IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - MSN Messenger
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MSN Messenger

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 20:22
Originally posted by elEnaAaA elEnaAaA напиша:


hitno mi treba program za vlaganje vo msn
ve molam za pomos
fala


Не мораше нова тема , дечкото те изневерва а па да му хакниш :)

Сима таква можност на мсн плус скрипта е ама треба неколку фајлови да му пратиш и како што кажа даркхакер без keyloger неможи :) уште мема програмче што ќе ја напишиш е маил адресата , да се стануваше така хакер сите ќе бевме хакери :)
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:28
djole Да ти дадам ја едно мсн па ти да ми го кажеш пасс ке може така и не спамирај повеќе сите постови ти се спам а за тоа се добива бан   

Изменето од Dark HaCkeR - 26.Мај.2009 во 23:29
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 15:25
aj ako mozete da pomognete..go simnav noviot msn ama koa ke se uklucam na moj mail mi gi nema kontaktite...so treba da napravam za da gi ima?
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 16:43
Originally posted by maki_seker4e maki_seker4e напиша:

aj ako mozete da pomognete..go simnav noviot msn ama koa ke se uklucam na moj mail mi gi nema kontaktite...so treba da napravam za da gi ima?


Како ти ги нема контактите сигурно си ги избришал ако ги нема. збунетост
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 16:59
ne be koga ke otidam kaj drugarkai se uklucam mi gi ima
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:40
reinstall na messenger Lolz

--------------------------
ili nekoj ti ima cackano u My SHaring Folders prasaj nekoj blizok mozda ti go ima izbrisano fajlot Contact Log

Изменето од terminator4e - 13.Јули.2009 во 23:41
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:43
Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by elEnaAaA elEnaAaA напиша:


hitno mi treba program za vlaganje vo msn
ve molam za pomos
fala
Не мораше нова тема , дечкото те изневерва а па да му хакниш :) Сима таква можност на мсн плус скрипта е ама треба неколку фајлови да му пратиш и како што кажа даркхакер без keyloger неможи :) уште мема програмче што ќе ја напишиш е маил адресата , да се стануваше така хакер сите ќе бевме хакери :)

brat edna rabota haker ne se stanuva ako haknes na nekogo msn ima i drugi raboti sto treba da naucis
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2009 во 15:47
Јас направив ем ес ен-адреса со сопствен мејл провајдер...
predrag@mladenovski.mk...АЛИ,немам инбокс...ми пишува дека не ми е авторизирана адресата,кога се вклучувам на инстант чет,ми се појавува поп-ап,за да ја авторизирам адресата,кога го селектирам поп-апот,ме носи на страната на ем ес ен и ми предложува да кликнам на линк кој ќе испрати друг линк на мојот и-мејл,за да можам да го авторизирам членството...НО,тоа сеуште се нема случено.Кога ја креирав адресата,не ми предложи ни алтернативен и-мејл,за упатување и-мејлови,ако некој има искуство со ова и може да ми помогне,ќе му бидам благодарен.

Имајте ЗгоДен Ден!!!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2009 во 20:35
Originally posted by Предраг Предраг напиша:

Јас направив ем ес ен-адреса со сопствен мејл провајдер...
predrag@mladenovski.mk...АЛИ,немам инбокс...ми пишува дека не ми е авторизирана адресата,кога се вклучувам на инстант чет,ми се појавува поп-ап,за да ја авторизирам адресата,кога го селектирам поп-апот,ме носи на страната на ем ес ен и ми предложува да кликнам на линк кој ќе испрати друг линк на мојот и-мејл,за да можам да го авторизирам членството...НО,тоа сеуште се нема случено.Кога ја креирав адресата,не ми предложи ни алтернативен и-мејл,за упатување и-мејлови,ако некој има искуство со ова и може да ми помогне,ќе му бидам благодарен.

Имајте ЗгоДен Ден!!!


Неможиш никогаш да ја авторизираш таа адреса, значи ако сакаш авторизирана адреса треба да ти направена на хотмаил, yahoo, или gmail. намигнување
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 00:23
Предраг доколку го имаш тој маил активен и ти работи, МОРА да функционира авторизацијата, јас имам креирано на приватен домејн мсн и функционира 100%. Правиш некоја грешка сигурно.

Мислам дека ова тема требаше малце во друг правец да ја истерате, али океј е ипак, програма за хакирање мсн-и не постои, и едино можат да ви фатат пасс со кејлогер или со фејк мсн веб, како шо имаја кажано некој членој погоре.

Бек ту топик. По излегвањето на Windows Live 9.0, блокиран е пристапот со користење Windows Live 8.5 т.е. при конектирањето бара апдејт инаку не ве остава да го користите мсн-от. Сепак мислам дека малце луѓе го користат и го сакат 8.5, еве начин на кој шо можите да останите со тој мсн.

1. Download: http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip
2. Exit msnmsgr.exe
3. Отворете го msnmsgr.exe со ResourceHacker.exe.
----(Претежно се наоѓа во: "C:\Program Files\Windows Live\Messenger\")
4. Одете во: Version Info->1->1033
5. На 3та и 4та линија, заменете го бројот “8,5,1302,1018“ со “14,0,8089,726“, а на 14та и 19та “8.5.1302.1018“ со “14.0.8089.726“ (разликата е само меѓу запирките и точките, ама мора да биди запазена!)
6. Compile script, File -> Save.
7. Стартовајте МСН и логирајте се. И то е то :)

П.С. Незнам колку е дозволено ставање директен линк на форумот, али ипак програмата е фривер.

Тестирано и функционира сеуште. Гуд лак :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:34
мојот Messanger нешо заебава... ако некој смени ник кај мене не се мења туку си останува истиот... го преисталирав ама нишо... што да праам?????
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 03:18
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

мојот Messanger нешо заебава... ако некој смени ник кај мене не се мења туку си останува истиот... го преисталирав ама нишо... што да праам?????

Пробај избриши го фолдерот со контактите.
==========================
C:\Documents and Settings\UserName\Contacts\email@
C:\Documents and Settings\UserName\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\email@
==========================
Можда има некој проблем со фајлојте внатре, активирај скриени фајлој, и све шо ќе начекаш избриши, па кажи дали ќе завршиш работа.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 13:48
Зоки фала многуу
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 20:32
Help pleaseсреќа

Windows live messenger-от ми е хакнат, или појма немам што се случува...

Не ми го препознава пасс-от, го ресетирав повеќе пати и добивам порака со црвени букви: signing in is blocked.....

Шо да правам?
Фала однапредголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.