IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сите станавме сељаци?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сите станавме сељаци?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 15:02
ne be!збунетост
..povekjeto bea i .....ostanaa seljaci!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 16:25
Зависи што се подразбира под „сељак“

Инаку, не сите, ама 60% од луѓето станаа.
24/7 траскање на турбофолк, поштување на „така викаат старите“ идеологија, некултура на јавно место... све е тоа сељанчана, т.е индикатори дек си сељак...

па сад ти види...

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 19:39
ne!...povekjeto se...rodeni seljaci !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 17:00
Originally posted by brza brza напиша:

ne!...povekjeto se...rodeni seljaci !да
... и тоа ќе се докаже кога ќе се напуни сега за цеца кога ќе дојде болен
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 17:23
...a tek , idi pa vidi im ja konstitucijata ,
pa , ke sfati chovek deka se navistina  , i toa ...."svezo" rodeni !изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 21:55
Ааа... зошто го заборавате Ацко Луцкастиот?
И Дара -Пепељара?
Па и тие ќе дојдат, не се ни тие за потценување...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 01:12
Originally posted by brza brza напиша:

...a tek , idi pa vidi im ja konstitucijata ,
pa , ke sfati chovek deka se navistina  , i toa ...."svezo" rodeni !изненадување
абе у фаца се познава уште, нормално газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
hipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 06:17
Turbo folkot e proliv neviden izmesan od arapski,indiski i koj znae uste koj stilovi od istok:((
A turbo folk pevacite se samo evtini kopii na pravite pevaci civi pesmi se daleku od turbo stil.
Mene mi e sram iskreno da pokazam i pustam na kolegite amerikanci kakva muzika slusame zasto nema razlika megju hadzi(haji) muzika i domasniot proliv :((
Se skrsija od smeenje koga im rekov deka nasata kantri muzika ja vikame turbo folk(srekja sto nemav nekoe CD da me terat da im pustam),a nivnata 'folk' muzika daleku e od seljacka :)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 15:06
Originally posted by hipper hipper напиша:

Turbo folkot e proliv neviden izmesan od arapski,indiski i koj znae uste koj stilovi od istok:((
A turbo folk pevacite se samo evtini kopii na pravite pevaci civi pesmi se daleku od turbo stil.
Mene mi e sram iskreno da pokazam i pustam na kolegite amerikanci kakva muzika slusame zasto nema razlika megju hadzi(haji) muzika i domasniot proliv :((
Se skrsija od smeenje koga im rekov deka nasata kantri muzika ja vikame turbo folk(srekja sto nemav nekoe CD da me terat da im pustam),a nivnata 'folk' muzika daleku e od seljacka :)
ехе, не ги дезинформирај така американците, нашето кантри не е турбофолкот, туку народната, изворна музика и староградските песни, далеку се тие од било какво турбо
и тоа што цеца полнела сали кај нас, не значи дека ние немаме квалитетна музика, баш напротив, имаме голем број на квалитетни музичари и луѓе кои знаат што е квалитетна музика, од сите жанрови
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:35
не знам за другите...ама јас сум тежок СЕЉАК......
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:50
Originally posted by K1nm23 K1nm23 напиша:

не знам за другите...ама јас сум тежок СЕЉАК......


Ti palestinec li si ?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 16:58
Зар само тој е сељак....еве јас сум поголем од тој
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 03:24
ова треба да го погледнете, прво ќе ви заличи на обично јадење бурек, ама ќе се изначитате вистини тага
само не знам зошто се фокусирала авторката на Скопје, ова е пошироко распространето, со промени во деталите голема%20насмевка

http://www.crnobelo.com/zabava/evergrini/8701-vo-skopje
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 19:11
Абе момци... Еве јас јавно признавам дека се посељачив. Неизбежно е луѓе. ОД 11 станици што ми ги фаќа радиото во детската, само антена 5 и метрополис пуштаат нешто што не е т.фолк. 
И сега кажете ми начин да се избега од „наочаре црнеее, у џепу бјели цвет“ збунетост

Балашевич лепо објаснува:

O narodnjaci,
sve vam je u saci
al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

плазење Ooo народњацииизненадување не

Па вика...
За нивниот успех на окупирањето на светов:
O narodnjaci,
sve vam je u saci
al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!


ЈБГ... то е тотага


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.