IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Неверство во брак
    Испратена: 22.Ноември.2018 во 22:55

најдете заедничко хоби, можеби планинарење, пинг-понг, велосипеди, таман за децата бонус дружба ...

не сум во брак, но ко да сум заради икс околности, та можам да кажам ако сте венчани нормално амортизер треба да е Црквата, најдете заеднички Духовник дури и не сакале да живеете Воцрковено, та од спунт да ве спомне во Молитвите, во спротивно терајте психолошки консултации, просто е, за секоја криза треба амортизер, по некогап доволно е самоиницијативно тоа да се истера, понекогаш ниту цело пошироко Семејство не може да помогне, особен случај со градските и веќе ни по Комшии не одат на кафе а не пак редовно со Роднини да си полираат Чест, останува само пријателско колегијално амортизирање а тоа е повеќе за шмирглање чалам отколку полирање Чест ...

скинете го фејкбук од својот живот, сакале нејќеле местото пред се' се користи за маркетинг и војаеризам агитпроп и сајбер-секташтво за претурање претежно трендови и похоти, дека е лесно не е, лајкохолизам не е заебанција ама ќе треба време за да разбереме дека Народ по социјалките се навлекува, тоа еФорум знае да навлече Чоек каде под псевдоним се тера дебата, а не пак ќумез ко фејкбук каде личното прераснува во себично, каде најчесто најдобрите амортизери се живеење туѓи животи и сплеткарење од немукает, сетне чорба и еден убав збор на Ќена ти да и каже некој лично ојде Бате ти утре од инат кај комшиката и ето га кој ви е крив што не сте разбрале дека местото и за небрачни е жива кал од аспект на К*рвалук, просто е и 50% само да се изврзани таму луѓе заради вакви или онакви телесни похоти и вас а за жал и вашите Деца ќе ве заплиснува таа енергија, зар живеејќи во Скопје не го дишете од спунт сето загадување, шти очекувате!?

знам горниов абер болно звучи, посебно ако фејкбук ви станал главна спона за информирање комуникација и дружење, капак ако најубаите спомени таму ги споделувате и тоа е тоа, електро-бројлери кои само чекаат ден кога че спука некоја електро-депресија од каква и да е природа, та чим тоа го верглаат виртуални гуруа што понатака [1]

Кон врв
jov4e82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jov4e82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2018 во 18:46
Zdravo na site imam 37 godini vo brak sme 8 godini imame 2 decinja
imavme ubav brak no od moja negriza odnosite ni se zaladija.
sednavme razgovaravme i rabotite se smenija pocnav nova stranica ispolneta so ljubov no posle nekoe vreme i fativ na soprugata chat ovi flertuvacki so eden nejzin prijatel, bese bolno iako mi kazuvase deka nema nikakva vrska se bilo sala, od revolt i bes najdov edna i samo ja slikav perverzno bez nikakov fizicki kontak se desi samo ednas i poveke ne mi paga ns pamet takvo nesto, soprugata mi gi najde slikite ja skrsiv totalno a sakam da promenam se sakam nov pocetok zasto ja sakam a znam deka i taa mene iako ne mi pokazuva, razgovarame i na sekoj mozen nacin baram da mi dade sansa. dajte nekoj sovet
Кон врв
диди Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај диди Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2017 во 12:21
само да те поздравам и да ти кажам дека јас го поминав и тој пат. Го фатив маж ми со друга во која очигледно е заљубен. се разделивме доаѓаше молеше да се вратиме дека наводно расчистил со неа и сватил што губи. После неколку месеци дознав дека всушност воопшто не расчистил со неа и дека понатаму се гледа со неа. Згора на се имаме 3 деца и сме жртви на семејно насилство. Никогаш нема да заборавиш и никогаш вистински нема да му простиш. Секогаш во срцето ќе го имаш тој црв кој што на секое негово излегување ќе те наведува да размислуваш дали е со неа или не. Расчистиси во главата дека вината не е до тебе. Не си ти таа што фатила друг, не си ти таа што ги остава децата на милост и немилост. И на крај не си ти таа која што го растура семејството. Нападот е најдобра одбрана да знаеш. А дека ќе успееш, ќе успееш. Јас сум среќна што децата конечно ми се насмеани, весели и јас сум смирена и сталожена и реално можам да гледам на работите и да се соочам со проблемите за разлика од него. Вината нека си ја бара он не ти.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2016 во 21:32
Originally posted by Nurce26 Nurce26 напиша:

Море го оставам ич око не ми трепнува. И децата нема да ги види веќе. Не е тоа за простување во никој случај, се пакувам и од тој момент сме непријатели.


,,,,a sho da ti naprai on ako ti na dezurstvo ,,,akhm,,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Nurce26 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Октомври.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nurce26 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2016 во 15:48
Море го оставам ич око не ми трепнува. И децата нема да ги види веќе. Не е тоа за простување во никој случај, се пакувам и од тој момент сме непријатели.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2016 во 14:07
Eve uste eden slichen primer , neverstvo koe sopruznikot go obelodenuva preku (po mene degutantni ) show emsii od tipot na sprskata Preljubnici .....
No sepak,sigurno i ne bi se vpustil vo vakva drama dokolku ne se posomneval deka sepak zhenata go izneveruva i sigurno imal namera da ja ocrni javno ...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2016 во 14:03
Originally posted by tamitami tamitami напиша:

Sto da pravis koga ke doznaes deka mazot to te izneveruva so druga zena.  Eve situacija:
.......
Dali da go prekine brakot ili da se bori da go socuva iako nema pozitivni signali od drugata strana?сршено%20срце


Eve eden primer kako eden soprug resava slichna situcija , i spored mene ova e najpravilnoto resenie ...
Nekade na forumov od nekogo procitav (ne se sekjavam kade bese toa ) ...Koga kucheto/kuchkata ednas ke posegne po koskata togas ke posegne i sleden pat bidejki go znae odlichno patot do kasapnicata....

Љубовната афера на сопругата ја претвори во интернет “сапуница“

Еден оженет човек го „запали“ интернетот и социјалната мрежа Редит, со својот блог за откривањето дека сопругата го мами со друг маж.

Целиот негов текст има повеќе од 10.000 знаци, а во него напишал како дознал дека сопругата го изневерува и дека потоа изнајмил приватен детектив да ја следи, а патем дознал дека веројатно и брат му е измамен од својата сопруга.

Оженетиот маж минатиов викенд ја запали социјалната мрежа „Редит“ откако во реално време ги објавуваше сознанијата за измамата на сопругата.

Три дена пишуваше за сите настани, најпрво претставувајќи се себе си и сопругата Џени.

Весникот „Хагингтон“ објави текст со најинтересните делови под наслов „Маж во живо го пренесува неверството на својата сопруга и ова е подобро од било која сапуница“.

Еве како изгледаше тоа:

„Мојата сопруга Џени и јас сме во брак 8 години. Кога се запознавме имавме само 22 и двајцата дипломиравме. Беше супер досега, никогаш не сме се расправале за да се разделуваме не некое време или нешто слично. Еден на друг си дадовме лозинки од телефонот и е – поштата.

Џени утрово спиеше и мојот брат и прати порака. Сопругата на мојот брат Карла и Џени планирале да одат на излет надвор од градот, додека јас и брат ми заедно со неколку пријатели сакавме да гледаме фудбал.

Одлучив да одговорам нешто глупаво и смешно, па ја отворив претходната порака за да смислам добра фора. Другата порака по ред беше од некој тип кој се вика Зак. Не знаев кој е тоа, но последното што и го испратил беше срценце.

На мој ужас таму се наоѓаше експлицитна сексуална расправа за тоа што сака да и направи на Џени во кревет. Пронајдов неколку заеднички голи фотографии. Поголемиот дел беа испратени меѓу 1 и 4 наутро.

Сфатив дека жена ми ме изневерува.

Ми требаше некое време да разберам дека ова е крајот на нашиот брак. Сето среќно време што го минавме заедно, сите убави моменти, патувања, романтични вечери, сето тоа не и значело ништо. Го затворив телефонот и заминав во тоалетот да се освежам додека Џени спиеше.

Во соработка со „редиторите“  изнајмив приватен детектив. Како што очекував Џени се најде со Зак, но и Карла – жената на брат ми, се сретна со некој.

„ Стигнаа во хотел. Џени и еден странец влегоа внатре, а Карла е веќе таму. Странецот е веројатно личноста со која Карла ме изневерува. Тој изгледа како просечен човек, иако е прилично низок. Не разбирам како детективот успева да ги следи, а да не изгледа сомнително.

Џени зема клуч од соба и тројцата луѓе се упатија кон лифтот. Моментално не знаеме повеќе, не знаеме што се случува во собата. Истражувачот го интересира дали да чека пред хотелот или за денес е готово? Веројатно остатокот од денот ќе го поминат во хотелот и тука ќе спијат.

Во ред, значи сите во хотелот прават нешто, веројатно имаат сексуални односи. Помислата на мојата жена со друг човек ме тера на повраќање, но некако се носам со сето тоа. Нема начин мојот детектив да се качи на спратот од хотелот и да дознае што се случува. Ќе остане пред хотелот уште неколку часа.

Работите дополнително се искомплицирале кога измамениот сопруг одлучил да му каже на својот брат што се случува. Најпосле двајцата одлучиле да поразговараат со своите сопруги.

Разводот е неминовен.

„ Од она што ми го кажаа, Џени спие со мажот, а Карла не, иако имала намера. Не знам веќе во што да верувам. Џени ме прегрнуваше и плачеше, ми ја уништи маицата. И Карла плачеше, но не му пријде на својот сопруг.

Мојот брат имаше израз на олеснување, но и лутење. Некои 15 минути ја навредуваше. Јас бев бесен. Мислев дека имаме одличен брак.

Ја прашав колку долго трае ова и како се запознале таа и Зак, ми рече пред неколку недели. Бев скршен, но јасно ми е дека е тоа нешто што таа го сакала. Нормално, си поигра со моите чувства, но очигледно не е личност која се врзува со срце.

Сака да спие наоколу, и што се однесува до мене тоа е во ред. Но, тоа нема да се случува додека сме ние заедно, така што продолжувам со развод, според првобитниот план.


Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 12:22
....a na toa gevgelichani bi rekle:


-"mi meer!!'' да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 11:01
Беровчани би рекле: „ Малеее “!ма ајде

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2013 во 16:16

-''A teen or teenager is a person aged from puberty to maturity.''

..........
-"Puberty is a period of several years in which rapid physical growth and psychological changes occur, culminating in sexual maturity. The average onset of puberty is at 10 or 11 for girls and age 11 or 12 for boys.


...ama  , jas veruvam deka zlatniov nash....povekje znae !да

...barem koga se raboti za toa,... neshto....bukvalno da go sfakjash !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2013 во 14:32
Originally posted by емил емил напиша:

... Во краен случај тинејџер на 9-11 години ...


Емил, ептен ме збуни!изненадување
не кажувај никому
На оваа возраст не може да се рече дека е тинејџер туку е дете.  голема насмевка

Тинејџери се од 13 до 19 години.
______________________________
македонски        англиски   изговор   
13                        thirteen      (тин)
 
...   ...    ...   ...   ...   ...
19                       nineteen      (тин)
______________________________
возраст                     age       (ејџ)      

teen + age = teenage    (тинејџ)
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 01:05
,,,,,ahm,,,,bev tamu koga i kazhuvashe,,,,загриженост
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 00:37
ti pa da ne ja znaes i komsivkataзбунетост
vivi
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 19:35
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

jas pa se prasuvam kako Gabi znaela za toa...taa ni kaza na site najprvaгазење од смеење
,

,,,,aj pa sega i ti ,,,komshivkata i kazhala,,,смеење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.