaminuvanjeto na Sevcenko od Milan? Jas licno mislam deka pricinata sto toj ja navede e prilicno glupava zaradi jazikot? ko u Italija da ne moze da nauci angliski ili kako da e vazno na sinot na koj jazik ke mu kaze te sakam, barem da si priznaese deka e zaradi pari i deka zena mu vlijaela na nego ,mnogu sum razocarana ali Milan e klub i bez Sevcenko !
Mu pozeluvam sreka vo celzi no po se izgleda celzi e na dobar pat da stane real madrid  vtori del -eden kup zvezdi i nieden osvoen troferj LOL


А дали знаеш дека Анри е замената за Шевченко??? Big smileBig smileBig smileBig smile Што ќе кажеш за ова??? Три пати подобар играч од Шевченко.... Big smileBig smileBig smileBig smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 11:40
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Sto mislite za zaminuvanjeto na Sevcenko od Milan? Jas licno mislam deka pricinata sto toj ja navede e prilicno glupava zaradi jazikot? ko u Italija da ne moze da nauci angliski ili kako da e vazno na sinot na koj jazik ke mu kaze te sakam, barem da si priznaese deka e zaradi pari i deka zena mu vlijaela na nego ,mnogu sum razocarana ali Milan e klub i bez Sevcenko !
Mu pozeluvam sreka vo celzi no po se izgleda celzi e na dobar pat da stane real madrid  vtori del -eden kup zvezdi i nieden osvoen troferj LOL


Ŕ äŕëč çíŕĺř äĺęŕ Ŕíđč ĺ çŕěĺíŕňŕ çŕ Řĺâ÷ĺíęî??? Big smileBig smileBig smileBig smile Řňî ťĺ ęŕćĺř çŕ îâŕ??? Ňđč ďŕňč ďîäîáŕđ čăđŕ÷ îä Řĺâ÷ĺíęî.... Big smileBig smileBig smileBig smile
 
ne be duhce anri veke potpisa pak za arsenal mozebi drogba i galas od celsi ke dojdat mesto nego


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 29.Мај.2006 во 17:56
Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Sto mislite za zaminuvanjeto na Sevcenko od Milan? Jas licno mislam deka pricinata sto toj ja navede e prilicno glupava zaradi jazikot? ko u Italija da ne moze da nauci angliski ili kako da e vazno na sinot na koj jazik ke mu kaze te sakam, barem da si priznaese deka e zaradi pari i deka zena mu vlijaela na nego ,mnogu sum razocarana ali Milan e klub i bez Sevcenko !
Mu pozeluvam sreka vo celzi no po se izgleda celzi e na dobar pat da stane real madrid  vtori del -eden kup zvezdi i nieden osvoen troferj LOL


Ŕ äŕëč çíŕĺř äĺęŕ Ŕíđč ĺ çŕěĺíŕňŕ çŕ Řĺâ÷ĺíęî??? Big smileBig smileBig smileBig smile Řňî ťĺ ęŕćĺř çŕ îâŕ??? Ňđč ďŕňč ďîäîáŕđ čăđŕ÷ îä Řĺâ÷ĺíęî.... Big smileBig smileBig smileBig smile
 
ne be duhce anri veke potpisa pak za arsenal mozebi drogba i galas od celsi ke dojdat mesto nego


тоа се само шпекулации кои некои таблоиди ги вртат без докази, но факт е дека Анри сериозно како што самиот изјави за промена на средината во Милан или Барселона, но како и да е, Милан е загреан исто така и за Ван Нистелруј, со што како и да видиш, сепак ќе имаме нова ѕвезвда на Сан Сиро Big smileBig smileBig smileBig smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: ^^77^^
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 17:26
[QUOTE=angelwings]

Malku sum tazna sto ne otidoa vo finale no Milan e sepak najdobrot klub .Vidovte li kako se igra cist fudbal

 

Forza Internazionale Milano

 

 prodolzi da taguvas ihaihaihihahiaha



-------------
sedum sedum rulez


Постирано од: zlatko cernobil
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 18:45
FOOOORCA  MILAN   !!!

-------------
A.Z.


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 13:44
MILAN FOREVER IN MY HEART!
MILAN RULES!ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 16:31
Sto slusam nesto HENRI vo MILAN  . . . Ako e taka rastur ke prajme . . . FORCA MILAN Star

-------------
STRUGA


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 17:35

ЕДНАШ МИЛЕНИК ЦЕЛ ЖИВОТ МИЛЕНИК


Шева во срцето на Берлускони


Сопственикот на Милан изјави дека Украинецот е подобар од Ето и додаде дека шансите да се врати на Сан Сиро се 80%


Сопственикот на европскиот клупски шампион, Милан, Силвио Берлускони, за најтиражниот спортски весник на Апенините, "Газета дело Спорт", изјави дека Шевченко е подобар фудбалер од голгетерот на Барселона Самуел Ето и додаде дека шансите Украинецот да се врати на Сан Сиро се 80%.

"Многу ми се допаѓа играта на Ето. Станува збор за млад фудбалер, но јас сум романтичен по природа. Кога би бирал веднаш ќе се одлучам за камбек на Андреј Шевченко. Кај Украинецот постои желба за да се врати на Сан Сиро. Немаме никаков проблем со неговите годишни побарувања. Постојат реални шанси околу 80% тој да се врати во Милано. Го сакам како сопствено дете и секогаш ќе има место за него во мојот тим".
Освен за Шевченко, претседателот на "росонерите" јавно проговори и за евентуалното заминување на Алберто Џилардино и на најдобриот играч на Челзи во изминатата сезона, Дидие Дрогба.

"Џилардино е фудбалер на Милан и иднина на нашиот клуб. Нема шанси да го заменам со голгетерот на Јувентус, Давид Трезеге. Ќе има едно засилување во нападот. Го знаете нашиот интерес. Или Шева или Ето или Дрогба. Најнереален е трансферот на играчот на Челзи. Имав неколку состаноци со клупското раководство на лондонските "сини". Најискрено, ги оставив парите на маса, но тие ми рекоа дека нема шанси да се ослободат од Дрогба. Тој има статус на недопирлив".
Иако Берлускони не го спомнува името на Роналдињо, шпанските медиуми излегоа со информација дека Милан в понеделник ќе достават официјална понуда вредна 100 милиони евра.

Извадено од весникот Вечер


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 17:36

Реал нуди 80 милиони евра за Кака

Кралскиот клуб од Мадрид е готов да му понуди на Милан сума од неверојатни 80 милиони евра, за да оваа екипа во своите редови го добие извонредниот напаѓач Кака. За да се реализира ваквата намера мадриѓаните во текот на следната недела планираат во Милано да испратат делегација која ќе се обиде да го убеди раководството на Милан во своите намери. Неофицијално, за Милано ќе патуваат Мијатовиќ и Балдини. Овие двајца влијателни функционери на Реал веќе разговарале со менаџерот на Кака, Гаетано Паолино, меѓутоа нивната намера најверојатно ќе биде тешко остварлива, бидејќи раководството на „росонерите“ реши да го задржи најдобриот свој играч и во следната сезона.


Извадено од Утрински весник


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 20:31
Мислам дека за никакви пари нема да го дадат Кака . . . А не е лошо и Шева да го вратиме . . . Што ке не е Ето или Дрогба . . .  Кај нас само проверено . . . Star

-------------
STRUGA


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 02:53
За Кака е решено, но сепак не би сакал да го вратат Шевченко назад, многу повеќе надежи полагам во доведувањето на Роналдињо во Милан, а баш вчера читав дека сеуште постои таа опција, али останува да видиме...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 12:33
Мислам дека Роналдињо нема да успее таму . . . Како Ривалдо мијт да поминит . . . Па затоа таков ‘нежен‘ играч не ни треба . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 13:33
Ne go davame kakaTongueA sheva ja mislam deka ne ni e potreben zatoa sto pokraj se toj sam odlu4i da go napusti timot....i neznam so bi baral nazadTongue

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: marko_sk
Датум на внесување: 22.Јуни.2007 во 16:17
FORZA MILAN !!!!!!!!!!

-------------
Marko


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 10:49
Само надевајте се на Роналдињо и на Ето Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 18:35
Форца Милан . . . Најјаки сме . . . Супер почнавме . . . Само така да биде и во иднина . . . намигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 14:51
milan e najdobar  љубов


-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 14:51
da a vtor e mancester i barselona


-------------
Ivan


Постирано од: angelina
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 17:12
Lom gi napravime Genova,
a i ne ocekuvase nesto pomalku


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 30.Август.2007 во 13:39
FORCA MILAN!



-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 20:18
milan se nepobedlivi
намигнување
 


-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 20:20
i barselona se dobri da
 
imancester united
среќа


-------------
Ivan


Постирано од: Gentile
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 00:43
 a be so da se zboruva za milan koga sme najbjli a i se znae i ova god liga na sampioni e nase


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 22:03
Е навивачи да не знае некој кога игра Милан во Тојота Куп . . . Ајде кажете ако знае некој . . . намигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 20:50
Форца Милан . . .
Денес победивме 1:0
 Значи финале . . .
 
            ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе светски шампиони ќе бидеме бе ..............намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 10:20

Честито титула . . . хехехехехеххехехехе . . . Закон бе , закон . . . Кој е најдобар сега . . . голема%20насмевкаљубовголемо%20гушкање



-------------
STRUGA


Постирано од: ange
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 09:43
mram moram da si go pofalam najsakanoto cuce
KAKA-RICARDO IZECON DOS SANTOS LEITE
koj mi ja osvoi i zlatnata topka i nagradata od fifa za najdobar fudbaler na 2007
neka mu e cestito si ja zasluzi
inaku milan gi nosam vo srce iako skoro nikoj drug ne gi saka
edinstvena zelba sto ja imam vo momentov e da se smeni anceloti bidejki covekot stvarno se gubi-namesto da zeme nekoj mlad jak poln so energija igrac koj ke se dokazuva(a takvi gi imamnogu)ovoj im zapnal na transferite na fudbaleri postari od 30 godini ne mozm da go razberam malku sum mu luta i mislam deka toa e glavnata pricina za padot na NAJDOBRATA SVETSKA ODBRANA.se nadevam ovaa situacija ke se sredi a do togas forza rossoneri


Постирано од: rashela
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 09:45
milan e toa nepobedliviotсреќа

-------------
OPUSHTI SE I UZIVAJ


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 18:07
Milan...samo napred...mnogu mi e zal sto se povredi pato.i kaka nema da igra protiv arsenal vo ligata na sampioni, i ronaldo i inzagi povredeni...ova ne bilo....daj boze pobrzo da izlezime od ovaa kriza, da se drzime dobro na gostuvanjeto kaj Arsenal, a na San Siro da gi precekame so site siliсреќасреќасреќасреќа


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 20:56
ne gleam fudbal inaku ke vi se pridruzevголема%20насмевка


Постирано од: ReD_StaR
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 20:55
Гледам нема направено теми за ниеден Клуб па еве јас ке напраам... Тука пишувајте за резултатите на Милан
Фанови ајдее


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:00
Originally posted by ReD_StaR ReD_StaR напиша:

Гледам нема направено теми за ниеден Клуб па еве јас ке напраам... Тука пишувајте за резултатите на Милан
Фанови ајдее

ima
citaj malku podolu vo temite....


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: GePaRD
Датум на внесување: 10.Февруари.2008 во 03:34
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ne gleam fudbal inaku ke vi se pridruzevголема%20насмевка

Почни да гледаш, ама за почеток ке одбереш натпревар кога ке играат ШАМПИОНИТЕ, а се знае кои се шампиони. Ако гледаш друг тим ке зажалиш што си гледал, и почни да навиваш. MILAN шампиони.

-------------
GePaRDiTe Se UShTe ZiVi


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 18:03
Od koga pocnav da go sledam MILAN go zasakav i fudbalot..sea netprevar skoro ne propustam toa ti e,koa iam plus brat fanatik po MIlan i opsto po fudbalot


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 17:35
Srcki so vas sum denesсреќасреќаSAmo izdrzete go pritisokot..nemora dase forsirate mnogu...
doma ke gi sredime
 M I L A N   FOREVER


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 23:33
Odlicni bevte....Samo napred!!!!MILAN

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 28.Февруари.2008 во 12:43
Штама . . . Ова во Сериа А што се случува не е за коментирање . . . Анчелоти што побрзо да си оди од клубот . . . 

-------------
STRUGA


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 04.Март.2008 во 22:51
е сега може и шут карта да му дадат, стварно нема никаква иницијатива, или и ова со Арсенал беше наместено, а?

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 00:42
нема ни шут карта ни беше наместено.Анџелоти останува, тој е врвен стратег, мора под итно само да се прави подмладување на играчите.Имаат техника,имаат искуство,меѓутоа немаат снага и енергија повеќе. Ако го слушавте преносот на хрватската телевизија,сигурно слушнавте како коментаторот на крајот рече: Не победи ни знаење,ни тактика...едноставно победи младоста!
Го сакам Милан и покрај се сум со него,само дефинитивно некои играчи треба да ги стават копачките на ѕид,зошто веќе се легенди.
 
Само напред Милан,и во добро и во лошо со тебе сме...Секој тим поминува низ ваква фаза на смена на генерации...треба само да се издржи...после тоа неколку години ...проблеми нема да има никакви!!!
 
 
Засекогаш со тебе.... М  И  Л  А  Н!!! 


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 22:03
MILAN zakon tim ,a i igracite se super:Kaka ,Pato,Pipo i site


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 22:13
MILAN zakon


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 22:17
ма каков милан само што добија 2 гола еден по друг од РОМА голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:12
Roma - Milan 2:1 nema veze pustena utakmica.....sreka sto Milan odi kontra i pravi se samo Inter da ne bide shampion......tuh kako ne bese JUVENTUS vtor.........inace se pokaza deka Milan e podobar od Roma.......kompletna nadmok daden gol.....onda 2 100%-ni sansi namerno neiskoristeni ....... onda se pravi zamena izleguva Seedorf......btw prviot gol od Roma bese od offsajd no dobro e sto ne bese ponisten inace i malo dete bi zabelezalo deka utakmicata e pustena no toa e napraveno profesionalno.....Roma ke bide SHAMPION vo Italija blagodarenie najmnogu na Milan i Juventus....

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:13
големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:18


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:18
abe aj ne se vadi.... Roma se podobri od Milan... vo milan sve starci igraat tapa se momentalno, se gleda koj e vo liga na shampioni a koj odpadna


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:21
vo Italija Roma ke bide Shampion.....edna od pricinite e sto sudiite go "krepat" i zastituvaat Inter( za nivniot kvalitet i grubost vo igra se vide vo Sh.league) a mnogu poveke gi oshtetuvaat Milan i Juventus...Roma e u sredina ni tamu ni vamu......taka da kolku sto mozat ke i pomagaat na Roma.....btw ja ne sum za Milan a za toa so Arsenal ne igrase Seedorf....onda ke bide druga prica

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:23
abe i da igrase seedorf ke izgubea. Arsenal 180 minuti podobar bese


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:26
aj aj ..... ustvari so ja pa za Milan da si gleam mojot tim

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:30
о ти ! доста се буниш се знае кој се најдобриии задоволствозадоволствозадоволствозадоволствозадоволство


РОМАзадоволство


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:30
a koj e tvoj tim ?


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 23:33
aj prvo neka go minat Manchester pa posle moze vo semi-final da se sretnat.....i moze poveke da primat od kolku od Manchester lani

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 16.Март.2008 во 01:28
некој погоре рече во милан има старци,така?епа во право си де...само тоа треба да го разбираш така!тие старци што ги велиш играат рамноправно со младивенамигнувањеубаво кажа б.девил рома треба да биде шампион оваа сезона во италија!!нас ни останува да успееме да бидеме барем 4 до крајот,во преодниот рок да имаме повеќе млади засилувања,зошто оваа криза и преод на генерации мора да помине.Милан е преуморен од натпревари,и тоа што ја обедини светската клубска круна со европската го кошташе оваа сезона да отпадне од ЛШ и да има слаб скор во домашното!
а мислам дека не треба многу да се коментира за техниката,талентот на момците,зошто секогаш играле како целина буквално!
 
Милан засекогаш
 


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 16.Март.2008 во 02:25
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

некој погоре рече во милан има старци,така?епа во право си де...само тоа треба да го разбираш така!тие старци што ги велиш играат рамноправно со младивенамигнувањеубаво кажа б.девил рома треба да биде шампион оваа сезона во италија!!нас ни останува да успееме да бидеме барем 4 до крајот,во преодниот рок да имаме повеќе млади засилувања,зошто оваа криза и преод на генерации мора да помине.Милан е преуморен од натпревари,и тоа што ја обедини светската клубска круна со европската го кошташе оваа сезона да отпадне од ЛШ и да има слаб скор во домашното!
а мислам дека не треба многу да се коментира за техниката,талентот на момците,зошто секогаш играле како целина буквално!

 

Милан засекогаш

 

ama aj kazi mu

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 19:41
Milan forever the best!!!samo sto mnogu ima popustat na site i gubit zato,inace se najdobri!!!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 21:43
ma ajde.......лутиналутиналутинаstvarno preteruvaat milan!!!0-2 momentalno gubat od sampdoria!!!!!

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 21:58
псссссссссс реков јас!!!!!!!!!!!!!!!!голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 22:03
pa sto ocekuvavte vie so penzioneri napred Samdoria


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 22:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

псссссссссс реков јас!!!!!!!!!!!!!!!!голема%20насмевка
abe rece ti....velam i jas...stvarno se idioti.....
ama ne gi napustam ni koga se vo krizaнамигнување


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 22:07
така треба.......нема врска шо ми се одвратни стој си на зборот и биди за нив.....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 22:08
ajde VARDAR t.e MILAN....

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 22:13
бе б б б бб  губиш некако гледам тага и не само од Милан големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 13:37
MILAN SE NAJDOBRIIIIIIII............................................................sampioni zasekogas


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 23.Април.2008 во 13:47
Milan najdobri...


Постирано од: erhan
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 17:09
POZDRAV DO SITE NAVIVACI NA MILAN


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 03.Мај.2008 во 18:13
милан закон


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 03.Мај.2008 во 18:15
милан шампиони


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 04.Мај.2008 во 17:02
Milan-Inter   2:1

Forza Milan.

Dogodina vo liga na sampioni so podnoven tim.


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 04.Мај.2008 во 18:14

podnoven i podmladenнамигнувањенамигнувањенамигнување

napred milan!!!!


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 20:30
Аха така и јас мислев . . .Се до поразот од Наполи . . . Навистина се разочарав . . .Ако не замине Анчелоти од менаџерска функција се одкажувам од Милан . . . Се надевам дека Мурињо ќе дој‘т на негово место . . . тага


-------------
STRUGA


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 13:59
Godinava malku ke si posedite u Magarecka Klupa!!
T.e.godinava samo ke sonuvate Liga Sampioni!!


-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 16:13
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Godinava malku ke si posedite u Magarecka Klupa!!
T.e.godinava samo ke sonuvate Liga Sampioni!!
nema da sonuvame...ke si gledame ubavo na tv, na naisot stadion...
a i kup uefa ne e tolku mnogu strasno, barem vam vi e poznato....смеењесмеење
...ali taa bruka kako vas nema da si ja dozvolime...treba da te potsetam???zenit???hahahahahahaha
sekoj ima kriza...taka i milan ovaa godina...ali ke vidime narednata....
pozdrav do baern, i se nadevam nema da se obrukate mnogu vo ligata....
 
 
p.s. da ne gi spomnuvam megusebnite dueli vo ligata...so milan....хи,%20хи...


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 17:44
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Godinava malku ke si posedite u Magarecka Klupa!! T.e.godinava samo ke sonuvate Liga Sampioni!!

nema da sonuvame...ke si gledame ubavo na tv, na naisot stadion...

a i kup uefa ne e tolku mnogu strasno, barem vam vi e poznato....смеењесмеење

...ali taa bruka kako vas nema da si ja dozvolime...treba da te potsetam???zenit???hahahahahahaha

sekoj ima kriza...taka i milan ovaa godina...ali ke vidime narednata....

pozdrav do baern, i se nadevam nema da se obrukate mnogu vo ligata....

 

 

p.s. da ne gi spomnuvam megusebnite dueli vo ligata...so milan....хи,%20хи...


Pa toa i mi bese celta..Da te potsetam deka malku ke ne zamenite nas!!

A okolu toa,za zenit..pa momcite zasluzeno si pobedija..jas sum navivac a ne inetcija,kako vas Milanistive..Jas znam da priznaam koga nekoj igra podobro od nas!!a vie milanistive toa go nemate..

P.s.Nie od zenit izgubivme vo polufinale..a vie vi garantiram deka ni grupasta nema da ja pominete vo Kup Uefa!!


P.s2.Okolu Ligata,godinava Bayern ke bide Sampion!!

P.s.Okolu Megusebnite dueli...Da!! Podobri ste!!

P.s.Da ne zaboravam da te prasam...zedovte nekoja titula godinava a,Nekako slabo pamtam!        Za informacija..Bayern zede 2 tituli!!

Bundesliga,i Kup Bundesliga!!

Pozdrav do milan...I potruditese godinava barem eno krastvao Titulce da zemete!!
       

-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 22:28
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Godinava malku ke si posedite u Magarecka Klupa!! T.e.godinava samo ke sonuvate Liga Sampioni!!

nema da sonuvame...ke si gledame ubavo na tv, na naisot stadion...

a i kup uefa ne e tolku mnogu strasno, barem vam vi e poznato....смеењесмеење

...ali taa bruka kako vas nema da si ja dozvolime...treba da te potsetam???zenit???hahahahahahaha

sekoj ima kriza...taka i milan ovaa godina...ali ke vidime narednata....

pozdrav do baern, i se nadevam nema da se obrukate mnogu vo ligata....

 

 

p.s. da ne gi spomnuvam megusebnite dueli vo ligata...so milan....хи,%20хи...


Pa toa i mi bese celta..Da te potsetam deka malku ke ne zamenite nas!!

A okolu toa,za zenit..pa momcite zasluzeno si pobedija..jas sum navivac a ne inetcija,kako vas Milanistive..Jas znam da priznaam koga nekoj igra podobro od nas!!a vie milanistive toa go nemate..

P.s.Nie od zenit izgubivme vo polufinale..a vie vi garantiram deka ni grupasta nema da ja pominete vo Kup Uefa!!


P.s2.Okolu Ligata,godinava Bayern ke bide Sampion!!

P.s.Okolu Megusebnite dueli...Da!! Podobri ste!!

P.s.Da ne zaboravam da te prasam...zedovte nekoja titula godinava a,Nekako slabo pamtam!        Za informacija..Bayern zede 2 tituli!!

Bundesliga,i Kup Bundesliga!!

Pozdrav do milan...I potruditese godinava barem eno krastvao Titulce da zemete!!
       
za toa dali ke bide sampion ke videme...ligata moze samo da ja sonuvate...a za tamu kaj vas ne komentiram....
i jas priznavam deka ovaa godina milan bese mnogu slab i deka pod tno se potrebni promeni...ne go poreknuvam toa...i iskreno se cudam kako stasavme do ova 5 mesto.
i samo da odgovoram dali ovaa sezona zedovme titula...
da, svetsko klubsko prvenstvo...
ne se inaetam samo navivam za moj tim kako sto navivas i ti...sekoe dobro


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 21.Мај.2008 во 14:48
Fala i vas sekoe dobro!!

Tokmu taka deka zedovte titula,Da!1 Zaboraviv!

Bravo so ne si inaetcija,taka i treba!!Da se naviva!

P.s.A za Liga na Sampioni,ke si vidis..InsAllah!!

Samo zdravje!!

Pozdrav!


-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: Dark King
Датум на внесување: 17.Јуни.2008 во 16:09
Каде сте навивачи на Милан?? Дајте малце поактивно!!! Фламини, Замброта, Бориело, Абиати, Абате, Антонини дојдоа следува Ето, Дрогба...

ФОРЦА МИЛАН!!!

-------------


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 19.Јуни.2008 во 12:09
Милан се најјаки.....


Постирано од: DarthMakedon
Датум на внесување: 29.Јуни.2008 во 19:28
ФОРЦА МИЛАН


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 12:06
УСПЕШНИ ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕГОВОРИ ВО БАРСЕЛОНА
Роналдињо оди во Милан

Сагата околу Роналдињо најверојатно заврши. Бразилската супер-ѕвезда треба само уште да го потпише договорот за официјално да стане фудбалер на Милан и тоа ќе се случи најдоцна до крајот на оваа недела. По вчерашните долги преговори, двата клуба одлучија Роналдињо да се се пресели на Сан Сиро за 18,5 милиони евра, плус бонуси од дополнителни 1,5 милиони и во моментов треба само да се договорат деталите, односно Милан и Роналдињо да ги дефинираат личните услови.

Адриано Галијани и Хоан Лапорта вчера дојдоа до решение иако само половина час претходно изгледаше дека нема никакви шанси да дојде до такво нешто. Двајцата високи функционери се сретнаа на ручек во ресторанот на Барселона, Виа Венета и тоа околу 15 часот. Галијани претходно се слушнал со Роналдињо и се договорил за сите работи, но по двочасовниот состанок со Лапорта заминал во својот хотел и тоа во многу лошо расположение. За разлика од него, соработниците останаа во ресторанот и го очекуваа епилогот од преговорите.

За тоа време, Галијани имал телефонски разговор со сопственикот на Милан, Силвио Берлускони и Ернесто Бронѕети со кого отпатува во Барселона и токму тогаш биле разрешени сите дилеми. Италијанскиот премиер дал согласност понудата да биде крената на 20 милиони евра откако само еден ден претходно Милан бил подготвен да плати двојно помалку. Галијани подоцна се вратил во ресторанот и со Лапорта се договориле за трансферот на Бразилецот.

Роналдињо уште синоќа отпатува во Милано заедно со Галијани, а денеска ќе биде официјално претставен како нов член на седумкратниот европски првак и ќе присуствува на првиот тренинг на тимот во базата Миланело. Во својот нов клуб, Роналдињо ќе заработува по 6,5 милиони евра годишно, а Барселона ќе ги добие парите за отштета до 2011 година.


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 12:08
forza rosonjieri.....sega pak sme shampioni...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 17:33
LIVERPOOL голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 18:17





-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: traktorce
Датум на внесување: 23.Ноември.2008 во 12:07
Originally posted by Sunny Sunny напиша:









   

BRAVO Sunny

-------------
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 11:16
Originally posted by Sunny Sunny напиша:






I JA NAVIVAM ZA MILAN I ZA JUVENTUS INAKU OK E SLIKAVA AMA DA NE GO JADE JUVE

-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 16.Јануари.2009 во 11:44

Милан купи уште еден Бразилец


Само неколку дена откако го доведе Тиаго Силва од Флуминенсе, Милан купи уште еден Бразилец, 20-годишниот одбранбен фудбалер Фелипе Матиони од Гремио.

Матиони потпиша четири и полгодишен договор“, потврди неговиот агент Мино Рајола, не откривајќи притоа колкава отштета доби Гремио за трансферот.

Матиони, кој е веќе седми Бразилец во соблекувалната на Милан, воедно има и италијански пасош, па нема да се брои како странец, а во своите редови сакаа да го видат и Јувентус, Манчестер Јунајтед и Ајакс.


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 02:56

Конечно!!!

Кака останува во Милан!!!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
http://www.goal.com/en/news/710/manchester-city/2009/01/19/1068655/milan-president-silvio-berlusconi-cancels-kaka-deal-at-last-minu - http://www.goal.com/en/news/710/manchester-city/2009/01/19/1068655/milan-president-silvio-berlusconi-cancels-kaka-deal-at-last-minu


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 25.Јануари.2009 во 21:29
Denes pobedivme so 4-1 , sekoja cest momci


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 26.Јануари.2009 во 02:08
daголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
bravo za deckite...posebno mi se dopadna 2 gol na kaka, odlicna akcija i dodavanje, sidorf, pato kaka...
a i posledniot od bekam  e za pofalba...malku e greska na golmanot, izleze na drugata stativa ali sepak majstorija e onaka da se pogodi so nadvoresnaаплауз


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: n1ka-
Датум на внесување: 28.Јануари.2009 во 20:22
ABE MILAN SE NAJAKI!!!FORZAA MILAN!!!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 10.Февруари.2009 во 15:01
за 7000 Црноока ги чекав да победат,и пак ме зезнаа,абе мамичето нивно ова е 5 пат годинава како ги чекам и ми ги уништуваат талоните.

А Кака каква повреда имал?

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 10.Февруари.2009 во 15:06
na stapaloto...
izleze nekade pred 20 min pred krajot so regina...
ke go propusti derbto i prijatelskata so italijaтагатага
 
 
mozno e da se zaigra nesta vnedela, ali i toa se samo nagaganja...nisto oficijalnoтага
 
 
Ali, sepak jas tipuvam 2 vnedela!!!!
malku natprevaruvacki, ama....sekogas so niv!!


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 10.Февруари.2009 во 15:13
знам дека излезе при крајот со Реџина.
Многу се ослабени без Кака,па кај најде сега со Интер да се повреди.
Зависи сега дали ќе тепаат,Кака е носител на игра.
Може се да биде,ништо не се знае,ама мој тип за со Интер е 0-2 гола,повеќе нема да има или пак 0 полувреме.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk