IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Вируси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вируси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
markomk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај markomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 15:24
virusi?голема%20насмевкаmoeto dobro utro среќаkolku i da sakas da se zastitis mislam no way збунетостpak ke zakacis nekoj,zato isprobajtego linux od iskustvo ne od neso drugoсреќаbtw komp si go formatiram recisi sekoj den :D nemam antivirus p.s. me mrzi da istliram плазењеa ponekos deepfreeze i to pomaga :)
sepak jas si odam na linux suse
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 15:57
Ммм ни Линукс не е некоја сигурност за Тројанинамигнување

затоа чоек треба да си прајт формат секои 3 месеци ако е на нет подолго време среќа но сепак треба да се има и антивирусен според мене но кажав и тоа не е некоја заштита! Сепак Интеренет е глобално село па има свашта па затоа едино формат му е целосно чистење на компјутерсреќа
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 09:36
...............................................................сршено%20срце
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 23:11
Kaspersky земи да не ти се скрши пс со се тројани немој вакви тажни емоцииголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 13:06
jas najdov virusi dva na dve razlicni mesta programi: trojan horse generic5, crypt.exe, imam programce so 6000 plus database ovije dva gi nema.
 
sto sakam da znam (barav i na google) dali mozat da se izvadat samo virus bez da se osteti programceto deka znam crypt.exe ke je mnogu tesko deka je setup file, teba programot celiot de se prepravi pak a i koj ke go pravi toa. dali ima moznost programite da se zastitat ili ne bez da se izvadat celite.задоволствосреќаголема%20насмевка 
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 17:53
format togas no nenzm zasto pa i od kaj programot ke ti se unisti. ednostavno ili format ilio brisi .exe ili stavi si antivirus soodveten na konfigyracijata na tvojot PCголема%20насмевка
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 18:01
virus so e to? ehehhe probale kaj mene ama isto ko vkamen da se udrile heehe
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:36
toa je to SeXY treba nesto de se pravi ali sto ke je prven i prven ke treba da si napravam backup ne je golemo nekolku kb, za da ne si go rasipam i da go baram pak, ili ke treba programce samo za nego ili ne ke vidime, ili ke si go pocuvam za vo idnina mozi nesto da se najde ako ne se rasipi od stojenje do togas i ako ne izlezi nesto drugo.задоволствосреќаголема%20насмевка
vrtyuwged
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 02:19
weeee zs mi izbrisavte komentar t.e. prasanjeto?????? ne mi e jasno
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
markoivanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај markoivanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 18:51
Mojot rekord na virusi e 128(taka"kasperky internet security" veli.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 22:28
Originally posted by markoivanov markoivanov напиша:

Mojot rekord na virusi e 128(taka"kasperky internet security" veli.


128 различни видови, или само infected files? Ако е само за фајлови, тогаш мој личен рекорд е 1739 заразени фајлови......
Инаку рекорд за вируси до сега закачени одеднаш е 49 различни кај мене...... голема%20насмевка


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 23:54
Денес со Нортон-от едвај очистив едно компјутерче полно со 1238 заразени фајловим а колку видови беа не ги броев. Два тројанци и еден вирус од gampass "фамилијата" едвај ги очистив. Спајвариња, адвариња и такви други вариња питај бога колку ги имаше. Некои луѓе не слушнале за заштита, па тоа ти е? Море требаше да му опнам еден формат, а не да се е.... цел ден!!!!!!



Изменето од којсумјас - 08.Март.2008 во 00:00
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 03:03
Помагајте луѓе, незнам што да правам.....
Кога ќе го вклучам ком. ако не го исклучам Kaspersky, нон стоп ми се рестартира компјутерот.
Кажете дали мајката му е реинсталирање на компјутерот или што?
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 03:04
Мајката му е деинсталирање на Касперски и инсталирање на нов анти вирус.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.