IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Магија за заљубување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магија за заљубување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 23:18
Отчајни луѓе има по земјата колку сакаш . Што се чудиш ?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 23:22
Ме чуди што некој/а сака ја/го магепса "љубената/љубениот". Смешно е да веруваш дека место разговор во 4 очи, заедничка вечера и шуш буш муабети во кревет, може да се замени со една магија.


Изменето од evangeline - 25.Март.2014 во 23:22
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 04:19
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Ме чуди што некој/а сака ја/го магепса "љубената/љубениот". Смешно е да веруваш дека место разговор во 4 очи, заедничка вечера и шуш буш муабети во кревет, може да се замени со една магија.


,,,dobro bre evangjelino gi kaža najgolemite magii za zaljubuvanje,a. vamu ne veruvaš. ,vo niv,, ,,,samo poslednata magija šuš buš vo krevet razgovor nekako ne mi štima,, ,,,,ti na tvojot so razgovor vo krevet go magjepsa,,,, ,,,,ili imaše magija plus,,, ,,,, ,,,

,,,,aj pozzźz pa nemoj vednaš so pištoli,,, ,,,,,

Изменето од pajser - 26.Март.2014 во 04:29
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 09:59
Еј полека, полека. Шуш буш во кревет не мора да значи само муабет, може е прикриен назив за нешто пожешко, ама не сме во подфорум секс, па мирна сум си
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 12:06
Јас имам слушнато за магија како да легнеш некого - едноставно треба да му ставиш во пијалокот пепел од изгорел лиљак .

Изменето од емил - 26.Март.2014 во 12:06
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 12:21
Originally posted by емил емил напиша:

Јас имам слушнато за магија како да легнеш некого - едноставно треба да му ставиш во пијалокот пепел од изгорел лиљак .


Кај нас тоа се нарекува "шпанска мушичка"
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 12:27
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Јас имам слушнато за магија како да легнеш некого - едноставно треба да му ставиш во пијалокот пепел од изгорел лиљак .


Кај нас тоа се нарекува "шпанска мушичка"
 

јас знам дека се продава во секс шопот  ‘‘ шпанска мува ‘‘ ама појма немам како изгледа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 12:29
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Јас имам слушнато за магија како да легнеш некого - едноставно треба да му ставиш во пијалокот пепел од изгорел лиљак .


Кај нас тоа се нарекува "шпанска мушичка"
 

јас знам дека се продава во секс шопот  ‘‘ шпанска мува ‘‘ ама појма немам како изгледа

И не е тоа некоја магија ... 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 00:36
jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 03:42
Originally posted by dikiti dikiti напиша:

jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/


Pa te odbegnuva, sugurno misli deka magii i pravish za da se zaljubi vo tebe
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 10:20
aham neznam dali e toa :D
Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 10:54
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by dikiti dikiti напиша:

jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/


Pa te odbegnuva, sugurno misli deka magii i pravish za da se zaljubi vo tebe


pa neznam dali e toa a mislam deka saka i ljubomoren da ma napravi poso drugari moi sto gi poznava niv gi vika skoro segde a mene ne ama toa malce potesko ke i bide da me napravi ljubomoren
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 21:33
Originally posted by dikiti dikiti напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by dikiti dikiti напиша:

jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/


Pa te odbegnuva, sugurno misli deka magii i pravish za da se zaljubi vo tebe


pa neznam dali e toa a mislam deka saka i ljubomoren da ma napravi poso drugari moi sto gi poznava niv gi vika skoro segde a mene ne ama toa malce potesko ke i bide da me napravi ljubomoren

или си пренападен па те одбегнува...
 ако мислиш дека пробува љубоморен да те направи возврати и, пробај да ја направиш ти неа љубоморна и сеа ако успееш значи осеќа нешо трепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2014 во 02:47
не сум пренапорен значи на fb не и пишувам многу затоа што несакам да бидам напорен несакам да ја замарам ке и пишам онака само како си што си правис што има ново и тоа е тоа несакам да ја замарам многу
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.