IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 90>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:06
se uste ne mi se veruva , odamna necija smrt ne me pogodila vaka...
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:07
Neka mu e lesna zemjata.

Za sekogas ke zhivee vo makedonskite srca, ovekovechen so pesnite koi nesebichno gi spodeli so nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:14
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Само што чув сега за Тоше Проески. ЗОШТО??? тага


Па зарем тоа не беше и "желбата" (потенцирам на наводниците!) на Тоше во неговата хит песна "Игри без граници", цитирам:

"Ех да можам бар да се разбудам, во свет на Љубовта..." - Тоше Проевски


Тоше загина спиејќи и верувам дека се разбуди токму таму, во Светот на Љубовта..

Зарем не веруваш мила моја сестро дека Тоше сега е во Светот на Љубовта (читај Небесното Царство)... после сите негови изјави деке верува во Бог, дека е христијанин...неодамна и го посети местото каде што Нашиот Спасител беше распнат - Черепница (Голгота), го посети и Христовиот Гроб и други знаменитости во Израел поврзани со Христос...
Еден мој пријател му има подарено на Тоше и една христијанска книга "Постигни ја Целта" во која јасно е објаснет патот до спасението...и затоа имам реална надеж да верувам дека Тоше имаше искрена вера и дека, на основа на таа вера, тој сега е во Небесното Царство (или како што Тоше вели во Светот на Љубовта) каде порано или подоцна, по милоста Божја, и јас и ти ќе го видиме големо%20гушкање

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:17
ne mozam da povervam
se nadevav deka se tracevi i deka kje ispadnit se ok
ama.....тага

ne mi se vervitплачење
nemase takov decko ko nego...prekrasen bese
ne mi se vervit deka ova e moznoтага
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:24
Bese zvezda na zemjata,ke bides zvezda na neboto. Bog te sakal poveke od site nas...Pocivaj vo mir,bidi ni angel cuvar od neboto...a nie sekogas ke te pametime kako ANGELOT SO ANGELSKI GLAS!!tvojata pesna ke zivee so nas....vecna ti slava majstore..плачењеплачењеплачењеплачење
Кон врв
Juge Kuzmanoski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:25
NE ZNAM ZA VAS AMA ZA MENE TOSE CE ZIVEE ZASEKOGAS VO MOETO SRCEљубов
jugo
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:28


deneska (koj moze), vo 3 saat, na plostad, da mu oddademe pocit na Tose Proeski!   

Kazete im na drugite ...!!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
PITU GULI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 11254
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:43
да можам бар да се разбудам
во свет на љубовта без стари долгови
................
а мојот живот игри без граници
.............
 
 
 
сакам ама не можам да пишувам .....
 
 
 
некој напиша сакаше да помогне....
 
тој им помагаше  многу , на многу,многу дечиња.....
 
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...
Кон врв
akti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:44
МНОГО ДОБЪР ПЕВЕЦ, ГОЛЕМА ЗАГУБА ЗА МУЗИКАТА
БОГ ДА ГО ПРОСТИ
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105433
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:45
Pocivaj vo mir Angelu nash!!!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
kiki1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:45
vo 3 obavezno! ZASLUZUVA BAREM TOA OD NAS тага
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:49
vo prilep veke pocnaa so sveki da setaaat i cvekinja da ostavaat  kaj toa crkvata na plostadot , gledav i devojcina placea
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
master_P;slo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 33
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:59
REST IN PEACEсршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце


                                           GOD BLASS YOU
* Девојката станува жена кога длабоко во себе ќе почувствува ЦВРСТА причина за такво нешто!:):):)
Кон врв
BojanD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 14:05
Lesna ti zemja Velikanu nas, zasekogas ke zivees vo nasite srca i NIKOGASH MAKEDONIJA NEMA DA TE ZABORAVI...не%20вреден
By Bojan D.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 90>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.