IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЗОШТО БОГ ДОЗВОЛИЛ МНОГУ РЕЛИГИИ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗОШТО БОГ ДОЗВОЛИЛ МНОГУ РЕЛИГИИ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:17
a sto e BOG? Bog e BEZUSLOVNA LJUBOV, sekade kade sto davate bezuslovna ljubov vie go spodeluvate Bog vo Vas so drugite!!
Vie sirite ljubov, gi podignuvate vibraciite na svoe licno nivo, na kolektivno nivo, a koga toa ke se sluci na planetarno nivo = toa e rajot, ne nekade gore, tuku  tuka na Zemjata !!!!
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:17
I togas LJUBOVTA ke ni bide edinstvenata religija! љубов
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:21
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

a sto e BOG? Bog e BEZUSLOVNA LJUBOV, sekade kade sto davate bezuslovna ljubov vie go spodeluvate Bog vo Vas so drugite!!
Vie sirite ljubov, gi podignuvate vibraciite na svoe licno nivo, na kolektivno nivo, a koga toa ke se sluci na planetarno nivo = toa e rajot, ne nekade gore, tuku  tuka na Zemjata !!!!




tocno toa ni e ZADACATA ...
da se naucime kako da dademe BEZUSLOVNA LJUBOV ...

bravo kristin ...

bas mi e drago sto si na forumov ...
i se gleda deka ne samo sto toa si go procitala ...
i ne samo da go znaes ...

se oseka deka taka i zivees ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:30
Vistinskata vera e aktivna vera, ne mozeme da go sirime samo toa sto go citame vo knigite, treba da go primenime i da go ziveeme, da se vploti vo sekoja pora od naseto bitie.
 
Zatoa da bideme blagodarni na sekoj nov den, na sekoe poznanstvo, na site lugje koi ni se bliski, na site onie koi gi sakame i koi ne gi sakame ( na onie koi ne gi sakame treba da im bideme blagodarni dva pati poveke), sekoj nov den e blagoslov, sekoj covek vo nasiot zivot e nas ucitel, samo preku drugite nie ucime kako da staneme podobri lugje.
 
Vi blagodaram na site vas koi ste tuka, preku vas jas ucam , vi blagodaram sto ste moi uciteli!
 
среќаљубовбакнеж
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:40
mnogu e ubavo koga se citaat vakvi pozitivni postovi.
kolku e zarazna ljubovta, siri neverojatna pozitivna energija
pozdrav do site vas големо%20гушкање
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 18:57
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:


Zatoa da bideme blagodarni na sekoj nov den, na sekoe poznanstvo, na site lugje koi ni se bliski, na site onie koi gi sakame i koi ne gi sakame ( na onie koi ne gi sakame treba da im bideme blagodarni dva pati poveke), sekoj nov den e blagoslov, sekoj covek vo nasiot zivot e nas ucitel, samo preku drugite nie ucime kako da staneme podobri lugje.

 


Vi blagodaram na site vas koi ste tuka, preku vas jas ucam , vi blagodaram sto ste moi uciteli!

 

среќаљубовбакнеж




se prifakam ...

no kako so onie koi ne gi sakame ...
i toa dva pati ...

ova tesko ke go prifatam ...

bi se potrudil ...
ama mislam deka nema da imam uspeh ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:05
So onie so koi se razbirame se ni odi mazno , bez problemi....so drugite, kaj koi senesto ni smeta, ne ni se dopagja, da im bideme blagodarni, sekoj od nas go zabelezuva kaj drugite samo ona sto go ima kaj sebe. Tie ni se ogledalo, ni kazuvaat sto treba da promenime kaj sebe za da staneme podobri lugje, zatoa treba da im bideme dva pati poveke blagodarni.
Znam deka e tesko da se pifati, ama koga nestata gi prifakame so ljubov, polesno gi transformirame....da razbereme , site sme isti, site sme edno, megju nas nema razlika.....
 
 
I mene seuste mi e tesko da prifatam nekoi lugje, ama ako ne pocneme sega, togas koga?
 
 
 
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:17
Originally posted by connected connected напиша:

mnogu e ubavo koga se citaat vakvi pozitivni postovi.kolku e zarazna ljubovta, siri neverojatna pozitivna energijapozdrav do site vas големо%20гушкање




connected ti pozeluvam prijatna vecher ...

vooduseven sum od novata clenka ...

respekt kon nea ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:18
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

So onie so koi se razbirame se ni odi mazno , bez problemi....so drugite, kaj koi senesto ni smeta, ne ni se dopagja, da im bideme blagodarni, sekoj od nas go zabelezuva kaj drugite samo ona sto go ima kaj sebe. Tie ni se ogledalo, ni kazuvaat sto treba da promenime kaj sebe za da staneme podobri lugje, zatoa treba da im bideme dva pati poveke blagodarni.
Znam deka e tesko da se pifati, ama koga nestata gi prifakame so ljubov, polesno gi transformirame....da razbereme , site sme isti, site sme edno, megju nas nema razlika.....

 

 

I mene seuste mi e tesko da prifatam nekoi lugje, ama ako ne pocneme sega, togas koga?

 

 

 

ako sakas da si napravis usluga edno ubavo utro koga ke se razbudis resi se od toj moment da gi prifatis site takvi kakvi sto se. LOsite ili neinformiranite koj ne ti se dopagjaat, tie se tuka za tebe ti da se razvivas preku niv. tie ni ne znat zasto sluzat, ama site problemi sto ti gi nudat ti treba vesto da gi resis, pa sto poveke problemi povisoko se izvisuvas. na eden dobar covek nema sto da vezbas, neli? znaci samo preku losoto ke stigneme do dobroto. patot e toj, site se snaogjaat kako znat, samo bidejki ne se site odednas rodeni nekoj e malku ponazat nekoj malku ponapred.
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:25
tokmu toa i sakav da go kazam, nema napredok bez prepreki....najgolemata filozofija e vo prifakanjeto na drugite , a i na sebe, na svoeto vistinsko Jas, na ona sto sme nie navistina, a ne na ona sto sakame da bideme.
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:26
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

So onie so koi se razbirame se ni odi mazno , bez problemi....so drugite, kaj koi senesto ni smeta, ne ni se dopagja, da im bideme blagodarni, sekoj od nas go zabelezuva kaj drugite samo ona sto go ima kaj sebe. Tie ni se ogledalo, ni kazuvaat sto treba da promenime kaj sebe za da staneme podobri lugje, zatoa treba da im bideme dva pati poveke blagodarni.
Znam deka e tesko da se pifati, ama koga nestata gi prifakame so ljubov, polesno gi transformirame....da razbereme , site sme isti, site sme edno, megju nas nema razlika.....

 

 

I mene seuste mi e tesko da prifatam nekoi lugje, ama ako ne pocneme sega, togas koga?

 

 

 




kristin ...

ti blagodaram sto se pojavi na forumov ...

ama osekam kako da me tepas ...
a ne me ostavas da placam ...

se mi se izmesa ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:38
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

tokmu toa i sakav da go kazam, nema napredok bez prepreki....najgolemata filozofija e vo prifakanjeto na drugite , a i na sebe, na svoeto vistinsko Jas, na ona sto sme nie navistina, a ne na ona sto sakame da bideme.

Sakam da ti prtam eden dokument, mozda go imas mozda ne. toa e novata poraka za ova godina, mnogu e dobra, mene mnogu mi pomogna.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 02:56
Originally posted by goor goor напиша:

kaskov bog eioiiiidfa ;ostoese nemase3 da ima tolku mnogguuu religiiii i ostaj toa site da tvrdat deka nivnata e taa vistinskata..................cccccccccpa samo toa me dovolno za da se dokaze deka bog ne postoii adzo za kakov grev zboris covece.,......ako bog bil i postoel nemalo da dozvoli da se sluci toa......inaku sto pravel og vo vremeto koga zmijata spoed bniblijata im zboruvala na eva....da ja izede taa jabolka.......i ako postoi bog toj e kjako sto veke kaza brza diktator nisto poveke pozdrav


Gospod Dozvolil ... DA vidi do KAj ke terame
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
polval Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 10:08
Religiite ne gi dozvoluva ili zabranuva Bog, religiite se sozdadeni od lugjeto. Sekoja grupa  ima svoj pogled na rabotite, svoja vistina, koe vodi do sozdavanje na mnogu religii.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.