IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Што е (или беше) Тоше?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаШто е (или беше) Тоше?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:31
ANGEL koj sekogas ke ni fali
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:40
Песната Hardest Rough од англискиот албум на Тоше Проески и спотот за неа ќе бидат промовирани на финалето на Изборот за песна на Евровизија, кое ќе се одржи на 24 мај, во Белград. По иницијатива на фановите од целиот Балкан, Радиотелевизија на Србија, организатор на манифестацијата, реши дел од програмата да и' посвети на македонската музичка легенда. Спотот за композицијата, која според плановите на англиската продуцентска куќа „Пипл ин моушн“ требаше да се пушти како пилот-сингл и да претставува најава на пробивот на Проески на светскиот пазар, е снимен пред една и пол година во Јамајка. Тагата е голема во семејството. Но, ваквите мигови се барем мала утеха, зашто ова ќе биде една од повеќето шанси светот да го чуе нашиот ангел - вели Славен Ристески, зетот на Тоше. Проески, како македонски претставник на Евросонгот 2004 во Истанбул, Турција, остави силен впечаток со својата интерпретација на темата Life Is.Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 16:14
angel bese i ke ostane angel
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,189 секунди.