IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Рам мемории
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рам мемории

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 06:13
abe nema ram uste vo mak ddr3 vidi pak da ne e ddr2 nema sansi da ti bide so ddr3 ram
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 00:17
ako te ostava motherbord da si stavis 2gb ram stavisi ne se mnogu skapi, denes da imas 2gb ram je minimum. 
vrtyuwged
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 10:52
samo stavaj ramovi dodeka ne pukne maticnata
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 03:46
jas ne imam slusnato uste motherboard da pukne od poveke ram.
vrtyuwged
Кон врв
fatal1ty_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatal1ty_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 19:39
Originally posted by forilhan forilhan напиша:

Ја отварам оваа тема зошто имам компјутер со 2,66 intel celeron процесор а матичната плоча ми е BIOSTAR 945GZ Micro 775 SE    а рам меморијата му е DDR2 256mb 533Mhz, и сега сакам да му ставам уште една 256 рам. но проблемот е што рамот што го имам е DDR2 256Mb 400Mhz, сега другарчиња кажете ми дали смеам така или не ,( значи дали смеам една рам со 533Mhz, а друга со 400Mhz) thanks


smeta i toa kako nemoj da gi mesas moze da ti se zaebe maticnata a so nea i se sto ti e povrzano (graficka,zvucna,modek,procesor i taka nataka)
ova ti go kazuvam od iskustvo mn vakvi slucaevi mi pominale niz race pozzz
Кон врв
vladgo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladgo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2011 во 12:57
Originally posted by forilhan forilhan напиша:

Ја отварам оваа тема зошто имам компјутер со 2,66 intel celeron  процесор а матичната плоча ми е BIOSTAR 945GZ Micro 775 SE    а рам меморијата му е DDR2 256mb 533Mhz, и сега сакам да му ставам уште една 256 рам. но проблемот е што рамот што го имам е DDR2 256Mb 400Mhz, сега другарчиња кажете ми дали смеам така или не ,( значи дали смеам една рам со 533Mhz, а друга со 400Mhz) thanks
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.