IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
patilec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај patilec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 23:38
смеењеAMA SI GA NAJEBAJAAA намигнување
TOCNO E
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 23:42
Originally posted by NAPOLEON NAPOLEON напиша:

ГОВЕДО. Драга госпоѓо по сето ова што го прочитав едноставно сум згрозен. Начекал па си игра со тебе како што сака. Премногу му попушташ, барај од него и тој како родител да ги земе децата на по една недела кај тебе па кај него. Каква е таа свња неодговорна, ги створил децата па сега пу,пу неважи сакам да размислам, сакам да бидам беќар. Не му попуштај затоа што цел живот ќе си игра со тебе, едноставно покажи и ти заби, тој не те заслужува тебе. Ретки се жени со толкава љубов према мажот. Не се предавај ќе дојде ден кога и тебе среќата ќе ти се насмее.


Кон врв
tamitami Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamitami Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 15:08

[Nikoj za sebe ne misli deka e los, sto znaci postoi i druga verzija na prikaznata.] - citat Zbunet
 
Zbunet, nema druga verzija na prikaznata i toa e najtragicniot del od celata rabota.
 
Kako sto vika "maz mi" go citiram : Ti si se ona sto maz bi posakal, vo smisol na zena, sopruga, prijatel, ... i jas sum najgolemata budala na svet sto go pravam ova sto go pravam i nemozam da si najdam nikakvo opravduvanje pred samiot sebe sto dozvoliv ova da se sluci. Znam deka gorko ke se kaam, verojatno cel zivot, zatoa sto dodeka gledam deka ti se trudis da ne zacuvas "nas", jas nemozam da najdam sili da go napravam ona sto znam deka e ispravno da go napravam. Dodeka jas se pronajdam sebe si ti verojatno ke se svestis deka ne sum vreden da se trudis i nema da sakas poveke da bides so mene.
I da ti kazam deka verojatno za ova poslednovo ke bide vo pravo. Razdeleni sme veke 10 dena od koj sto  poslednite 4 nemame nikakov kontak. "Maz mi" kako da propadna vo zemja. Nie poleka se priviknuvame da funkcionirame bez nego i zacuduvacki i ne ni e tolku loso. Sepak e uzasno tesko da ostavis tretina od svojot zivot pozadi tebe i da gledas deka se sto si stvaral za vo idnina, odi vo nepovrat. Megutoa zivotot tece ponataka i covek mora da gi prifati  rabotite sto mu se slucuvaat  i da gleda napred. Se ke si dojde vo svoe vreme. Ima edna izreka vo koja sto veruvam, a toa e deka vo zivotot " se se vraka i se se plaka" na ovoj ili na onoj nacin. Jas nemam poveke namera da trosam nervi i solzi za nekoj koj sto frla 10 dobri godini i unistuva tri zivoti za 10/20 dena zabava.
 
 
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 20:34
Originally posted by tamitami tamitami напиша:

.........................

Vo krajna linija, {to go vrtam. Dokolku na nego ne mu e gajle za nas, i ne ostava za nekoja so koja {to pominal eden mesec vkupno vreme( dali ima i tolku), ne ni treba. ]e bideme dobro i bez nego.

Toa {to mi go pravi mene, nekako mo`ebi i bi mo`ela da mu go prostam, me|utoa toa {to im go pravi na decata, NIKOGA[!!!

Ajde nekoj neka mi ka`e kako da mu objasni{ na dete od 4 godini deka tatko mu ne saka da bide so nego bidejki razmisluva so drugata glava, namesto so taa {to mu e na ramenici!

 
Дури и да се врати, треба да го избркаш. Ако некој е спремен за „врска“ од еден месец да растури фамилија, тури му пепел, тој не ни заслужил да има фамилија, тој е незрела личност. лутиналутиналутиналутиналутина
You are fired!
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 23:50
 gi prasuvam mazit ...koj bi ostavil zena ako vredi....JAS NE... "ti si ona sto maz bi posakal"..go posakuva i go ostava.. KUKLE DA NE SI MU ZGRESILA  nesto
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 00:14
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

 gi prasuvam mazit ...koj bi ostavil zena ako vredi....JAS NE... "ti si ona sto maz bi posakal"..go posakuva i go ostava.. KUKLE DA NE SI MU ZGRESILA  nesto


изненадување изненадувањеизненадување

1. Што ти е тебе Тамитами па и се обраќаш со "кукле"???

2. "Koj bi ostavil zena ako vredi..." ако не вредела сигурно немало 10 години да биде со неа и да и прави две деца. Може и да му згрешила, на никој не му е 100% погодено ама можело да му текне пред да прави деца.

До авторката - многу ми е мило што полека се средуваат работите кај вас со децата. Сигурно ќе има и тешки моменти ама многу е важно да знаеш дека можеш без него.
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
tamitami Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamitami Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 14:17
STO SUM ZGRESILA?
 
Zar mislis deka jas ne sum se zaprasala istoto? Ili deka ne sum go prasala nego, sto zgresiv za da go zasluzam ova ili sto ne bilo vo red??? 
 
Ne ednas, tuku sto pati! I sekogas go dobivav istiot odgovor. "Nisto ne si zgresila i se bilo vo red. Ne e do tebe, tuku e do mene. Ne znam sto se slucuva so mene i nemozam ni da se prepoznaam ni da se podnesam samiot sebe za se sto napraviv"
 
Odsekogas sum smetala deka ako nesto ne e vo red vo brakot, ako na nekoj nesto mu smeta, deka treba kako dvajca vozrasni i razumni luge da se sedne i da se obide da se najde resenie na problemot. Na krajot na kraistata, Brakot e institucija na kompromisi, bez toa nemoze da funkcionira. Dokolku nesto do tolku ne e vo red, da i posle nekolku obidi da se resi i sanira, problemot e se uste prisuten, togas da se razgleduvaat drugi opcii na ziveenje. Megutoa ako on i imal nekakov problem, sto vo momentov ne go kazuva, tebalo da ima dovolno doblest vo sebe i dovolno pocit kon naseto minato i nas, da sedne na masa i da kaze sto go maci.
 
Iskreno ne mozam da najdam nekoe logicno objasunvanje, nitu pricina. Site gresime vo zivotot, verojatno i jas nekogas nesto sum zgresila, megjutoa sto i da sum napravila vo minatoto i sto ida sum zgresila, ne bilo nitu namerno, nitu tolku golemo za da on ima potreba da mi vraka na vakov nacin.
 
Zbunet , edno prasanje do tebe: Dali si zenet i imas deca? Bidejki komentarite sto gi davas se krajno sovinisticki i mi deluvaat kako na nekoj koj sto nema bracno iskustvo vo zivotot ili pak bil krajno razocaran i povreden od nekoja zenska osoba, pa sega vo site nas, ja gledas nea!


Изменето од tamitami - 16.Август.2007 во 14:29
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 20:20
Еве што му згрешила: била тука за него и со него, му обраќала внимание, му готвела, му чистела, му перела, средувала низ куќи, го планирала семејниот буџет и такви некои работи, коишто не се ич секси... Ете тоа му згршила... Тоа некој ептен зелен тип...

Јас сум сто посто убедена Тамитами дека маж ти ќе те моли да ти се врати веднаш откако девојката ќе го изгустира...
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 22:40
Originally posted by Julija Julija напиша:

Еве што му згрешила: била тука за него и со него, му обраќала внимание, му готвела, му чистела, му перела, средувала низ куќи, го планирала семејниот буџет и такви некои работи, коишто не се ич секси... Ете тоа му згршила... Тоа некој ептен зелен тип...

Јас сум сто посто убедена Тамитами дека маж ти ќе те моли да ти се врати веднаш откако девојката ќе го изгустира...
ova e do julija vo denesno vreme koja devojka znae da gotvi,cisti,pere pazi sreduva po kuki pa i da sreduva budjet najdi mi takva odma ja zimam pa ne mora da e tolku ubava
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 00:46
Originally posted by tamitami tamitami напиша:

STO SUM ZGRESILA?
 
Zar mislis deka jas ne sum se zaprasala istoto? Ili deka ne sum go prasala nego, sto zgresiv za da go zasluzam ova ili sto ne bilo vo red??? 
 
Ne ednas, tuku sto pati! I sekogas go dobivav istiot odgovor. "Nisto ne si zgresila i se bilo vo red. Ne e do tebe, tuku e do mene. Ne znam sto se slucuva so mene i nemozam ni da se prepoznaam ni da se podnesam samiot sebe za se sto napraviv"
 
Odsekogas sum smetala deka ako nesto ne e vo red vo brakot, ako na nekoj nesto mu smeta, deka treba kako dvajca vozrasni i razumni luge da se sedne i da se obide da se najde resenie na problemot. Na krajot na kraistata, Brakot e institucija na kompromisi, bez toa nemoze da funkcionira. Dokolku nesto do tolku ne e vo red, da i posle nekolku obidi da se resi i sanira, problemot e se uste prisuten, togas da se razgleduvaat drugi opcii na ziveenje. Megutoa ako on i imal nekakov problem, sto vo momentov ne go kazuva, tebalo da ima dovolno doblest vo sebe i dovolno pocit kon naseto minato i nas, da sedne na masa i da kaze sto go maci.
 
Iskreno ne mozam da najdam nekoe logicno objasunvanje, nitu pricina. Site gresime vo zivotot, verojatno i jas nekogas nesto sum zgresila, megjutoa sto i da sum napravila vo minatoto i sto ida sum zgresila, ne bilo nitu namerno, nitu tolku golemo za da on ima potreba da mi vraka na vakov nacin.
 
Zbunet , edno prasanje do tebe: Dali si zenet i imas deca? Bidejki komentarite sto gi davas se krajno sovinisticki i mi deluvaat kako na nekoj koj sto nema bracno iskustvo vo zivotot ili pak bil krajno razocaran i povreden od nekoja zenska osoba, pa sega vo site nas, ja gledas nea!



Ne mozam da bidam razocaran zosto bezgresnost ne postoi, ne mozam da si dozvolam opsesija kon edna licnost, ne mozam da ocekuvam deka nekoja zasekogas ke bide vljubena vo mene. Sovinista go vozdiga sopstveniot pol na steta na drugiot, ne se cuvstuvavm kako maskoljubec, niti bev ekspliciten vo rangiranjeto na polovite.

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 04:54
ехехее колку вакави примери има може и да остане во брак чисто зашто неговата љубовница не сака да се врзува за нешто сериозно ( зс може он и деца  да има )али па затоа може да си теркаат до кога сакаат а жена му хехе па има да избира суета ( да се разведе и да си брка свој самостоен живот ) или да трпи се заеади децата да бидат со татко, мн просто .....
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 17:21
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Еве што му згрешила: била тука за него и со него, му
обраќала внимание, му готвела, му чистела, му перела, средувала низ
куќи, го планирала семејниот буџет и такви некои работи, коишто не се
ич секси... Ете тоа му згршила... Тоа некој ептен зелен тип...

Јас сум сто посто убедена Тамитами дека маж ти ќе те моли да ти се врати веднаш откако девојката ќе го изгустира...
ova e do julija vo denesno vreme koja devojka znae da
gotvi,cisti,pere pazi sreduva po kuki pa i da sreduva budjet najdi mi
takva odma ja zimam pa ne mora da e tolku ubava


Јас мислам дека такви девојки има многу, ама можеби се лажам... Не знам...


Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 17:37
Мислам дека тема е како тамитами да го реши најдобро проблемот и да се држиме до темата. Мое мислење е дека тамитами треба под хитно да го шутне говедото, под хитно да поведе бракоразводна парница и да бара поделба на имотот и одговорностите со него. Знам дека тоа многу тешко ќе и биде, но ќе видиме тогаш дали говедото со ороспичето ќе може да се шета кога и каде сака, а дома ќе треба да чува мало дете. Ороспичето под хитно ќе го откачи, а он ќе и ги бакнува нозете на тамитами за да се врати дома. Куче кое се научило пред месарница повторно ќе го направи тоа, затоа не треба да му се опрости.
NEMA POTPIS
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 18:11
Говедо е вистински збор. Знам дека е тоа тешко за мајка, но опни му едно дете, закачи му алиментации, земи му се што има, да видиш, нема повеќе да му се дига на к*рвичиња, подобар лек од шкопење е тоа. лутиналутиналутиналутиналутина
You are fired!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.