IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 12:01

Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Последново мислење не знам дали да газење%20од%20смеење или хипнотизиран


поарно да се смееме сега, отколку да го премолчиме како опција, па да плаче некој после. во животот сите опции се возможни, а како што знам, најдобро е да се предвиди најлошата, за да се превземат најдобрите мерки.
сигурно има причина зошто еден татко би се одалечил од своите деца.
а и уште нешто ми падна во очи.

Originally posted by tamitami tamitami напиша:

(Inaku vozrasta na decata se 4 godini i 10 meseci).второто детенце е десет месеци, што значи дека е скоро родено и дека најверојатно имало недостаток на секс. пред и после породувањето.
тоа се најосетливите периоди за еден брак.
посебно заради промените во лачењето на хормоните и сите други хемиски промени во организмот на жената. која треба да се чува од тие нагли промени во своето тело.
а тоа како што гледам не им се објаснува многу, многу, на младите мајки.
системот како систем, сакајќи да ја зачува клетката на општеството, семејството, одредил насоки како тоа да се прави. брачни советувалишта, социјални мерки, закони за семејство и сите други легални мерки.
затоа со бистра глава, само напред, tamitami.

Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:23
Колку што разбрав човеков е навистина заљубен па затоа и си заминал од дома да размислува.Не се работи дали Тамитами ќе му прости, туку прашање е дали тој навистина сака да се врати.
Точно е дека неверствата се многу чести, ама тоа да се прави малку поумешно.Фамилијата да не се запоставува и барем да се потрудел жена му да не дознае.
А и лесно е вака од страна совети да се даваат, ама јас ни самата не знам што би правела доклолку би се нашла во слична ситуација.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 18:38
Tamitami ova sto go procitav mi dava do znaenje deka ti svesno ili nesvesno si se pretvorila vo "majka na svojot maz"mazite gi sakaat i gi pocituvaat svoite majki "no ne gi posakuvaat".
(ova e odgovorot na tvoeto prasanje :"Zosto te ostavil?")Mazite baraat....
 
I iskreno da ti kazam ne mi se dopaga sto na decata t.e. na 4g kerka da i kazes se kako sto e(pa taa e se uste dete,decata do svojata 6g vozrast gi prifakaat rabotite kako sto se t.e. kako sto ke im gi prezentiras)
 
Sum pobornik za da se borime za onie koi sto gi sakame so site raspolozivi sredstva(osven decata)No dokolku ne ne saka toa e samo izmacuvanje i za dvajcata.
 
p.s.zivotot prodolzuva so nego ili bez nego samo treba da go pronajdes vistinskiot pat
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 21:21
I dovolno pari
Кон врв
maca5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maca5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 12:49
ima mnogu neverstva vo brakтагазагриженост
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 14:35
Originally posted by maca5 maca5 напиша:

ima mnogu neverstva vo brakтагазагрижености многу или една јака причина за тоа..
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 05:12
Sekoe zohsto si ima svoe zatoa shto
 
Za da ima neverstvo vo brakot mora da ima prichina i toa mnogu dobra. Koga vekje se prashuvame zoshto brachniot drugar ne zamenil so drug/a, treba najprvin da se prashame dali nie ja imame vinata. Ako nema vina vo nas, togash so eden dobar razgovor bi se reshila idninata. Vo sekoj sluchaj kje sakam da go zadrzam mazot, ama ako toj ne me saka povekje togash lep provod so drugata!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 20:23
Неверство ни во врска ни во брак... ни би простил НИКАКО...нити би барал да ми простат... тоа е тоа... со 2 збора.... потоа КРАЈне
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 21:08
Ќе го убијам ако ме изневери....во брак

А јас ... ма неее.. јас не изневерувам
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 10:41
Нешто што ме испровоцира и натера да се вклучам и напишам неколку збора

Ова е домашното видео на наставничката од Прилеп

Што ме испровоцира?
Сите ние кои коментирале за настанот сме го повредиле “достоинството“ на жената која е жртва на неморален љубовникзбунетост Пази богати-неморален љубовник???? Да е жртва на мажот , да е девојка жртва на својот дечко, ај да разберам, ама да жалам жртва на љубовник???? Нееее, јас не, тие нека ја жалат, нивно право, нивно убедување.Јас прашувам-А што мајка достоинствена жена  бара со  љубовникзбунетост. Мојот став е јасен -Секоја жена може да се разведи  бре, па нека има љубовник, не еден десетина ако и чини.
И чудно, се прашуваат зошто била суспендирана од работа? Каква врска има тоа што децата (и родителите) ја виделе на клипчето во малку поинтимна поза со својот љубовник?збунетост
Еве јас ги прашувам нив-Како една учител/ка (наставничка) може да им зборува на учениците за семејни вредности, ако самата не ги почитува? Кој од децата ќе верува? Нема ли пред себе да ја имаат сликата од клипот со љубовник?  Да се разбереме-едно е да си разведен/а, вдовец/а, но друго е да те знаат сите дека си прељубница.
И друго нешто многу важно, била жртва на љубовникот. ОК. Има закон за тоа (или нема). Нека си го тужи, нека си бара отштета.Ја уценувал? Па нека го тужи бре. Љубовник и е! Се прашувам- во такви случаи дали луѓето очекуваат мажот (изневерениот) да оди да го  брани “достоинството“ на својата “изневерничка“
Ни од жеска солидарност неможам да се сложам со оние кои ја сметаат за жртва.Жалам, ама немам милост за такви.Може сум простичка, може сум бездушна, не велам не. Ама горнион гледа, што посеала тоа пожнеела-секоја која се одлучила на таков чекор. Нека си го носи срамот, требала да го очекува.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2013 во 23:11
za tie sto neznaat kako

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 00:48
Модерни времиња ..... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
yuiop Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај yuiop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 00:51
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

za tie sto neznaat kakoЈас се регистрирав.......сега ќе знам како.......
Кон врв
yuiop Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај yuiop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 01:06
Originally posted by yuiop yuiop напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

za tie sto neznaat kakoЈас се регистрирав.......сега ќе знам како.......


абе се педери ваму....................
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.