IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Горан Пандев
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Горан Пандев

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
Автор
Порака
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 22:47
Ma ova e bezveze - trebase ili Ronaldinjo ili Anri
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 23:43
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

не може ни така, значи според тебе Буфон никогаш нема да ја добие копачката, иако пола планета сакаше тој да ја добие златна копачка... Не знам од кога само тие што имаат најмногу дадени голови ја добиваат златната копачка Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Добра поента ама зар не му дадоа на Панчев за највеќе голови копачка?За тоа дојде Платини му ја врачи.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:24
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

не може ни така, значи според тебе Буфон никогаш нема да ја добие копачката, иако пола планета сакаше тој да ја добие златна копачка... Не знам од кога само тие што имаат најмногу дадени голови ја добиваат златната копачка Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Добра поента ама зар не му дадоа на Панчев за највеќе голови копачка?За тоа дојде Платини му ја врачи.


според мене на Панчев копачката му припадна само поради една работа, зашто од неговото шутирање на пеналот (бидејќи последен шутираше за Црвена Звезда) зависеше кој ќе биде шампионот во лигата на шампионите, и тој нормално го даде... А богами и не е лесно да се даде гол, поготов ако знаеш дека токму од тој еден шут зависи дали ќе биде првак или не твојот клуб... Е токму тоа според мене беше пресудниот момент за да ја добие Панчев златната копачка...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:41
Abe sto zborite vie - zlatna kopacka mu se dava na najdobriot strelec vo evropa, a sekoj gol od sekoe prvenstvo nosi svoj koeficient i poeni. A za najdobar igrac si postojat drugi nagradi: Zlatna Topka, Izgor spored FIFA, Izbor od igracite ....
Zlatnata kopacka se dodeluva samo na najdobriot strelec, taka da Bufon sigurno nemoze da ja dobie LOL
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 18:28
Чекајте луѓе... Пандев има 22-23 г., остајте му време да изигра цела кариера, па после ќе се мери со Панчев или не... Засега ветува, особено што се проби во Серија А, каде Панчев е запаметен како една од најбескорисните инвестиции на Интер.

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 21:27
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Abe sto zborite vie - zlatna kopacka mu se dava na najdobriot strelec vo evropa, a sekoj gol od sekoe prvenstvo nosi svoj koeficient i poeni. A za najdobar igrac si postojat drugi nagradi: Zlatna Topka, Izgor spored FIFA, Izbor od igracite ....
Zlatnata kopacka se dodeluva samo na najdobriot strelec, taka da Bufon sigurno nemoze da ja dobie LOL

ClapThat's my point mateClap
Clap
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 13:37
Wink
Кон врв
Borce REAL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Borce REAL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 22:46
SUPER E KO KE E VO FORMA INACE
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 03:09
A be pancev beshe zakon, znaeshe da se zagradi, da se tepa napred, da dade gol imashe mozok .... jes da cela zvezda go hranese no i koa igrae u Vardar beshe zmija ...toa e retkost takov njuh da se dade gol

Pandev e eptem ok dete, zane da se zagradi , ima i shut , ima u mozokot ne velam ne no NE E PANCEV ... a so samoto toa sto e poluspic nikogash nema da moze da bide vo centar na vnimanie kako sto beshe PANCEV.

Plus hendikep na pandev e sto igra so tapa reprezentacija a bogami i Lacio se tapa , nemaat centarfor taka da djabe mu e nego sto se gradi sto dava topki koa nema koj gol da dade. A pandev ne moze gol da dade taka lesno, ste igrale vie futbal ...treba da pomine trojca za da sutne a toa malce potesko ne e on maradona i ronaldinjo. A jebiga na Pancev mu se posrechi, igrase za nego zlatna ex yu pola reprezentacija ... Savicevic legenda maestro, Piksi, Mrkela site go hranea i kako nema da bide najdobar igrac na makedonija na site vreminaj ...ke bide. Futbal e timski sport

E u inter se zaeba ...ne go pustaaa da igra ama go zabole stapot .


Pancev bese LEGENDA i ke ostane , a za zal Pandev ke ja nema taa prilika nikogash


Ama aj da rezimirame sto ima Pandev poveke a sto pancev

Pancev imal :
 odlicen shut tuka negde se

 neverojaten njuh za igra i oset za gol Pandev toa nema

Pancev beshe postabilen fizicki igrach od pandev u sekoe vreme... jes da izigravase zvezda ama ok jebiga zvezda i beshe

Brzina tuka se nekade

Dribling Pandev ima bolji za 50 % toa e ok !

Igra so glava Pancev definitivno 100 posto bolji

Postavuvanje koordinacija vo napadot pak  Pancev bolji za 50 %

Za odbrana i dvajcata se tapa , aj moze malce bolji e Pandev oti se vraca i nazad

Nepaganje pod pritisok pak Pancev bolji za 30 %

Lider pancev po mene bolji za nekoi 20 % , lider se znae koj e toj sto te vadi od gomna ili e golman ili e golgeterot najcesto

Pandev ne moze da se istakne takva mu e pozicijata jebana... sekogash ke go tepaat poveke od centarforot dodeka uste mozat a centarforot ne smeat oti e najcesto u penaltik ....

I dosta vishe Vi pojasnuvam Pancev i kraj .

ama i detevo e poveke nego solidno. Wink Wink

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:54
Дај ми ги математичките формули по кои ги пресмета процентиве!LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 11:30
Абе не се споредуваат јаболки и праски... Панчев ко шо рече нинџа, игра на скроз друга позиција од Пандев...

Ако ги споредуваш вака на маскенбал, нормално дека Пандев е бољи. Панчев е бољи у само една работа - инстинкт за гол. А иначе, за дриблинг, за додавање, за тимска игра, нема споредба... Па дури би рекол и за важност за тимот. Екипа со Панчев, а тапа остаток од тим, ќе биде скроз тапа. Пандев има поголема вредност зашто игра баш на позиција која го разигрува тимот... Така да боље е, ако се бираме у маало кој да игра, и можеш да избереш само еден, да го бираш Пандев...

Big%20smile
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 11:40
Originally posted by аџија аџија напиша:

Абе не се споредуваат јаболки и праски... Панчев ко шо рече нинџа, игра на скроз друга позиција од Пандев...

Ако ги споредуваш вака на маскенбал, нормално дека Пандев е бољи. Панчев е бољи у само една работа - инстинкт за гол. А иначе, за дриблинг, за додавање, за тимска игра, нема споредба... Па дури би рекол и за важност за тимот. Екипа со Панчев, а тапа остаток од тим, ќе биде скроз тапа. Пандев има поголема вредност зашто игра баш на позиција која го разигрува тимот... Така да боље е, ако се бираме у маало кој да игра, и можеш да избереш само еден, да го бираш Пандев...

Big%20smile

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 13:35

so site se slozuvam...Wink

Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 18:54
OK e pandev ali fizicki e slab a i igrata so glava mu e slaba strana. Ke bide podobar ako uspee da dostigne forma koja ke mu ovozmozi da istrca 90 minuti  kako sto treba, vaka apla se gleda deka posle 60  - 70 minuta paga mnogu kodiciono. Pameten e, znae sto saka no nemoze posle, umoren e. Toa mu e edinstvena mana.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.