IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - МЕДИУМСКА "СОВЕСТ"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаМЕДИУМСКА "СОВЕСТ"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
despina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 18:43
Jas so mediumite  imam drug problem - nokoj ne emituva veke nisto za Tose, osven ako ne e vrzano za informacija za soferot, za Ljilja i nekoi drugi seidziski raboti (za Budimir na pr). Za se drugo si ja teraat t.n "ureduvacka politika".
A be ova bese tektonski potres za drzavata i za lugeto i moze da se napravat ottstapki od predvidenite programi, da dadat po nekoj koncert, dokumentarna emisija, da repriziraat nekoe intervju... Toa nema da pomogne, nego go nema, ama premnogu bese vazen za da se pravat deka pomina denot na zalost i sega ke si terame kako nisto da ne bilo?!
 
Кон врв
*MIMI* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 23:31
Знам дека темава се однесува на медиумите, но не сакам да отварам друга тема а се однесува на........
ТРИФУН КОСТОВСКИ
Дали ги гледавте денешните вести?
Јас едноставно незнам што се замислува Трифун? Прво беше "игри без граници" и она со кометал...а најновото е што тој не бил задоволен од погребот на Тоше.
Како ова да е некоја манифестација па треба да се задоволи сечиј вкус.
т.е. г-нот Костовски изјави дека ковчегот на Тоше требало да стои еден ден во Скопје и потоа да се однесе во сите поголеми градови па тек тогаш кај неговите родители.
Трифуне Трифуне Тоше беше ѕвезда,идол.... но заборави ли дека пред се беше син????????
Аххх и не требало да биде закопан во Крушево..... (по мислење на Трифун)
Заборавивме дека си ти толку хуман и на неговото семејство ке им обезбедуваш превоз секој ден за да можат да полжат цвеќе и да патуваат од Крушево до Скопје. Или пак  ти ќе го правеше тоа во нивно име само незнам до кога? т.е. да ми текна се до оној момент додека  успееш да  присвоиш во своја  корист  се  што е потпишано од Тоше???????
Засрами се!!!!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 14:32
Originally posted by *MIMI* *MIMI* напиша:

Знам дека темава се однесува на медиумите, но не сакам да отварам друга тема а се однесува на........ТРИФУН КОСТОВСКИДали ги гледавте денешните вести?Јас едноставно незнам што се замислува Трифун? Прво беше "игри без граници" и она со кометал...а најновото е што тој не бил задоволен од погребот на Тоше.Како ова да е некоја манифестација па треба да се задоволи сечиј вкус. т.е. г-нот Костовски изјави дека ковчегот на Тоше требало да стои еден ден во Скопје и потоа да се однесе во сите поголеми градови па тек тогаш кај неговите родители.Трифуне Трифуне Тоше беше ѕвезда,идол.... но заборави ли дека пред се беше син????????Аххх и не требало да биде закопан во Крушево..... (по мислење на Трифун)Заборавивме дека си ти толку хуман и на неговото семејство ке им обезбедуваш превоз секој ден за да можат да полжат цвеќе и да патуваат од Крушево до Скопје. Или пак  ти ќе го правеше тоа во нивно име само незнам до кога? т.е. да ми текна се до оној момент додека  успееш да  присвоиш во своја  корист  се  што е потпишано од Тоше???????Засрами се!!!!!


ми ги зеде зборовите од уста

Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 17:32
Sto se odnesuva do g-dinKostovbski nemam zborovi osven da mu poracam deka se sramam sto ednas i jas glasav za nego-zosto?iskreno veke ne se ni sekavam!Idejata za Univezalna-bravo!,za se ostanato UA!Golemo!Jas samo neznam dali i vo eden moment dodeka gi dava izjavite si stava prst na celo?!...Dali vo i eden,edinstven mig pomisluva na negovoto semejstvo?!!...da bese,nedaj Boze,moe dete ili bilo cie,sto misli toj,pomilo ke mi bese da go setaat od grad vo grad kako eksponat,za da nekoj si sobira "poeni" za dobra organizacija,ili edvaj ke cekav da mi go donesat doma i da go pocustvuvam blizu,prisuten uste ona kratko vreme sto preostanuva do konecnoto zboguvanje?!Da vidam,da se uveram so svoi oci,da ja prekinam agonijata na neveruvanjeto vo smrtta?!...Mu ja objasnil li nekoj razlikata megu kriminalec i COVEK,sakan i omilen od site?!...Kriminalcite ne gi zakopuvaat so tolku mnogu bolka,taga,solzi i ljubov i ne dozvoluvam da go stava vo ist kos!!!No ocigledno,dodeka nie mali i obicni,razmisluvavme za negovoto semejstvo i najbliski i za toa kako im e koga i vo najgolemata, najdlabokata bolka za cedoto svoe trebaa da se pridrzuvaat na nametnati pravila i protokoli za da ni dozvolat NAM i da ni dadat NAM moznost da se prostime dostoinstveno od nego,toj razmisluval za drugi raboti...Nie izgubivme COVEK a ne predmet, a po lugeto se taguva...ednostavno,dlaboko,od srce-ISKRENO-vo toa e dostoinstvoto... Neznam,mozebi jas gresam no mislam deka na site niv(politicari,odredeni mediumi) potreben im e instant k*rs od opsta kultura a srce i dusa-toa se dobiva so raganje...I mesto sto gubat vreme kopajki po necii minata,po golemi-mali honorari,po sini i zeleni kartoni,mozat da prosetaat niz sopstvenoto sosedstvo-sigurno tamu postoi nekoj na koj i edna iskreno podadena raka,topol zbor od srce,akcija za pomos ke mu znacat mnogu poveka od nivnite "rekla-kazala" muabeti i "trebase da napravime"...Zosto spored mene toa e dostoinstvo....Toa e "Ve sakam site"...Toa e Tose...
Keti72
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 17:37
деќки ве молам отворете тема и таму пишувајте за градоначалникот, јас ќе ви ги префрлам постовиве..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*MIMI* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 14:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

деќки ве молам отворете тема и таму пишувајте за градоначалникот, јас ќе ви ги префрлам постовиве..


ТРИФУН НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА СЕ ОТВОРИ ПОСЕБНА ТЕМА ЗА НЕГО, А ПОД ЕДНАКВО Е СУРОВ И АРОГАНТЕН СО СИТЕ ОСТАНАТИ ПОЛИТИЧАРИ И МЕДИУМИ КОИ ГИ ПОТКРЕПУВААТ И ЗАТОА СМЕТАМ ДЕКА БАШ ТУКА МУ Е МЕСТОТО
Кон врв
NATASA70 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 12:48

Gi citam komentarite,i naogjam dema "MIMI" e najoriginalna,naj licnost so sens i inteligencija za nestata.Bas bi sakala da ja zapoznam ovaa licnost!

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 15:39
Originally posted by *MIMI* *MIMI* напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

деќки ве молам отворете тема и таму пишувајте за градоначалникот, јас ќе ви ги префрлам постовиве..


ТРИФУН НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА СЕ ОТВОРИ ПОСЕБНА ТЕМА ЗА НЕГО, А ПОД ЕДНАКВО Е СУРОВ И АРОГАНТЕН СО СИТЕ ОСТАНАТИ ПОЛИТИЧАРИ И МЕДИУМИ КОИ ГИ ПОТКРЕПУВААТ И ЗАТОА СМЕТАМ ДЕКА БАШ ТУКА МУ Е МЕСТОТО

не може да му е местото на Трифун во тема за Тоше.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 19:09
како не им е срам да ги дадат родителите на тоше како плачат,...како препаѓаат на гробот ??? изненадувањеизненадувањеизненадувањелутиналутиналутина
Кон врв
vicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 21:14
navistina nevkusno e da ne mozat ljugeto na raat da se isplacat ama pa toa ti e tose bese eksponirana licnost i nema beganje od toa. ai ljilja bese spored mene vo pravo.bas vo pravo
Кон врв
Em4i Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 50
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 22:12
http://www.youtube.com/watch?v=JROEwYg6A5k
Sto mislite za ova?????? Zarem ni malku nemaat sram!

Изменето од Em4i - 26.Ноември.2007 во 13:04
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 22:27
Originally posted by Em4i Em4i напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=JROEwYg6A5k
Sto mislite za ova??????
 
nisto ne me iznenaduva veke!!!ova e krajno bez troska pocitтага
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 14:21
лутиналутинаова е дефинитивно без срам....лутинаизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 14:26
е има и такви...ЦИГАНЕЛА што очекуваш!? лелеее вака да видам некого или само да знам кој е има да не кажувам ај што би му направила..снимкава ме извади од кожа.лутиналутиналутиналутина
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.