Испечати | Затвори го прозорот

Вреди ли да се проба?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10409
Датум на принтање: 16.Јуни.2024 во 04:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вреди ли да се проба?
Постирано од: Mindy
Наслов: Вреди ли да се проба?
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 19:55
Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???

Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "

Па, би и/му дале ли втора шанса ?


-------------



Коментари:
Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 20:23
AMA NE MOZAM ..A DA NE DADAM KOMENTAR....!!!ZA KNIGITE..!!PA IMASE OVDE...3-4 STO CITAA ISTA KNIGA PO 2-3....PATI..E SEGA KAKO BI POSTAPILE I SO OVA.....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 02:27

Би и дал ако ми даде.



-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 08:16
Ima razlicni jacini na ljubov , najcesto ne vredi ama ima nekoja posebna koga ne mozis da dishis bez taa osoba i togas vredi da go stavish egoto i suetata na strana i da probas pak ..

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 19.Ноември.2007 во 09:16
Јас се смирив после раскинување и тоа после пауза од 6 месеци. Уште не сум сигурна дека паметно постапив. Мислев дека се промениле работите, ама може и да грешам...

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 08:40
decidno , ne

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 08:50
Originally posted by hektor hektor напиша:

decidno , ne
 
Хеки, немој толку децидно бидејќи можеш да се изненадиш колку може да биде слатко смирувањетозадоволство


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:14
mozda slatko , mozda kratkoнамигнување

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 09:48
па и ен значи дека ќе биде кратко...

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 10:00
Sekoj zasluzuva vtora sansa голема%20насмевка

-------------
I love life!!!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 10:11
toa taka ti mozes da davas ako sakas , vtora sansa pfff . kockata e frlena i kraj . ako trebalo da bide ke bilo

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 12:34
како што постои тоа ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА и ПО ВТОР ПАТ ПРОЧИТАНА КНИГА НЕ СЕ ЧИТА за мене постои БИЛО И ПОМИНАЛО!!! просто кажано.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: only_me
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 13:07
JOK!!!!сршено%20срце


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 13:13
Само така зборите, но кога ќе дојде ситуација друго ќе правите!

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 13:26
Некогаш вредело од физички побуди, но мислам дека веќе не вреди.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 13:28
Originally posted by sensei sensei напиша:

Некогаш вредело од физички побуди, но мислам дека веќе не вреди.
 
Баш мислам спротивното. Не од физички побуди се смируваме со личноста што ја љубимељубов


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 14:21
neznam na sto se misli dali vredi da se proba?????
ako mislite na nekoj  ili  nekoja???  da vredi  da se proba zatoa sto ako ne probas nema da znaes kako e??????среќа


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 14:33
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Само така зборите, но кога ќе дојде ситуација друго ќе правите!
тука станува збор за некој што одамна бил веке заборавен... барем за таков јас зборев. е сега ако пред 2 недели или пред 2 дена сум раскинала ништо чудно ако се смирам. но ако тоа било пред 6 месеци или пред години години, не фала.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 14:53
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Само така зборите, но кога ќе дојде ситуација друго ќе правите!
 
 
КАКО МИСЛИШ....!?..ШТО ТРЕБА ДА ПРАВИМЕ???изненадувањезбунетост


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 15:09
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Само така зборите, но кога ќе дојде ситуација друго ќе правите!
 
 
КАКО МИСЛИШ....!?..ШТО ТРЕБА ДА ПРАВИМЕ???изненадувањезбунетост
 
Не е прашање што треба да правите, туку што би направиле.
 
Ако има љубов во вашето срце за таа личност и после 6 месеци би се обиделе повторно во врска со таа личност.
 
Поточно, некои од нас би дале втора шанса, бидејќи  некои луѓе ја заслужуваат. Некои од вас не би ни помислиле да се обидат повторно, поради Х причини.
 
Прашањето е - кој во која група припаѓа?


-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 15:12
ако 6 месеци сум била разделена со него, нема ни да помислам да се смирам. Зашто? просто и едноставно-ако сум го сакала сеуште ке сум се смирела порано, немало да чекам 6 месеци, тоа се вика чекање да ти дојде јајцето на газот.  а кој заслужува ке си добие она што заслужува.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 15:17
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Само така зборите, но кога ќе дојде ситуација друго ќе правите!
 
 
КАКО МИСЛИШ....!?..ШТО ТРЕБА ДА ПРАВИМЕ???изненадувањезбунетост
 
Не е прашање што треба да правите, туку што би направиле.
 
Ако има љубов во вашето срце за таа личност и после 6 месеци би се обиделе повторно во врска со таа личност.
 
Поточно, некои од нас би дале втора шанса, бидејќи  некои луѓе ја заслужуваат. Некои од вас не би ни помислиле да се обидат повторно, поради Х причини.
 
Прашањето е - кој во која група припаѓа?
 
 
....НЕ ЗНАМ..ИЗГЛЕДА ВО НИКОЈА...!!!ШТО ТРЕБА... ДА ТРЧАМ ПО НЕА..ПОСЛЕ ТОА ПО НИВ...ТАКА....?ЉУБОВТА ГОРИ ..ПРЕГОРУВА ....И ЗГАСНУВА....!!!АКО ОСТАНЕ НЕКОЈА ИСКРА КАЈ СЕБЕ...ПОВТОРНО МОЖЕ ДА ПЛАМНЕ....!!!


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brigite
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 18:50

sum bila vo situacija koga sum dala vtora sansa.....sega da sum so ovoj pamet nema toa da go napravam....toa sto se skrsilo i da go zalepis ke se poznava.....ne bi dala vtora sansa 



Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 18:59
bevme zaedno pred 5-6 godini, i togas se slucija raboti koi kako sto velam jas"moraa da bidat taka", jas imav vrska od 3 godini,toj imase po nesto...ali poslednite 2-3 godini ne ni komunicirav zosto kominukacijata so nego mi nosese problemi vo togasnata vrska. Raskinav so bivsiot, i osle toa se slucija mnogu koincidencii koi ne mozev da ne gi zaprimetam deka mi kazuvaat nesto. Godina ipol sum vo vrskava sega i mu blagodaram sto toj mi ja dade ovaa sansa!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 19:20
НЕ МОЖАМ НА СИТЕ ПОСЕБНО ДА ВИ РЕПЛИЦИРАМ...АМА ПО СЕ ИЗГЛЕДА ТРЕБА ЧАСОВИ ДА ВИ ДРЖАМ...ИНАКУ..ТЕШКО БИ СЕ СНАШЛЕ ВО ОВАА ЏУНГЛА....!ОСНОВНО:ИМАЈТЕ ДОСТОИНСТВО..И СОПСТВЕНО ЈАС....!!!НЕ СЕ ВРТЕТЕ НАЗАД..МА КОЛКУ И ДА Е БОЛНО..!!!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 19:32
Vredi li da se proba? Pa vaka pred da se prekrati nekoja vrska dolgo i seriozno sednuvame da razmislime dali treba da go napravime toj cekor (barem taka bi trebalo da bide a ne da se donesuvaat izbrzani odluki). E sega koga veke tasot nateznal natamu da ja prekratime vrskata poradi mnogubrojni pricini, toa e toa. KRAJ NA PRIKASKATA.. Veruvam vo vtori sansi no koga stanuva zbor za zivotot, a koga stanuva zbor za vrska - koga ke se skrsi lebot ne se lepi. Zatoa kolku i da e tesko prodolzete napred bez da se zavrtuvate.  


Постирано од: Diki
Датум на внесување: 22.Ноември.2007 во 23:40
dali da mu dadam 2-sansa? eh tesko pitanje, barem spored mene. odgovor-Neznam-.тага


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 23.Ноември.2007 во 01:27
/

-------------


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:17
najverojatno zavisi od prichinata poradi koja doshlo do raskinuvanje na vrskata...
dosega ne sum davala vtora shansa na nekoj, ako resham deka e gotovo togash navistina e gotovo i nema nazad.


-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:29
toa nema vrska so mislenjeto
koga covek kje pomisli sekogas e ne
no
nikogas nemisli neo custvuva
i kako so biva
custvata sekogas davat MAT i ima VTORA MAJKA
TRETA SREKJA ILI ............... deja vu na  10 pat

hahahahh

takvi sme nie lugjetoцрвенеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: IQ
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:32
ako bolelo silno ednash nejkam da boli silno i vtor pat, istata greshka dva pati ne e pametno da se pravi

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:35
Originally posted by IQ IQ напиша:

ako bolelo silno ednash nejkam da boli silno i vtor pat, istata greshka dva pati ne e pametno da se pravi



ahhahhahah
baras pamet vo ljubovTa???
газење%20од%20смеење



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: IQ
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:36
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

ako bolelo silno ednash nejkam da boli silno i vtor pat, istata greshka dva pati ne e pametno da se pravi
ahhahhahahbaras pamet vo ljubovTa???газење%20од%20смеење


baram pamet sekade, ne moze samo so chuvstva chovek da se rakovodi...i pamet treba

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 02:51
se zbuniv \prosti IQ
mislev deka ova e tema vo ljubov



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 09:49
....vredi da se proba....sto neznaci deka mora i da uspee.......ako sekoj od partnerite si ja sogleda greskata i se trudi da ja popravi..togas ne gledam pricina da ne bide nesto poveke..................

-------------


Постирано од: MLEKCE
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 21:05
Vredi, no seto toa predhodno e povrzano so mnogu pred uslovi.

-------------
,,JA ZJELIM MALO NJEZJNOSTI I LJUBAVI,,     


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 23:23
Originally posted by anakin anakin напиша:

se zbuniv \prosti IQmislev deka ova e tema vo ljubov


tebe neka te vodat emocii ako taka ti e poubavo, jas mesham i troa razum

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: hanna4ever
Датум на внесување: 10.Мај.2008 во 23:32
Ne Da Mozebi


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 13.Мај.2008 во 08:45
2 пати се заебав вака иако ми викаа дека не треба да се смирам. сега само би рекла-еднаш прочитана книга, однапред се знае како завршува.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Мај.2008 во 10:35
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

2 пати се заебав вака иако ми викаа дека не треба да се смирам. сега само би рекла-еднаш прочитана книга, однапред се знае како завршува.
 
poraboti malku na tvojata procenkaнамигнување


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Asterix
Датум на внесување: 13.Мај.2008 во 13:12
ednas zaeban/a sekogas zaeban/a od partnerot samo sto sekoj nareden pat e se poveke nepodnoslivo navreduvanjeto


Постирано од: realna
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:28
da..........eve taa vtora sansa trae poveke od dve godini

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:44
Originally posted by realna realna напиша:

da..........eve taa vtora sansa trae poveke od dve godini


...смеење...

...mislish toa e vtora shansa za tebe lichno, ili na nego si mu dala vtora shansa, posho znam deka ednashka se greshi samo...hihihhihhiiii


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:50
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

2 пати се заебав вака иако ми викаа дека не треба да се смирам. сега само би рекла-еднаш прочитана книга, однапред се знае како завршува.
 
poraboti malku na tvojata procenkaнамигнување
мое мислење=не мора никој да го дели со мене моето мислење....намигнување






-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:52
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???

Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "

Па, би и/му дале ли втора шанса ?
 
...paaaразмислување.......ako ljubov,pa makar i malku ,zosto da neнамигнување


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:57
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

2 пати се заебав вака иако ми викаа дека не треба да се смирам. сега само би рекла-еднаш прочитана книга, однапред се знае како завршува.
 
poraboti malku na tvojata procenkaнамигнување
мое мислење=не мора никој да го дели со мене моето мислење....намигнување






...pa sea, tie sho zborat, ne davaj shansa druga ili ovo ona...la-la-la...lzat u princip...aj na koj ne mu se desilo da raskine u sekoja vrska ili da se skara nesho, pa pak se smiril i toa e del od ljubovta...a toa ja ne gresham i ne ebaam ziva sila posle se prikaski za dechija mali sho ziveat vo imaginaren svet...samo nekad se dava crven karton od start, ali zavisi kakov bil startot, ako e nizok, odma se sudi edinaesterac...inache za raskinuenje i smiruenje moz do utre da vi kazem sluchki, samo sho sekogash na kraj ke izleze faktot deka toj so go sakash, mozesh i ponataka da go sakash ama ako e fer...inache pravac u manastir...i razbojot so vuna u ruki...голема%20насмевка


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 01:08
абе ја сум се скарала и сум се смирила ..ама да раскинам и да се смирам...секогаш на крај испаѓало да дојде крај...не иде тоа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: cukce
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 13:14
ako se saka se prostuva ama ima granici ednas i tolku dvapati e veke mnogu da se vrakas na edno isto


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 16.Мај.2008 во 09:48
Ako prostis
toa sto ne se prostuva,

cel zivot prost ke si ostanes..!!!!


Постирано од: hanna4ever
Датум на внесување: 16.Мај.2008 во 12:17
Ne vredi.. dodeka ste zaedno treba da dadete se od sebe vrskata da uspee, no ako doslo do toj stepen da veke ne ste zaedno toa kazuva mnogu raboti neli? Cestopati se slucuva da se navratime na nekoja stara ljubov, no poradi pogresni pricini (osamenost, idealiziranje na osobata zosto vi nedostasuva pa ste zaboravile zosto ste raskinale voopsto, razocaruvanje vo ljubovta koe ve tera da mislite deka prethodnata vrska bila podobra, itn.). Stom ednas ne odelo, nema da odi ni vtoriot pat.. Cest na isklucoci, retki se tie sto ucat od svoite greski i ja koristat mudro svojata vtora sansa za ljubov..


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 16.Мај.2008 во 12:28
Nema mudrost vo ljubovta...!!!!


Постирано од: realna
Датум на внесување: 17.Мај.2008 во 02:36
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by realna realna напиша:

da..........eve taa vtora sansa trae poveke od dve godini
...смеење......mislish toa e vtora shansa za tebe lichno, ili na nego si mu dala vtora shansa, posho znam deka ednashka se greshi samo...hihihhihhiiii

QUtoa e negova vtora i posledna sansa.....a dali e grska vremeto ke pokaze.......mozebi e no mozebi i ne......ako ima svadba ke vi se pofalam ako ima placki ke vi se pozalam:)))))))))))

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Мај.2008 во 09:46
Ja ne sum ovoj, ova e montaza, ona samo misli deka sum vakov, pomali mi se rogovite




Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 17.Мај.2008 во 10:18
ајде да се вратиме на темата сегасреќанамигнување
 
ДА,вреди да се проба!!!
 
тоа ти е како зрно песок во пустина ако го изгубиш никогаш нема да можеш да то најдеш.... секое ќе личи на него,, но нема нема да биде како него!


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Urednik
Датум на внесување: 18.Мај.2008 во 13:46
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "Па, би и/му дале ли втора шанса ?


И во кујната повекепати се правата исти јадења, но секој нареден пат кога кога се прават се пробаат.
Значи ВРЕДИ.

-------------
,,НЕОПХОДНА ЖЕТВА,,


Постирано од: Asterix
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 01:27
Originally posted by Urednik Urednik напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "Па, би и/му дале ли втора шанса ?


И во кујната повекепати се правата исти јадења, но секој нареден пат кога кога се прават се пробаат.
Значи ВРЕДИ.

ti da ne si nauchnik?


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 01:30
Originally posted by Asterix Asterix напиша:

Originally posted by Urednik Urednik напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "Па, би и/му дале ли втора шанса ?


И во кујната повекепати се правата исти јадења, но секој нареден пат кога кога се прават се пробаат.
Значи ВРЕДИ.

ti da ne si nauchnik?

A ZA PROBA PARI NE SE ZEMA-FILOZOF

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: sladjana_d
Датум на внесување: 31.Мај.2008 во 16:34
Pa ako navistina ja sakas licnosta, zosto da ne...mislam se zavisi od pricinata za raskinuvanje...jas dosega nemam dadeno vtora sansa, bidejki smetam deka koga ednas ke se skine vrvcata sto ne povrzuva, kolku i da ja lepime nikogas nema da bide dovolno cvrsta... no sepak gi podrzuvam onie koi imaat sila i hrabrost da prostat i da pocnat od pocetok


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 31.Мај.2008 во 17:15
Niedna ne izigravala recedivist kaj mene, duri i go trga pogledot na druga strana so brz od na crveno na semafor rizikuvajki i kola da ja izgazi, a ja i vikam onaka od strav :
 - Pazi !
A ona uste tolku ubrzuva cekor so prestrasen izraz na liceto, a zabrzano fico udira vo nea i ja mele na sitni parcinja dodeka nejziniot mozok se strkaluva nakaj mene...go zemam vo raka, seuste topol i go baknuvam sekavajki se kako ni bese...nejziniot cest nesreken izraz dodeka bese so mene, a mislev deka i e takva facata, a koga razbrav, veke bese docna...za nas...si gi brisam racete od prviot seirdzija i si zaminuvam da kupam leb, sramota, stalno kupuvam popladnei mi se smeat u prodavnica...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 17:16
Ednash lepena rabota,zasekogash ostava traga...zatoa so novi sili vo novi pobedi


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 17:23
ne vredi ...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 17:53
ма ако дојде до раскинување ич не пробувам да... човече толку ме боли глава да не знам што мислам а камо ли што пишувам... поентата ми беше, не вреди...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 23:36
ne, ne, ne, ne, ne...................posebno ako te povredi, stavi kraj i prodolzi ponatamu    


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 29.Март.2009 во 00:09
целосно се сложувам ... само тешкото е додека да се решиш да ставиш крај

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 11:46
zavisi...


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 11:47
VREDI MA



Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 11:57
cccc mi vika ,,ma,,


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 12:25
VREDI DA SE PROBA SAMO S EPLASAM DA NE SE IZGORAM   


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 12:29
e vo pravo si ccc pametno


Постирано од: Saevus
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 13:04
koga ke zavrshi zavrsheno e , nema nazad


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 31.Март.2009 во 13:05
..ja bi probal..mora da e ubavo..slatko....размислување

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 20.Април.2009 во 23:31
Ako prv pat ...
se sluci poradi nedorazbiranje......
zaednicki inat.......
togas DA !!
ke ima vtora sansa.....

dokolku se sluci poradi druga licnost...
poradi oladuvanje na nestata...
poradi navreda i zloupotreba....
JOK nema da ima vtora sansa.....


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 00:18
Vtora sansa ne davam, koj saka neka e...isvirkana rabota po stor pat ne ja pravam

-------------


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 00:22
ja bi probal cisto od radoznalost


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 11:21
Верувајте му на laki_buголема%20насмевка
Он тоа од лично искуство ви кажуваплазење


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 13:03
Iskreno, mozebi nekoj i zasluzuva vtora sansa, ama jas ne bi go napravila toa... plukni - zalepi ne biva... stom vrskata bila prekinata od nekoja pricina, znaci nesto ne bilo kako sto treba - i ako nekoj misli deka so povtorno smiruvanje ke se resat problemite, se laze...
no dobro, ne sum decidna, znam deka ima i isklucoci - sekoja cest na tie sto uspeale!

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 13:18
Originally posted by CST CST напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "Па, би и/му дале ли втора шанса ?




Sum imala i takvi slucaevi koga sum davala i vtora sansa si vikav vredi da se proba zasto da ne ali veruj deka edno vereme bese se ok ali posle toa pak po staro i si rekov veke nikogas nema da dadam vtora sansa.No ete se izlazav.Ama so druga licnost sum sega i vtorata sansa sto ja dadov vredi premnogu taka da nekogas vredi a nekogas ne zavisi od samata osoba

-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 18:29
zasto da ne


Постирано од: eli_n
Датум на внесување: 23.Април.2009 во 19:35
nikogas vtora sansa


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 23.Април.2009 во 19:42
Vo zavisnost od pricinata za nasata razdelba... I koj stavil kraj na vrskata... Ako me izneverila i sum i raskinal vtora sansa ne dobiva, no ako sum ja izneveril i taa raskinala pa sea saka pak da sme zaedno - zosto da ne...

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 07.Јуни.2009 во 04:36
vredi, za da se ubedis deka taa licnost ne e za tebe.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: flinstons
Датум на внесување: 13.Ноември.2009 во 03:52
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Iskreno, mozebi nekoj i zasluzuva vtora sansa, ama jas ne bi go napravila toa... plukni - zalepi ne biva... stom vrskata bila prekinata od nekoja pricina, znaci nesto ne bilo kako sto treba - i ako nekoj misli deka so povtorno smiruvanje ke se resat problemite, se laze...
no dobro, ne sum decidna, znam deka ima i isklucoci - sekoja cest na tie sto uspeale!
абе треба да се има и втора санса не е се да се заврси со една греска ама се зависи каква е ако е за глупос да ако е со невера не


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 00:24
NE


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 00:26
Za tebe    DAнамигнување

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 00:27
втора шанса?
не би...кога не знаел да ја искористи првата ни втората нема да помине подобро...само продолжување на агонијата..ништо друго..
она што еднаш завршило треба да остане позади нас


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 15:04
Originally posted by CST CST напиша:

Што мислите ако веке еднаш ви раскинал/а и сега сака да ви се врати.....second chance ....???

Има една изрека :"да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга по втор пат и да го знаеш крајот "

Па, би и/му дале ли втора шанса ?


islushajte pa procenete i dajte svoj komentar.


http://www.youtube.com/watch?v=PHcc-lc9tJA&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=PHcc-lc9tJA&feature=related


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 12:58
vtora shansa?

Povekje lici na dogovor megju dve stranki.
Skrsenata vazna kolku i da ja lepis i dekoriras, sekogas kje bise "skrsena".


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 13:15
кај што е лепено таму пука ..........нека%20ти%20е%20срам

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 15:48
ako zasluzi zashto da ne no ako i samo ako.....намигнување


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 16:30
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

vredi, za da se ubedis deka taa licnost ne e za tebe.
добра поента среќа


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zezok
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 23:38
zavisi sto, so koj ......


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 23:42
vtora sansaзбунетостneeeeeeeизненадување


Постирано од: flinstons
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 03:27
i ja s mislam zavisi za sto e ako e za glupost da a ako e so nevera nikogasssssss


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 14:12
Ponisni sme sustestva...

NAVEDNETE JA GLAVATA KOGA SAKATE...


Постирано од: MLEKCE
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 20:09
Sekogas ima prv pat. Znaci vredi.

-------------
,,JA ZJELIM MALO NJEZJNOSTI I LJUBAVI,,     


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 20:22
има врски каде нема шанса за втора шанса...или никогаш и не разбрале...дали има шанса.


Постирано од: bodeti
Датум на внесување: 22.Ноември.2009 во 00:37
Never mor


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 23.Ноември.2009 во 12:37
нека%20ти%20е%20срамne


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 23.Ноември.2009 во 12:51
Ne, ne biva... nema da bide kako shto bilo, kolku i da se trudi chovek....

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: najmilo
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 10:30
zar ne se zasluzva uste edna sansa???? samo dali drugata strana ke prifati???



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk