IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 13:46
Тоа не е последната химна за Македонија, туку тоа е химната на Македонија Ѓорче Петров. Сте се збуниле малце, Тоше им праеше химна и на фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров, а вие токму таа сте ја ставиле тука.
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 14:13
SE POKAZA NA GRADSKI DEKA TOSE BESE EDEN I NEPOVTORLIV. VECNO KE ZIVEES VO NASITE SRCA GOLEM COVEKU!
Кон врв
ewewew Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ewewew Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 14:43

Нека заврши кампањата за избор на ХИМНА НА СПОРТОТ ВО МАКЕДОНИЈА.

Со должна почит кон сите музичари но во чест на Тоше неговата песна треба да се прогласи како ХИМНА.

и уште ова дајте еднш да навиваме како што треба со бодрње... со пеење песни а не со .....уууууаааааааа        ууууууууууаааааааа      сидијо педер....     пич......матер копиле.......

да не се пеат песните на стадионите само за полувреме.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 15:16
Целосно се согласувам со тебе, Тоше вредеше за секој и секого, тој е човекот кој можеби конечно ќе успее да си соедини македонците, токму со неговата смрт...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 16:06

Kolku li milioneri ima vo makedonija?Da zemime nekoj od 50 godini,nema apsolutno nisto napraeno kolku sto napravi nasiot angel "TOSHE PROESKI" za negovite 26 godini.E navistina zasluzuva golema cest!

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 16:34
дечки, се што можеме да направиме треба да го направиме. дали аеродроми дали плоштади дали стадиони...мора неговото име да се овековечи...да биде големо и расчуено исто како што беше тој голем и како што сите знаеше да не слуша. Последна информација што ја слушнав  а држи вода, е дека Тоше веќе бил уморен од се. Дека му било смачено од се (највеќе од Љиља)...го кажал тоа на некое интервју само во мнооогу поблага форма. Затоа и така настанала ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ. Тоше веќе не можел да го издржи притисокот кој стигнал дури до тоа што да јаде а што не, па дури и да му кажува таа гуската кога смее да се жени....решил се да земе во свои раце и за 1 месец да се ожени со Будимир со која веќе живееле во ист стан. Можеби Бог видел дека нашата нечовечност го кутна па затоа и ни го зема..особено нечовечноста на Љиља. Искрено, ако бараме виновник ја снеа би ја обвинила. Да не форсираше толку и возачот ќе беше одморен и Тоше...сепак ќе речеме судбина. НО НЕКА ГО НОСИ НА ДУША ЦЕЛ ЖИВОТ ТАА КУЧКА!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 18:03
Сега да не претерувам тоше навистина беше голем преголем но не е поголем од Македонија ние и Тоше живееме за Македониај за народот така да не се сложувам плоштадот да се Македонија да се вика Тоше. Треба да се обмисли некој репрезентативен културен објект да се крсти Тоше, најубаво би било некоја идна нова Концертна сала, или уште подобра идеја нека почне да се гради Концертна сала во ќест на Тоше Проевски и така нека се вика.
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 21:05
vcerasnata utakmica bese edna svetla tocka ovie denovi.....mnogu bev potresena za vesta od prviot moment koga doznav i ne mozev da se smiram....
a vcera, koga gledav i slusav kako cel Gradski go pee i izvikuva negovoto ime, nekako mi se ispomesaa emociite....imase nekoja pozitivna energija kakva sto preovladuvase i na negovite koncerti.....
 
kuliraj
Кон врв
ane_chocogirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ane_chocogirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:54
Jas sakam kako prvo sekoj da ja ima slikata na Tose vo svojot dom zatoa sto taka nikoj nikogas nema da go zaboravi.I sakogas koga ke ima proslava da se peat najmnogu negovite pesni, mozeme i ovaa Nova Godina da ja organizirame na plostad u Sk so negovite pesni i povtorno da mu oddademe cest.ne ni treba nekoj drug idiot da pee koga veke gi imame negovite pesni.I da ne dozvolime nekoj drug pejac ili amater da gi pee negovite pesni i da go skvernavi negoviot Angelski glas.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:00
ане јас и мислев да го направам тоа...само да си купам соодветна рамка...иако не постои таква во која заслужува тој наш ангел да стои...не постои толку добра...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14585
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:05
Кај мене веке цела година стои на ѕидот голем постер од Тоше,а  на масата стои ДВД од еден негов концерттага
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:08
Aбе, ако сакате човекот/ангелот да почива во мир, оставете го на мир.
Неговото име станува бренд, а не име за почит.лутина
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:35
Овде на некој начин си ја олеснуваме душата и сите заедно патиме по ангелот...брза ако немаш намера да ни се придружип би те замолила на друга страна кај што има такви како тебе а верувам ги има таму да ситничариш и да оставиш да го запазиме редот каков што беше.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:39
Originally posted by str8up str8up напиша:

a da napravime deal so grcite?
mesto makedonia da se vika drzavata tose proeski?
taman i nie i grcite da najdeme zaednicki jazik okolu imetoизненадувањеизненадувањеизненадување

ova e mesto kade treba toj so ima ...da kaze neso ubavo za pejacot koj
mnogu mina si go sakavme...bese peac. mlad umetnik... talentiran... i mil skoro na site toa e fakt.....NO FAKT E DEKA MNOGU DRUGI MAKEDONCI DADOA ZIVOTI za MAKEDONIJA- SVESNO ODEJKI SO ZNAENJE DEKA KJE POGINAT....TAKA

imajte pocit i kon niv - koga tresete vakvi nebulozi
Изменето од anakin - 19.Октомври.2007 во 01:41
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.