Испечати | Затвори го прозорот

Заљубен маж

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10872
Датум на принтање: 18.Април.2024 во 14:22
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Заљубен маж
Постирано од: Mishell_G
Наслов: Заљубен маж
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:02
Ajde da pozboruvame za zaljubenosta kaj mazite malku. Nie zenite veke sme poznati po nasite praksi i ovde na forumot mnogu se izjasnivme na ova tema. No mene me interesira, kako se odnesuva zaljuben maz, kako znae deka e zaljuben i sto bi napravil za ljubov kon sakanata. Ajde junaci pokazete se sega da ve vidam среќа..



Коментари:
Постирано од: smile*
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:05
SPARKAтага


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:07
Јас се би направил за саканата.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:21
e vaka
jas nekade go napisav
no da  ja povtorime lekcijava

ZALJUBEN MAZ E INDIVIDUA KOJA PRAVI GLUPOST DO GLUPOST

no kje mu pomine - zeni ne ocajuvate od tolku gluposti, zatoa sto ako go sakate tie vi izgledat simpaticni ( glupostite)


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:23
Originally posted by anakin anakin напиша:

e vaka
jas nekade go napisav
no da  ja povtorime lekcijava

ZALJUBEN MAZ E INDIVIDUA KOJA PRAVI GLUPOST DO GLUPOST

no kje mu pomine - zeni ne ocajuvate od tolku gluposti, zatoa sto ako go sakate tie vi izgledat simpaticni ( glupostite)


Daj konkretiziraj nekoja od tie glupostie da vidam dali ke ja prepoznaam vo doticnata osoba голема%20насмевка..


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:27
1. glasot mu e za oktava povisok
2.  se vrti na site strani
3.  gi psue i drugite vozaci a za pesacite da nezboram
4. do cvekjara ide direktno preku barata
5. ich ne primetil deka kelnerot ne mu vratil ipetstotka
6. zboruva nepovrzano za svoite drugari, koi demek nemozat bez nego

dosta li ti e


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 01:35
 na kogo moze samo da mu se vosh*tuvamцрвенеењецрвенеењецрвенеење

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 02:51
Zaljuben maz e kako polzav, so ligavenje doaga do celta


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 09:49
Zaljuben maz ne se primetuva deka e zaljuben.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 11:46
mazite cesto se plasat deka ako gi otkrijat svoite custva ke izlezat na videlo mracni i bolni tajni.......

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 11:56
грешка си. ако почне мажот да се лигави ојде работата јабана. ако ништо друго на жената ќе и се смачи од патетики.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:16
od ova po pateti4no zdravje.......газење%20од%20смеење

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:21
nema popateticno od kucka sto go upotrebuva toj zbor. намигнување

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:25

http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=2121&FID=42 - sensei  definiraj "kucka"



-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:26
Zosto? среќа

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:32
zatoa sto ako zborot "kucka" go upotrebi od tvojata "ego-sostojba" togas toa pokazuva deka si ispolnet so negativni predrasudiголема%20насмевка

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:42
mojata ego sostojba nema nikava vrska so tvojata sostojba намигнување

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 12:48
Originally posted by sensei sensei напиша:

mojata ego sostojba nema nikava vrska so tvojata sostojba намигнување
 
i da znaes deka nemaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
zatoa sto ako zborot "kucka" go upotrebi od tvojata "ego-sostojba" togas toa pokazuva deka si ispolnet so negativni predrasudiголема%20насмевка
 
 
jas voopsto ne si se pronaogam vo toa sto go napisav za tebeголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:04
a ima takviзбунетост mislam zaljubeni????//изненадувањеизненадувањеизненадување

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:08
Jas sum zaljuben vo forumdzikite no netelesno, zosto telo ne vidov nikade


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:31
Originally posted by sensei sensei напиша:

Zaljuben maz ne se primetuva deka e zaljuben.


Zosto ne se primetuva? Zarem ne e dozvoleno mazite da bidat zaljubeni i da go pokazat toa?


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:39
кул    херој     јинг%20јанг     кул

Ili

мајмун  глупчо   болен    губитник


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:45
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

mojata ego sostojba nema nikava vrska so tvojata sostojba намигнување
 
i da znaes deka nemaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
zatoa sto ako zborot "kucka" go upotrebi od tvojata "ego-sostojba" togas toa pokazuva deka si ispolnet so negativni predrasudiголема%20насмевка
 
 
jas voopsto ne si se pronaogam vo toa sto go napisav za tebeголема%20насмевка

 Dobro, teshi se, bez razlika sto celava debata e posledica od tvoeto sebe-pronaogjanje  намигнување


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:53
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Zaljuben maz ne se primetuva deka e zaljuben.


Zosto ne se primetuva? Zarem ne e dozvoleno mazite da bidat zaljubeni i da go pokazat toa?


Ako pod pokazuvanje ljubov gi podrazbirame banalnite i ligavi gestovi, togas da, treba da se pokaze, no samo pri prevencija na panika deka ne ja sakas.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Aquamarine
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 14:06
Pozdrav Mishell G. Fino prasanje.
Da ti kazam, jas imam mnogu drugari i mi se doveruvaat koga se zaljubeni ili zatreskani i mozam so sigurno da kazam deka maskite se OCAJNI koga ke zaljubat.Dali ti se veruva! Oni pravat se za da bidat dopadlivi na sakanata licnost, ama ete, cudno, nikogas ne doagja toa na videlo.Izgleda losa taktika imaat.

Izgledaat deka se fraeri ponekogas, ama da znaes kakov ogan gori vo niv koga sakaat. Mislam deka i ponekgogas ne nadminuvaat nas zenite vo ljubovta i zaljubenosta.
Ups! Sega sum predavnik na mojot pol.Prostete mi curi...

Kako i da e, mojot aktuelen dodvoruvac ne moze da se smiri se dodeka ne me dobie. Sekako, ne sum trofej a i ne sakam nekoj slepo da trca po mene, ama...Hmmm...mi e ne- znam -kako -da -recam prekrasno!

Ah, znam zabegav so komentarot. Fala za ubavoto prasanjeMe frli malce vo trans.A i vie maski, kazete mi fala oti vi fakjam poeni.


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 14:25
Stom si tolku umna sigurno ke se najde nekoj pripadnik na maskiot pol da ti zablagodari vo ime na site nas голема%20насмевка

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 15:13
големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 21:04
Originally posted by Aquamarine Aquamarine напиша:

Pozdrav Mishell G. Fino prasanje.
Da ti kazam, jas imam mnogu drugari i mi se doveruvaat koga se zaljubeni ili zatreskani i mozam so sigurno da kazam deka maskite se OCAJNI koga ke zaljubat.Dali ti se veruva! Oni pravat se za da bidat dopadlivi na sakanata licnost, ama ete, cudno, nikogas ne doagja toa na videlo.Izgleda losa taktika imaat.

Izgledaat deka se fraeri ponekogas, ama da znaes kakov ogan gori vo niv koga sakaat. Mislam deka i ponekgogas ne nadminuvaat nas zenite vo ljubovta i zaljubenosta.
Ups! Sega sum predavnik na mojot pol.Prostete mi curi...


Eh izgleda jas naletav na eden od onie "fraeri" koi pod nikakvi okolnosti ne priznavaat deka se zaljubeni. Polesno e da mu izvadis zab, otkolku priznanie za ljubov среќа. Edinstveno go izdavaat postapkite koi se se samo logicni ne se, pa po toa mozes da zaklucis deka e zaljuben.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 04:08
...ja priznavam deka sum zaljuben...pa sto ima vrska toa...ne e neshto sto si ukral ili izlazal pa da ne priznavash...bezveze rabota ne gi krijam nikad emociite, sekogash gi pokazuvam...



...i ushte neshto, nepostojat kuchki -zeni...postojat neonadeni i nedoonadeni zeni nervozni...abe prirodna rabota e toa...seksualno neaktivna zena e nervozna po priroda poshto bara toa da se iztresat malce genite i toa ... taka...плазењеголемо%20гушкање


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 09:49
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

mojata ego sostojba nema nikava vrska so tvojata sostojba намигнување
 
i da znaes deka nemaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
zatoa sto ako zborot "kucka" go upotrebi od tvojata "ego-sostojba" togas toa pokazuva deka si ispolnet so negativni predrasudiголема%20насмевка
 
 
jas voopsto ne si se pronaogam vo toa sto go napisav za tebeголема%20насмевка

 Dobro, teshi se, bez razlika sto celava debata e posledica od tvoeto sebe-pronaogjanje  намигнување
 
ti si onoj koj e izguben vo prostorot....zalno za tebe sto se uste ne si pocustvuval ljubov......a koga ke pocustvuvas ke znaes deka ljubov ne e ligavenjeголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 10:19
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

ti si onoj koj e izguben vo prostorot....zalno za tebe sto se uste ne si pocustvuval ljubov......a koga ke pocustvuvas ke znaes deka ljubov ne e ligavenjeголема%20насмевка


Ne, samo ti si pocuvstuvala ljubov. голема%20насмевка

Devojce, taka ke te narecam zosto ne mi licis za poveke od 20 godini, tvoeto panicno i paranoicno reagiranje samo mi ukazuva deka podsvesno imas strav od mazi, da ne te povredat, da ne te izvisat,.... Verojatno srceto ti bilo skrsheno, a toa ostavilo tragi.

Ti najudobno bi se cvstvuvala koga site bi bile kutrijnja sto ke ti se topat vo raka. Taka ne bi imalo rizik deka ke bides povredena, neli? No toa pak ke rodi druga frustracija, ke se osekjas kako mamicka, namesto kako zena. намигнување


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 11:51
газење%20од%20смеење........голема%20насмевка...........sum imala strav od maziголема%20насмевкаa toa znaci strav od otvorenost na custvata kon sprotivniot pol taka?голема%20насмевка......verojatno sum bila povredena??голема%20насмевкаkutrinja??голема%20насмевкаfrustracija???голема%20насмевкаmamicka namesto zena???голема%20насмевка
sensei голема%20насмевкаsevo ova napisano jas te gledam tebe vo tekstot(si trebal tekstov vo "ispoveduvanje"da go postirashголема%20насмевка)
...premnogu te povredile za da mozes pak da go otvoris svoeto srce t.e.da gi oslobodis zauzdanite emocii i ostanuvas suptilno odvoen duri i od viorot na strasta.....odamna "zaboravenite" ljubovni bolki ne ti dozvoluvaat da se opushtish i da i se predades na sakanata bez da zadrzis nekoja skriena,zastitna distanca...........(znaes onaa ranliva sostojba koga sakame nekoj dlaboko i bezrezervno).........od tvoite postovi mozam da zabelazam gnev koj e potiknat od razicarenosta.......ako veke ne e pretvirena vo omraza kon sprotivniot pol............znaes omrazata ima tendencija da zarazi se drugo i ljubovta da ja potisnuva......................................
hmm....ednas me narece devojce ednas mamickaголема%20насмевка......


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 12:33
I u kogo da se zaljubam sega...samo se derete i me plasite


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 12:40
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

газење%20од%20смеење........голема%20насмевка...........sum imala strav od maziголема%20насмевкаa toa znaci strav od otvorenost na custvata kon sprotivniot pol taka?голема%20насмевка......verojatno sum bila povredena??голема%20насмевкаkutrinja??голема%20насмевкаfrustracija???голема%20насмевкаmamicka namesto zena???голема%20насмевка
sensei голема%20насмевкаsevo ova napisano jas te gledam tebe vo tekstot(si trebal tekstov vo "ispoveduvanje"da go postirashголема%20насмевка)
...premnogu te povredile za da mozes pak da go otvoris svoeto srce t.e.da gi oslobodis zauzdanite emocii i ostanuvas suptilno odvoen duri i od viorot na strasta.....odamna "zaboravenite" ljubovni bolki ne ti dozvoluvaat da se opushtish i da i se predades na sakanata bez da zadrzis nekoja skriena,zastitna distanca...........(znaes onaa ranliva sostojba koga sakame nekoj dlaboko i bezrezervno).........od tvoite postovi mozam da zabelazam gnev koj e potiknat od razicarenosta.......ako veke ne e pretvirena vo omraza kon sprotivniot pol............znaes omrazata ima tendencija da zarazi se drugo i ljubovta da ja potisnuva......................................
hmm....ednas me narece devojce ednas mamickaголема%20насмевка......

Nema sto, imas talent za iskrivuvanje na rabotite, sto e prilicno negativna osobina.

Tvojot strav od mazi ne e se odrazuva so nepokazuvanje cuvstva opsto kon sprotivniot pol, kako sto ti ja vrtis rabotata, tuku so konkretno izbegnuvanje na mazi, i potraga po detski personi koi ke gledaat majcinski lik vo tebe, sto za tebe e poudobnata situacija od koja ne bi izlegla povredena.

Moeto obrnuvanje vnimanie kon tebe, i obid da ti razjasnam nekoi raboti, e cist odraz na ljubov, bezrazlika sto si drska i rasipana vo odnosot. големо%20гушкање


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 12:58
Originally posted by sensei sensei напиша:


Nema sto, imas talent za iskrivuvanje na rabotite, sto e prilicno negativna osobina.

Tvojot strav od mazi ne e se odrazuva so nepokazuvanje cuvstva, kako sto ti ja vrtis rabotata, tuku so opsto izbegnuvanje na mazi, i potraga po detski personi koi ke gledaat majcinski lik vo tebe, sto za tebe e poudobnata situacija.

Moeto obrnuvanje vnimanie kon tebe, i obid da ti razjasnam nekoi raboti, e cist odraz na ljubov, bezrazlika sto si drska i rasipana vo odnosot. големо%20гушкање
mojot talent za tebe voopsto ne e poznat i da ti go kazam nema da go razberes......................ti sevo ova go gledas kako izvrtuvanje na rabotite od moja strana zatoa sto na drug nacin nemozes i neznaes da poglednesголема%20насмевка
jas nemam potreba da baram mazi jas imam maz pokraj sebe koj sto znae da saka i da bide sakanголема%20насмевка(za tebe naucna fantazijaголема%20насмевка...).............
tvoeto obrnuvanje na vnimanie kon mene e samo da si dokazes samiot na sebe(da si go nahranis svoeto egoголема%20насмевка)deka vo toa sto veruvas e vistinskoголема%20насмевка......
vistinata e iluzija za tebeголема%20насмевка.....
jas ne sum drska i bezobrazna samo ti taka me dozivuvas bidejki imame razlicni mislenja.........голема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 13:13
Naprotiv, jas i ti imame isto mislenje na temava, samo sto od tvojata izopacena percepcija za mene i histericen nacin na diskusija ne mozese nisto da razberes. Zalno среќа


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 13:26
Originally posted by sensei sensei напиша:

Naprotiv, jas i ti imame isto mislenje na temava, samo sto od tvojata izopacena percepcija za mene i histericen nacin na diskusija ne mozese nisto da razberes. Zalno среќа
 
 
ако почне мажот да се лигави ојде работата јабана. ако ништо друго на жената ќе и се смачи од патетики.-citat seansei
 
dokolku jas i ti imame isti mislenja na temata zosto zaljubenosta na mazite te asocirase na ligavenje???голема%20насмевка 
 

 

 




-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 13:27
Me mrzi da ti objasnuvam голема%20насмевка

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 14:03
te fati nespremenголема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 14:05
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Naprotiv, jas i ti imame isto mislenje na temava, samo sto od tvojata izopacena percepcija za mene i histericen nacin na diskusija ne mozese nisto da razberes. Zalno среќа
 
 
ако почне мажот да се лигави ојде работата јабана. ако ништо друго на жената ќе и се смачи од патетики.-citat seansei
 
dokolku jas i ti imame isti mislenja na temata zosto zaljubenosta na mazite te asocirase na ligavenje???голема%20насмевка 
 
Ja procitav raspravijava i mislam deka znam na sto misli sensei koga veli ,,ligavenje". Ovoj poim ne treba da associra ne nedostig na emocii i ljubov prema ponezniot pol, tuku ednostavno ima nekoi mazi koi sto se pokruti i ne sakaat bas u javnost da iskazuvaat mnogu emocii i tie se onie ,,tough guys'' задоволство koi sto poveke gi preferiram od ligavite no toa sto ne pokazuva ne znaci i  deka ne go cuvstvuva.......za razlika od drugi koi sto se postojano spremni na iskazuvanje na svoite custva koi sto patem ne gi imaat za devojkata tuku se e samo prepravanje. a i fakt e deka ako na nekojj premnogu mu izjavuvas ljubov eden den ke pocne da se gushiнамигнување 
 

 

 




-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 14:24
Originally posted by anakin anakin напиша:

te fati nespremenголема%20насмевка


Me tepase na kondicija голема%20насмевка


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 14:26
...i ushte neshto, nepostojat kuchki -zeni...postojat neonadeni i nedoonadeni zeni nervozni...abe prirodna rabota e toa...seksualno neaktivna zena e nervozna po priroda poshto bara toa da se iztresat malce genite i toa ... taka...плазењеголемо%20гушкање
[/QUOTE]
 
 
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплауззабавазабавазабавазабава


-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 15:17
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Naprotiv, jas i ti imame isto mislenje na temava, samo sto od tvojata izopacena percepcija za mene i histericen nacin na diskusija ne mozese nisto da razberes. Zalno среќа
 
 
ако почне мажот да се лигави ојде работата јабана. ако ништо друго на жената ќе и се смачи од патетики.-citat seansei
 
dokolku jas i ti imame isti mislenja na temata zosto zaljubenosta na mazite te asocirase na ligavenje???голема%20насмевка 
 
Ja procitav raspravijava i mislam deka znam na sto misli sensei koga veli ,,ligavenje". Ovoj poim ne treba da associra ne nedostig na emocii i ljubov prema ponezniot pol, tuku ednostavno ima nekoi mazi koi sto se pokruti i ne sakaat bas u javnost da iskazuvaat mnogu emocii i tie se onie ,,tough guys'' задоволство koi sto poveke gi preferiram od ligavite no toa sto ne pokazuva ne znaci i  deka ne go cuvstvuva.......za razlika od drugi koi sto se postojano spremni na iskazuvanje na svoite custva koi sto patem ne gi imaat za devojkata tuku se e samo prepravanje. a i fakt e deka ako na nekojj premnogu mu izjavuvas ljubov eden den ke pocne da se gushiнамигнување 
 
 

 
so tebe se slozuvam,zatoa ke go citiram mojot prv post vo ovaa tema:
"mazite cesto se plasat deka ako gi otkrijat svoite custva ke izlezat na videlo mracni i bolni tajni....... "намигнувањесреќа
 
a toa deka si go razbral.........iskreno ne veruvamголема%20насмевка zatoa sto i toj ocigledno ne se razbira samiot sebe......(kako duva vetrot taka i tojголема%20насмевка)...........
 


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 15:35
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

a toa deka si go razbral.........iskreno ne veruvamголема%20насмевка zatoa sto i toj ocigledno ne se razbira samiot sebe......(kako duva vetrot taka i tojголема%20насмевка)...........


Vidi ama e pametna, abe nikoj nisto ne znae se dodeka taa ne posoli biber. среќа

Odi pokrij se Zaebana. голема%20насмевка


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 15:37
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

a toa deka si go razbral.........iskreno ne veruvamголема%20насмевка zatoa sto i toj ocigledno ne se razbira samiot sebe......(kako duva vetrot taka i tojголема%20насмевка)...........


Vidi ama e pametna, abe nikoj nisto ne znae se dodeka taa ne posoli biber. среќа

Odi pokrij se Zaebana. голема%20насмевка
 
jas ne gi zabiberuvam jas gi zeznuvam.........голема%20насмевка 
 
 
jas ne sum Zaebana jas sum ZeZnAtAголема%20насмевка
 


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 15:48
a ,...ne e li toa,...isti k*rac,...u dva primeroka?!збунетостзбунетост..............голема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 16:07

ne e t.e.koj kako gledaголема%20насмевка



-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 16:11
daj be zeznata ....................aj olabavi mi se dusho...............ako tuka sega se opravas so sekogo ......................ma ajde ti se molam...............pa sekoj covek si ima razlicno mislenje za sve vo zivotot................ne mora so nikogo da se dokazuvas.................ili da go ubeduvas..............ajde malku RELAXголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 16:18

голема%20насмевкаda,vo pravo si sekoj so svoeto mislenje zatoa sto.................голема%20насмевкаaj,.........aj,dosta bese muabeti koi......голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

sega e vreme zaголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 16:46
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањебакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
taka be dusicke .........ajde eve ti od mene
 
mnoguuuuuuuu gushki i backi


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 18:08
.....ИИИИИИИХХХХХ,.....ZEZNATA,И ОД МЕНЕ

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 18:29
Зависи кој го гледа.

Ако е женско, нејзе и’ се чини страшно пожелно и секси, небаре Ентони Хопкинс го запознала.

Ако е таа љубената која исто го љуби, она го гледа ко.... уствари не знам дали и’ се гледа нејзе.




Постирано од: zagor
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 18:32
...А ТИ ШТО ГЛЕДАШ???

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 18:52
Јас, и јас ќорава, always...ultra.голема%20насмевка


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 18:54
e pa togas nisto.............. od zaljubeniot............ maz a................

-------------


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 17:42
Zaljuben maz, mu treba samo vistinskata "provokacija" da se iskaze намигнување.. 


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 18:12
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Naprotiv, jas i ti imame isto mislenje na temava, samo sto od tvojata izopacena percepcija za mene i histericen nacin na diskusija ne mozese nisto da razberes. Zalno среќа
 
 
ако почне мажот да се лигави ојде работата јабана. ако ништо друго на жената ќе и се смачи од патетики.-citat seansei
 
dokolku jas i ti imame isti mislenja na temata zosto zaljubenosta na mazite te asocirase na ligavenje???голема%20насмевка 
 
Ja procitav raspravijava i mislam deka znam na sto misli sensei koga veli ,,ligavenje". Ovoj poim ne treba da associra ne nedostig na emocii i ljubov prema ponezniot pol, tuku ednostavno ima nekoi mazi koi sto se pokruti i ne sakaat bas u javnost da iskazuvaat mnogu emocii i tie se onie ,,tough guys'' задоволство koi sto poveke gi preferiram od ligavite no toa sto ne pokazuva ne znaci i  deka ne go cuvstvuva.......za razlika od drugi koi sto se postojano spremni na iskazuvanje na svoite custva koi sto patem ne gi imaat za devojkata tuku se e samo prepravanje. a i fakt e deka ako na nekojj premnogu mu izjavuvas ljubov eden den ke pocne da se gushiнамигнување 
 
 

 
so tebe se slozuvam,zatoa ke go citiram mojot prv post vo ovaa tema:
"mazite cesto se plasat deka ako gi otkrijat svoite custva ke izlezat na videlo mracni i bolni tajni....... "намигнувањесреќа
 
a toa deka si go razbral.........iskreno ne veruvamголема%20насмевка zatoa sto i toj ocigledno ne se razbira samiot sebe......(kako duva vetrot taka i tojголема%20насмевка)...........
 



...zenite chesto neznaat sto sakaat od mazite , ama mnogu dobro znaat kako da go dobijat toa...


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 20:46
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

  



...zenite chesto neznaat sto sakaat od mazite , ama mnogu dobro znaat kako da go dobijat toa...
[/QUOTE]
 
 
site zeni ne se isti!среќа


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 20:50
ne se isti no  se slicniголема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 20:53
vo sto???збунетостголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 20:58
vo se zeznata
slicni se totalno vo site nivni aktivnosti i razmisluvanja

( ima islkucoci - no nevikam cest na isklucocite, zatoa so isklucocite ne se dobri vo ovoj slucaj oti zenite se uf vo se)

cudno mi e so prasuvas vo sto?????




-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:09

ONOJ STO SAKA NA SITE DA IM DOKAZE DEKA E MNOGU ZALJUBEN,SIGURNO NESTO SAKA DA SKRIE.

IMA NACIN,VREME I MESTO KOGA NA ZENATA TREBA DA I POKAZE DEKA E ZALJUBEN.

DOKAZUVANJETO PRED DRUGI VO SEKOJ SLUCAJ E LIGAVENJE...FUJ...

PRAVIOT MAZ SIGURNO ZNAE KAKO TOA DA GO KAZE...

A NA VISTINSKATA ZENA NE TREBA MNOGU DA I SE DOKAZUVA...

ZENITE TOA GO CUVSTVUVAAT



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:22
Originally posted by anakin anakin напиша:

vo se zeznata
slicni se totalno vo site nivni aktivnosti i razmisluvanja

( ima islkucoci - no nevikam cest na isklucocite, zatoa so isklucocite ne se dobri vo ovoj slucaj oti zenite se uf vo se)

cudno mi e so prasuvas vo sto?????

 
neka ne te cudi sto te podprasavголема%20насмевкаtoa e dokaz deka 
eve sega na primer namesto da postirate na temata "zaljuben maz"ti i Well gi opisuvate zenite i toa kako site gi stavate vo eden kjos..............
 
ili veke ako taka gledate na nestata sleduva:
 "site mazi se isti!!!" so sto isto taka ne se slozuvam
 



-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:24
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

PRAVIOT MAZ SIGURNO ZNAE KAKO TOA DA GO KAZE...

A NA VISTINSKATA ZENA NE TREBA MNOGU DA I SE DOKAZUVA...

ZENITE TOA GO CUVSTVUVAAT

 
аплауз


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: brigitte
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:26
zenata ne znae sto saka, ama znae sto ne saka....a zaljuben maz ako e stabilen i vistinski maz ke znae da i pokaze na zenata deka ja saka, a ako e labilen ke se ligavi i ke prai trista gluposti i pak ke ostane nerazbran.......


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:35
ne sekoja zena ne znae sto saka..........
i ne sekoj maz znae koga e zaljuben............


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:39
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

ne sekoja zena ne znae sto saka..........
i ne sekoj maz znae koga e zaljuben............


ne sekoj maz znae da zameni osigurac..........
ne sekoja zena ne znae da zameni osigurac.............

za site nastani i dejstva na svetov postojat ovie recnici


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 16.Декември.2007 во 21:42
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

ne sekoja zena ne znae sto saka..........
i ne sekoj maz znae koga e zaljuben............


ne sekoj maz znae da zameni osigurac..........
ne sekoja zena ne znae da zameni osigurac.............

za site nastani i dejstva na svetov postojat ovie recnici
 
taka e! големо%20гушкањесреќа
 

 


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 00:09
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

  



...zenite chesto neznaat sto sakaat od mazite , ama mnogu dobro znaat kako da go dobijat toa...
 
 
site zeni ne se isti!среќа
[/QUOTE]

...ja koa ke vidam razlichna zena, ako mi se dopadne i ja ke stanam mesto zaljuben maz, zaljubena zena, ama znam deka nema da mi se desi toa...eeeeeeeeeeeeeeh...zasto...pa mnogu lesno e...

...zaljubeniot maz-sekoja zena probuva da go izmeni, a na kraj samata taa se menuva...плазењегазење%20од%20смеењеголемо%20гушкање


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 09:43
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

  



...zenite chesto neznaat sto sakaat od mazite , ama mnogu dobro znaat kako da go dobijat toa...
 
 
site zeni ne se isti!среќа


...ja koa ke vidam razlichna zena, ako mi se dopadne i ja ke stanam mesto zaljuben maz, zaljubena zena, ama znam deka nema da mi se desi toa...eeeeeeeeeeeeeeh...zasto...pa mnogu lesno e...

...zaljubeniot maz-sekoja zena probuva da go izmeni, a na kraj samata taa se menuva...плазењегазење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
[/QUOTE]
 
zaljubeniot maz i zaljubenata zena sami se menuvaat se so cel li4nosta vo koja se zaljubeni da im bidat poveke dopadlivi............!!!среќа


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 18:21
...ШАРА ПО ФОРУМИ!ЗАР НЕ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ...,ИЛИ НЕ САКАТЕ ДА ПИШЕТЕ!!!???

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 12:38
Lupa gluposti niz forum


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 13:26
Tesko e takvo nesto da se priznae, isto kako da si priznal krazba ili ubistvo, kao da si otkinuvam parce od srceto so takvo priznanie...кул

Zaljuben maz, toa e zloben maz. So zinata usta lapa muvi od sto e alcen.

Nezaljuben maz e kako srekna zaba vo smrdliva bara zosto nema koj da mu ja razbranuva vodata.


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 16:37
[QUOTE=zbunet] Tesko e takvo nesto da se priznae, isto kako da si priznal krazba ili ubistvo, kao da si otkinuvam parce od srceto so takvo priznanie...кул

Zostoзбунетост e tolku strasno mazite da priznaat deka se zaljubeni?


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 21:56
Заљубен маж е најарното нешто за жената жената не е страшно ако  него сака мажот а тој нема е тоа е страшнп

-------------


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 03:18
Originally posted by ohriganka ohriganka напиша:

[QUOTE=zbunet] Tesko e takvo nesto da se priznae, isto kako da si priznal krazba ili ubistvo, kao da si otkinuvam parce od srceto so takvo priznanie...кул

Zostoзбунетост e tolku strasno mazite da priznaat deka se zaljubeni?



...ne e be zlato, koj vika deka e...nekoj sto ne se zaljubil nikad...ima li takov...nemora da priznae i da kaze dosta e sto e u takva sostojba...poshto togash chovek e ednostavno-nepobedliv...трепкањетрепкањетрепкање


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: brigitte
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 12:30
zaljuben maz gori od zelba da bide so tebe, sekoj sloboden mig go koristi samo da te slusne na kratko, misli na tebe i treperi koga ke te gusne....e zatoa go sakam,zosto znae kako da me saka i znae toa da mi go pokaze (ne mora so zbor da mi kaze, dovolni se postapkite).


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 15:54
Moe mislenje: A ako postoi kombinacijata: em zaljuben em smotko...togas, lek?


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 22:37
Zaljuben maz + Zaljubena zena = Idealna kombinacija љубов Ama samo vo slucaj ako se zaljubeni eden vo drug газење%20од%20смеење


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 22:47
АКО НЕ СЕ ...ШТО?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 19.Декември.2007 во 22:48
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Zaljuben maz + Zaljubena zena = Idealna kombinacija љубов Ama samo vo slucaj ako se zaljubeni eden vo drug газење%20од%20смеење


ova ti e kako vo ljubovnite romancinja...........
sega mi tekna nema da napisam tuka
nego vo individua
bye bye


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 11:14
Zaljuben maz  - ama maz koj znae i umee da ja pokaze i dokaze taa zaljubenost e retkost

-------------
I love life!!!


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 13:31
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Zaljuben maz  - ama maz koj znae i umee da ja pokaze i dokaze taa zaljubenost e retkost
 
 
Ke se vrti vo krug, so svojata zaljubenost, ke se pravi mangup razgovarajki so drugi devojki i potoa pa ke ostane sam...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 06:09
Originally posted by ohriganka ohriganka напиша:

Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Zaljuben maz  - ama maz koj znae i umee da ja pokaze i dokaze taa zaljubenost e retkost
 
 
Ke se vrti vo krug, so svojata zaljubenost, ke se pravi mangup razgovarajki so drugi devojki i potoa pa ke ostane sam...


...ne svirite be falsh...obichno mu se zdosadue i e frusrtrian od nefer igrata na drugata strana...koj e budala da igra fudbal bez topka i da trchi po neshto ko muva bez glaa 90 min...u vas e problemot...site mazi nemaat bash ista upornost i zivci za produzetoci...a pak na kraj ke se natrtite...vi fali  logika toa e toa sto gi nervira mazite najchesto i zatoa vi praat taka so drugi muabetat da ve potsetat malce deka toa prikasite od mali deca koa ste bile princezi se zavrsheni i sea volkot e tuka i cheka na crvenkapa da chukne na vratata...плазењеголемо%20гушкање


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 09:10
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


...ne svirite be falsh...obichno mu se zdosadue i e frusrtrian od nefer igrata na drugata strana...koj e budala da igra fudbal bez topka i da trchi po neshto ko muva bez glaa 90 min...u vas e problemot...site mazi nemaat bash ista upornost i zivci za produzetoci...a pak na kraj ke se natrtite...vi fali  logika toa e toa sto gi nervira mazite najchesto i zatoa vi praat taka so drugi muabetat da ve potsetat malce deka toa prikasite od mali deca koa ste bile princezi se zavrsheni i sea volkot e tuka i cheka na crvenkapa da chukne na vratata...плазењеголемо%20гушкање
 
Ocigledno ti sviris solo....i izgleda ne si naletal na vistinska zena uste pa seuste si iskompleksiran od dvojni igraci......Koga zenata e zaljubena ima i upornost i zivci zosto toa ne bi bil slucaj i so maskite??!?!?? I koga mazot e zaljuben ne gleda samo da ja "natrti" zenata i ne ja gleda kako sto "Crvenkapa" ja gleda gladniot volk tuku ke  napravi da se cuvstvuva kako princeza...... Toa e logicno....среќанамигнување


-------------
I love life!!!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 11:41
Vljuben maz e ocaen , zboram od licno iskustvo . Prerano iskazuvanje na cuvstvata , te sakam , me izludzujes i takvi stvari zaboravete . Mora da se prikriete , sekoj svoj gest , kontakt so oci iako ne mozam da prestanam da ja goltam so oci , mora samokontrola , cool  ponasanje , bavni potezi , ne mi e griza za nisto ponasanje . Zenite imaat sesto setilo za tie raboti , nie nikogas ne mozime da gi setime zenite sto tocno imaat na um . Od druga strana zenite ke ne procitaat kako selski bukvar , ako sme taka otvoreni i ranlivi . Stom zena te seti deka mozi da te java , togas si brate mili isto kao magare . Zatoa mnogu saka vnimavanje . Strategijata e najvazna na bojnoto pole . Ako vi gi razotkrijat planovite za bitkata , ako sami gi ponudite na ssprotivnata strana , gubite bitkata . Tolku e ednostavno.

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:02
Originally posted by hektor hektor напиша:

Vljuben maz e ocaen , zboram od licno iskustvo . Prerano iskazuvanje na cuvstvata , te sakam , me izludzujes i takvi stvari zaboravete . Mora da se prikriete , sekoj svoj gest , kontakt so oci iako ne mozam da prestanam da ja goltam so oci , mora samokontrola , cool  ponasanje , bavni potezi , ne mi e griza za nisto ponasanje . Zenite imaat sesto setilo za tie raboti , nie nikogas ne mozime da gi setime zenite sto tocno imaat na um . Od druga strana zenite ke ne procitaat kako selski bukvar , ako sme taka otvoreni i ranlivi . Stom zena te seti deka mozi da te java , togas si brate mili isto kao magare . Zatoa mnogu saka vnimavanje . Strategijata e najvazna na bojnoto pole . Ako vi gi razotkrijat planovite za bitkata , ako sami gi ponudite na ssprotivnata strana , gubite bitkata . Tolku e ednostavno.
 
Namesto da se parvite macho tipcinja i da gi kriete cuvstvata , poubavo bi bile da ste iskreni za cuvstvata i toa smelo da go pokazete.....togas zenata e vo sostojba da vi go podari svetot na dlanka...toa e tolku ednostavno a tolku vi e tesko da go sfatite i da pocnete da go primenuvate,......Edinstveno nesto za koe treba da vnimavate e pravilna procenka, koja zena e spremna da vi odgovori so ista mera t.e. da se pogodi vistinskata среќанамигнување


-------------
I love life!!!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:05
oti taka zboras , ako gi otkrieme tesko nas ke bide , veruvaj mi 

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:05
Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:08
Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.

alal da ti e za komentarot , ostanav bez zbor


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:14
Originally posted by hektor hektor напиша:

oti taka zboras , ako gi otkrieme tesko nas ke bide , veruvaj mi 
Da, ama jas naglasiv deka treba da se pripazi kade da gi otkriete a veruvaj mi na mene da mi gi otkrie cuvstvata mazot sto go sakam i da gi pokaze - svetot ke bide negov , jas ke mu go podaram љубов
 


-------------
I love life!!!


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:16
Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.
 
Tocno e deka zenite deneska se stitat samite sebe mnogu poveke odkolku sto toa go pravele porano, tocno e deka deneska se poparanoicni ama prasanjeto e po cija zasluga e toa? намигнување......A toa deka davaat samo 5%(p**ka) e zatoa sto naucile deka vie samo toa go barate голема%20насмевка


-------------
I love life!!!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:20
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.

alal da ti e za komentarot , ostanav bez zbor


Deneska se "moderni" vreminja, i site otishle nekade, zenite, pederite,... se emancipirale голема%20насмевка. A nie mazite izgleda si ziveeme uste vo bajkite, bezrazlika sto dobivame poveke pi*e. среќа


lady blue, ako ti rece nekoj maz da se frlis vo Vardar, ke go poslusas? намигнување
Pak se lezhi vo tebe. Nikoj so sila ne te tera na nisto. A inaku ne ste svesni deka so tie lesni 5% vi istekuvaat i drugite 95% ama jalovo vo vozduh. намигнување


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:21
Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.
 
.........e pa sega jas da ti kazam vaka ............ako "ti" ili "mazite" vie site se dale 100% neznam zasto zenata ne bi ti se dala so isto tolkava mera??????a za dushata koj kako i zasto ja izgubil..............zasto da ja stitam paranoicno dushata??????nema potreba.......бакнеж


-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:24
i uste nesto jas ljubovta moja ja davam bezuslovno............................големо%20гушкање

-------------


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:26
Originally posted by bibce bibce напиша:

i uste nesto jas ljubovta moja ja davam bezuslovno............................големо%20гушкање

edno bezuslovno големо%20гушкање


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:28
Originally posted by sensei sensei напиша:


Deneska se "moderni" vreminja, i site otishle nekade, zenite, pederite,... se emancipirale голема%20насмевка. A nie mazite izgleda si ziveeme uste vo bajkite, bezrazlika sto dobivame poveke pi*e. среќа


lady blue, ako ti rece nekoj maz da se frlis vo Vardar, ke go poslusas? намигнување
Pak se lezhi vo tebe. Nikoj so sila ne te tera na nisto. A inaku ne ste svesni deka so tie lesni 5% vi istekuvaat i drugite 95% ama jalovo vo vozduh. намигнување
 
Nema da se frlam vo Vardar Sensei zatoa sto ne letam po maski pamet голема%20насмевка, ne si me razbral ubavo sto sakav da kazam....precesto se slucuvalo tie 95% da se podarat na nekoj koj ne zasluzuva pa sega samo malku poveke pazime na koga ke gi podarime tie 95% ..... ama vie ste naviknati da dobite se odednas pa sega vi e malku cudno, tesko mozete da se snajdete vo modernive vreminja Turcite odamna si zaminaa ama izgleda turskoto uste ostanalo газење%20од%20смеење
P.S Uste ednas povtoruvam ne se site mazi isti - sekoja cest na isklucociteголема%20насмевка


-------------
I love life!!!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:28

imas i ti od mene edna bezuslovna gushkaaaaaaaaaaaaaaaголемо%20гушкањеi baknezzzzzzzzzzzzzzzzzбакнеж

 

ova e za sensei



-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:31
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.
 
Tocno e deka zenite deneska se stitat samite sebe mnogu poveke odkolku sto toa go pravele porano, tocno e deka deneska se poparanoicni ama prasanjeto e po cija zasluga e toa? намигнување......A toa deka davaat samo 5%(p**ka) e zatoa sto naucile deka vie samo toa go barate голема%20насмевка

ne e se p**kata se vo zivotot , treba guskanje , baknuvanje , dopiranje , osekanje , cuvstva , koj za zenite se nepoznat poim. stanaa beter od nas mazite , p**kata im stana glavna opsesija vo zivotot . Za mene tie sto mislat po cel den na seks se zivotni


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 13:33
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

ama vie ste naviknati da dobite se odednas pa sega vi e malku cudno, tesko mozete da se snajdete vo modernive vreminja Turcite odamna si zaminaa ama izgleda turskoto uste ostanalo газење%20од%20смеење

Ne deka nie mazite ne se snaogjame. Se snaogjame podobro od zenite, iako sistemot e nasocen na sekoj nacin kon zenata.

Site mozni keifovi, frustracii, fetishi, poroci, kaprici mozeme so merak da si gi terame i pak k*rshum da ne ne bie.
Vie zenite pak go naebuvate, a zalno e sto ne razbirate намигнување


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk