IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Stock photography
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Stock photography

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2007 во 22:49
Znaci ti si Vladimir Lukovic! A se mislev da te prasham na edna od tvoite prilozheni fotografii da ne si vo rodninska vrska so Rade. E pa, imas dobro fotografsko pedigre, pa uste ako ti bil uchitel loser mozham da razberam zosto toa portfolio za stock-fotografija e tolku dobro. Chestito!
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 11:45
ako e taka cestitki i od mene.... i pozdravi go tatko ti od mene
jane
Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 00:40
@ Vlatko i Zoran

Ama me isfalifte se topaaaaaaam
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 00:43
Originally posted by loser loser напиша:

@ Vlatko i Zoran

Ama me isfalifte se topaaaaaaam


Pa so ne e vistina.Ti si najdobriot stock photgrapher u makedonija.ClapClapClap


Изменето од vlatko_sk - 09.Февруари.2007 во 00:45
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 00:46
Sto ne se pofalis.Kako 17-40?????
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 02:13
loser, sto e ova so istockphoto?

Od PC se zachleniv i.......chekam da dobijam password......uste chekam.....im javiv kako bozhem sum go zaboravil koj mi e passwordot i tie mi odgovarat - nema problem ti go prakame na email. I si chekaaaaam....

Ne razbiram sega, ke dobijam li password, ako dobivam koga ke bide toa i dali voopsto ima password...

Изменето од Zoran K - 09.Февруари.2007 во 02:14
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 03:42
ne te razbrav, kakov password da dobies?!

sto i da e, proveri da ne ti stignal mail vo 'bulk' ili 'spam' ili 'junk' ili kako i da se vika toj folder vo tvojot mail... Wink
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 06:01
Duri sega go dobiv! Vakvo ottegnuvanje nemam nikade
videno. Shutterstock mi deluva poprofesionalno, ama ajde ke vidime...
Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 14:06
Zoran, drago mi sto si uspeal da se zaclenis na IS. Ponekogas rabotite znaat da bidat malku spori ama toa ne e poradi neprofesionalnsta tuku popularnosta na IS.Veruvaj, brzo ke go smenis mislenjeto

IS info:

Total files 1429131
Waiting approval 28855
Oldest in queue 7 days
Terabytes yesterday 1.4


Изменето од loser - 09.Февруари.2007 во 14:36
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 16:10
алал вера бе Зоран... јас милион пати сум се логирал ама од што сум аљкав никако да почнам да постнувам, глеам имам акаунт на istockphoto.com можеби 2 години...ама сеа со текстов можда и ќе пробам..
поздрав
сашо
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 16:33
Samo napred Sasho!

Pred se interesno e da se fotografira... vtoro, treba da se nateras da slikas za stock-photography, a ne za umetnost...treto, deluva kako lotarija, so toa sto poveke dobivas otkolku da igras na sportska ili Loto...chetvrto, imas zanimacija.

Jas nemase da da ja probam ovaa rabota ako ne go prochitav tekstot na loser. Zatoa mu blagodaram. I kako sto gledam sega, ne se raboti tolku za zarabotuvachka kolku za otkrivanje i dozhivuvanje na nesto novo i interesno...barem dodeka trae.

Naskoro planiram da pochnam so prakanje na video inserti. Da vidam i toa kako odi...

Ti pozheluvam dobar prodolzhetok na tvojata sorabotka so ovie sajtovi.

P.S. Se nadevam deka zhena mi nema da me izbrka od doma. Vo posledno vreme ne i obrakam dovolno vnimanie...go gleda kompjuterov nekako ljubomorno, kako sopernichka
Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 20:01
Zoran pazi se. Ne od zena ti, tuku od sebe ova e mnooooooguuuuu zarazno
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2007 во 16:10
Kako ide biznisot?
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 02:23
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Samo napred Sasho!

Pred se interesno e da se fotografira... vtoro, treba da se nateras da slikas za stock-photography, a ne za umetnost...treto, deluva kako lotarija, so toa sto poveke dobivas otkolku da igras na sportska ili Loto...chetvrto, imas zanimacija.

Jas nemase da da ja probam ovaa rabota ako ne go prochitav tekstot na loser. Zatoa mu blagodaram. I kako sto gledam sega, ne se raboti tolku za zarabotuvachka kolku za otkrivanje i dozhivuvanje na nesto novo i interesno...barem dodeka trae.

Naskoro planiram da pochnam so prakanje na video inserti. Da vidam i toa kako odi...

Ti pozheluvam dobar prodolzhetok na tvojata sorabotka so ovie sajtovi.

P.S. Se nadevam deka zhena mi nema da me izbrka od doma. Vo posledno vreme ne i obrakam dovolno vnimanie...go gleda kompjuterov nekako ljubomorno, kako sopernichka


дечки ај ова појаснете го, треба да се натераш да сликаш за stock?
тоа е некоја посебна дисциплина, посебни мотиви?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.