IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колумна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колумна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колумна
    Испратена: 25.Септември.2011 во 03:14

Не ми се верува дека ТОЈ беше во право !!!

 

Изгледа помина подолг период како јас прејдов во старомодните. Некако скопскава TRAЧ мода ми стана толку излитена и веке слушната работа, што и малку се повлеков од пукање на сеир на новонастанатите ‘ѕверки‘ во градот. Уз муабет, со колега, не знам како стигнавме до таа тема зашто веке подолг период немал девојка. Причината која ми ја кажа беше сосема коректна, дури се сложив со него целосно. НО. Имаше и нешто шокантно за мене, поточно нешто за кое не бев информирана своевремено.

-Па Нина, јас сеуште ја немам фатено болеста што кружи низ градов. Значи денес си ФАЦА ако си IN A RELATIONSHIP. Хм, се зачудив. Денес во Скопје било у мода да се држиш за рака. Некако не ми се веруваше, но оставив потсвесно мозокот да ми работи на таа тема и тоа добро да го истражам кога ке стигнам дома. Уште позачудувачки ми беше што уствари последен пат кога направив апдејт на што е ин во Скопјево сеуште беше во мода да си SINGLE и да не се ‘замараш‘ со ништо друго освен со себе. Морам да признаам се ставив во мисла. Седнав дома на ПЦ, ако на ФБ не можеш да дознаеш нешто каде на друго место!? Шок!!!Апсолутно точна констатација од страна на мојот колега. Од 700 и нешто ‘пријатели‘, тие што не беа веке во брак, беа IN A RELATIONSHIP и тоа чисто онака ненадејно. Луге кои до вчера секогаш сум ги рачунала за сингл и тешко дека се натерувале да влезат во врска (пошто не беше у мода јасно) сега IN A RELATIONSHIP!!!

Дури и другари кои барем тие лесно не се даваа. 5 другари-5 IN A RELATIONSHIP статуси. WHATS THE NEXT????

Во Македонија статистички последниве 3 години секој втор брак завршил со развод. Поточно 70 %. Се плашам дека после свадбите на некои познати градски фацки и ова чудо (женачката) ке стане мода во градов. Нели сме ние во ‘љубов‘ свадбата ја доживуваме како една поспецифична журка и се натпреваруваме кој помодерна ке направи и нема да е забегана старечка со ора и чочеци и нема да носи младожењата кравата ни невестата тул, значи бракот не е битен, битна е дешавката наречена свадба. Ако не оди не оди, што е битно тоа, ‘битно ресторанот да ти се погоди‘ не за џабе ја пуштиле у етер. Како што секоја година модната недела во Париз, Њујорк и сл се менува така и во Македонија емотивниот статус се менува, само зависи што е во мода. Врските веке не се врски, туку ‘еј се држам за рака, у тренд сум‘, бракот поточно денот на свадбата е ден од кога почнуваш да ги одбројуваш деновите до развод. И на ова баш би сакала да ми каже некој -Кога сето ова вака функционира, ШТО Е ДЕНЕС ВО ТРЕНД СО ЉУБОВТА???? Дачи воопшто постојат чуства или тоа е АУТ оваа сезона. Не ради друго, да знам дали сакам да сум модерна или не, Да знам на што сум...

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 14:14
голема%20насмевка tenks


Изменето од blueprayer - 22.Ноември.2008 во 14:15
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Вештица Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Вештица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 14:07
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:



ТАА-Добар "look", беспрекорна шминка, поглед фатален, тело извајано,
косата ппаѓа по рамениците...солариум, фитнес, сауна....силикони....

ТОЈ-Добар "look" , јак парфем, обликувано тело, продорен поглед, средена коса, бели заби.....

Дали овие работи значат дека сме во потрага по совршен надворешен изглед???

На
времето, кога баба ми била на мои години, немало ништо од ова. Излез
навечер “у бољи живот“ кај нив било одење на чешма со стомни по вода,
трачарењето на кафе со другарки било везење во селскиот двор со снаи и
золви припазувајќи ги кокошките да не го исклукаат врти попот и лалето.
Пуштањето по смс и частењето пијачки било праќање шефтелии и сл. Додека
денес младите гледаат само да се видени во ВИП зоната во некоја уште
поВИП  дискотека во сабота навечер (дремуцкајќи во комотните фотељи,
пиејќи добро виски) и во недела наутро на трач моабет, што-како, во
некој елит кафич особено ако е самер тајм на надворешните фотељи со
наочари во “холивуд стил“ (што би рекол Тони Зен) додека бабите наши и
дедовци “излегувале“ на пазар и ВИП зона им било каде што се продавале
сомуни. Изгледот не ни бил толку битен колку што било битно да не
“пукне брука низ село“ ако таа има 22 год. а е немажена. Демек
уседелица ке останела! Дедо ми ја “армасал“ баба ми баш на ВИП зоната и
и купил ВИП лебче сомунче. Нормално по лебчето ја однел дома кај него а
баба ми ја испратила снаат да каже дека нема да се враќа веке дома.
Додека нашиве ЕЛИТ (значи не зборам за сите) машки бараат девојка со “2
метра нога“, тогаш било ИН да си ниска. А сестрата на баба ми била така
повисочка од модерното со 165 цм плус и слабичка и не била баш омилена
кај стројниците. Кој му ја мислел тогаш на убавина и карактер!? Гледале
само да се земат и изродат деца. И додека нашиве млади живеат
предбрачно што би рекле =колку за проба= заедно, баба ми спиела 3
месеци со свекрвата иако веке била мажена. Кога ке погледнеш уназад 20
год., знаејќи ја баба ми, дедо ми сигурно со “нож под грло“ ја правел
мајка ми =) =) =). Велат на никого не му пишува на чело каков е во
душа, но овде баш имам едно прашање. ЗАШТО МЕСТО НА КРАЈ ДА КУКАТЕ ДЕКА
СТЕ СЕ ИЗГОРЕЛЕ ПОРАДИ ТОА =НЕ МУ ПИШУВА НА ЧЕЛО= , МАЛЦЕ ВИЕ СТАВИТЕ
ПРСТ НА ЧЕЛО, ПОРАЗГОВАРАТЕ И СЕ ЗБЛИЖИТЕ СО ЛИЧНОСТА КОЈА ВИ ГО
ПРИВЛЕКУВА ВНИМАНИЕТО А НЕ ОДМА ОДИТЕ ВО ВРСКА????!!!??? Уште одма се
впуштате во “љубов„???!!!!??? Што е ? Не ви се чека? Ма дајте без
наивност. Јас не велам дека на баба ми времето било убаво, но искрено
денешниве се повеке и повеке на број фацки кои само дремат по кафичи,
дискотеки и со моабет го минуваат денот ми е преку глава...а уште
повеке преку глава ми е кога гледам како ги менуваат партнерите како
циган коњи. Јас се заљубив во карактер а човекот не ни го познавав.
Никогаш не ни го запознав, но навистина ми беше при срце. Треба ли
поголем доказ дека изгледот за мене не е на прво место? Нормално, го
имав видено на слика, камера....но неговата душа секој ден ја гледав на
некој начин што беше многу побитно. Не трагајте по совршенство, кога ни
самите вие не сте тоа, никој не е совршен, постојат само сродни
души....Зашто да живее човек во убава визија кога реалноста и не е баш
така лоша!? Прифатете ги своте мани, но и туѓите како дел од
карактерот. Бидете она што сте и не гледајте да сте од ВИП ложата, која
за мене поточно е ИКП-Имаш Кеш-Повели! Небаре парите ке купат и љубов и
среќа...ноу рулс вит мани дјуд...ноу ВИП витаут мани..БУЛ ШИТ У БОЈА!!!

 


Немам зборови за колумнава, браво!
Јас, а можеби и Ти.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2008 во 23:53
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Орлов, фала што го подели ова со сите нас..Стварно треба да си храбар да го сториш тоа.
И многу ме трогна да знаеш.

 

 

Има еден филм се вика "When a man loves a woman" со Енди Гарсија и Мег Рајан. Не е идентично на твојата сторија-но е слично. Зборува за љубовта помеѓу еден маж и една жена, но жената е алкохоличар...

Погледни го ако не си го гледал, те молам.

 

 
.Премалку е кажано, но, и после 10.075 дена болувам. Но што да правам? Можеби така требало да биде. Сега повеќе ме боли душа затоа што почесто се гледаме. Но таа е онаа иста. Се дружме. Срдбите ни се службени, но потоа завржуваат приватно, со ручек и вино.Во моментов по кој знае кој пат го слушам Реј Чарл со неговата: ,,КОГА ЧОВЕКОТ ЈА САКА ЖЕНАТА,,.Потајно посакувам да она кое го пее Шабан Шаулиќ за мене да е вистина, а тој добро вели: ,,ДОЃИ ДА ОСТАРИМО ЗАЈЕДНО,,.сепак maria_magdalena, ти благодарам.Ти посакувам среќа.

Kako prvo zalam sto si go pominvash ova , no znaj deka nema nisto poubavo i poretko od takva ljubov , makar i ne vozmozna bila radi okolnosti. Odamna ne me imat na forumov nesto dopreno kako ova , bidi sreken sto si osetil takva cista ljubov i sto uste je imas vo tebe , mnogu luge cel zivot minat bez da setat takva ljubov....




Случајно листајки со мојата сакана по колумните, го сретнавме (јас и мојата љубена) и твојот напис. Моето срце за кое пишував сега е со мене и не дозволува да го избришам овој пост. Навистина е прекрасно чувството да љубиш и да си љубен.
Затоа Љубитесе луѓе!
А, тебе наша Biolica, Јас и мојата љубена  од колумната со која предходно кажав дека сме веќе заедно после неколку децени посебно ти се заблагодаруваме, и ти посакуваме вистинска љубов, вистинска како НАШАВА, ама да ја немаш ужасната пауза која ние ја имавме.
Те сакаме.големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



Изменето од orlov - 19.Ноември.2008 во 20:07
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2008 во 23:20
И демонот е паднат ангел. Истеран од Рајот а сакан од Бога. Зар толку морал да Му се спротистави!? Страстите го нападнале, гордоста му била преголема....а желбата за владеење му растела од ден на ден. Така и ти, Ангелу мој, падна. Така и ти од што имаше се, се хранеше и ја билдаше својата желба. Така и ти се извалка и стана демон. Така и ти си протеран од мојот Рај.!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 22:01
.....Cudno e no veke pocnuvam da se cuvstvuvam umorno. Cel zivot se boram za nesto ubavo a za da go dobijam toa i da go iscicam od sudbinata sekogas se kockam. Se ili nisto! Dali mozam da prodolzam vaka? Dali mozam da prodolzam da vojuvam so Rajot i Pekolot za teritorija vo mojata dusa?
     Sum bila nekogas kako edna od Angelite. Dushata ja kinev na pracinja i ja delev na onie sto ja baraa ili ednostavno im trebase. Ocite pokorno mi gledaa vo zemjata i mislite mi bea cisti kako solza. Se prasuvate sto dobiv od toa? Oh, pa dobiv mnogu raboti. Dobiv solzi koi mozat da se izmerat vo toni, dobiv iljadnici neprospieni noki, dobiv luzni na srceto sto ne zarasnuvaat i iskinata dusa sto boli.
     Bolkata mi gi otvori ocite. Izgradiv visoka tvrdina okolu mene. Dobiv nov oblik. Mi porasnaa rogcinja i opaska. Gazev se sto mi stoese na patot i sto mi precese. Dobiv ubavi snista ispolneti so fatnazija, dobiv zemjini zadovolstva i nasmevka na liceto. No vo taa igra ja zatvoriv dusata vo najtemnoto delce i go ugusiv srceto.
No pak...ke se najde nekoja zmija koja ke go potkupi dzverot koj ja cuva dusava kako najgolemo bogatstvo i ke otkine i ukrade parce od nea....
Jas uste nemozam da najdam mesto na koe mojata dusa bi bila bezbedna.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 11:22
Ja poludev po nea, a ona se zbuni i  ...
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 10:19
Glupa tishina.
Se slusat samo kapkite na esenskiot dozd koi ja pretskazuvaat tagata. Echi ona pesna , simfonija na taga koja se pocesto ja slusam. Gi gledam kapkite kako lizgaat po mojot prozor , go osekam soleniot vkus na solzite po liceto , kapkite ja sozdavvat slikata na mojot zivot.
Niz prazninite mozam da gi vidam site mali nesta koi me pravea srekna, bev ispolneta i sega e zaluudno da sakam da se vratam nazad , nevozmozno e.Cenata e ednostavno pregolema.
Samo narusheni sonista i zelbi. Dali vredi da se zrtvuvam za uste edna minuta sreka? Dali vredi da se vratam nazad koga nisto ne e kako porano? Ne znam , zbuneta sum...
Zabegav so mislite pak , vo minatoto, dozdot e posilen sega i vetrot kako da sakaat da mi pomognat da gi ponistam mislite i zelbite, uste da mozea i sekavanjata da mi gi unistat ke go dobiev toj duseven mir koj pekolni mi trebit.
Sekavanjata i spomenite se sve sto mi ostana, skrienie dlaboko vo mene , nemam ni so kogo da gi spodelam , nikoj ne me razbirat a tebe davno te nemat.Tie spomeni mi pripagaat samo mene , sve sto preziveaav , sve sto pominav , i za sve sto se borev.
Nema da zaboravam no sakam da go stavam minatoto zad mene , sakam da prodolzam bez da se vratam nazad , no stojam na patokaz bez da znam koj pat da go fatam.
Ke se boram da izlezam na praviot pat , ke se boram so sebe sama...
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 03:15
Знам дека ја сакав, знам дека сеуште на мој сопствен начин ја сакам, знам дека нема повеќе да бидеме заедно, знам, дека освен едно можеби кратко пишување од време на време,ништо повеќе ќе нема,знам нема ништо да биде како што беше, знам дека тоа помина, знам дека веќе е крај... Знам, за далечината, знам дека она е таква, знам дека никогаш нема да го осетам нејзиниот мирис, знам дека се е минато, знам дека повеќе нема да и го слушнам гласон, знам дека нема да бидам со нејзе на Нова Година, знам дека веќе е доцна, знам дека не можам да ја слушам нашата песна, знам дека само за нејзе пишувам, знам дека ќе ја сонувам повторно, знам дека слушам весела песна, но нејзе ја нема, знам дека ја знам сегашноста, но за жал не ја знам иднината :(
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 13:52
Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Орлов, фала што го подели ова со сите нас..Стварно треба да си храбар да го сториш тоа.
И многу ме трогна да знаеш.

 

 

Има еден филм се вика "When a man loves a woman" со Енди Гарсија и Мег Рајан. Не е идентично на твојата сторија-но е слично. Зборува за љубовта помеѓу еден маж и една жена, но жената е алкохоличар...

Погледни го ако не си го гледал, те молам.

 

 
.Премалку е кажано, но, и после 10.075 дена болувам. Но што да правам? Можеби така требало да биде. Сега повеќе ме боли душа затоа што почесто се гледаме. Но таа е онаа иста. Се дружме. Срдбите ни се службени, но потоа завржуваат приватно, со ручек и вино.Во моментов по кој знае кој пат го слушам Реј Чарл со неговата: ,,КОГА ЧОВЕКОТ ЈА САКА ЖЕНАТА,,.Потајно посакувам да она кое го пее Шабан Шаулиќ за мене да е вистина, а тој добро вели: ,,ДОЃИ ДА ОСТАРИМО ЗАЈЕДНО,,.сепак maria_magdalena, ти благодарам.Ти посакувам среќа.

Kako prvo zalam sto si go pominvash ova , no znaj deka nema nisto poubavo i poretko od takva ljubov , makar i ne vozmozna bila radi okolnosti. Odamna ne me imat na forumov nesto dopreno kako ova , bidi sreken sto si osetil takva cista ljubov i sto uste je imas vo tebe , mnogu luge cel zivot minat bez da setat takva ljubov....
Кон врв
Moronchina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Moronchina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 15:33
ke go uklucis li telefonot??????
Кон врв
BlackMagic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlackMagic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2008 во 15:09
ah tie rokcinja...prvo ne ceskaat u glava...pa posle gi maskirame so dignata frizura pa....itd...(varijacii na tema samozalazuvanje okolu nabivanjeto na rogovi od sprotivnata strana)....e tek koga ke stanat elenski ..onaka dobro nabieni, si vikame...Kaj mi bese pametot?!
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 16:06
SOSTANOCI

Zarem nemate cuvstvo deka postojano se vrtime vo krug i kolku i da sakame da gi promenime okolnostite sekogas zavrsuvame onamu kade sme pocnale..na pocetok. Se raduvame na noviot sostanok, na novata ljubov, vozbudeni se podgotvuvame za romanticnata vecer, polni so nadez deka mozebi tokmu ovoj sostanok ke bide poinakov od drugite. Zanosot ne nosi, dodeka peperutkite vo stomakot ni navestuvaat nova ljubov. Ili mozebi novo razocaruvanje Nekade kaj tretiot sostanok veke se prizemjuvame i pocnuvame da razmisluvame so glava, no ne se slusame sebesi, nitu zdravata logika, pa pobedeni stravot da bideme sami, zapocnuvame vrska na koja odnapred i se gleda krajot. Zarem navistina mislime deka dokolku nesto ni smeta kaj partnerot veke od vtorata sredba, deka toa pomalku ke ni smeta so tekot na vremeto? Najgolemata greska koja mnogumina ja pravat. I pred da setime vozbudata od prviot sostanok se pretvorila vo nokna mora,   uste edna neuspesna vrska i uste eden nov povetok. Sosem logicno posle vakov sled na nastani da se zaprasame do koga vaka? Zarem imaat kraj losite sostanoci? Kako da izlezeme od ovoj krug koj postojano se povtoruva? Kako da   go najdeme partnerot koj sovrseno ni prilega?
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 20:26
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Добро, се будиш еден ден и чувствуваш празнина. Незнаејќи зошто е така бараш одговор во себе, но не го наоѓаш. Следнот утро се будиш со чувството дека тоа е онаа иста празнина што си ја чувствувал оној ден кога дел од тебе престанал да постои. Најстрашно од се е тоа што стануваш свесен дека таа празнина секогаш и си ја чувствувал во себе.Празнината е безвременска. Нема димензии.Таа е целосна и те исполнува исто така поразително како оној ден кога дел од тебе се изгубил во безсмисленоста на животот што го живееш како случаен минувач низ туѓите патишта. И не е важно каде е твојот пат. Зошто каде и да те води, со себе ја носи празнината од која неможеш да се одделиш. Таа станала дел од тебе, па веќе не ни размуслуваш за неа; едноставно е тука. И рамнодушен си кон неа како и кон се окулу тебе. Само понекогаш се прашуваш зошто е така? Но одговорот се губи во сивилото на неразбирањето. А дилемата останува!Зошто љубовта остава празнина во душата на тој што љуби?Или можеби не била вистинска? Не, не е тоа! Всушност, постои ли вистинска љубов?П.С. Тмурна вечер, повторно ќе ја сонувам, ЈЕБИ ГА!!!!!!!

Hmmm nemam mnogu sto da kazam, ti kaza se mesto mene ko jas da sum go pisuvala ova. Duri me iznenadi deka nekoj od maski pol imav vakov insight za sebe, bravo za tebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,471 секунди.