IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Покана за свадба
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Покана за свадба

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака
angelinche Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelinche Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:04
zdravo na site!!!
jas ete stalno ve citkam a duri sega se registriram...se nadevam deka u meguvreme ne ste zavrsile so podgotovkite za svadba ali jebiga....
ja sakav da dodadam sto praat tuka u francija a vodat dosta smetka za pokanite i cesto mladite si gi praat (taka i nie ke praime)....ali pregolema razlika vo stilot (ponekogas malku detski)vo sporedba so amerikanskiot...nemozam da se odlucam
vase mislenje??
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 15:21
Мене ми се бендисува таа горе десно со пеперутките...иако и таа со цвеќенцата и пеперутките на средина може да помине... што да правам, сакам пеперутки...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 11:12
 
ovaa mnogu me bendisva!!!bas bi sakala vakva da dobijam!!!голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 14:23
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:





e ja sakam vakvi... задоволствомечтаењеголема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 14:40
a,.....koga e svadbata?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
angelinche Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelinche Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 13:53
fala Evenstar za predlogot....
mene sto mi e bitno e da ima simbolika (peperutkite-lesnina, sloboda, shtoznam :)
Mene mi e problem doduse sledniov:
makedonsko-francuska svadba i neznaeme kako da ja pretstavime taa kombinacija...decko mi probuvase so fotki od mk i od fr ama mene mi izgleda ko razglednica...
ako ne ve gnjavam, milo bi mi bilo ako nekoj sto ima ideja mi ja spodeli :)
mozebi na krajot ke izberam nesto kako ona sto saka Biserna devojka: bez simboli, ednostavno a so golemo vnimanie na hartijata....

Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 05:09
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:


JAS SUM ZA OVIE PREKRASNI SE CISTO , ELEGANTNO , ROZEVO ROMANTICNO DA TI E MERAK DA SE MAZIS(ZAEBES)
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 07:10
                                  
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 07:10
                            
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 07:31
                     
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 07:33
Jas najverojatno bi odbrala vakvi                                                            
                                   
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 07:34
Ili eventualno vakvi
                                                            
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 01:56
Jas ne se zamaram so pokani oti ne mislam da se mazam vo skora idnina
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 01:57
A STRASNO LI E DA SE MAZIS?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.