Испечати | Затвори го прозорот

Како да му кажете дека сте бремена?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11202
Датум на принтање: 08.Јуни.2024 во 07:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Како да му кажете дека сте бремена?
Постирано од: Mindy
Наслов: Како да му кажете дека сте бремена?
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:16

“Јас сум бремена” тое е една клучна фраза во животот на секоја жена, заедно со  “ДА” и уште неколку, кои па и не се толку важни како овие две.

Како што мажите внимателно бираат како ќе ви предложат брак така и вие внимателно треба да изберете како на најнезаборавен начин да му ја кажете најубавата вест.

 

Ви предлагам испитани и сосема реални начини да му кажете дека ќе си имате бебе:

Ако наскоро има роденден, почекајте и направете му подарок - тест за бременост со позитивен резултат, спакуван во многу хартии и во голема кутија.

Можете да го ставите тестот под пазуви како топломер и да го замолите да види дали имате температура.

Можете да го изненадите со торта на која горе ќе има нацртано штрк - само внимавајте да не е денот на пролетта - може да ја згреши симболиката на штркот.

Ако е први април кажете му “во декември нема да имаме бебе”.

А ако пак на први април разберете дека сте бремена со близнаци кажете му “ние ќе си имаме едно бебенце”.

Ако наближува Божиќ наместо чорапи, под елката ставете детски чевличиња.

Ако сакате да му направите изненадување - тип сувенир тогаш ставете ја првата екографска слика во рамка и закачете ја на зидот.

Ако сте решиле да купувате автомобил кажете му дека ќе ви треба некој со поголем багажен простор и нафрлете дека може да го служите за бебешка количка на пример.

Ако не се гледате многу често дома, можете да му ставите слика на штрк во фрижидерот - таму сигурно ќе ја види.

Ако сакате на изненадувањето да му дадете доза еротика направете му стриптиз на некоја детска песничка.

А ако пак не сте сигурни во неговата реакција тогаш прво кажете му на постарото дете. Така ќе имате соучесник и веста ќе биде полесно прифатена и првичниот шок ќе помине кога ќе дојде време вие да му го кажете тоа сериозно.

Ако сакате по нешто кое никогаш нема да го заборави ниту тој ниту пак јавноста, пријавете се во “Све за љубав” и наместо да се појавите вие, покажете му ја првата ехографска снимка.

Ако сакате на колегите да му ја кажете веста на еден не традиционаолен начин кажете им дека сте си нашле нова работа со работно време 24 часа на ден, 7 дена во неделата и без право на одмор.

И еден многу важен совет. Пред да и кажете на баба ви, бидете сигурни дека го има испиено апчето за притисок.

А како да и кажете на мајка ви - едноставно нема смисла да и кажувате - таа веќе знае.



-------------



Коментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:23
pa vidi za mnogu brakovi ova e eden od najsrekjnite momenti
edna od najsrekjna vest

i ovie tvoi soveti  im vredat ko predlanski sneg vo turkmenistanтага


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:25
...ma kazite mu, chestito, zdravje boze ke bidesh tatko-jas majka-i dvajcata roditeli na nasheto bebence...nemoj sea da si mi mrdnal !!! ke mi trebash mnogu, inache te ubiv smesta...голема%20насмевкаплазењегазење%20од%20смеење

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:31
Originally posted by anakin anakin напиша:

pa vidi za mnogu brakovi ova e eden od najsrekjnite momenti
edna od najsrekjna vest

i ovie tvoi soveti  im vredat ko predlanski sneg vo turkmenistanтага



друже, не се мои советитесреќа

од македонски портал ги постирав, бидејки немаме ваква тема , па се надевам ке им се најде на некои намигнување


-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:35
drugarice svesen sum deka ne se tvoi
sepak se znaeme sme tuka celi tri godiniсреќа


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:45
Znam deka Mona bese vo Bremen, ama deka e bremena ne znaev, e pa aj so sreka големо%20гушкање


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:48
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Znam deka Mona bese vo Bremen, ama deka e bremena ne znaev, e pa aj so sreka големо%20гушкање


газење%20од%20смеење   рано ми е уште, не ја брзам голема%20насмевка


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 13:53
Proverkata ? Ke se nadues i ke mislis deka e od preobilna novogodisna hrana se dur ne bide kasno. I so posle ? Znaes seka takvi dela po tri dena zastaruvaat. I posle koj ke bide tatkoto ? Ovde na forumov ne ke najdes asalni tatkovci...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 14:00
збунетттттттттттттттттлутина


не сум  бремена  друже среќа


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 14:05
Som se bunis tolku, ima nesto...bar ebna li nesto ?...a zosto se vika Bremen ?...oti faka tamu od prva ?


Постирано од: bibka
Датум на внесување: 02.Јануари.2008 во 00:34
Да го пратите,во некое несаглам време-како сега на пример 00:30,да ви купи нешто за јадење,нешто што инаку не сакате да го видите,а не па да го јадете!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 02.Јануари.2008 во 11:00
............газење%20од%20смеење.........toj pred vas ke znae!!!голема%20насмевка..........газење%20од%20смеење


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Јануари.2008 во 16:57
Koga ke jade suva hrana sto potesko se sozvakuva


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 21:07
НАЈФИНО ЌЕ МУ РЕЧЕТЕ ЈА СУМ БРЕМЕНА И ОН ДА СЕ ПОМИРИголема%20насмевка

-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 23:31
Првин кажи му дека такво нешто и се случило на твоја пријателка и испровоцирај го да видиш како тој ќе реагира кога би бил на местото на божемскиот татко. Ако реакцијата е негативна, вознемирувачка дај му лексилиумче и чаша вода и пак повтори ја темата. Ако има подобрување соопшти му ја веста, ако не дај му уште едно лексилиумче.
Ако реакцијата значи дека одобрува, свари му кафе, наточи му од омиленото вино и речи му „Честитатам, бремена сум!“

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ekaterina
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 23:35
SO NASMEVKA...KAKO POINAKU....


-------------
people are strange


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 01:10
Ne znam dala bi mu kazala........
 


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 02:03
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

SO NASMEVKA...KAKO POINAKU....



така така намигнувањесреќаголема%20насмевка трепкањепа за после ке видиме
трепкање

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: keti72
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 12:39
Ќе му го дадеш тестот и ќе се смешкашсреќатрепкањеголема%20насмевка

-------------
Keti72


Постирано од: DjSpakY
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 17:03
hahaha slobodno ke si gi viknete roditelite i ke im recete tato i mama jas sum bremene pa vidite vie sea so ke praite :D

-------------
http://www.erepublik.com/en/referrer/mandanata" rel="nofollow - играј и ти eRepublik зачленисе тука и помогнии на Македонија


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:45
Кажи му дека на мајката се купува нешто златно, може и дијамантско ако му е подлабок џебот, кога ќе го роди првото дете и напрај му едно длабокоемоционално

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: brigitte
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 12:20
ke mu go spakuvam testot za bremenost so kukla-bebe i ke mu go podaram


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 12:42
Daj mu da zavrshi nekoja rabota za koja so sigurnost ke kaze-Jas ova ne znam da go pravam... I gushni go, pa uteshi go- Dobro bre zlato, ne se nerviraj shto ne znaesh, ne moze covek da bide sposoben za se. Ti si sposoben da pravish  ubavi deca, Mislam deka ova (pokazi na stomakot) ke bide mnogu ubavo i vredno kako tato. iiiiii ke se stopi od milina...pa koga ke go fati panika...ke odi po tebe...da ne ti e losho...da ne ti tezi... hihihiii 9 meseci ke uzivash kako princeza...pa ko ke go donesesh doma bebeto, koga ke go fati edna panika...ti go prakash po kupka toj nosi cela kolekcija...ti malku ke ofnesh toj graba telefonot i brgu vika lekar...pa koga ke go gushnesh  sinceto i ke mu gugash deka mnogu go sakash oti e lika prilika na tato...tato ke leta...Slushaj stara majka shto ti kazuva.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 18:09
...sho ima da mu kazuete i taka ke primeti sam on posle 5 mesec...hihihihhihhi

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 18:25
Ако цурата е ОК и е поштена, нека му каже најотворено на некоја си романтична вечера...а, ако е кучка, нека абортира и никогаш нека не му кажува ништогазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 18:31
Ke mu recam:BREMENA SUM,AMA DA SE OSIGURAM OTI E TVOE.ZATOA NE VOZNEMIRUVAJ SEгазење%20од%20смеење


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 12.Јануари.2008 во 08:08
оБЛЕЧЕТЕ КРАТКА МАИЧКА. пРВО ЌЕ МИСЛИ ДЕКА СТЕ КАЧИЛЕ НЕКОЕ КИЛЦЕ. пОСЛЕ, КАЖЕТЕ МУ РАДОСНО ДЕКА ТОА „НЕКОЕ КИЛЦЕ“ МРДА ВО МЕШЕТО...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Јануари.2008 во 20:46
Dodeka mesti keramida na krov


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 12.Јануари.2008 во 22:01
EDNOSTAVNO:
-ME SAKAS?
-da
_E TOGAS SUPER,KE SI IMAME DETENCEгазење%20од%20смеење


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 19:53
Jas ne mu kazav...toj mi kaza..


Постирано од: alekso_2000
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:06
И да не му кажеш за кратко време сам ке видит , аптен ако не е ќор ама и ќор да е ке осетит!

-------------
car's freack


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 00:22
Originally posted by str8up str8up напиша:

Ако цурата е ОК и е поштена, нека му каже најотворено на некоја си романтична вечера...а, ако е кучка, нека абортира и никогаш нека не му кажува ништогазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Ova dobro go kaza......neznam sto ti e smesnoзбунетост za zal ima i takvi kuckiлутиналутина


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 22:07
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


Ако наскоро има роденден, почекајте и направете му подарок - тест за бременост со позитивен резултат, спакуван во многу хартии и во голема кутија.



jas bi go odbrala ovoj nacin da mu kazam љубов


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Јули.2011 во 05:38
Како да му кажам...хммм...
Вака некако


Јас... Мило...смеам да креирам уште еден ник на форум?
Тој... Мило бре, не смееш да имаш дупли ник на форум, дај не се зезај сеа и ти.
Јас... Кој ти рече дека ќе биде дупли?
Тој... Па кој ќе пишува?
Јас... Епа татичко спреми се штркот ни донесе нешто...
Тој... Ааааа...сериозна си
Јас... Го вадам тестот за бременост заврзан со лента околу еден плишам штрк ....


Трк сеа направи уште еден ник junior




И така ... да не си помисли некој дека сум бремена Напишано е само онака..во доцниве часови кога немам што да правам, прилично инспирирана сум...а и да ја размрдам старава тема    

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: pillot
Датум на внесување: 10.Јули.2011 во 14:00
babo mori inspiracija li e zelba li e kapetan nik mali

-------------
bidi sekogash onoj sto vistinski si


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 21.Мај.2012 во 23:30
Originally posted by pillot pillot напиша:

babo mori inspiracija li e zelba li e kapetan nik mali
Леле па овој што искоментирал уште ланиплазење
Не ми е желба...желба...немамзбунетост
Ај ќе биденамигнување
 
P.S... најпаметно е тука прво да пишам, па од тука да дознаеплазење


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Radmila Rada
Датум на внесување: 06.Јануари.2014 во 01:29
А со патокази и стрелки...како барање на БОГАТСТВО???
Оди до масата, отвори ја вратата,навади ги цвеќињата хахахахаааа.....
и оп- МЕШЕТО !!!!


???????




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk