IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Идеално семејство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Идеално семејство?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 16:43
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by Popi Popi напиша:

Nema takvo, neznam barem jas nitu sum slusnala nitu videla takvo. голема%20насмевка
 

 


Има бе мило.......дојди ми на гости.....
 
Interesno bi bilo i toa da se vidi.  голема%20насмевка Samo ke posedam edno dve nedeli za vpecatokot da bide traen. Moze taka? големо%20гушкање
 
Koga velat idealno, jas podrazbiram bez tronka nedorazbiranja i vikotnici so decata ili slicno. Toa bi trebalo da bide idealno ili barem jas taka podrazbiram. збунетост
 
 
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 13:56
Idealno semejstvo e ona vo koe negovite clenovi imaat megusebna doverba i pocituvanje: i koga im e ubavo i koga se karaat, koga se otvoreni kon site, a site golemi problemi i tajni ostanuvaat vnatre vo semejstvoto.
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 15:19
ne postoi idealno semejstvo problemi sekogas ke ima no dokolku nema razbiranje tie ke bidat se pogolemi stom se sluci problem treba brzo da se resi i da se zaboravi sto podolgo se resava tolku poloso i ima sansa uste poveke da se sluci uste nekoj problem zs koga sme luti se ni smeta i vo se barame samo kavga kako bi dokazale deka ne sme nie tie koi gresime deka drugite sekogas gresat taa nekoja si gordost sto ja imame sto ne ni dozvoluva da popustime. |Taka nisto ne se postiga samo poveke nervozi poveke glavobolki pomalku ljubov i poveke sansi da se skrsi taa ljubov
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 13:14
Идеалното семејство не подразбира постоење на апсолутна хармонија...и непостоење на караници, расправии, недоразбирања.......

Напротив........идеалното семејство подразбира брзо, експресно, споразумно решавање на недоразбирањата.....

Во идеалното семејство постои хармонија која повремено е нарушена од некоја причина......Но самото тоа (семејството) има механизми со кои ја возобновува хармонијата и пак има семејна рамнотежа........

Ако ја утупив на крајот....ПРОСТЕТЕ........за вакво семејство зборувам јас........во вакво семејство живеам.....и се плашам дали вакво семејство самата ќе бидам во можност да формирам.......
МИР со сите
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 14:20
Decata formiraat semejstva na kakvi se naviknati. Dokolku go nemaat toa se trudat da go stvorat.намигнување
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 15:33
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Идеалното семејство не подразбира постоење на апсолутна хармонија...и непостоење на караници, расправии, недоразбирања.......

Напротив........идеалното семејство подразбира брзо, експресно, споразумно решавање на недоразбирањата.....

Во идеалното семејство постои хармонија која повремено е нарушена од некоја причина......Но самото тоа (семејството) има механизми со кои ја возобновува хармонијата и пак има семејна рамнотежа........

Ако ја утупив на крајот....ПРОСТЕТЕ........за вакво семејство зборувам јас........во вакво семејство живеам.....и се плашам дали вакво семејство самата ќе бидам во можност да формирам.......
 
Taka moze.  Ako veke vo idealnost se podrazbiraat i povremenite raspravii, nedorazbiranja vo vrska so nekoj naiden problem a duri ponekogas i od premorenost, togas veke komotno mozam i jas da se vbrojam vo takvite "idealni semejstva".  голема%20насмевка  A za brzo i sporazumno resavanje na problemite epten sme pogodeni so mojot soprug. Kako cigri sme i dvajcata, ne smee nisto da ni omane. голема%20насмевка
 
I jas rastev vo takva harmanoja za koja sto ti zboruvas, i veruvam deka i ti ke si ja najdes istata ili pak slicna vo koja ke bides srekna i ke se gordees, taka tainstveneno vo sebe. големо%20гушкање
 
 
 
 
 
 
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 20:36
AMIN
МИР со сите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.