IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Што е (или беше) Тоше?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаШто е (или беше) Тоше?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Elena.A. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 11:59
4.Беше Ангел и остана Ангел
diva
Кон врв
despina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 12:19
Toj ednostavno bese PREKRASEN, a preku nego i site nie. Po odnos na anketata, mislam deka TOJ morase da bide dopren od BOGA za da bide takov kako sto bese, a dali toa znaci deka bil Sin Bozji... ne sum dostojna da procenuvam
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 14:42
7. Беше обичен човек, скромен, понекогаш и збунет, заради слободата кои некои мислеа дека можат да си ја дозволат. А сега е само спомен во нашите мисли.
кога ќе знам повеќе, т.е. дали е сега нешто друго, ќе го споделам тоа со вас овде.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 13:00
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

АНКЕТА


 

Правам една сериозна анкета и баш ме интересира вашето мислење на ова прашање.


Ве молам за искрен одговор. Благодарам! 

 

Прашање: Што беше Тоше, а што е сега?


  1. Беше обичен човек, а сега е ангел.
  2. Беше едно ниво над обичните смртници, а сега е ангел.
  3. Беше обичен човек, а сега е човечки дух.
  4. Беше Ангел и остана Ангел
  5. Беше Ангел, а сега е Божји Син.
  6. Беше Божји Син и остана тоа.
  7. Друго... (наведете вие)


 

Со почит,

EvAngelos
По мое длабоко уверување Тоше претставува
една иницијација на новата современа македондска држава ...

На бина му беше толку лесно ...
затоа што таа бина беше негова ...

многу луѓе се качуваат и слегуваат ...
ама тој остана на таа сцена и никогаш нема да слезе ...

како иницијација ...
потребно е да се исправи интелигенцијата во македонија ...
многу долго време е наведната ...
веќе грбот ја боли од многу долги години наведнување ...
на негирања дека ние не сме способни ...
дека не не бивало за ништо ...

Тоше само ни ја отвори вратата ...
но низ неа треба новите креатори да поминат ...

Како музички амбасадор од Македонија ...
ги победи сите оние кои македонија сакат да не постои ...

Се гледа каде е лулката на демократијата ...
се гледа кој народ нема его ...
се гледа каде извираат новите вредности ...

за жал ќе поминат уште години ...
но тоа во бесконечното не значи ништо ...

Ти благодариме Тоше ...
нека ти е вечна слава ...
за век и векови АМИН ...

Им посакувам пријатен ден на сите добри луѓе на светот ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 18:48
Bese Bozji Sin i ostana toa...
Keti72
Кон врв
nirvana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 11:20
Beshe CHOVEK i toa GOLEM  vo vistinskata smisla na samiot zbor...a sega e samo SEKAVANJE kako i site ostanati smrtnici. 
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 11:29
Medija, site drugi koj gledaa nesto drugo vo nego bea i uste se.... zaprasajte se samite, odgovorot e vo vas
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 12:01
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

...zaprasajte se samite, odgovorot e vo vas
 
Ако одговорот е во нас, тогаш зошто скоро сите различно одговараат? збунетост
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 14:05
Тоше е (многу ми е тешко да речам беше, зашто се' уште го чувствувам присутен) човек чија благородност не' допира сите нас... Во едно вакво сурово време кога благородноста и благодарноста се реткост, тоа нему му дава една возвишена димензија...

Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 14:26
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by becenevem becenevem напиша:

...zaprasajte se samite, odgovorot e vo vas

 

Ако одговорот е во нас, тогаш зошто скоро сите различно одговараат? збунетост

zatoa zasto ne ste slozni a toa go rekol Vladika od Bagdat.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 01:21
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

zatoa zasto ne ste slozni a toa go rekol Vladika od Bagdat.
 
Што рекол тој владика од Багдат? Дека не сме сложни или дека одговорот за тоа кој е Тоше е во нас?
Поздрави го владиката ако наминуваш за Багдад намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 09:05
toa bilo pred 20 godini, a tebe ne moram nisto da ti dokazuvam mada go znam covekot koj licno bil tamo so delegacija
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 09:46


Sto se slucuva tuka ...

Ne mozeme da kazeme sto bese Tose ...
se dodeka ne izlezeme od kazanot ...

seuste e mnogu vazno koj kogo fakal za gusa ...

Tose e inicijalizacija ...

ama Inicijalizacija na sto ...

ponovo se vrativme da sme gi rascistele ...
valkanite raboti ...

Vo Teotichuan ...
ima soba za Inicijalizacija ....
eden dolg i sirok pat kon piramidata na Mesecinata ...
na sredina od toj pat e piramidata na Sonceto ...

Onie koi bile inicijalizirani ...
odele po patot se do piramidata na Mesecinata ...
i prodolzuvale so ritualot ...

posle toa se odele kon piramidata na Sonceto ...
i prodolzuvale so rituali ...

i inicijaliziranite zaminuvale vo druga dimenzija ...
od ovaa nasata koja ja znaeme ...
gi snemuvalo ...

Tajnata na seto toa nekade e ...
nekoj ja znae ...
ama ne ni ja kazuva ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
БАТО38 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2007 во 10:43
bese covek,bese angel ,angel e ,bozji covek no sega e svetec
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.