IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Омилена книга од детството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилена книга од детството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
Автор
Порака
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:22
првите сеќавања од најраното детство ми се поврзани за сликовниците со Хајди... едвам чекав мајка ми да рече дека ќе оди во библиотека за да си ја земам следната сликовница што не сум ја прочитала...

 конкретно од книгите , до ден денешен прва љубов ми е "Големи и мали" од Бошко Смаќоски . Никогаш нема да заборавам колку се смеев и колку уживав додека ја читав...и сега понекогаш знам да ја земам и да ја препрочитам и одново да се смеам и да уживам во неа како и првиот пат...
морам да ги спомнам и "20000 милји под морето" (Жил Верн) како и "Втората смена"(Велко Неделковски)...кога и да помислам на детството- спомените ме врзуваат најмногу за овие книгисреќа

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
XStrongAngelX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
секојдневна форумџика

Регистриран: 15.Август.2010
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај XStrongAngelX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 11:45
"хајди" и "петар пан" дефинитивно
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба

Кон врв
XStrongAngelX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
секојдневна форумџика

Регистриран: 15.Август.2010
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај XStrongAngelX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 11:50
i Robinzon Kruso
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заеба

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 13:59
Neznam dali veke imam napisano ovde...moja najomilena kniga vo detstvoto  bese..
Haklberi Fin.....a isto i Tom Soer......
dvata lika se i vo dvete knigi, megutoa sekoj e glaven lik vo svojata....sepak ovaa za Haklberi nekako poomilena mi bese...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 17:43
hajdiголема%20насмевка
Кон врв
Hakuna Matata Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
ZAOSTANAT

Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hakuna Matata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 20:02
kasni porasni
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 20:53
Ножичиња штракалчиња,Девојчето со кибритчињата.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31921
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 21:08
Zoki poki....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 00:00
Celiot opus na Zil Vern...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 14:25
И Хајди си ја сакав многу покрај ‘‘Малиот Принц‘‘, едно време дури сакав да ме прекрстат во Хајди.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 14:17
-Vtorata smena
-Golemata shuma
-Hajdi

ovie mi bea edni od poomileniteсреќа
..sekogas se pronaogav vo ovie knigi...koga gi citav obavezno si fantazirav kako sum i jas tamu i kako se druzam so likoviteмечтаење

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 14:19

i da ne gi zaboravam

Stracka kasha varelaголема%20насмевка   i
Racko plackoголема%20насмевка
ovie vo vtoro ili treto  odelenie gi ucevme...
 


Изменето од MyWay - 18.Октомври.2010 во 14:22

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
vkk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vkk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 22:34
DECATA OD PAVLOVATA ULICA
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 07:56
Дружината братско стебло, Втората смена, Капитал, Зоки Поки, Белото Ромче, Магарешки години... голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.