IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 55565758>
Автор
Порака
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2016 во 12:45
Nevozvratena ljubov mnogu boli.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2016 во 21:23
MARJAN KONEVSKI TE SAKAM.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2016 во 05:32
Nisto bitno
Ako uopste sum te
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2016 во 03:40
Seedno
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2016 во 13:58
se bara volonter za da gi prevede ljubovnive tekstovi ispisani na temava среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2016 во 13:59
dokolku smetate deka komentarov e OFF,,,,slobodno stavete go vo oglasi трепкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2016 во 02:03
Ne si za mene.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2016 во 19:04
Znam deka me citash, navika mi e da pisuvam, da brisam da vregjam, navika na razocarana devojka. Samo navika nisto drugo. Svesna deka ne sme eden za drug. Samo losa navika.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2016 во 03:43
Ke poludam
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2016 во 22:52
...ccc...tebe bi te izoliral vo edna soba so video nadzor i celo vreme bi ti pustal bolivud filmovi   
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2016 во 20:25
Црни облаци над Македонија,
брат свој брат да изеде
на жена му утроба да распари

на сатана договор даде
за пусти пари вера продаде

нека ми те чува Господ
вечно во тебе да има пород
Те сакам, Моја Македонијо !роза
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2018 во 22:20

Смислата на тоа како да го поминам денот избледува,се трудам да се сведам на максимум и се да направам за да бидам среќна и исполнета...Но неможам,ти си тој што ме правиш исполнета и среќна.

Животот без тебе ставен ми е на Пауза,а кога сме заедно повторно стискам Плеј.Посакувам да ви вратам сеќавањата што будат љубов и среќа,и да ги премотам моментите што допрва ќе дојдат.

Живеам за среќата и рајот што допрва доаѓа,ги истрпувам сите работи што ми се случиваат само за да уживам потоа со тебе. Кога сум со тебе,ништо не е важно.Тогаш ниту птиците ги слушам како пеат,ниту ветрот како дува...ниту реката како жубори.Душата ми е исполнета и полна со среќа и радост. Важни ми се само твоите зборови и твојте слатки бакнежи и сите твои допири.

Кога сум со тебе...нема сум за сите што нешто ќе ме прашаат,глува за сите што нешто ќе ми кажат,слепа сум за сите работи што ме опкружуваат.

За тебе вреди да се живее и да се труди.За тебе вреди и во оган да се фрли,за тебе вреди и живот да се даде.За тебе би направила се,за тебе би оставила се.За твоите бакнежи полни со страст,сите невозможни работи ќе направам да станат реални.За твојата прегратка би отишла и на другиот крај на светот.За твоите слатки зборови би живеала и на друга планета.

Едно писмо и пет-шест вредни збора,другото е рима или нешто слично.Но не барај во пишаното...тоа ќе избелди. Барај во срцето мое...тоа е извор на сите овие чувства и емоции... Барај во разумот...тој е извор на сите овие зборови и мисли.

Не барај го сјајот во ѕвездите те молам,тие не ја опишуваат мојата радост...Барај ја во моите очи кои ја опишуваат и мојата тага кога не си покрај мене.

Не барај ја мојата топлина во сонцето,тоа нема да те стопли како што ќе те стоплам јас....Барај ја во мојата прегратка.

Не ја барај љубовта во другите...безнадежно е !Никој не те сака од мене повеќе.Те сакам на безброј начини,Те посакувам на уште толку повеќе...

Нашата љубов е посилна од се,нашата љубов е толку искрена и чиста.Во нашите зборови нема ниту лага,ниту срам.Колку ме сакаш,јас добро знам.Непобедливи сме во секоја смисла на зборот,нераздвојливи и непоколебливи.

Ова е се што можам да ти подарам,не е ништо по вредност.Не ме чинеше ништо споредено со пари.Но дали некогаш парите се важни?Можеби се...но за нас не се.Тоа што јас и ти го чувствуваме е бесценото.

Те сакам и ќе те сакам ЗАСЕКОГАШ !

Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2018 во 19:02
Вљубените души ќе се стоплат и омекнат, па ќе се растопат и претопат во една нерастоплива, некршлива.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 15:43
Секое срце пее песна, нецелосна,
сè додека друго срце не возврати со шепот. 
Тие што сакаат да пеат секогаш наоѓаат песна. 

На допирот од љубовник, секој станува поет".
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 55565758>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.