IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Спиритуална јога
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спиритуална јога

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Спиритуална јога
    Испратена: 16.Август.2007 во 13:21


Acelera ...

moze da napiseme nekoi iskustva tuka za toa ...
lichni ...
ili od prijateli ...

toa se veke videni raboti ...
no za zal ...
stalno nekoj ke bide zafrknat ...
nekoj sto misli deka toa na nego nemoze da mu se desi ...

ako dozvoluvas bi napisal nekoi raboti ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 13:44


covekot e stvoren da bide sloboden ...

a ne rob ...

na ovoj nacin toj/taa edinka stanuva rob ...
na tie veruvanja ...

imam prijatel koj e verski mnogu izgraden ...
muabetime dosta ...
me iznenaduva toa sto ako kazam nesto ...
toj odma go prifaka ili go otfrla ...
vo zavisnost od "negovite" kriteriumi ...

jas moze denes edno da mislam ...
ama utre moze toa ili da si go potvrdam ..
ili da go otfrlam ...

nemora da se drzam striktno ...

i nikoj ne me tera na toa ...

a i da saka nema da mu se slozam ...


Sakam da kazam ...
deka covekot treba da e sloboden ...
i otvoren ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 17:23

Da plakja covek za usovrsuvanje na dusata,koga vo original terapijata (bez promeni) ni se nudi besplatno ??????

Ne ni troska pofunkcionalna Jogata od eden iskren i cist namaz (koncentracija vo nego) i koncentriranje dodeka se uci Qur'an (Allahov-Bozji govor).
Allah na sekoj narod im pratil svoj pratenik,pa nesomneno deka i tie narodi,kade sto se praktikuva Jogata imale pratenik,za koj,kako i na ostanatite,im se iskrivilo ucenjeto.
Sive ovie raboti,koi Acelera (so proipusti) ni gi pojasni,se izvadeni od Allahovata Objava i sekako,izmeneti i iskriveni.
Halalite sto so ovoj post mozebi ke vi ja izmenam temata,no naprotiv,sakam tokmu da se priklucam kon nea.
 
Kako sto na eden post kazav taka i tuka ke napomenam,Isus,Mojsie pa i drugite Bozji pratenici a.s (neka e mir so niv) ne pravele cuda sto imale ili poseduvale nekakva mok,tuku pravele cuda so SVOJATA VERA.
Namazot e PROCISTUVANJE NA DUSATA. No ne namaz koj se klanja za nesto drugo,osven vo Imeto na Stvoritelot. Koga ke klanjas namaz,da bides potpolno koncentriran na nego,da znaes deka vo toj mig se naogjas pred SOZDATELOT.... Slusanje na Qur'an na Arapski jazik,,,toa e preporacano od Samiot KREATOR za odrzuvanje na nasite dusi i na nasite tela,zdravi,onaka kako sto ni gi poklonil.
 
Ima (spored toa veruvanje) sedum nivoa na svesnosti.
1.Minerali
2.Rastenija i Zivotni
3.Luge
4. Ovoj se opisuva kako fizicko stanje kade sto onie koi "diplomirale" vo prethodnata dimenzija (3) mozat da ja popravat ili da go donesat do perfekcija polaritetot koj go izbrale.
5. Dusite od poniskite dimenzii se naogjaat izmegju svoite inkarnacii 5D.Toa e takanarecena Zona na kontemplacija zona kade sto dusite mozat da gi razgledaat svoite minati zivoti od edno cisto etericko stanje na bistvuvanje.
6.Tuka se naogjaat entiteti od OPDtip koj nemaat potreba da se inkarniraat poveke. Toa se Vonzemjanite,Reptilite....
7.Toa e nivo kade sto se' e edno i kade sto edno e se'.
 
Ova sum go izucuval i sum go praktikuval nekogas odavna,pred da bidam staven na edno golemo iskusenie i pred da go Prifatam Allah dz.s kako EDEN I EDINSTVEN BOG koj SE' SOZDAVA,citajki go Qur'anot,negovata POSLEDNA OBJAVA.
Site ovie ucenja se opisani na SOVRSEN NACIN vo NEGOVIOT GOVOR. Daden e tocen RECEPT bez iskrivuvanje kako da se praktikuva seto toa USOVRSUVANJE NA DUSATA.
Znaci isto taka ne' uci na sive ovie nivoa,koi vo Casniot Qur'an se nareceni kako sedum neba i deka Allah e toj koj e KONTROLOR NA SE'.
 
Mnogu bi sakal da pisuvam i na ovaa tema,koja navistina ima i dosta bitni raboti,no za zal,,,, nemozam cesto toa kako do sega da go pravam,posto mi se baniraat ip adresite pa postojano treba da si gi menuvam.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 11:22


dobro e sto acelera pisuva za vakvi raboti ...

i da im se skreni vnimanie na ludjeto ...

iako sekoj ima pravo na izbor ...

go citav komentarot na miralem ...
stvarno ima edna "vistina" nema poveke ...

ama patot do nea e razlichen ...

jas sum pravoslaven hristijanin - ortodox ...
i vo naseto veruvanje e najvazno ...
ako na covek mu dojdi umot arno ...
ako ne ...
ne go terame so sila da "svati" ...

dodeka kaj katolicite ...
se pravat takvi spektakli ...
sto se "zabrzuva" podiganjeto ...

sepak da ne tvrdime deka e samo ova naseto ispravno ...

jas za da otidam nekade so kolata ...
moze da odbiram razni patista....

ima edna dobra misla ...

cudni se patistata Gospodovi ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 13:40
лично знам неколку кои го посетуваа овој к*рс
од аслни луѓе се претворија во егоцентрични арогантни и
 ‘јас сум над другите‘ луѓе тага


Изменето од ASTRIX - 17.Август.2007 во 13:47
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 13:49


sepak ke nadopolnam ...

Gospod podednakvo gi saka site ...
i dobrite ...
i losite ...

i prosvetlenite ...
i neprosvetlenite ...

taka da ako e prosvetluvanjeto takvo ...
da se izgubi komunikacijata so okolinata e strasno,
tazno ... nikakvo ...

Covekot ima struktura ...

ako e nekoj na pust ostrov ...
i godini da nema nikoj ...
toj ke bide potpolno izguben ...

samo ke napisam deka ...
sekoj covek treba da ima poznati 10.000 ludje ...
od tie 10.000 ... ke ima 1.000 koi podobro gi znae...
od tie 1.000 ... ke ima   100 so koi zivee ...
od tie    100 ... ke ima    10 koi go stegaat za vrat ...

tie 10 mu se sudbinata ...

od tie 10 ... ke ima 1 koj mu e glavna licnost ...

takva e strukturata na sekoj covek ...

zatoa ne treba da se bide ekcentrik ...
tuku obratno ...
sto poveke ludje znaes ...
toa e podobro ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 14:26
Dobro e Acelera,kazav neli deka ubava tema si otvorila.
Ete vprocem gledas kako nekoi raboti se tolku jasni vo toa dvizenje a nekoi nemaat smisla. Koga vodacot im umrel,lugeto ja izgubile voljata.
Se' sto se ragja se' ke umre. Toa e i edna od pricinite za vtoroto doagjanje na Isus a.s.
Ne mi e jasno drugo sto Islamot se kritikuva a nikoj ne go spoznal. Tokmu zatoa i se sive ovie lagi prefrleni kon Islamot,za da ne im se dade ni volja na lugeto da go izucat,zatoa sto Islamot e KLUC. Sum imal prilika da zapoznam mnogu ex hristijani (mozebi glupavo sto cesto gi spomnuvam i ve' nervira) sekoj go ima istoto tvrdenje,deka so Otkrivanjeto na Islamot,se pronasol SAM SEBESI.
Vo Qur'anot imas zakon,tocno kolku covek denes treba da se hrani,kako bi go odrzal zdravo teloto. Nie sme Allahova tvorba,Allah znae za nas sto e naj dobro i toa ni go NAREDIL zatoa sto ova sto ni go dal na zaem (Dusata i Teloto) treba takvo cisto da mu go vratime.
Kako na primer,go pozajmis avtomobilot na prijatelot. Pred da ti go dade ke ti kaze koi se negovite mani,deka volanot e labav,rucnata ne drzi,da vnimavas i ke ti kaze deka nazad ti go bara onakov kakov sto ti go dava,stetata ke si ja platis.Ete sto sme nie na ovoj svet.
 
Taka i KREATOROT ni dal UPATSTVO. LICNO NEGOVI ZBOROVI.


Изменето од ACELERA - 01.Октомври.2007 во 03:22
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 14:45


Miralem1 ... temata e za "prosvetluvanjeto" so shy ...


ne mi e jasno ...

sto e vazno koj kade e ???

zosto e vazno nekoj od hristijanin
da se prefrli vo musliman ili obratno ... ???

ne ja gledam celta koja e .... ?

zosto tolku energija se gubi koj e vistinkiot pat ...

za NEGO vremeto ne postoi ....

pa sto e vazno dali ke stigneme nekade ...
utre ...
ili po 100.000.000 godini ....

ili pak nie ne sme tie ...
moze da bide nekoj drug sto toa ke go napravi ...

moze i nekoj veke toa go pravi ....

i ne se buni ...

moze se kitovite ...

fakt e : mnogu sme zbuneti ...

ama nema toa da go resi ako se prefrluvam vamo ili tamo ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 14:48


sepak ovaa tema bi bila dobra ....

da se kazat nekoi raboti sto se desavaat ...
ete tuka i kaj nas ...

strasno ....
covek da si prodade kuka ili stan ...
i da plati nekoe prosvetluvanje ...

i opstanokot da si go zagorchi ...

aram da mu se parite na takvite prosvetiteli ...

sepak da se drzime na temata ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 13:27

 

Ete zosto mnogu luge ustvari i go napustaat Hristijanstvoto i drugite religii a redok e slucajot da se napusti Islamot.

Zatoa sto se objasneti site tie raboti NA SOVRSEN NACIN. Sekoj Musliman svesen e I znae sto se krie pozadi Telepatija,Telekineza,Spiritizam….. I site takvi raboti. Jas navistina pouka zemam I od B.D Benedikt I od negovata Ateisticka kniga ”Paralelni svet”. Zatoa sto mi go potvrduva Islamot,zatoa sto sum go spoznal toj nevidliv svet. Za da bide se’ jasno,kakva e taa komunikacija,so “onie koi se na negovo nivo” dosta bi mu bilo da ja procita knigata “Pravi put stranputice”

Telepatija e voglavnom neobjasnet termin a I fenomen za onoj koj go podrazbira toj termin.Se sto znaeme za toj termin e deka grcki zbor,deka e natpriroden fenomen,deka toa se desilo tuka I tuka I naveduvaat slucai,uste neznacat nisto.

Taka na Laicite pozadi maskite se krijat poedini termini,bilo grcki ili latinski,se krie neobicno NEZNAENJE.

Mislat deka toa e dovolno krstenje na eden priroden fenomen so nekoi od bombasticnite termini,kako bi (neznajna)masa,neznaejki ja celata profinetost na taa rabota da bide ubedena kako se raboti za luge koi gi spoznale tajnite na zivotot.

Onoj koj veruva vo postoenje na Dzini (demoni) Meleki (Angeli) I Sejtani (gjavoli),koi se vo moznost da za eden mig prevalat ogromna dalecina,a mozat I da nosat,zatoa sto se svesni zivi bitija,informacii,misli pa duri I predmeti. So ova postanuva jasno kako eden covek na eden strana od zemjava drug na drugata strana komuniciraat.

A za DANG ne se sekiraj,ke dojde nekoj drug,pa ke izjavat deka DANG povtorno se inkarniral :)



Изменето од ACELERA - 01.Октомври.2007 во 03:25
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 15:49

Цитирај zosto e vazno nekoj od hristijanin
da se prefrli vo musliman ili obratno ... ???

Pa drugar Marko Antoni,ne e voopsto vazno.
Zboruvame koja e vistinata. Ti nemoras,nemoram nitu jas poveke da se prefrlam. Samo se opomenuvame.
Neli sekogas tvrdat Hristijanite deka Muhammed e lazen prorok ?
Neli e pravilno ako se pojavi licnost koja vo Biblijata ili Qur'anot e spomnata kako Antihrist a taa licnost privlekuva luge,da opomenime ?
I nekoj otvori tema na Forumot vo koja ja velica taa licnost dali e nadvor od temata ako kazeme nie vernicite deka taa licnost e ustvari onaa koja odavna se spomnuva vo s.knigi ?
Mene bi me raduvalo koga bi ispadnal nekoj Hristijanin koj za ovie slucuvanja ima nesto da napise i da ja pobie ovaa laga,deka Dusite posle smrtta se vrakjaat i ostanuvaat pomegju nas. I toa ne e odvojuvanje na temata tuku gledanje na istoto od niven agol.
Nikade ne spomnav deka treba da ja smenite verata,naprotiv,hristijanskata,kakva i da e,povredna e od ovoj mix na (ni edna od Bozjite religii) tuku Hinduizmot,Budizmot..... zatoa sto ni edna od denesnive religii ne veruva vo reinkarnacija. Site veruvame vo SUDNUIOT DEN i nego poreknuvame (nekoj porazlicito veruva) Site veruvame vo Sozdatelot (nekoj poinaku sme go svatile) Site veruvame vo Bozjite pratenici (nekoj pogresno sme gi razbrale).
Kazav samo koja e pricinata sto mnogu Hristijani se zaclenile tamu i sto uste ke se zaclenuvaat.... imate srekja sto cenata e visoka,da e besplatno site ke go napustevte hristijanstvoto (STO NE BI SAKAL TOA DA BIDE... POVEKE BI SAKAL DA SI BIDETE HRISTIJANI). 
Jas ako sretnam covek koj so pogled dvizi predmeti,jas znam sto se slucuva tuka... Zatoa sto vo Qur'anot i Hadisite opisano e dejstvoto na Dzinovite(onie dobrite i onie losite) i Sejtanite a i Melekite.
Koga bi go spoznale nevidliviot svet,onaka kako sto e opisan vo Qur'anot,se sto se slucuva vo svetot,se' bi vi bilo KRISTALNO JASNO. Zatoa sto Ti ne si samo Ti,so tebe igraat mnogu drugi koi ne si moken da gi vidis.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 23:41
Ete kako poleka se priblizuvame. Ne e edinstvena laga,taa sto tvrdat deka Muhammed bil prosvetlen na toj nacin ili taka,tuku i site Bozji pratenici. Citaj ja knigata "Paralelni Svet" od B.D Benedikt. 76.str. "Nestanak Isusa" Ke procitate lagi i lagi... deka skola zavrsil vo Indija kade sto gi vezbal tie "vestini". Deka Isus bil tokmu sledbenik na tie "religii". Sto e celata rabota. Iskoristena e Bozjata objava,od nea e napravena edna polovicna "vera" kako luge od praviot pat bi bile ottrgnati. Licno mislam deka na covekot mu e polesno da veruva vo nesto sto e "logicno" Megjutoa,dali mojata logika,so koja jas donesuvam zaklucok za rabotite i slucuvanjata e edinstven ispraven barometar po koj ke gi zemam rabotite za tocni ? Cesto pati se slucuvaat raboti koi "ne se logicni za prifakjanje" a gi prifakjame kako takvi. Dali mojata logika moze da svati kako nastanal svetot od nisto ? Ne moze !
Pokraj X teorii koi i pred postoele (a se znae,teorijata postoi dodeka ne dojde druga)za postanokot na se' ,doagja i onaa,verovatno do sega i najubedliva za Bangot. I koga taa teorija malku ke ja prostudiras i probas da ja svatis po svoja logika,togas ednostavno ke vidis deka posle tolku mileniumi na dokazuvanje,se doslo i ostanalo na samiot pocetok,kade sto Stvoritelot veli deka SE' STVORIL OD NISTO. Ednostavno,BANG,vo prevod BIDI,i toa biva.
 
Vo Reinkarnacija ne veruvam.
 
Ako zememe deka od site svetovi koi Stvoritelot gi stvoril,covekot e naj kompleksnoto i naj sovrsenoto bitie,zosto bi veruval deka nekogas mozebi ke se inkarniram vo Komarec. Ne deka i samiot komarec ne e kompleksno bitie (onoj koj ja poznava malku poveke ovaa tematika,ke vidi deka i samata kompleksnost na eden tolku malecok komarec covekot go nosi do razmisluvanje i da se zaprasa kako edno tolku malecko stvorenie a taka sovrseno uskladeno,mada od nasa perspektiva toa izgleda malecko i beznacajno) sto povtorno ne' vrakja do pricinata za negovoto sozdavanje na toa bitie takvo a i samiot covek.Razlikata,sto mislam deka kaj poveketo od onie koi veruvaat vo reinkarnacija se zaborava e sto Covekot poseduva RAZUM a komarecot NE. Nitu bilkata. I sega jas,koj da receme ziveame vo ovoj zivot poseduvam Razum se reinkarniram vo bilka... da go ostavime komarecot namira. Logika,kade e tuka logikata ???


Изменето од ACELERA - 01.Октомври.2007 во 03:26
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 01:20
од милиони  во цел свет енергијата има помогнато во многу случаи.  истражувајте. не верувајте во нешто што не сте го доживеале или почувствувале.
хаосот секогаш привлекува внимание. бидејки е хаос.
мирот привлекува мир. затоа е мир.голема%20насмевка

Изменето од Анжелика - 06.Октомври.2007 во 10:44
..........
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 13:50
Draga Acelera, stotina lugje moze da zemat eden lek i da ne im deluva isto. Taka e i so SHY. Zatoa nema 100% uspeh vo tretmanite. Znaci i ako sto lugje dojdat vo SHY nema da ja primat isto kako metod. Se e individualno i nisto ne e pogresno. Sekoj sam neka si odluci za kade e. Na kraj, SHY e eden od retkite metodi koj ne se reklamira nikade, go nema na radio, na TV. Nema sugestii, nema ubeduvanje. Sekoj ima pravo na sloboden izbor, no ako od nesto sme videle dobro, ne treba da go kudime, tuku da bideme blagodarni, a ako ne ni funkcioniralo ne znaci deka energijata ne funkcionira ( isto kako sto eden lek nekade deluva, nekade ne).
Nema preporaki, nema reklama i propaganda, ednostavno ako nekoj saka vratite se otvoreni, ako ne pak dobro. Na kraj ne e voopsto vazno dali ste ili ne ste vo nekoj metod. Se sto vodi kon podignuvanje na svesta kaj lugjeto deka treba da mislime i pravime dobro, prvo na sebe a i na drugite lugje, za mene e ok. Nikade vo SHY ne pisuva deka ne treba da odite na lekar, naprotiv, se kazuva deka treba da ofite na lekar i deka master Dang ne e medicinsko lice.  Najdobro se deluva samo vo edinstvo, materija i energija, dusa i telo, klasicna medicina i alternativa. Koga ke deluvaat vo sorabotka i edinstvo, togas se slucuvaat cuda.....a cudata voopsto ne se cuda, tuku prirodni zakoni na koi nie odamna sme zaboravile.

 
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,273 секунди.