IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - АНГЕЛИНА МАРКУС
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АНГЕЛИНА МАРКУС

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 17:11


isprakam knigi po e-mail ...
pratete mi na lp...

prajkajte gi knigite po e-mail ...


drago mi e sto se diskutira na temava ...

i vreme e prvo samite da si se cenime ...
i da se "razbudime" ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Josefina_m Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 608
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Josefina_m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 15:44
ne treba da se ceka drugi da ne ucat treba samite da svatime kolku vredime.A navistina vremeto ke ja dokaze nasata vistina.
Кон врв
coco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 13:51
Vo skolo ne ne ucea za toa koj sme i kolku golemi sme,no ako saka covek moze da dojde do vistinata,taa e tuka trba samo da ja pobaras.Tesko e, drugite ja krijat,se plasat,am vremeto raboti za nas..
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 12:13
Originally posted by Josefina_m Josefina_m напиша:

dobar den  marco_antony pak si tuka kako i sekoj den .Prijaten den.


blagodaram Josefina ...

isto i jas ti posakuvam prijaten den !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Josefina_m Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 608
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Josefina_m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 12:11
dobar den  marco_antony pak si tuka kako i sekoj den .Prijaten den.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 12:06


pratite e-mail ...

za da vi ispratam del od knigite
na Angelina Markus ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 09:15
добро утро на сите добри луѓе ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 17:33


taka e Orlov ...
da se trudime da dademe doprinos ..

ona sto moze go prakam po e-mail ....

veke isprativ na nekoi ..
tie neka prepratat ponatamo ...

inaku koj saka ....
neka mi prati e-mail na lp ...
da mu pratam od knigite ...

pozdrav

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 16:54
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:Книги на Ангелина Маркус

1. Аристотел Македонцот
2. Филип II Македонецот
3. Исхраната на древните македонци
4. Македонија на македонците
5. Македонската древна медицина
6. Македонски древни вредности
7. Македонски древни театри
8. Патепис Канада
9. Приказни за МАКЕДОН
10. Тополчани
11. Фељтон за парите

уште неколку се во припрема ...
ќе има пристап до книгите
За македонија и древните македонци има доста што да се пишува, но мора да сме единсвени во своите ставови оти се вистина и дел од светската историја.
Е, па нека ни е среќно.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 15:24


za zal , take e ...!!!

treba sepak nekoj toa da go stori ...
bi trebalo instituciite ...
toa da im e rabota ...
i toa prioritetna ...

no mozeme i nie mal doprinos da dademe ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
D_NazGUL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D_NazGUL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 14:19
Да точно е дека имаме многу работи кои вредат, работи кои ја претставуваат нашата култура и духовно богатсво, но не се слагам дека треба да дозволиме да ни ги зема кој било. Светот не го интересира дебатирање и политика, едноставно си пребарува на интернет и чита.
Не треба некој друг да ни кажува како да си ги штитиме нашите богатства. Зарем нема да и биде криво на Ангелика Маркус ако утре некој и се обрати или ја претстави како БУГАРСКАТА ПИСАТЕЛКА.
Не е добро. Треба да се реагира за вакви работи. Македонците творлее, творат и понатаму ќе творат, но за самите себе, а не за бугари, срби, грци, албанци или што ја знам кој.
Но сепак може јас да скокам овде колку сакам, немаме ние институции за вакви битни работи. Можеби и има но не функционираат!тага
The Nazgul were they.
Darkness went with them, and they cried with the voices of death.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 14:04
Originally posted by D_NazGUL D_NazGUL напиша:

Баш би сакал да дојдам до некоја од книгиве.Е сега бидејки не сум чул ништо досега за оваа писателка удрив едно пребарување на интернет за чисто да видам што има за неа. ПОкрај другите линкови, вниманието ми го привлече и следниовhttp://groups.google.com/group/soc.culture.bulgaria/tree/browse_frm/month/2000-09/0a3a14598294fa95?rnum=101&_done=%2Fgroup%2Fsoc.culture.bulgaria%2Fbrowse_frm%2Fmonth%2F2000-09%3F#doc_ccea36b9937c3f4fЕ сега мене ме буни делот во линкот soc.culture.bulgaria!Зарем и ова го присвоиле?!??????изненадување
ne e problem ...
neka zemaat ...

imame zatoa zemaat ...
da nemame sto ke ni zemat ...

koga slovencite ni sram ni perde go zastitija znakot za brendot ajvar ....

bugarite za brendot strumicka mastika ....

Pajdusko oro bilo bugarsko ...

taka da golema rabota ...
ako zele grcite najgolem del ...

imame ... zatoa zemaat ...
da nemavme ... toa ke bese loso ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
D_NazGUL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D_NazGUL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 13:22
Баш би сакал да дојдам до некоја од книгиве.
Е сега бидејки не сум чул ништо досега за оваа писателка удрив едно пребарување на интернет за чисто да видам што има за неа. ПОкрај другите линкови, вниманието ми го привлече и следниов

http://groups.google.com/group/soc.culture.bulgaria/tree/browse_frm/month/2000-09/0a3a14598294fa95?rnum=101&_done=%2Fgroup%2Fsoc.culture.bulgaria%2Fbrowse_frm%2Fmonth%2F2000-09%3F#doc_ccea36b9937c3f4f

Е сега мене ме буни делот во линкот soc.culture.bulgaria!
Зарем и ова го присвоиле?!??????изненадување
The Nazgul were they.
Darkness went with them, and they cried with the voices of death.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 13:20
Vo red e...

Ti isprativ.
среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.