IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Вируси
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вируси

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 20:13
Не сум имала некое искуство со вируси, тројанци чат-пат се појавуваат.
Го имам BitDefender 9 , одлично ли „лови„ тројанциве.Не одам на сајтови каде што имаа вируси немам потреба.

Го имам инсталирано и BitDefender-Removal Tool za WIN 32,но никогаш не се појавило ништо...

Благодарение на амстел кој така речено се грижи за мојот лаптоп како и за ПС, немам никакви проблеми околу ова.Добро е кога имам кому да се обратам за помош :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 20:47
Na mojot kompjuter se nema problemi od virusi go imam od 2003(ili 2002) i niedno virusce nema
a na kom od mama sekoja nedela ke se najdat 1-2 virusi da ne bese Ad-Aware SE Personal kompjuterot ke i crknese a go kupija 2005, inace imase kasperski i go odinstalira problemi pravese premnogu inace sega ima AntiVir guard neso taka bese
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Gargi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gargi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 21:24
za najdobro da si se spasite od viruvcinja i takva rabota ve sovetuvm da si instalirate DeepFreeze a ne antivirusi za da vi bidat kom.kako traktorcinjaLOL
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 00:01
Originally posted by Emus Emus напиша:

Na mojot kompjuter se nema problemi od virusi go imam od 2003(ili 2002) i niedno virusce nema
a na kom od mama sekoja nedela ke se najdat 1-2 virusi da ne bese Ad-Aware SE Personal kompjuterot ke i crknese a go kupija 2005, inace imase kasperski i go odinstalira problemi pravese premnogu inace sega ima AntiVir guard neso taka bese
more da ne ima da ne ti e slab antivirusot LOLLOLLOLLOLLOL
The*BeST*
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 00:15
i jas mislam deka nema sansi tolku godini bez antivirus komot da se ponasa normalno, pogotovo ako e staen na net....
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 09:58
Originally posted by Emus Emus напиша:

Na mojot kompjuter se nema problemi od virusi go imam od 2003(ili 2002) i niedno virusce nema
a na kom od mama sekoja nedela ke se najdat 1-2 virusi da ne bese Ad-Aware SE Personal kompjuterot ke i crknese a go kupija 2005, inace imase kasperski i go odinstalira problemi pravese premnogu inace sega ima AntiVir guard neso taka bese


АнтиВир слободно може да го анинсталира, зошто го има, а исто како да го нема... Антивирус, кој содржи податоци во датабазата за само 40 % од сите можни вируси на светов, и касни со апдејт на најнови дефиниции дури 48 до 72 часа, за мене не е антивирус

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2007 во 13:05
Malware found in MSN Messenger banner ads



Microsoft has admitted its Windows Live Messenger client displayed banner ads for several days punting an application blacklisted as a security risk, The Register reports.

Microsoft has pulled the ads for Errorsafe, a purported security product labeled by legitimate firms as "scareware" designed to frighten users into buying a product that actually impairs Internet safety. Microsoft has promised to review its advertisement approval process in order to prevent the problem cropping up again.

For a period earlier this week, Errorsafe, which is listed as a security risk alongside related packages such as Winfixer, appeared as a banner ad inside Windows Live Messenger.

Worse still, pop-up ads punting the product were served to users running Windows Live Messenger. These pop-up ads appeared without user interaction. Clicking on the OK or Cancel buttons in this pop-up window would have resulted in an attempt to download a malicious ActiveX control without a user's permission.

Shortly after Microsoft made the admission, other outlets reported that MSN Groups displayed ads for a separate piece of software widely regarded as rogue.


ОВА Е ЗА СИТЕ КОРИСНИЦИ НА МСН
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2007 во 12:49
Symantek Antivirus Corporate edition и вие мирно си спиетеWink
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2007 во 23:40

Имам битдефендер антивирус плус в10, супер работи само што не сум го упдејтирал од декември 2006.Ако го укључам упдатетот го поништува сериалот па пак треба нов да му ставам.Може ли некој да ми каже како да го упдејтирам со нови дефиниции?

П.С. Нормално дека е пиратска копија LOL
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2007 во 02:20
SAMO ANTI
Кон врв
ComZone Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ComZone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 13:02
Wurmark-F

Вид: е-маил црв
Начин на пренесување:Доаѓа како додаток(attachment) на е-маил
Wurmark-F ѓи напаѓа системите на Microsoft Windows. Откако е отворен додатокот , се појавува фотографија на старец кој прави смешни гестикулации на лицето(„gurning“ - британска традиција). На прв поглед многумина би кажале дека црвот е безопасен и визуелно забавен, но по активирањето тој инсталира тројанец, што им овозможува на хакерите да преземет контрола врз инфицираниот компјутер. Заклучокот е дека претставува нималку смешна закана.
www.ComZone.co.nr
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:20
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

SAMO ANTI



не мора да значи , имав тоолку мн и пак ми заебаваше  него само пажњаWinkWink


Изменето од SeXY - 10.Мај.2007 во 01:32
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:23
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

SAMO ANTI



не мора да значи , имав тоолку мн и пак ми заебаваше  него само пажмаWinkWink
MOZE POJASNUVANNJE NA PAZMA...
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 00:19
пажња- да пазиш кај се улетуваш на кој адресаLOLLOLLOLLOL

имав авваст и ништо посебно не ми се дешава само му успорува а пак имав пробелми
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.