IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - 10 najcesti greski pri fotografiranje
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

10 najcesti greski pri fotografiranje

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:26
MISLAM DEKA MIRE UBAVO KAZA ILI DA KAZAM PARAFRAZIRA... ZA TEHNIKATA NEMA STO MNOGU DA SE NAUCI , NO NEKOJ NOV PRISTAP ILI NOVO GLEDISTE... KAKO ZA KOGO, NO MISLAM NE E NA ODMET I DA SE CUE I VIDI DRUGA IDEJA I MISLENJE
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 07:24
Originally posted by moz pos moz pos напиша:

:) jas ja imam taa postarata ...tretoto izdanie od istiot pisatel Wink


No Ljubitel sum na pecaten materijal ,pa imam dosta drugi procitano. Vo osnova site se isti..Koja i da se zeme (nad 100 strani) nema sigurno da se pogreshi...Znaci za osnovi na fotografija nema sto da se rasfrlate so pari za razlicni avtori...

Me interesira dali ima nekoj soznanie za knigi koi se povekje od osnova vo fotografija...Nesto pospecijalizirano kon opredelena nasoka...
Toa mi e poproblematicno da najdam...


Na pazarov vo makedonija pretezno se ili osnovno nivo ili editorial...


Dzirni vo knizarceto vo Ramstore. Imase ponesto specijalizirana literatura za fotografija (vo celo, na kraj, se smesteni).
Mislam deka imase za svetlo, studiska fotografija, nesto okolu stock i reklamna fotografija ...

Dodusa odamna gi gledav, ama ne e roba koja previse se trosi.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 07:27
Originally posted by Igor-T Igor-T напиша:

Moderatorot neka kazhe, ako e vo red,
mozham da pushtam linkovi od kade da ja simnete:

The Photographic Eye: Learning to See with a Camera
http://www.amazon.com/Photographic-Eye-Learning-See-Camera/dp/0871922835

i

The Digital Photography Book
od Scott Kelby
(
znete koj e toj, neli?... Big%20smile)
http://www.amazon.com/Digital-Photography-Book-Scott-Kelby/dp/032147404X/ref=pd_bbs_sr_1/002-2297942-1605642?ie=UTF8&s=books&qid=1182381165&sr=1-1



Pozdrav

Igor



Ic ne se sekiraj Igor. Tolkavi tupadzii ne sme.

Glavno gledame da se odrzi pristojno nivo na komunikacija i da ne se zabeguva (previse) od fotografijata kako tema Wink
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 08:57
Originally posted by Mire Mire напиша:



Dzirni vo knizarceto vo Ramstore. Imase ponesto specijalizirana literatura za fotografija (vo celo, na kraj, se smesteni).
Mislam deka imase za svetlo, studiska fotografija, nesto okolu stock i reklamna fotografija ...

Dodusa odamna gi gledav, ama ne e roba koja previse se trosi.


A da tamu ima ubavi izdanija, ustvari koj e zainteresiran za kniga po fotografija ,tamu ima se sto moze da se najde na makedonskiot pazar...
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 19:17
@Igor-T
SUper e
The Photographic Eye: Learning to See with a Camera...bas denes od nea procitav toa sto mi trebashe...Ima i nekoi vezbi...Zamislena e kako skipta za ucenje (da ne recam ucebnik po fotografija)


Изменето од moz pos - 23.Јуни.2007 во 19:20
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.